Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1ον:Ρε παίδες μου έχει σπάσει τα νεύρα το κινητό. Έχει γεμίσει ένας τόνος σκόνης μέσα στο joystick και κολλάει συνέχεια. Να αγοράσω απο το cnn.cn καινούργια joystick και να το βάλω μόνος μου ή να το πάω στο service της SE?

 

Κοίτα. Το πρόβλημά σου είναι ένα από τα συχνά προβλήματα που παρουσιάζει το τηλέφωνο και συμβαίνει και σε μένα. Αν το ανοίξεις θα διαπιστώσεις και μόνος σου ότι το πρόβλημα δεν λύνεται με την αγορά καινούργιου joystick, απλούστατα γιατί αγοράζεις μόνο το κάλυμμά του και όχι τον μηχανισμό του. Αν "πιάνουν" τα χέρια σου και δεν φοβάσαι μην "βγείς" από την εγγύηση άνοιξέ το (ψάξε στο forum , υπάρχουν οδηγίες αναλυτικότατες για το πως) και θα διαπιστώσεις και συ τι συμβαίνει. Το πρόβλημα έχει να κάνει με τις σκόνες που μπαίνουν ΜΕΣΑ στον μηχανισμό και αυτόν ΔΕΝ μπορείς να τον καθαρίσεις και πολύ καλά παρά μόνο εξωτερικά με αέρα . Αλλιώς πάς στο service και "ο Θεός βοηθός"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα οταν λέμε αλλαγή αυτό ενοούμε, οχι το καπάκι.

ΑΠΑΙΡΑΙΤΗΤΗ η χρήση σταθμού κόλλησης θερμού αέρα (εκτός αν θέλετε να πετάξετε το κινητό στα σκουπίδια)

Ολα τα SE (πχ Τ610,Τ630,Κ700,Κ750 κλπ) έχουν το ίδιο πρόβλημα, Κάθε μέρα 3-4 αλλάζω

Link to comment
Share on other sites

paidia to kinhto paizei mpe3? exei mp3 player h mporei na dextei?

epishs ta paixnidia otan apothikeyontai sth mnimh (karta) giati gia na ta paixo prepei na ta balo sth mnimh toy thlefonoy

OI ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΗΡΩΕΣ, ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ
Link to comment
Share on other sites

paidia to kinhto paizei mpe3? exei mp3 player h mporei na dextei?
Εχει mp3player και παιζει κανονικα mp3 τραγουδια :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

paidia to kinhto paizei mpe3? exei mp3 player h mporei na dextei?

epishs ta paixnidia otan apothikeyontai sth mnimh (karta) giati gia na ta paixo prepei na ta balo sth mnimh toy thlefonoy

μπορεις να τα αποθηκευσεις,ειτε στο τηλεφωνο ειτε στην memory card !

παιζουν κανονικα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η τελευται εκδοση λογισμικου?

Κοίτα δύο (2) post πιο πάνω .......

 

Αμάν ρε παιδιά ψάχτε και λίγο πρίν postάρετε κάτι ......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αμα σου πω οτι κοιταξα και δεν το ειδα??

 

 

ine i R1AA...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λάθος έχεις κάνει. Στο Nero Recode επέλεξε profile: mobile, και θα κανονίσει τα fps και τις ρυθμίσεις μόνο του. Εσύ επέλεξε μόνο kbps για ήχο και video.

Πρώτη φορά βλέπω να έχει κάποιος αυτό το πρόβλημα.

MHHHHHH.

Μέγα λάθος(για μένα τουλάχιστον)

εγώ χρησιμοποιώ ένα συγκεκριμένο προφιλ και είναι όλα τα λεφτά απο κ750 έγινε home cinema :p

καταρχήν

1)για βίντεο kbps βάζεις απο 0 έως 200(170 μια χαρά είναι)

2)για ήχο,settings,40kbps 22050 khz

3)video,αλλαγή μεγέθους,το κάτω να είναι 176(πιο πάνω δεν πάει νομίζω)

και το άλλο θα ρυθμιστεί κατάληλα

4)next

5)ρυθμίσεις nero digital,για προχωρημένους,και τσεκάρεις το απλό προφίλ quicktime

6)ρυθμίσεις nero digital,καρ-κλειδί και βάζεις πάνω 50 και μετά κάτω 30

Αν θες βάζεις και στο ρυθμίσεις nero digital,ποιότητα ταχύτητα,πρόσθετη ποιότητα

και αν θες ρυθμίσεις nero digital,μέγεθος κωδικοποιήσης βάζεις 2-pass και θα βγεί μαματο το βίντεο...

ακουσε με έχω δοκιμάσει και βγήκε λες και ήταν divX

Link to comment
Share on other sites

πηρα εχθες το κινητο και του αλλαζω τις συντομευσεις αλλα μετα απο καποιο καιρο τις επαναφερει στα στανταρ του τηλ. γιατι γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

πηρα εχθες το κινητο και του αλλαζω τις συντομευσεις αλλα μετα απο καποιο καιρο τις επαναφερει στα στανταρ του τηλ. γιατι γινεται αυτο?

 

Το ίδιο έκανε και το δικό μου. Δεν είχα αλλάξει τις default συντομεύσεις, αλλά έχανε αυτή που έβαζα στο "δεξί" που ήταν κενό. Το είδα κατα τύχη όταν μου κόλλησε στην διαδικασία ενεργοποίησης bluetooth handsfree και αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία. Οταν το είδα, ξαναέβγαλα την μπαταρία και πάλι το έχασε. Ισως να γινόταν μετά απο καιρό σαν και εσένα αλλά τώρα δεν το κάνει και το μόνο που έχω κάνει απο τότε είναι ότι το ξεκοίλιασα για να δω πως είναι μέσα και να δώ γιατί τα πλήκτρα είναι στριμωγμένα δεξιά και όχι στο κέντρο. Αυτό που είδα μέσα, είναι ότι η πάνω αριστερή "χρυσή" επαφή που πληκτρολογίου δεν ήταν σωστά βαλμένη. Τέλος πάντων την έφτιαξα και το συναρμολόγησα και το πληκτρολόγιο ήταν στο κέντρο τώρα. Το είχα κλειστό για 3-4 ώρες χωρίς μπαταρία. Οταν το άνοιξα, πρόσεξα ότι πλέον δεν έχανε το δεξι sortcut.

 

Σου γράφω την προϊστορία, για να σου πώ βγάλε την μπαταρία απο το κινητό 3-4 ώρες, (μιας και δεν νομίζω να ήταν η επαφή στο εσωτερικό) και ξαναδοκίμασε με τα sortcut...

 

Για να μην περιμένεις για καιρό για να δεις αν λύθηκε το πρόβλημα, δοκίμασε να δείς αν τα χάνει βγάζοντας και βάζοντας την μπαταρία αμέσως και μετά προχώρα σε αυτό που σου είπα αφού τα ξαναφτιάξεις τα sortcut

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Kalimera se olous,

 

Meta apo polla xronia epestrepsa stin SE.

Tha ithela na mathw pos mporw na dw tin version tou logismikou pou exei to kinito mou.

 

Episis, exw mia MMC tis Transent 128Mb. Tha doulepsei sto K750i h na tin ksexasw?

 

Efharistw poly prokatavolika.

Link to comment
Share on other sites

Kalimera se olous,

 

Meta apo polla xronia epestrepsa stin SE.

Tha ithela na mathw pos mporw na dw tin version tou logismikou pou exei to kinito mou.

 

Episis, exw mia MMC tis Transent 128Mb. Tha doulepsei sto K750i h na tin ksexasw?

 

Efharistw poly prokatavolika.

Me to joistick: >*<<*<*

H ekdosi einai afto pou emfanizete panw panw (morfis: R1AA008 h' R1N035 h' kati tetoio)....:happy:

Get a life...
Link to comment
Share on other sites

Ενας φίλος μου έχει το Κ750i. Μου είπε πως το φόρτιζε και του έπεσε κάτω. Από τότε όταν πας να το ανοίξεις βγάζει κλασικά την άσπρη οθόνη για 2 sec :ninja: και μετά ξανακλείνει.Ούτε όμως φορτίζει, κάνει το ίδιο πράγμα.Ξέρετε μήπως τι μπορώ να του κάνω;;;του έχω πει να μην το πάει ακόμα στην mobitel, καθώς δεν υπάρχει SE στο νησί(Κως)
Link to comment
Share on other sites

Χμ.... στην Κώ είναι ο Τάσος, Θα μάθω πληροφορίες και 8α σου πώ. Θα στο φτιάξει χαλαρά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια ερώτηση από μένα:

Θέλω στο κ750 να βάλω διαφορετικό ήχο για κάθε προφίλ. Γίνεται; Το ψάχνω και δεν έχω καταφέρει τίποτα!

Α! και κάτι ακόμη, εμένα χάνει τη συντόμευση της δεξιάς κίνησης του joystick όταν κλείνω το κινητό(χωρίς να βγάλω την μπαταρία) γιατί αυτο?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να το ξεχασεις... :lol:

...διότι δεν είναι συμβατό αυτόν τον τύπο των καρτών μνήμης.;)

Link to comment
Share on other sites

to na valeis diaforetiko ixo sto profil dn ginete,auto pou les me tis syntomeyseis einai bug tou kinitou kai diorthonete me mia anavathmisi
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Eχω προβλημα ξαφνικα σβηνει και ενεργοπειται μονο του τι να κανω μου ερχεται να το σπασω μου το εχει κανει 3 φορες απο τοτε που το πηρα:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...