Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυο ερωτησούλες:

1) Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε τον ήχο και τα μηνύματα προειδοποίησης χαμηλής μπαταρίας; Γιατί χρησιμοποιήσα την εφαρμογή battery για να αδειάσω την μπαταρία και να κάνω πλήρη φόρτιση και κάθε τόσο μου κοβόταν η εφαρμογή για να μου πει ότι έχω χαμηλή μπαταρία!

2) Που μπορούμε να βρούμε κάποιον ήχο μηνύματος;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα.

 

Το πρωτο που ζητας δεν γινεται εκτος αν το εχουν τοσο καλα κρυμμενο. Δευτερον για ηχο μηνυματος μπορεις να βαλεις οποιονδηποτε ηχο εχεις στο κινητο σου, ακομα και mp3.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία πώς γίνεται να κάνω backup τα τηλέφωνα απο την SIM? Δοκίμασα το πρόγραμμα που δίνει η SE αλλά είναι τραγικό (απο οτι κατάλαβα βλέπει μόνο τα τηλέφωνα που είναι αποθηκευμένα στην συσκευή και γίνεται μέσω του Outlook).

Υπάρχει κάποιο καλύτερο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Myphone explorer!

Κορυφαιο προγραμμα!Κανεις οτι θες στο κινητο σου!

Link to comment
Share on other sites

Δευτερον για ηχο μηνυματος μπορεις να βαλεις οποιονδηποτε ηχο εχεις στο κινητο σου, ακομα και mp3.

 

Εγώ ρώτησα αν έχει κάποιος σε κάποιο briefcase του π.χ. για να κατεβάσω κάτι

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία πώς γίνεται να κάνω backup τα τηλέφωνα απο την SIM? Δοκίμασα το πρόγραμμα που δίνει η SE αλλά είναι τραγικό (απο οτι κατάλαβα βλέπει μόνο τα τηλέφωνα που είναι αποθηκευμένα στην συσκευή και γίνεται μέσω του Outlook).

Υπάρχει κάποιο καλύτερο πρόγραμμα?

 

Το εχουμε πει χιλιαδες φορες.το προγραμμα που δινει η SE ειναι για τον καδο ανακυκλωσης :p Η λυση ειναι εδω.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το MyPhoneExplorer κάνει sync με Outlook;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Το MyPhoneExplorer κάνει sync με Outlook;

Μα δεν θελει να κανει sync με Outlook.. Εκτος αν καταλαβα εγω λαθος..

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κραταει η μπαταρια του k750i σας;;

Για παραδειγμα εγω το φορτησα μεχρι χτες στις 8 το βραδυ! Απο κει και περα ακουσα 3 ωρες ραδιο απο hands free,εμεινε ολο το βραδυ ανοιχτο συν το οτι ειχα και 2 κλησεις.. Η μπαταρια εχει πεσει μια γραμμη!Καλα ειμαι; Ή μηπως αδειαζει γρηγορα;; Σημερα που θα στειλω κατι σκονακια με ΒΤ περιπου 100 εικονες,θα σας πω με ποση μπαταρια θα γυρισω σπιτι..

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κραταει η μπαταρια του k750i σας;;

Για παραδειγμα εγω το φορτησα μεχρι χτες στις 8 το βραδυ! Απο κει και περα ακουσα 3 ωρες ραδιο απο hands free,εμεινε ολο το βραδυ ανοιχτο συν το οτι ειχα και 2 κλησεις.. Η μπαταρια εχει πεσει μια γραμμη!Καλα ειμαι; Ή μηπως αδειαζει γρηγορα;; Σημερα που θα στειλω κατι σκονακια με ΒΤ περιπου 100 εικονες,θα σας πω με ποση μπαταρια θα γυρισω σπιτι..

 

Σε εμένα κρατάει μια βδομάδα!! :D

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θελει να κανει sync με Outlook.. Εκτος αν καταλαβα εγω λαθος..

 

Σωστα κατάλαβες, αλλά ρωτάω επειδή εγώ θέλω να κάνω sync με Outlook, και να μη χρησιμοποιώ δύο προγράμματα ;)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρώτησα αν έχει κάποιος σε κάποιο briefcase του π.χ. για να κατεβάσω κάτι

 

Ο Toxicity σου απάντησε σαφώς πως μπορείς να κάνεις ότι θέλεις με τον ήχο, και εγώ συμπληρώνω πως αρκεί να ξέρεις πώς το κάνεις!.

Δεν είναι κάτι που βρίσκεις σε briefcase αλλά διαδικασία που απαιτεί το πρόγραμμα Far manager, σχετική γνώση χρήσης υπολογιστών, το αρχείο ήχου που επιθυμείς να τοποθετήσεις και τη θέση που πρέπει να το αντιγράψεις. Ακόμη όμως και αν άλλαζες τον ήχο χαμηλής στάθμης, το αναδυόμενο μήνυμα φοβάμαι πως δε θα το απέφευγες.!!

Link to comment
Share on other sites

Ο Toxicity σου απάντησε σαφώς πως μπορείς να κάνεις ότι θέλεις με τον ήχο, και εγώ συμπληρώνω πως αρκεί να ξέρεις πώς το κάνεις!.

Δεν είναι κάτι που βρίσκεις σε briefcase αλλά διαδικασία που απαιτεί το πρόγραμμα Far manager, σχετική γνώση χρήσης υπολογιστών, το αρχείο ήχου που επιθυμείς να τοποθετήσεις και τη θέση που πρέπει να το αντιγράψεις. Ακόμη όμως και αν άλλαζες τον ήχο χαμηλής στάθμης, το αναδυόμενο μήνυμα φοβάμαι πως δε θα το απέφευγες.!!

 

Στους ήχους για τα μηνύματα αναφερόμουνα, στην άλλη μου ερώτηση δηλαδή,

anyway, βρήκα κάποια σε διάφορα briefcases του pathfinder

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,καλη εβδομαδα και καλο μηνα.Ψάχνω να βρώ full cover για το κινητό,ομως από Ελλάδα γιατι απο εξωτερικό εχω καεί και δεν θέλω να μπλέξω με καρτες.Ξερει κανένας καποιο ελληνικό site ή κάποιο μαγαζί;
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα κρατάει μια βδομάδα!! :D

Μια βδομαδα;;:wacko: :wacko: :cry:

Τοτε μαλλον εχω προβλημα με τη μπαταρια!Και ουτε ενα μηνα δεν το εχω..:cry:

Ραδιο κλπ χρησιμοποιεις;; Μηπως καει πολυ μπαταρια λογω της καρτας 2Gb που εχω;; Τι αλλο να υποθεσω αν δεν φταιει η μπαταρια;;

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κραταει η μπαταρια του k750i σας;;

Για παραδειγμα εγω το φορτησα μεχρι χτες στις 8 το βραδυ! Απο κει και περα ακουσα 3 ωρες ραδιο απο hands free,εμεινε ολο το βραδυ ανοιχτο συν το οτι ειχα και 2 κλησεις.. Η μπαταρια εχει πεσει μια γραμμη!Καλα ειμαι; Ή μηπως αδειαζει γρηγορα;; Σημερα που θα στειλω κατι σκονακια με ΒΤ περιπου 100 εικονες,θα σας πω με ποση μπαταρια θα γυρισω σπιτι..

 

Αν με 3 ώρες ράδιο, ανοιχτό όλο το βράδυ και μαζί με 2 κλήσεις έπεσε μόνο μια γραμμή... το πρόβλημά σου είναι ότι η μπαταρία σου κρατάει πολύ περισσότερο από όσο πρέπει !!!

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μια βδομαδα;;:wacko: :wacko: :cry:

Τοτε μαλλον εχω προβλημα με τη μπαταρια!Και ουτε ενα μηνα δεν το εχω..:cry:

Ραδιο κλπ χρησιμοποιεις;; Μηπως καει πολυ μπαταρια λογω της καρτας 2Gb που εχω;; Τι αλλο να υποθεσω αν δεν φταιει η μπαταρια;;

 

Όχι, ράδιο δεν χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν με 3 ώρες ράδιο, ανοιχτό όλο το βράδυ και μαζί με 2 κλήσεις έπεσε μόνο μια γραμμή... το πρόβλημά σου είναι ότι η μπαταρία σου κρατάει πολύ περισσότερο από όσο πρέπει !!!

Εδω ο petrosk750iok λεει οτι του κραταει μια βδομαδα!

Εγω ειχα ραδιο 8.30-11, 2 κλησεις,και δεν το ειχα απενεργοποιησει το βραδυ! Αποτελεσμα -1 γραμμη! Δδλ ο petrosk750iok ουτε ραδιο ακουει,ουτε τηλεφωνα παιρνει,και το απενεργοποιει το βραδυ;; Εμενα μονο ετσι και παλι δεν πιστευω να κρατησει μια βδομαδα..:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αποψε γιορταζουμε παιδια!!!

Ειναι γεγονος οτι ξεφορτωθηκα το Κ750i μου!!! :D

Εκανα ανταλαγη με ενα Nokia N70!!! ;)

Καλη συνεχεια παιδια... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το ξεφορτωθηκες;;Τοσο πολυ το βαρεθηκες;;

Ελπιζω να εκανες καλη ανταλλαγη και να μην το μετανιωσεις..

Εγω αρχικα ημουν αναμεσα στο κ750(230Ε) και το Ν70(390Ε) και κατελληξα στο Κ750.. Πιστευω για εναν απλο χρηστη σαν κι εμενα το Κ750 ηταν η καλυτερη επιλογη,συν το κερδος των 160Ε!! Με αυτα τα χρηματα λοιπον πηρα μια 2GB καρτα με 60Ε και ενα πακετακι DSL me 100+κατι ψιλα..

Αν βεβαι ειχαν ιδια τιμη δεν ξερω ποιο θα επαιρνα,μαλλον το Ν70..Αρα,απο τη στιγμη που το ανταλλαξες ΟΚ..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το ξεφορτωθηκες;;Τοσο πολυ το βαρεθηκες;;

Ελπιζω να εκανες καλη ανταλλαγη και να μην το μετανιωσεις..

Εγω αρχικα ημουν αναμεσα στο κ750(230Ε) και το Ν70(390Ε) και κατελληξα στο Κ750.. Πιστευω για εναν απλο χρηστη σαν κι εμενα το Κ750 ηταν η καλυτερη επιλογη,συν το κερδος των 160Ε!! Με αυτα τα χρηματα λοιπον πηρα μια 2GB καρτα με 60Ε και ενα πακετακι DSL me 100+κατι ψιλα..

Αν βεβαι ειχαν ιδια τιμη δεν ξερω ποιο θα επαιρνα,μαλλον το Ν70..Αρα,απο τη στιγμη που το ανταλλαξες ΟΚ..

 

Μήπως θα μπορούσες να μου πεις από πού πήρες την 2 gb κάρτα 60Ε και γενικά ποιά τιμή θεωρείται καλή για κάρτα 2 gb για το Κ750? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στην ενοτητα Buy&Sell..

Αν θες στειλε μου πμ να σου πω,γιατι δεν ξερω αν μπορω να το αναφερω εδω μεσα..

Link to comment
Share on other sites

Εδω ο petrosk750iok λεει οτι του κραταει μια βδομαδα!

Εγω ειχα ραδιο 8.30-11, 2 κλησεις,και δεν το ειχα απενεργοποιησει το βραδυ! Αποτελεσμα -1 γραμμη! Δδλ ο petrosk750iok ουτε ραδιο ακουει,ουτε τηλεφωνα παιρνει,και το απενεργοποιει το βραδυ;; Εμενα μονο ετσι και παλι δεν πιστευω να κρατησει μια βδομαδα..:worry:

 

Εγώ το έχω πάρει μεταχιρησμένο με δύο μπαταρίες. Η μία ήταν καινουργια(στο κουτί της) και η άλλη έχει δουλέψει γύρω στους οχτώ μήνες. Η παλιά βασττάει δύο μέρες , αλλά έχω να πώ ότι ώσα κηνητά είχα με την χρήση που τους κάνω΄ήθελαν κάθε βράδυ φόρτιση!! Λές η καινούργια να βαστάει τόσο πολλύ όσο λέτε??? Πάω για τεστ.....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κραταει η μπαταρια του k750i σας;;

Για παραδειγμα εγω το φορτησα μεχρι χτες στις 8 το βραδυ! Απο κει και περα ακουσα 3 ωρες ραδιο απο hands free,εμεινε ολο το βραδυ ανοιχτο συν το οτι ειχα και 2 κλησεις.. Η μπαταρια εχει πεσει μια γραμμη!Καλα ειμαι; Ή μηπως αδειαζει γρηγορα;; Σημερα που θα στειλω κατι σκονακια με ΒΤ περιπου 100 εικονες,θα σας πω με ποση μπαταρια θα γυρισω σπιτι..

Από παλιότερο post μου (τότε που ήταν καινούριο το Κ750 μου):

 

{ Μετά από πολλές μετρήσεις, δοκιμές, υπολογισμούς, κατέληξα στις εξής εκτιμήσεις για τη δυναμική της μπαταρίας:

- Καθαρή αναμονή (καθόλου χρήση, καθόλου μετακινήσεις, με καλή λήψη) ~200-250 ώρες.

- Καθαρή ομιλία (σταθερό σημείο με καλή λήψη) ~ 5 ώρες (~ κατανάλωση αναμονής Χ 40-50)

- Ραδιόφωνο ~ 15 ώρες (~ κατανάλωση αναμονής Χ 15)

Άρα, κάνοντας συνδυασμούς έχουμε χονδρικά πχ:

- 2 24-ωρα με ομιλία ~90' / ημέρα

- 3 24-ωρα με ομιλία ~60' / ημέρα

- 5 24-ωρα με ομιλία ~30' / ημέρα

- 7 24-ωρα με ομιλία ~15' / ημέρα

Δεν έχω υπολογίσει καθόλου camera, games και άλλη χρήση (πχ ψάξιμο σε επαφές). Τα παραπάνω παραδείγματα δεν έχουν ούτε ραδιόφωνο ή mp3. Στην πράξη, επειδή όλοι κάνουμε και τέτοιες χρήσεις, πιστεύω ότι οι πραγματικοί χρόνοι θα βγαίνουν λίγο χειρότεροι.

Μην ξεχνάμε ότι όλα αυτά είναι σχετικά και εξαρτώνται άμεσα πάρα πολλούς παράγοντες: το δίκτυο, το σημείο, τις μετακινήσεις, την ποιότητα σήματος κλπ. Δικές μου παράμετροι (πώς προέκυψαν τα παραπάνω νούμερα): Voda, Αθήνα (ΒΑ), καλό σήμα, λίγες μετακινήσεις, κλειστό ΒΤ και IRDA, φωτ. οθόνης 50%.

Τα παραπάνω νούμερα είναι χωρίς φόρτιση από USB.

Εννοείται ότι τα έβγαλα αναλογικά (όχι, δεν άφησα το τηλέφωνο αχρησιμοποίητο επί 10 μέρες για να δω πότε θα αδειάσει), οπότε δεν είμαι καθόλου απόλυτος. }

 

Τώρα, φίλε SagoniasSlutRose, αν υπολογίσουμε πρόχειρα, στην περίπτωσή σου:

3 ώρες ραδιόφωνο Χ 15 μας κάνει ~ 45 ώρες αναμονής

2 κλήσεις (έστω 5' η κάθε μία) = 10' Χ 50 μας κάνει ~ 8 ώρες αναμονής

και άλλες 9 ώρες πραγματικής αναμονής από εχθές το βράδυ

Σύνολο κάτι παραπάνω από 62 ώρες αναμονής, δηλαδή πάνω από το 1/4 της συνολικής χωρητικότητας.

Συνεπώς, αν κατέβηκε μια γραμμή, μια χαρά είναι η μπαταρία σου.

Θυμίζου ότι πατώντας σε αναμονή τα πλήκτρα έντασης στο πλάι σου λέει, μεταξύ άλλων, και το ποσοστό υπολοίπου μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Απο εκεινη τη στιγμη που σας ειπα δεν το εχω φορτησει καθολου!

Χτες λοιπον ηταν ολη μερα ανοιχτο,2-3 κλησεις,2-3 φωτογραφιες με φλας κλπ,2 ωριτσες ραδιοφωνο το βραδυ,αλλα απενεργοποιημενο τη νυχτα! Η μπαταρια δεν δειχνει να εχει πεσει αλλο,αλλα μου λεει 67%.. Αρα,οντως καλα ειμαι με οσα λετε παραπανω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...