Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Αγόρασα το K750i πριν από δύο μέρες, είμαι αρκετά ικανοποιημένος, μόνο που όταν το πορτάκι της κάμερας είναι κλειστό, τρίζει αν το πιέσεις ή αν το ακουμπάς σε επιφάνειες... Συμβαίνει και σε άλλα κινητά; Πρέπει να το πάω στη Sony Ericsson για αλλαγή;

 

 

Τρίζει.... ποσο τριζει δηλαδη????

 

Σαν να κλείνει πόρτα..???????

 

Πόσο μπορεί να τριζει ενα μικρό πορτακι κινητού????????

 

ΑΜΑΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τρίζει.... ποσο τριζει δηλαδη????

 

Σαν να κλείνει πόρτα..???????

 

Πόσο μπορεί να τριζει ενα μικρό πορτακι κινητού????????

 

ΑΜΑΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!

 

Εμ, έλα ντε... Δεν ήθελα να πω τίποτα για να μη γίνω εγώ ο κακός, αλλά αν είναι δυνατόν! Τρίζει το πλαστικό πορτάκι του πλαστικού κινητού και κάτι τρέχει στα γύφτικα. Θα το ξαναπώ, εδώ τρίζουν σαν τζιτζίκια τα αυτοκίνητα που αγοράζουμε και οι εταιρίες μας γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια, εσύ ασχολείσαι τώρα να γυρίσεις κινητό επειδή τρίζει το πορτάκι του. Τι να σου πω, βάλτου σπρέι σιλικόνης!!!:blink:

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Τρίζει.... ποσο τριζει δηλαδη????

 

Σαν να κλείνει πόρτα..???????

Ναι σου λέω, αφού ήρθε ο διαχειριστής της πολυκατοικίας και μου έκανε παράπονα;)

Δε νομίζω ότι είμαι παράλογος, όταν από τη στιγμή που σκάω €240 ζητάω η ποιότητα κατασκευής του κινητού μου να ανταποκρίνεται στα λεφτά που έδωσα..

Σε τελική ανάλυση τρεις μέρες το έχω και επιπλέον το συγκεκριμένο πορτάκι σχετίζεται με την αυτόματη λειτουργία της κάμερας.

Τέλος πάντων, αν έχει κανείς την καλοσύνη ας μου απαντήσει...

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Ναι σου λέω, αφού ήρθε ο διαχειριστής της πολυκατοικίας και μου έκανε παράπονα;)

Δε νομίζω ότι είμαι παράλογος, όταν από τη στιγμή που σκάω €240 ζητάω η ποιότητα κατασκευής του κινητού μου να ανταποκρίνεται στα λεφτά που έδωσα..

Σε τελική ανάλυση τρεις μέρες το έχω και επιπλέον το συγκεκριμένο πορτάκι σχετίζεται με την αυτόματη λειτουργία της κάμερας.

Τέλος πάντων, αν έχει κανείς την καλοσύνη ας μου απαντήσει...

 

File mou ELEOS:blink: .Afou kanei th douleia tou ti tha pas na tous peis?Ftiaxte mou to kinhto mou pou leitourgei kanonika?ELEOS:blink: .Ean den ekane th douleia thn opoia einai kataskeuasmeno na kanei as tous katsadiazes kai me to dikio sou.Alla den ginete na zhtas kai thn pita olakairh kai ton skylo xortato.Plastiko einai oxi alouminio...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν νομιζω να βγαλεις ακρη..εδω στην βδομαδα πανω χαλανε τα joystic και οταν τους το πας κανουν τον "κινεζο".
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για το μηχανισμό του joystick το οποίο είναι κολλημένο στην πλακέτα ΟΧΙ για το καπάκι του.

Στην καλύτερη να καταστρέψεις το κινητο αν έχεις μόνο ένα απλό κολλητήρι.

 

O mhxanismos joystick opws pleon k ta perissotera eksarthmata panw sto kinhto den einai kollhmena pou8ena!!allazoun ola. Allo to kapaki pou einai ena aplo plastiko k allo to o mhxanismos. Yparxei dunatothta allaghs k twn 2. Px sta palia kinhta to plhktrologio htan kollhmeno epanw, twra einai sundedemeno me kalwdio k vgainei.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

O mhxanismos joystick opws pleon k ta perissotera eksarthmata panw sto kinhto den einai kollhmena pou8ena!!allazoun ola. Allo to kapaki pou einai ena aplo plastiko k allo to o mhxanismos. Yparxei dunatothta allaghs k twn 2. Px sta palia kinhta to plhktrologio htan kollhmeno epanw, twra einai sundedemeno me kalwdio k vgainei.

 

Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείς ακριβώς .:)

Από όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω (Έχω κάνει φύλλο και φτερό το τηλεφωνάκι μου ) το joystick είναι κολλημένο σταθερά πάνω στην πλακέτα. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως δεν αλλάζει! Απλά θες τουλάχιστον...γνώσεις ερασιτέχνη ηλεκτρονικού, και...χέρι μανταρίστρας για να το αποσυναρμολογήσεις και να το ξανατοποθετήσεις ή να πληρώσεις κάποιον που μπορεί να στο κάνει!.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκέφτομαι να πουλήσω το κ750 που έχω αλλά δεν ξέρω πόσο. το έχω 1 χρόνο αλλά είναι σε άριστη κατάσταση, μπορείτε να με συμβουλέψετε πόσο μπορώ να το πουλήσω?

Byzantinos

 

Byzantine Empire - AEK 21

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκέφτομαι να πουλήσω το κ750 που έχω αλλά δεν ξέρω πόσο. το έχω 1 χρόνο αλλά είναι σε άριστη κατάσταση, μπορείτε να με συμβουλέψετε πόσο μπορώ να το πουλήσω?

 

File mou kata th dikh mou krish an einai opws les se aristh katastash mporeis na to "skotwseis" se mia oxi kai toso ypshlh timh se sxesh me thn timh pou to agorases.Den nomizw na mporeseis na to dwseis me panw apo 150-160 eurw.Edw sth sparth toulaxiston toso ta poulane synhthws.Bebaia se magazi tha sou to agorasoun arketa ligotero gia na bgaloun kai autoi tipota...:down::rtfm:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκέφτομαι να πουλήσω το κ750 που έχω αλλά δεν ξέρω πόσο. το έχω 1 χρόνο αλλά είναι σε άριστη κατάσταση, μπορείτε να με συμβουλέψετε πόσο μπορώ να το πουλήσω?

130-150 euro θα το σκοτωσεις και να εισαι και ευχαριστημενος.αλλωστε δεν βρισκεις ανθρωπο να δωσει τοσα χρηματα για μεταχειρησμενο..στα ιδια λεφτα παιρνει καινουργιο κινητο και με εγγυηση!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείς ακριβώς .:)

Από όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω (Έχω κάνει φύλλο και φτερό το τηλεφωνάκι μου ) το joystick είναι κολλημένο σταθερά πάνω στην πλακέτα. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως δεν αλλάζει! Απλά θες τουλάχιστον...γνώσεις ερασιτέχνη ηλεκτρονικού, και...χέρι μανταρίστρας για να το αποσυναρμολογήσεις και να το ξανατοποθετήσεις ή να πληρώσεις κάποιον που μπορεί να στο κάνει!.

 

Koita, to K750 den toxw anoiksei giati exei egguhsh. Omws alla kinhta pio palia vlepw oti tetoia eksarthmata vgainoun, 8elei psaksimo na vreis ton tropo xwris na kaneis zhmia, alla ginetai.Pantws, enhmerwtika, egw allaksa to joystick sto k750 apo thn egguhsh (oxi ka8arisma) ka8ws den leitourgouse kala. Ara sigoura allazei. Se ligous mhnes pou 8a lhksei 8a mporw naxw proswpikh apopsh. K gw erasitexnhs eimai k exw glitwsei polla 50eura.. 8elei upomonh k psaksimo h douleia..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι σου λέω, αφού ήρθε ο διαχειριστής της πολυκατοικίας και μου έκανε παράπονα;)

Δε νομίζω ότι είμαι παράλογος, όταν από τη στιγμή που σκάω €240 ζητάω η ποιότητα κατασκευής του κινητού μου να ανταποκρίνεται στα λεφτά που έδωσα..

Σε τελική ανάλυση τρεις μέρες το έχω και επιπλέον το συγκεκριμένο πορτάκι σχετίζεται με την αυτόματη λειτουργία της κάμερας.

Τέλος πάντων, αν έχει κανείς την καλοσύνη ας μου απαντήσει...

+1

Και εγώ μαζί σου είμαι...

Και εμένα τρίζει, αλλά όχι το καπάκι της φωτογραφικής αλλά ολόκληρη η μπροστά πρόσοψη...

Από την πρώτη μέρα που το έβγαλα από το κουτί...

Αλλά δεν βαριέσαι να μένεις κανα μήνα χωρίς κινητό για μ@λακίες?

Εδώ τώρα δεν παίζει το joystick και πάλ δεν το πάω...

Koita, to K750 den toxw anoiksei giati exei egguhsh. Omws alla kinhta pio palia vlepw oti tetoia eksarthmata vgainoun, 8elei psaksimo na vreis ton tropo xwris na kaneis zhmia, alla ginetai.Pantws, enhmerwtika, egw allaksa to joystick sto k750 apo thn egguhsh (oxi ka8arisma) ka8ws den leitourgouse kala. Ara sigoura allazei. Se ligous mhnes pou 8a lhksei 8a mporw naxw proswpikh apopsh. K gw erasitexnhs eimai k exw glitwsei polla 50eura.. 8elei upomonh k psaksimo h douleia..

Δεν κατάλαβα τότε το αρχικό σου post αν δεν το έχεις ανοίξει...

Είχα ανοίξει το κινητό για να καθαρίσω το joystick μπας και δουλέψει (φυσικά με προσωρινά αποτελέσματα)

Το Joystick είναι κολλημένο πάνω στην πλακέτα και δεν βγαίνει έτσι απλά...

Προσωπικά έχω εμπειρία από κολλήσεις σε ολοκληρωμένα, αλλά δεν βάζω χέρι με το ρίσκο να χαλάσω το κινητό μου...

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

Αλλά δεν βαριέσαι να μένεις κανα μήνα χωρίς κινητό για μ@λακίες?

Εδώ τώρα δεν παίζει το joystick και πάλ δεν το πάω...

Αφου δεν παίζει το joystick και είναι μέσα στην εγγύηση, πήγαινέ το... Δεν ξέρω αν αργούν τόσο αλλά γιάτι να μην το φτιάξεις τσάμπα;

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν παίζει το joystick και είναι μέσα στην εγγύηση, πήγαινέ το... Δεν ξέρω αν αργούν τόσο αλλά γιάτι να μην το φτιάξεις τσάμπα;

Συμφωνω. Ασε που το joystick ειναι "ζωτικο" μερος του κινητου.

Αυτο σκεφτηκα κ εγω κ το εδωσα για service. Με το τιμημα βεβαια οτι θα μου το δωσουν σε 10ετιες... Δυστυχως.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν παίζει το joystick και είναι μέσα στην εγγύηση, πήγαινέ το... Δεν ξέρω αν αργούν τόσο αλλά γιάτι να μην το φτιάξεις τσάμπα;

Θα το κάνω, απλά αυτή την εποχή χρειάζομαι το κινητό όσο τίποτα λόγω της δουλειάς μου...

Όταν ηρεμήσουν τα πράγματα λιγάκι θα το πάω...

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω ρε παιδια!Γινεται να ηχογραφισω κατι που παιζει το ραδιο;;

Παω στην ηχογραφιση αλλα μολις την παταω κλινει το ραδιο.. Παιζει να γινεται αλλιως;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αναφερθεί παρά μόνο 600 ή 700 φορές.:)

 

Ναι θα είναι live.

Δεν υπάρχει πλέον κλείδωμα στα mp3.

 

Σε ευχαριστώ,

δλδ θα ειναι live αλλά θα μπορω να βαλω τα mp3 σαν ηχο κλήσης ε ??

Link to comment
Share on other sites

vflor... Ακριβώς, μπορείς να έχεις ήχο κλήσης οποιοδήποτε mp3.

Sagonias... δεν μπορείς να ηχογραφήσεις απ'το ράδιο.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις στα νοτια προαστεια Αθηνων να με βοηθησει να αναβαθμισω το κινητο.

Εχω προβλημα. Εχω ποσταρει και πιο παλια οποιος θελει να διαβασει το ιστορικο.

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις στα νοτια προαστεια Αθηνων να με βοηθησει να αναβαθμισω το κινητο.

Εχω προβλημα. Εχω ποσταρει και πιο παλια οποιος θελει να διαβασει το ιστορικο.

Thanks!

 

Γιατί δεν το πας σε ένα κατάστημα;;;:confused:

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

αν και εχω καταλήξει στο Κ750 θα το αλλάζατε με ενα Nokia 6233 ? είναι καλύτερο ?

Εγω δεν θα το αλλαζα,γνωμη μου :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη νέα έκδοση λογισμικού ξέρουμε πότε θα είναι διαθέσιμη μέσω internet;Γιατί στο Update Service που πάω μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση.Ευχαριστώ πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...