Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ανάλυση των φωτογραφιών για τις επαφές είναι 160χ120 pixels. Όταν σε καλούνε θα φαίνονται μια χαρά σε τέτοια ανάλυση :)

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Αυτό ακριβώς ζητούσα να μάθω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια προσπαθω με davichi να κανω update και μου βγαζει αυτο...

Error: 0x005556

Τι παιζει?

Ουτε με το SE μπορω να κανω αναβαθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το κατέβασες χωρίς να πληρώσεις.

Στην αρχή του forum υπάρει σχετική πληροφόρηση (τότε που πρωτοβγήκε)

Ετσι κάνει το Davinchi τρέχει (εσύ πιστευεις ότι είναι τσάμπα) μετά σου λέει ότι δεν βρήκε κάτι, το update δεν γινεται σωστά και το κινητό δεν ξαναανοίγει. Πας ξανά στο Site το πληρώνεις με VISA και σου στέλνει ένα κωδικό (δες οδηγίες) και μετά η αναβάθμηση (και ενώ είσαι Online) γινεται κανονικά (ξουτ το live αν είχες) και εσύ είσαι φτοχώτερος από πριν κατά... πόσο είναι 20€?. :D

 

Προσωχή στην γλώσσα που θα βάλεις διάβασε πριν μην και βάλεις ρώσικα.. Κάθε ξανα-αναβάθμηση και αλλα €. Δες στις πρώτες σελίδες και προσεκτικά αναγνωσαι τες.

 

Αυτό νομίζω εγώ.. Το είχε πάθει και φίλος μου.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ωχ παιδια παει το κινητο ουτε το pc δεν το βλεπει τωρα...

Καμια ιδεα;;;

:( :( :(

 

Ψυχραιμία. Μάλλον έγινε κακή αναβάθμιση με αποτέλεσμα ένα λάθος φλασάρισμα. Γι' αυτό δεν θα το βλέπει τo PC σου.

Πρώτα απ' όλα βάλτο να φορτίσει. Είναι πολύ πιθανό να "ξελιγώθηκε" η μπαταρία του από την εξαιρετικά ενεργοβόρα διαδικασία τις αναβάθμισης. Σε περίπτωση που δεν σου δώσει ένδειξη φόρτισης περίμενε τουλάχιστον 1 ώρα για να σου βγάλει. Σε περίπτωση που φορτίζει άστο να γεμίσει εντελώς. Κατόπιν κάνε προσπάθεια με ασφαλή αποκατάσταση μέσω SE. (μήπως και γλιτώσεις € για Davinci, καλά πως και δε χρησιμοποίησες κατευθείαν την δωρεάν SE αναβάθμιση?) Αν δεν γίνεται δοκίμασε repair με Davinci ή κάνε μια βόλτα εδώ ->http://clubs.pathfinder.gr/sony_ericsson

κάνε εγγραφή και διάβασε προσεκτικά. Μπορείς 99,9% να επαναφέρεις τηλέφωνο με κατεστραμένο software ΔΩΡΕΑΝ :X

Link to comment
Share on other sites

Απορία: ποιά είναι η διαδικασία για να μπει ελληνική έκδοση λογισμικού σε Κ750i αγορασμένο στο εξωτερικό; Γίνεται κατευθείαν "σπιτικά" ή χρειάζεται κάποιο ειδικό καλώδιο/λογισμικό; Δεν με απασχολεί η εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο λινκ που έχει στην υπογραφή του ο migel. :)

Ευχαριστώ πολύ. Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος και τον τρόπο να περάσω παιχνίδια από τον υπολογιστή στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Παληκαρια ευχαριστω για της συμβουλες...

1ον εχω πληρωσει το davinci

2ov οταν παω να κανω αναβαθμιση απο SE

μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση λογισμικου

και σταματα. (το κινητο εχει την πρωτη εκδοση που

βγηκε για Κ750i)

3ov Διαβασα σε ενα forum οτι το σφαλμα αυτο

πρεπει να clickαρεις την επιλογη CID Ignoring

που εχουν μονο παλαιες εκδοσεις.

Οπου οταν της τρεχω(15.8) λενε οτι δεν μπορουν

να συνδεθουν στον server. ΕΛΕΟΣ

Βοηθηστε καποιος...!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αφού "την ψάχνεις" τη δουλειά και εφόσον έχεις πληρώσει στο davinci είναι κρίμα να ξαναπληρώσεις για επισκευή. Ακολούθησε το link που σου έδωσα και αν η συσκευή αναγνωρίζεται από το FAR manager με το SEFP plugin τότε το τηλέφωνό σου μπορεί να επισκευαστεί από εσένα ΤΣΑΜΠΑ. Το ίδιο συνέβη και σε εμένα (κακό φλασάρισμα, έλλειψη επικοινωνίας με pc και φυσικά αδυναμία επαναφοράς μέσω SE).

Αυτή τη στιγμή, έχω ένα μεταλλαγμένο K750->W800 με οριζόντια κυλιόμενα μενού. Αν μάλιστα μου έλθει και το ασημί housing του D750 από το cnn.cn όταν θα με ρωτούν τι μοντέλο είναι δεν θα ξέρω τι να τους απαντήσω. :lol:

 

@csd Για να μπεί όποια γλώσσα επιθυμείς, και με T9, στο τηλέφωνο ακολούθησε το link που έδωσα στον παραπάνω φίλο.

Link to comment
Share on other sites

@csd Για να μπεί όποια γλώσσα επιθυμείς, και με T9, στο τηλέφωνο ακολούθησε το link που έδωσα στον παραπάνω φίλο.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!

 

Η πρόσθεση γλωσσών είναι ουσιαστικά πρόσθεση γλωσσών για γραφή μηνυμάτων, πχ αν έχετε ένα K750i με ξένο μενού μπορείτε να προσθέσετε τα Ελληνικά ως γλώσσα γραφής. Σε καμία περίπτωση δεν προστίθεται η γλώσσα ως γλώσσα τηλεφώνου, δηλ. στο μενού. Οι γλώσσες που έχει το τηλέφωνο είναι προκαθορισμένες από το εκάστοτε FS.

 

Edit:

 

Προχωρώντας σε μετατροπή του K750i που έχω σε W800 η διαδικασία παρουσίασε error στο διάβασμα του τελευταίου block του αρχείου MAIN κι από τότε δεν μπορώ να ξαναφλασάρω τη συσκευή. Το τηλέφωνο φαίνεται πως είναι νεκρό αφού δοκίμασα να το φορτίσω αλλά εις μάτην.

 

Τι άλλο θα μπορούσα να κάνω πριν αποτανθώ σε service point;

 

Νέο Edit: Τελικά το πήγα σήμερα το απόγευμα σε SE Service Point, όπου και διαπιστώθηκε πως η συσκευή «έχει βαρέσει στο hardware» (:p) και θα πρέπει να σταλεί στα κεντρικά... Τα νεύρα μου! Σε 7 μέρες φεύγω για το εξωτερικό και δεν ξέρω καν αν θα έχω παραλάβει τη συσκευή. Anywayz, αν η ζημιά καλύπτεται από την εγγύηση έχει καλώς αλλιώς το K750i πάει για ανταλλακτικά. Ούτως ή άλλως ευελπιστώ να αγοράσω το W810 στο εξωτερικό οπότε μικρό το κακό της απουσίας του K750i.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

το δικό μου το πήρα πρίν απο ένα μήνα απο ένα τύπο και λέει

R1AA008

prgCXC125952_EU_1_CL

R1AA008

Ψάχνοντας στο site της SonyEricsson για αναβάθμιση είδα ότι δεν υπάρχει πουθενώ τέτοια εκδοση για Ελληνικό τηλέφωνο.Υπάρχει περίπτωση να είναι απο εξωτερικό.Αν όχι ποιά έκδοση έχει και ποιά ειναι η τελευταία αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ!

 

Η πρόσθεση γλωσσών είναι ουσιαστικά πρόσθεση γλωσσών για γραφή μηνυμάτων, πχ αν έχετε ένα K750i με ξένο μενού μπορείτε να προσθέσετε τα Ελληνικά ως γλώσσα γραφής. Σε καμία περίπτωση δεν προστίθεται η γλώσσα ως γλώσσα τηλεφώνου, δηλ. στο μενού. Οι γλώσσες που έχει το τηλέφωνο είναι προκαθορισμένες από το εκάστοτε FS.

 

 

Δηλαδή, δεν υπάρχει ούτε μία περίπτωση να περαστεί ελληνικό λογισμικό (όχι απλά γλώσσα) σε τηλέφωνο... "μετανάστη"; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Paides apo pou allazoume to tilefono tou tilefoniti. Ine rithmismeno se numero pu den exo apo default, k den mporo na vro tin epilogi :(

 

Gia to teliko s, den iparxei kapio option h kati epipleon pu mporume na valume, k to na to exume?:)

Wanna Play ??

www.gamers.gr

Link to comment
Share on other sites

Paides apo pou allazoume to tilefono tou tilefoniti. Ine rithmismeno se numero pu den exo apo default, k den mporo na vro tin epilogi :(

 

Gia to teliko s, den iparxei kapio option h kati epipleon pu mporume na valume, k to na to exume?:)

 

Όταν πληκτρολογείς πήγαινε στο προσθήκη συμβόλου. Υπάρχει το ς σαν σύμβολο. Η άλλη λύση είναι το αγγλικό s.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός είπε κάτι τέτοιο; φυσικά και γίνεται. Με τον πιο απλό τρόπο. Να το πας σε σέρβις.

 

Το τηλέφωνο δεν είναι αγορασμένο στην Ελλάδα, γι' αυτό είμαι επιφυλακτικός για το αν γίνεται τέτοια διαδικασία, χωρίς ταλαιπωρία και κόστος (αποφεύγω να μπλέκω με σέρβις).

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν είναι αγορασμένο στην Ελλάδα, γι' αυτό είμαι επιφυλακτικός για το αν γίνεται τέτοια διαδικασία, χωρίς ταλαιπωρία και κόστος (αποφεύγω να μπλέκω με σέρβις).

 

Αν δεν υπάρχει άλλος λόγος (κλεμένο) δεν έχει σημασία από που είναι αγορασμένο. Και είναι και εντός εγγυήσεως έτσι και αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Xm to prosthiki simvolou den to iksera,nice :)

Ne to aggliko S to exo vrei, apla anarotieme pu den vgike kapio greek update gia na mpei to s px sto 7, na vgenei

 

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Η SE έχει μαλώσει με το τελικό σίγμα. Και δεν πρόκειται να το βάλει ποτέ.:)

Link to comment
Share on other sites

xamurabi πηγα στο site που μου εγραψες εκανα reg αλλα τις οδηγιες παλι δεν τις βλεπω... τι πρεπει να κανω;;;

Εκτος απο αυτο υπαρχει καποια version του davinciteam που να εχεις την επιλογη ignoring SID και να δουλευει;;;

Οποια εχω βρει δεν μπορει να συνδεθει με τον server!

Ελεος

Link to comment
Share on other sites

xamurabi πηγα στο site που μου εγραψες εκανα reg αλλα τις οδηγιες παλι δεν τις βλεπω... τι πρεπει να κανω;;;

Εκτος απο αυτο υπαρχει καποια version του davinciteam που να εχεις την επιλογη ignoring SID και να δουλευει;;;

Οποια εχω βρει δεν μπορει να συνδεθει με τον server!

Ελεος

 

Η 13.7 δουλεύει χωρίς να συνδέεται σε servers και άλλες αηδίες.

 

Α, και όπως πάντα... use it at your own risk.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω αυτην τι εκδοση φοβερε kotetsi?

Το Googleσα λιγο αλλα τιποτα :confused:

 

Έχεις PM. ;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Έχω αυτό το κινητό εδώ και ένα χρόνο, ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις σχετικά:

 

1. Η εγγύηση είναι 2 χρόνια ή κάνω λάθος (βασικά έχω ένα προβληματάκι με την επαφή του φορτιστή)

 

2. Τελικά το πρόβλημα με το joystick είναι θέμα λογισμικού ή υλικού;Γιατί δεν μου κολλάει πάντα και γιατί μερικές φορές κάνοντας επανεκκίνησαη ξεκολλάει;

 

3.Υπάρχει κάποιος τρόπος να ρυθμίσω το λογισμικό του τηλεφώνου έτσι ώστε όσα μηνύματα στέλνω στο φάκελο "Αποθηκευμένα Μηνύματα" να σώζονται στη μνήμη του τηλεφώνου και όχι στη SIM. Θα αλλάξω SΙΜ σε λίγες μέρες και είναι επείγων να περάσω με κάποιο τρόπο τα μηνύματά μου στην καινούργια...

 

4. Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση από τη SE και μου λέει οτι έχω την τελευταία έκδοση. Από το κρυφό μενού στις πληροφορίες λογισμικού η έκδοση είναι R1BC002 υπάρχει νεότερη; Και αν ναι με ποιον τρόπο μπορώ να το αναβαθμίσω;

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...