Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks Migel

 

ΠΑρακαλώ . :D

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο οσο ξερω εχουν κυκλοφορησει αρκετες version μετα την R1N035.....

Γιατι ομως δεν φαινονται στο δικο μου update ??

Προσπαθησα σημερα απο ενα netcaffe να κανω update ΑΛΛΑ , ενω εκανα setup τους last drivers and update service , ενω ακολουθουσα τις οδηγιες που μου εδινε ο setup wizzard , μου εβγαλε οτι δεν υπαρχει νεα εκδοση...

 

Ειχα ξαναδιαβασει στο forum για κατι αντιστοιχο αλλα δε μπορεσα να το βρω

Ξερει κανεις αμα εχεο καννα problem οι servers tis S-E ?

XiaoMi RedMi Note -7, Dual Sim , Black ,

MIUI-> Global 11.0.3.0 [PFLEUXM]

ANDROID -> V. 9_PQ1.181021.001

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω εχουν κυκλοφορησει αρκετες version μετα την R1N035.....

Γιατι ομως δεν φαινονται στο δικο μου update ??

Προσπαθησα σημερα απο ενα netcaffe να κανω update ΑΛΛΑ , ενω εκανα setup τους last drivers and update service , ενω ακολουθουσα τις οδηγιες που μου εδινε ο setup wizzard , μου εβγαλε οτι δεν υπαρχει νεα εκδοση...

 

Ειχα ξαναδιαβασει στο forum για κατι αντιστοιχο αλλα δε μπορεσα να το βρω

Ξερει κανεις αμα εχεο καννα problem οι servers tis S-E ?

Ισως να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με firewall του netcaffe. Από το σπίτι έχεις δοκιμάσει να δείς αν βρίσκει το update πρόγραμμα της SE νεα αναβάθμιση για το κινητό σου ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικά το firewall δεν θα άφηνε τέτοιου είδους λειτουργίες. Εκτός αν είχες τρόπο να το απενεργοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ονομάζεται CST-75 και δεν είναι αποκλειστικά για το K800, κάνει σε όσα κινητά έχουν τη νέα θύρα φόριστης-διασύνδεσης, όπως τα: Z710i, W850i, K610im, W950i, W710i, P990i, Z550i, V630i, K610i, K800i, K310i, W300i, M600i, W700i, K510i, J100i, Z530i, W810i, J220i, J230i, W900i, W550i, Z520i, W800i, K750i.

http://img.idealo.de/folder/Product/520/6/520602/produktbild_gross.gif

 

 

Thanksssss !!! To έχει και στο expansys με 20 ευρώ (περίπου) :wink:

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=138847&asource=130503

Τώρα μένει να το βρώ κάπου στη Θεσ/νίκη !!!

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Thanksssss !!! To έχει και στο expansys με 20 ευρώ (περίπου) :wink:

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=138847&asource=130503

Τώρα μένει να το βρώ κάπου στη Θεσ/νίκη !!!

 

Άμα το βρεις, πες μας το κατάστημα, μήπως και...

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να το βρώ κάπου αλλά το forum είναι πολύ μεγάλο, έτσι το ξαναρωτώ ναμου απαντήσει κάποιος που το ξέρει

 

1. Το ημερολόγιο (calentar) έχει επαναλληπτικά γεγονότα?? Δηλαδή να του λέω να μου υπενθυμίζει πάντα στις 5 κάθε μήνα να πληρώνω το ενοίκιο και να μηδενίζω τα χρονόμετρα του κινητού χωρίς να το εισάγω σε κάθε μήνα ξεχωριστά (μόνο στον πρώτο και να το βάλει μόνο του στα υπόλοιπα)? Περιεργάστηκα ένα και δεν μπόρεσα να το βρώ σαν δυνατότητα.

2. Στο TIM 2in1 (2 Νουμερα σε μία SIM) δουλευει η συσκευή χωρίς προβλήματα?

 

Ευχαριστώ.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Για το 2 το ρώτησα εγώ στην ΤΙΜ πριν λίγες μέρες και μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, οπότε Ναι.

 

Για το πρώτο τώρα... και εγώ το έψαξα κάποια στιγμή αυτό και δυστυχώς δε βρήκα κάτι... Αν έχει βρει κάποιος ας το διευκρινίσει. :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε θα το άλλαζα γιατί θεωρώ ότι τα 100 ευρώ παραπάνω που κοστίζει το w810 είναι πολλά...

Το φορτιστή δυστυχώς δεν το βρίσκω πουθενά στην Κ.Τούμπα. Αν κάποιος τον βρει κάπου στη Θεσ/νίκη, παρακαλώ ας βοηθήσει.

 

Ψαχουλεύοντας όμως βρήκα αυτό !!!

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pp1_1_2&zone=pp&lm=pp1&cid=1&pid=10242

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κάπου αλλά είναι πολύ καλή ένδειξη όσον αφορά τις λειτουργίες του τηλεφώνου... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ακούω πολλά προβλήματα σχετικά με το joystick!Είναι λάθος τοποθετημένο ή

υπάρχει πρόβλημα στο firmware;

Κι εγώ ακούω πολλά προβλήματα με το joystick, αλλά έχω ακόμα και το Τ610 που έχει το ίδιο joystick. Το έχω 4 χρόνια και δουλεύει μια χαρά. Αν το προσέχεις πιστεύω δε θα δημιουργήσει πρόβλημα. Αν μπαίνει συνέχεια σκόνη, σκουπιδάκια κλπ. λογικό είναι να τα φτύσει κάποια στιγμή και να θέλει καθάρισμα εσωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να το βρώ κάπου αλλά το forum είναι πολύ μεγάλο, έτσι το ξαναρωτώ ναμου απαντήσει κάποιος που το ξέρει

 

1. Το ημερολόγιο (calentar) έχει επαναλληπτικά γεγονότα?? Δηλαδή να του λέω να μου υπενθυμίζει πάντα στις 5 κάθε μήνα να πληρώνω το ενοίκιο και να μηδενίζω τα χρονόμετρα του κινητού χωρίς να το εισάγω σε κάθε μήνα ξεχωριστά (μόνο στον πρώτο και να το βάλει μόνο του στα υπόλοιπα)? Περιεργάστηκα ένα και δεν μπόρεσα να το βρώ σαν δυνατότητα.

 

Ευχαριστώ.

 

Στο ημερολόγιο δεν μπορείς να ορίσεις επαναλαβανόμενα γεγονότα μέσω του κινητού... Μπορείς όμως μέσω της εφαρμογής MyPhoneExplorer! Πηγαίνεις στο Calendar, δημιουργείς New Appointment και στις επιλογές διαλέγεις Rule event. Εκεί ορίζεις κάθε πότε θέλεις να επαναλαμβάνεται το γεγονός. Μετά κάνεις συγχρονισμό με το κινητό σου και είσαι έτοιμος! Δουλεύει άψογα!

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μου την σπάει που δεν μπορώ να βάλω αυτόματη διαγραφή στα ραντεβού μου στο ημερολόγιο όπως στα Νοκια...
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μου την σπάει που δεν μπορώ να βάλω αυτόματη διαγραφή στα ραντεβού μου στο ημερολόγιο όπως στα Νοκια...

Πας στο Ημερολόγιο πατάς Πρόσθετα - Προηγμένες - Διαγραφή όλων και διαλέγεις: Παλαιότερα της 1 μέρας, της 1 εβδομάδας, και όλα...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Επίσεις έψαξα και δεν βρήκα και ρωτώ εσάς αν το Κ750 έχει

->
Screen Saver με κλείδωμα με κωδικό τηλεφώνου
(δηλαδή να μην μπορεί ο άλλος να το πηράξει αν δεν ξέρει κάποιο κωδικό)

 

Αυτό το χαρακτηριστικό το έχουν Nokia και Siemens

Τα αφύλαχτα κινητά γίνονται ευκολη λεία σε πειεργες γυναίκες :shifty:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Επίσεις έψαξα και δεν βρήκα και ρωτώ εσάς αν το Κ750 έχει

->
Screen Saver με κλείδωμα με κωδικό τηλεφώνου
(δηλαδή να μην μπορεί ο άλλος να το πηράξει αν δεν ξέρει κάποιο κωδικό)

 

Αυτό το χαρακτηριστικό το έχουν Nokia και Siemens

Τα αφύλαχτα κινητά γίνονται ευκολη λεία σε πειεργες γυναίκες :shifty:

 

Οχι. Αυτό δεν γίνεται στο Κ750 , ούτε κ σε κανένα άλλο SE πλην των smartphones απ' όσο ξέρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thanksssss !!! To έχει και στο expansys με 20 ευρώ (περίπου) :wink:

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=138847&asource=130503

Τώρα μένει να το βρώ κάπου στη Θεσ/νίκη !!!

 

Άμα το βρεις, πες μας το κατάστημα, μήπως και...

 

Καταστήματα ΤΙΜ στα 21 ευρώ περίπου με ονομασία "Δίθυρος φορτιστής CST-75" αλλά προσέξτε όταν τον ζητήσετε, γιατί τον έχουν περασμένο στα "TIM Accesories" και όχι στα Sony Ericsson !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς σε τί διαστάσεις (pixel) προβάλλονται οι φωτογραφίες των καλούντων στο K750? Ρωτάω γιατί αν αντιστοιχίσω σε επαφή μια φωτογραφία που έβγαλα με το κινητό, στην αναγνώριση κλήσης γίνεται resize (για να χωρέσει να εμφανιστεί οριζόντια) και τετραγωνίζεται ελαφρώς. Υποθέτω ότι αν γνώριζα τα ακριβή pixel, θα μπορούσα να κάνω ποιοτικότερο resample στο κατάλληλο μέγεθος, μέσω υπολογιστή, προκειμένου η φωτογραφία να μην εμφανίζει τετραγωνισμό στην οθόνη του κινητού. Τί λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς σε τί διαστάσεις (pixel) προβάλλονται οι φωτογραφίες των καλούντων στο K750? Ρωτάω γιατί αν αντιστοιχίσω σε επαφή μια φωτογραφία που έβγαλα με το κινητό, στην αναγνώριση κλήσης γίνεται resize (για να χωρέσει να εμφανιστεί οριζόντια) και τετραγωνίζεται ελαφρώς. Υποθέτω ότι αν γνώριζα τα ακριβή pixel, θα μπορούσα να κάνω ποιοτικότερο resample στο κατάλληλο μέγεθος, μέσω υπολογιστή, προκειμένου η φωτογραφία να μην εμφανίζει τετραγωνισμό στην οθόνη του κινητού. Τί λέτε?

Η ανάλυση των φωτογραφιών για τις επαφές είναι 160χ120 pixels. Όταν σε καλούνε θα φαίνονται μια χαρά σε τέτοια ανάλυση :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος κάτοχος του 750Ι και αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα με το ραδιόφωνο. Όταν το χρησιμοποιώ και ακούω από το handsfree, μετά από μερικά λεπτά εμφανίζεται ένας άκρως ενοχλητικός ήχος σαν σφύριγμα. Αν βγάλω στιγμιαία το HF ο ήχος φεύγει και επανέρχεται μετά από 2 λεπτά, ομοίως και όταν κλείσω το ραδιόφωνο και το ξαναανοίξω. Δοκίμασα με 2 διαφορετικά HF χωρίς αλλαγή. Το πρόβλημα υπάρχει και μετά την αναβάθμιση του SW. Μήπως υπάρχει κάποιο ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα.Επειδή οι σελίδες είναι πάρα πολλές για να τις δω όλες μήπως μπορεί να με διευκολύνει κανείς λέγοντας μου πού θα βρω ήχους, φωτογραφίες, παιχνίδια και θέματα για το K750i; Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα.Επειδή οι σελίδες είναι πάρα πολλές για να τις δω όλες μήπως μπορεί να με διευκολύνει κανείς λέγοντας μου πού θα βρω ήχους, φωτογραφίες, παιχνίδια και θέματα για το K750i; Ευχαριστώ!!!

Πήγαινε στο λινκ που έχει στην υπογραφή του ο migel. :)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος κάτοχος του 750Ι και αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα με το ραδιόφωνο. Όταν το χρησιμοποιώ και ακούω από το handsfree, μετά από μερικά λεπτά εμφανίζεται ένας άκρως ενοχλητικός ήχος σαν σφύριγμα. Αν βγάλω στιγμιαία το HF ο ήχος φεύγει και επανέρχεται μετά από 2 λεπτά, ομοίως και όταν κλείσω το ραδιόφωνο και το ξαναανοίξω. Δοκίμασα με 2 διαφορετικά HF χωρίς αλλαγή. Το πρόβλημα υπάρχει και μετά την αναβάθμιση του SW. Μήπως υπάρχει κάποιο ιδέα;

Μία νέα αναβάθμιση.:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...