Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να αναφερω και εγω ενα προβλημα που αφορα το bluetooth...Εχω ενα bluetrek g2 hands free ακουστικο και ενω με το προηγουμενο τηλεφωνο μου (SX1) δεν ειχα το παραμικρο προβλημα, με το κ750 μονο μια φορα καταφερα να το κανω να μιλησω. Ειτε θα μου κολησει το κινητο οταν εχω κληση, ειτε δεν θα παει ο ηχος στο ακουστικο αλλα στη συσκευη ενω ειναι συνδεδεμενο και αλλα λοιπα κουφα..

Εχει αντιμετωπισει κανεις αντιστοιχο προβλημα? Ειμαι με την τελευταια εκδοση λογισμικου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

paides to phra telika kai egw edw kai kamia evdomada to k750i xwris voda fysika.kat'arxhn einai fantastiko kai den exei to paramikro provlima pou8ena.parathrhsa omws to ekshs meionekthma.sta eiserxomena mhnymata mou grafei thn wra pou phra egw to mhnyma kai oxi thn wra pou stal8hke.ayto shmainei oti an egw exw kleisto to kinhto kai mou steiloun mhnyma,meta otan to anoiksw 8a prepei na mpw sto menu "stoixeia" gia na dw ti wra stal8hke to mhnyma mia kai eksw mou grafei apla thn wra pou to elava.ayto yparxei periptwsh na allaksei?stis ry8miseis de vrika tipota.

kai epishs mou perisepse kai mia karta mnimis Lexar SD 512mb ap'to gx30i pou eixa prin kai thn skotwnw se opoion endiaferetai.alh8eia yparxei sygkekrimeno thread gia metaxeirismena?de vrhka tipota sto site.

Link to comment
Share on other sites

Στην νορμαλ συσκευή επιλέγεις πεζά, κεφαλαία ή Τ9, πατώντας τον αστερίσκο όποτε θες.

 

Εννοώ να γράφω πεζά με Τ9 όπως γίνεται για παράδειγμα στις σημειώσεις

Link to comment
Share on other sites

paides to phra telika kai egw edw kai kamia evdomada to k750i xwris voda fysika.kat'arxhn einai fantastiko kai den exei to paramikro provlima pou8ena.parathrhsa omws to ekshs meionekthma.sta eiserxomena mhnymata mou grafei thn wra pou phra egw to mhnyma kai oxi thn wra pou stal8hke.ayto shmainei oti an egw exw kleisto to kinhto kai mou steiloun mhnyma,meta otan to anoiksw 8a prepei na mpw sto menu "stoixeia" gia na dw ti wra stal8hke to mhnyma mia kai eksw mou grafei apla thn wra pou to elava.ayto yparxei periptwsh na allaksei?stis ry8miseis de vrika tipota.

kai epishs mou perisepse kai mia karta mnimis Lexar SD 512mb ap'to gx30i pou eixa prin kai thn skotwnw se opoion endiaferetai.alh8eia yparxei sygkekrimeno thread gia metaxeirismena?de vrhka tipota sto site.

 

 

:rolleyes: καλοριζικο :) δηστυχως το προβλημα με τα μηνυματα ειναι αυτο και δεν υπαρχει καμια περιπτωση να το λυσεις :!:

επισης εδω θα βρεις περισσοτερα για πωλησεις και μεταχειρησμενα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δύο ερωτήσεις σχετικά με κάποιες ρυθμίσεις.

 

1. Πως μπορώ να αλλάξω τις επιλογές για τα πλήκτρα συντόμευσης (αριστερό και δεξί κάτω από την οθόνη); Οι τρέχουσες επιλογές είναι "Κλήσεις" για το αριστερό πλήκτρο και "Μενού" για το δεξί.

 

2. Πως μπορώ να έχω διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε προφίλ; Στις ρυθμίσεις του προφίλ δεν υπάρχει επιλογή ήχου, παρά μόνον για ένταση, δόνηση κλπ. Η αλλαγή του ήχου γίνεται μόνο από το επόμενο πεδίο ρυθμίσεων αλλά όλα τα προφίλ έχουν τον ίδιο ήχο κλήσης. Μήπως έχει σχέση το που είναι αποθηκευμένοι οι ήχοι (τηλ. ή κάρτα) ή το format τους;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δύο ερωτήσεις σχετικά με κάποιες ρυθμίσεις.

 

1. Πως μπορώ να αλλάξω τις επιλογές για τα πλήκτρα συντόμευσης (αριστερό και δεξί κάτω από την οθόνη); Οι τρέχουσες επιλογές είναι "Κλήσεις" για το αριστερό πλήκτρο και "Μενού" για το δεξί.

 

2. Πως μπορώ να έχω διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε προφίλ; Στις ρυθμίσεις του προφίλ δεν υπάρχει επιλογή ήχου, παρά μόνον για ένταση, δόνηση κλπ. Η αλλαγή του ήχου γίνεται μόνο από το επόμενο πεδίο ρυθμίσεων αλλά όλα τα προφίλ έχουν τον ίδιο ήχο κλήσης. Μήπως έχει σχέση το που είναι αποθηκευμένοι οι ήχοι (τηλ. ή κάρτα) ή το format τους;

1)Gia ta dyo pliktra pou zitas, de ginete na allaxtoun oi proepiliegmenes epiloges.

 

2)Gia na valeis diaforetiko ixo se kathe profil tha prepei na pas stous ixous->prostheta->xrisi ws->ixos klisis. O ixos pou epelexes tha isxyei gia to sygkekrimeno profil. Allaxe profil kai kane pali tin idia diadikasia gia na valeis allo ixo sto kainourio profil

 

Elpizw na se voithisa... :cool:

Get a life...
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα σήμερα για νέα έκδοση, δυστυχώς δεν έχει βγει ακόμα! Δεν έχει περάσει κανένα δίμηνο από την τελευταία; Πότε θα βγάλουν άραγε για "καθαρή" (όχι live) συσκευή;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

1)Gia ta dyo pliktra pou zitas, de ginete na allaxtoun oi proepiliegmenes epiloges.

 

2)Gia na valeis diaforetiko ixo se kathe profil tha prepei na pas stous ixous->prostheta->xrisi ws->ixos klisis. O ixos pou epelexes tha isxyei gia to sygkekrimeno profil. Allaxe profil kai kane pali tin idia diadikasia gia na valeis allo ixo sto kainourio profil

 

Elpizw na se voithisa... :cool:

 

Για την αλλαγή των ήχων έχω πρόβλημα. Όποιον ήχο επιλέξω σε ένα προφίλ, αυτόματα ισχύει και για τα υπόλοιπα :mad: Επίσης η αλλαγή της έντασης του ήχου συχνά δεν λειτουργεί... :mad: Την διαδικασία της αλλαγής των ήχων την ήξερα, αλλά νόμιζα ότι έκανα κάτι λάθος και γι' αυτό δεν λειτουργούσε.

 

Μάλλον έπρεπε να μείναι στην έκδοση R1J...

 

Anyway, σ' ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να γράφω πεζά με Τ9 όπως γίνεται για παράδειγμα στις σημειώσεις

 

Με τον ίδιο τρόπο γίνεται. Έχω γράψει με τ9 πεζά γράμματα σε SMS και λογικά με τον αστερίσκο είναι που κάνεις την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω το K750i vodafone live υπάρχει περίπτωση να παίζει mp3 ως ήχο κλήσης;

 

Καλησπέρα .

 

Και βέβαια παίζει το VL mp3 για ήχους κλήσεις με την βοήθεια αυτού του προγράμματος .

Επίσης κοίτα στην υπογραφή μου και ίσως βρείς και κάτι άλλο να σε ενδιαφέρει .

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: καλοριζικο :) δηστυχως το προβλημα με τα μηνυματα ειναι αυτο και δεν υπαρχει καμια περιπτωση να το λυσεις :!:

επισης εδω θα βρεις περισσοτερα για πωλησεις και μεταχειρησμενα ;)

file RAVER prospa8hsa an mpw sth selida pou mou eipes kai leei oti den exw ta sxetika dikaiwmata.log in pantws exw kanei...

tipota allo gia metaxeirismena klp?

Link to comment
Share on other sites

file RAVER prospa8hsa an mpw sth selida pou mou eipes kai leei oti den exw ta sxetika dikaiwmata.log in pantws exw kanei...

tipota allo gia metaxeirismena klp?

εγω τωρα που το δοκιμασα,δουλευει μια χαρα.

ξανα δοκιμασε το!

επισης το link που σου εδωσα ειναι απο θεματικη ενοτητα του myphone.

και για να την δεις πρεπει να εχεις κανει login ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, επειδή θέλω να αγοράσω τώρα το κινητό και το ψάχνω λίγο το θέμα... Μήπως είναι καλύτερα να πάρω το απλό κινητό, χωρίς vf live; Έχω σύνδεση Vodafone. Και κάτι άλλο αν μετά το μετανιώσω γίνεται αλλαγή από vf live σε απλό; Σε ευχαριστώ για το πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, επειδή θέλω να αγοράσω τώρα το κινητό και το ψάχνω λίγο το θέμα... Μήπως είναι καλύτερα να πάρω το απλό κινητό, χωρίς vf live; Έχω σύνδεση Vodafone. Και κάτι άλλο αν μετά το μετανιώσω γίνεται αλλαγή από vf live σε απλό; Σε ευχαριστώ για το πρόγραμμα.

Φυσικά κ είναι καλύτερα το ΜΗ voda live . Να μετατρέψεις ένα voda live σε original , γίνεται ( με 10 ευρώ ) κ απώλεια της 2ετούς εγγύησης !!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω όμως να διαφέρουν κατά πολύ οι δυο εκδόσεις του κινητού (vf live και μη). Ποια είναι η τελευταία αναβάθμηση του k750i μέχρι σήμερα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω όμως να διαφέρουν κατά πολύ οι δυο εκδόσεις του κινητού (vf live και μη). Ποια είναι η τελευταία αναβάθμηση του k750i μέχρι σήμερα;

Η R1N035 . Καλά μην φαντάζεσαι τρομερές διαφορές, η απουσία <συχνών> αναβαθμίσεων , τα στανταρ εικονίδια της voda κ τα διάφορα "πειράγματα" που έχει κάνει στο κινητό όπως η αναγκαιότητα μετατροπής των mp3 σε drm για να παίζουν ως ήχοι κλήσης είναι κάποιες από τις διαφορές ....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γιατί mp3 με τους τίτλους γραμμένους στα ελληνικά όταν τα βάζω σε λίστα αναπαραγωγής εκεί τους γράφει "κινέζικα";

Λύνεται κάπως αυτό το πρόβλημα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γιατί mp3 με τους τίτλους γραμμένους στα ελληνικά όταν τα βάζω σε λίστα αναπαραγωγής εκεί τους γράφει "κινέζικα";

Λύνεται κάπως αυτό το πρόβλημα; :confused:

 

Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. Μπορώ να διαβάσω μόνον αγγλικούς ID3 χαρακτήρες...

Link to comment
Share on other sites

Βάζω λέξεις στο Τ9 και μετα οταν παω να τις ξαναγραψω δεν υπαρχουν και πρεπει να τις ξαωαπερασω... Τι φταίει;;;;
Link to comment
Share on other sites

Βάζω λέξεις στο Τ9 και μετα οταν παω να τις ξαναγραψω δεν υπαρχουν και πρεπει να τις ξαωαπερασω... Τι φταίει;;;;

 

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και έγω και μάλιστα εκτός από το K750i και με το P900i. :wacko:

...Sign of Living Fast
Link to comment
Share on other sites

pedia oi kartes pou perni to kin mas ine mmc??

 

giati vrika sto plaisio mia mmc 1G tis trancend, 75 euro kai theoro oti ine kali periptosi..

ti lete?

 

iparxi kapio magazi alisidas pou na poulai i sandisk? giati exo akousi oti tin exoun polloi filoi apo edo mesa kai oti ine ok..

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γιατί mp3 με τους τίτλους γραμμένους στα ελληνικά όταν τα βάζω σε λίστα αναπαραγωγής εκεί τους γράφει "κινέζικα";

Λύνεται κάπως αυτό το πρόβλημα; :confused:

Εγώ το ξεπέρασα βάζοντας τους τίτλους των τραγουδιών με λατινικούς χαρακτήρες,την στιγμή που τα μετέτρεπα σε mp3 από κάποιο cd(Κατά τη διαδικασία του ripping)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

pedia oi kartes pou perni to kin mas ine mmc??

 

giati vrika sto plaisio mia mmc 1G tis trancend, 75 euro kai theoro oti ine kali periptosi..

ti lete?

 

iparxi kapio magazi alisidas pou na poulai i sandisk? giati exo akousi oti tin exoun polloi filoi apo edo mesa kai oti ine ok..

 

Τι καλά που θά'τανε να έπαιρνε MMC !! Όμως παίρνει MSDUO και MSDUO pro που είναι σαφώς ακριβότερες (υπερδιπλάσια τιμή στις μεγάλες χωρητικότητες) αλλά και με μεγαλύτερη ταχύτητα ανάγνωσης - εγγραφής.

Άρα .....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...