Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα το τηλεφωνο μας, ειναι ενα πολυ ωραιο μεν κινητο, αλλα πολυ προχειρα φτιαγμενο απο την SE. Με οχι στιβαρο hardware, και αρκετα προβληματικο software. Αν και το κινητο απο δυνατοτητες βρισκεται πολυ ψηλα, οι παραπανω προχειρες δουλειες της SE το κατατασουν στα "αναξιοπιστα" κατα τη γνωμη μου. Με την πρωτη ευκαιρια που θα ειμαι καλα οικονομικως, θα φυγει το τηλεφωνο. Παω προς Nokia Ν70 μερια. Αλλα το ταμειον ειναι μειον τωρα... :O

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μου κανει εντυπωση που ακουω γα προβληματα απο αρκετα παιδια για το 750..

το εχω σε ρκ1.... κ ειλικρινα δεν μου εχει κανει ουτε ενα κολλημα ουτε κατι που να με προβληματισει.

δουλευει αψογα κ επισης εχει πολυ καλο σημα σε προβληματικη περιοχη για την βονταφον...

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ να πω και πάλι πως κοντά 4 μήνες δεν έχει παρουσιάσει κανένα ΑΠΟΛΥΤΩΣ πρόβλημα. Να υποθέσω ότι ίσως κάποια μοντέλα τυχαία δεν βγήκαν καλα; Ότι φόρτωνε, ξεφόρτωνε, πάτα, τράβα όλο και κάτι θα πάθει αφού είναι ευαίσθητες ηλεκτρονικές συσκευές; Πάντως διαπιστώνω ή πολύ χαρούμενους ή πολύ απογοητευμένους χρήστες.
Link to comment
Share on other sites

ti na kanoyme kai emeis oi katanalotes!!otan dinoyme gia ena kinito 480 eyro kai eimai para poli disarestimenos me to se z800i kai ego me tin proti eykairia ilias1908 tha to allakso!!

giati to tameio kai emena meion einai!! :(

Link to comment
Share on other sites

Το έχει ένας φίλος...προτιμώ να μιλάω χωρίς hands free, εκτός απο ελάχιστες περιπτώσεις που χρησιμοποιώ το κανονικό που έχει μέσα στη συσκευσία

 

Ok... Το συμπέρασμα είναι πως λειτουργεί καλά. Thanks! Εγω το θέλω για το αυτοκίνητο, οπότε δέν το συζητάμε για πρόβλημα απόστασης. :)

 

Nos 55, ο ήχος που ψάχνεις, είναι το midi "Greeting".

http://smilies.sofrayt.com/%5E/_950/ole.gif
Link to comment
Share on other sites

-Αυτο το προγραμμα εννοω. πες μου αν σου δουλευει καλα για ολη την ταινια και αν διαβαζονται οι υποτιτλοι

(το κρακ απο astalavista δε δουλεψε)

 

*thanks to Migel

Δεν το δουλεψα καθολου με ταινειες dvd αν θελεις το κρακ π.μ.

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν προβλημματα με το κ750 ας το ξανααναβαθμισουν και ισως λυθουν κατα 99% πετυχαινει
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν προβλημματα με το κ750 ας το ξανααναβαθμισουν και ισως λυθουν κατα 99% πετυχαινει

 

εμένα πάντως τα προβλήματα δεν διορθώθηκαν με επανεγκατάσταση του λογισμικού... τη νεα αναβάθμιση την επιχείρησα χτες αλλά τίποτα...

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί,

 

1.000.000 συγνώμη αν έχει απαντηθεί, δεν βρήκα κάτι σίγουρο με search, το γράφω και στο thread αναβαθμίσεων, αλλά επειδή έχω δεί σε αυτό το thread (...τις πρώτες 20, με 40 ποστ, σελίδες που διάβασα από εδώ, μένουν άλλες 70κάτι) ότι μπαίνουν άλλα άτομα σε σχέση με το άλλο, ρωτάω και εσάς....

 

Δείτε την ερώτηση μου παρακάτω:

 

 

 

Παιδιά,

 

κατ' αρχάς να ευχαριστήσω πολλούς εδώ μέσα για τα replies που δίνουν σε όσους έχουν απορίες για το updating κτλ...

 

Πείτε μου κάτι και μένα αν μπορείτε, γιατί προέρχομαι από Siemens (που στα updates αν μη τι άλλο ήταν τρομερή εταιρία) και έχω μπλεχτεί με όσα διαβάζω:

 

Το δικό μου K750i, που αγόρασα σήμερα από UK, ΔΕΝ έχει Ελληνικά (αναμενόμενο). Εγώ θέλω να έχει, όμως. (αναμενόμενο?).

 

Απ' ότι κατάλαβα λόγω κάποιων DCA κτλ κτλ, ΔΕΝ μπορώ να το πάω στην σελίδα της SE και να το κάνω να έχει ελληνικά κάπως (ναι?).

 

Οπότε, ΠΩΣ μπορώ να του περάσω έκδοση με Ελληνικά?

 

Πρόκειται για κινητό unbranded, unlocked, etc, με έκδοση -L, και υποθέτω πρέπει τώρα να βάλω την -Ν με ελληνικά...κάπως.

 

Αν το κάνω από DaVinci, τι πρέπει να κάνω για να έχει ελληνικά μετά την αναβάθμιση?

 

Οποιαδήποτε άλλη βοήθεια / πρόταση / link, ευπρόσδεκτα φυσικά!!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση, σας είμαι υπόχρεος.

 

-Γιάννης

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια το εχω εδω και 4 μηνες και δεν εχει κανενα προβλημα απολυτως !!!!!!! ειμαι απολυτα ευχαριστημενος , εχω κανει και την τελευταια αναβαθμιση :D

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Εχω το τηλέφωνο ακριβώς 3 μήνες δεν το έχω πειράξει καθόλου (αναβαθμίσεις κτλ) ΔΕΝ έχει σταματήσει ούτε μία φορά ΔΕΝ έχει φάει κανένα κόλλημα και μέχρι τώρα δουλεύει άψογα.Εχει κάρτα 512 γεμάτη.Αρα νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα τύχης.Πέρσι που είχα το Κ 700 μου είχε βγάλει την πίστη από την πρώτη βδομάδα

Ομως αυτό δεν σημαίνει ότι δεν φέρει ευθύνη η SE καθώς νομίζω ότι λόγω μαζικότητας παραγωγής έχει πέσει η ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το τηλέφωνο ακριβώς 3 μήνες δεν το έχω πειράξει καθόλου (αναβαθμίσεις κτλ) ΔΕΝ έχει σταματήσει ούτε μία φορά ΔΕΝ έχει φάει κανένα κόλλημα και μέχρι τώρα δουλεύει άψογα.Εχει κάρτα 512 γεμάτη.Αρα νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα τύχης.Πέρσι που είχα το Κ 700 μου είχε βγάλει την πίστη από την πρώτη βδομάδα

Ομως αυτό δεν σημαίνει ότι δεν φέρει ευθύνη η SE καθώς νομίζω ότι λόγω μαζικότητας παραγωγής έχει πέσει η ποιότητα.

 

Ακριβώς τα ίδια με καρα-φουλαρισμένη 1GB κάρτα όμως!

 

Ούτε ένα κόλλημα - υπερευχαριστημένος!

 

ΥΓ πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό που κρατώ κινητό τηλέφωνο τόσο καιρό! :p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στο Bluetrek G2...

Ξέρει κανείς πώς αντιμετωπίζεται το μικροφώνισμα; Ακούω διπλές φωνές...

Ελπίζω να μήν αρχίσω να βλέπω διπλά... χίκ!

http://smilies.sofrayt.com/%5E/_950/ole.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

Προσπαθώ να ακούσω μέσω του bluetooth ακουστικού μου Mp3 και δεν μπορώ να το καταφέρω....

Θα εκτιμούσα λίγη βοήθεια...!!

Λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνω να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες(ε μερικοι ξέρετε... :X ) οπότε sorry αν έχει ξανααπαντηθεί.... :alien:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

Προσπαθώ να ακούσω μέσω του bluetooth ακουστικού μου Mp3 και δεν μπορώ να το καταφέρω....

Θα εκτιμούσα λίγη βοήθεια...!!

Λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνω να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες(ε μερικοι ξέρετε... :X ) οπότε sorry αν έχει ξανααπαντηθεί.... :alien:

 

Δυστυχώς δεν μπορείς να ακούς Mp3, ούτε Ραδιόφωνο από το BTset , μόνο με καλώδιο μπορείς.!

Link to comment
Share on other sites

ραδιόφωνο δεν μπορείς....mp3 μπορείς . Και συγκεκριμένα έχω και δοκιμάζω (η δουλειά που λέγαμε :X ) κατι stereo bluetooth headphones,αλλα δεν μπορρώ να μεταφέρω μουσική απο το τηλ. Απο το pc παίζει μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

ραδιόφωνο δεν μπορείς....mp3 μπορείς . Και συγκεκριμένα έχω και δοκιμάζω (η δουλειά που λέγαμε :X ) κατι stereo bluetooth headphones,αλλα δεν μπορρώ να μεταφέρω μουσική απο το τηλ. Απο το pc παίζει μια χαρά

 

Χωρίς διάθεση αντιδικίας αλλά...αφού μπορείς να ακούς mp3 γιατί δεν μπορείς να ακούς ραδιόφωνο?. Απλή μεταφορά ήχου κάνει η συσκευή αν μπορεί το ένα μπορεί και το άλλο, (και το ανάποδο φυσικά).

Βασικά τα stereo BT headphones δεν υποστηρίζονται από το Κ750i. Γι'αυτό πρωτοείπα πως δεν μπορείς να τα καταφέρεις. Τώρα αν είμαι τόσο πολύ λαθεμένος παρακαλώ κάποιον φίλο που ξέρει κάτι παραπάνω να με διαψεύσει !

 

edit: Αν το BT σου έχει δύο τμήματα, ένα πομπό USB για το PC σου και τα headphones τότε σίγουρα ξέχνα το. Απλά το τηλέφωνο θα αναγνωρίζει την συσκευή αλλά δεν θα μπορεί να την χρησιμοποιήσει. Ίσως τα καταφέρεις να τη χρησιμοποιήσεις σαν handfree αλλά και αυτό το βλέπω σχετικά χλωμό. Όλες οι BT συσκευές που υποστηρίζουν μεταφορά ήχου ηψηλού bitrate (stereo, hifi κλπ) είναι δεύτερης έκδοσης BT (2.0) και σίγουρα δεν δουλεύει με το K750 που έχει απλό BT.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να ακούσεις ράδιο μέσω bt διότι χρειάζεσαι το καλώδιο του απλού hfree το οποίο χρησιμοποιείται ως κεραία το οποίο για ευνόητους λόγους δεν υπάρχει στα bt.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΆ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ SE ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ς ΕΧΕΙ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ;
Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΆ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ SE ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ς ΕΧΕΙ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ;

Όχι φυσικά :D :D :D

Και δεν το βλέπω να κάνουν κάτι, αυτήν την δεκαετία τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

Χαρά στο κουράγιο σου..καμια φωτο απο ψηφιακή τράβηξες έτσι να το δούμε και διαλυμένο ? :) :)
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το MyPhoneExplorer είναι πολύ καλό και πλήρως συμβατό.

 

Τον δοκιμασα αλλα δεν κανει συγχρονισμο απο outlook. Θελει μια μια τις επαφες. Κανω λαθος μηπως και εχει τη λειτοουργια αλλα δεν τη βλεπω;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...