Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ήθελα ουτε θελω smartphone. Ένα κινητό που να κανει οτι υποσχεται θέλω. Ένα multimedia Κινητό χωρίς Multimedia αξεσουαρ είναι πρόβλημα (θα μου πειτε που θα βρω αυθεντικό mc60 Καλώδιο στην χώρα μας?). Ένα Multimedia Κινητό που ξαφνικα δεν διαβάζει καρτες μνήμης είναι σοβαρό πρόβλημα. Ένα service που δεν διορθώνει το πρόβλημα με την καρτα μνήμης αν δεν πληρώσω και για σπασμένο κουμπάκι on/off κάμερας (200ε γιατι το κουμπακι βρίσκεται στο κύκλωμα της καμερας), είναι πρόβλημα. Αν όλα αυτά είχαν την λογική λυση τους τότε οποιοδήποτε κόλημα το συγχωρούσα (και σιγά τα ωα αν κολλάει με java εφαρμογες). Δε γίνεται όμως να περιμένω να την πάθουν εκατό άτομα για να μιλήσω. Είναι θεμα ατυχίας μεν, αλλα συνέβει και το είπα. Και επιμένω γιατι εξακολουθεί να μην υπάρχει λύση.

 

Ότι απορία υπαρχει, κι εγώ ο ίδιος εδω είμαι να την λύσω. Το κακό όμως να λέγεται μαζι με το καλο. Το όλο forum ξεκινάει με ένα review του k750i και ότι ισχύει ή δεν ισχύει καλό είναι να το φέρνουμε στην επιφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για οσους εχουν κολληματα με το κινητο :

 

ΚΑΝΤΕ MASTER RESET (αν γινοταν θα το εγραφα με μεγαλυτερα γραμματα)

 

ΕΛΕΟΣ

Μπορεις λιγο να επαναλαβεις πως γινεται το master reset; Εψαξα στο θεμα αυτο αλλα δεν βρηκα κατι.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα του Tthawth δεν λύνεται με master reset. Για το σπασμένο κουμπάκι, που δεν μπορώ να καταλάβω πως έσπασε, μάλλον ήσουνα ελαστικός στο service που πήγες. Και ο άγιος φοβέρα θέλει. Τρέχα σε άλλο service γρήγορα και απαίτησέ το. Για να ησυχάσουμε και εμείς. LOL
Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν κολληματα με το κινητο :

 

ΚΑΝΤΕ MASTER RESET (αν γινοταν θα το εγραφα με μεγαλυτερα γραμματα)

 

ΕΛΕΟΣ

 

Επειδη εχω χασει τη μπαλα με αυτους τους διαξιφισμους, αυτο λες να βοηθησει και την περιπτωση μου? Και παρατητω ξανα το ποστ μου γιατι θα χαθει μερικες σελιδες πισω (απ τους διαξιφισμους :p )

 

Ειμαι και γω καινουργιος κατοχος ενος Κ750, πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.

Να ρωτησω και γω με τη σειρα μου κατι

 

Αφου εψαξα αρκετα ειδα οτι μπορω να βλεπω αρχεια word, excel κλπ αν τα κανω txt ή html.

Δοκιμασα ολους τους πιθανους συνδιασμους (ansi, unicode στα txt, htm, html) και εσωσα τα αρχεια στο φακελο other αλλα και στα saved pages.

 

Συμβαινουν 2 πραγματα. Ή θα παλευει να τα διαβασει και μετα απο πολυ ωρα δεν θα γινεται τιποτα, με τασεις για κολλημα (συνηθωσ στα htm/html, με restart επανερχεται αν κολλησει) ή θα βγαζει μηνυμα Unable to show the selected page.

Μιλαμε για 50kb txt και καπου 100-150kb html (σε καποιο ξενο forum διαβασα οτι καποιος εβαλε και 40Mb txt και το εβλεπε κανονικα)

 

Κανω κατι λαθος, εχει καποια ιδιαιτερα setttings που πρεπει να κοιταξω.

Ειμαι πολυ απογοητευμενος οποτε καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη

 

Για το φιλο που μου απαντησε παραπανω, ναι τα εχω σωσει και σε unicode αλλα τιποτα.

Να πω οτι κατα τα αλλα το κινητο ως τωρα δεν τραβαει κανενα κολλημα, ειναι απο γερμανο με fw R1L002

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι η πολιτικη της sony ericsson στο service. Τι λεω τοσο καιρο; Πήρα τηλεφωνο την sony ericsson και δικαιολόγησαν πλήρως την τακτική του service που αντιμετώπισα! Ή παίρνω το κινητό που τους δίνω σε πλήρη λειτουργία ή δεν το επισκευάζουν. Ο λόγος; Θέλουν να μου δώσουν το κινητό πίσω με την εγγύηση οτι λειτουργεί πλήρως. Αν όμως μιλάμε για επισκευή που ΔΕΝ καλυπτεται απο καμμία εγγύηση (ουτε την αρχική εγγύηση, ούτε του service που θα κάνω) τότε τι νόημα εχει να θελουν οπωσδήποτε να επισκευαστεί το σπασμένο υλικό; Η απάντηση τους ειναι οτι πιθανό να επιστρεψω να τους κανω παραπονα που δεν επισκεύασαν πλήρως την συσκευή μου. Ε πειτε μου τι νοημα έχει να ζητάνε τέτοιες εγγυήσεις για θράυση υλικου... Δλδ αν μου δώσουν εγγύηση και άρτια συσκευη, δε προκειται να μου ξανασπάσει και μάλιστα δεν θα ξαναβρεθώ εκτος εγγύησης; Είτε μιλάμε για δούλεμα του πελάτη-τσέπωμα απο ανταλακτικά (και κάτι έχει ξαναειπωθεί για μεταχειρισμένα) είτε για τριτοκοσμική λειτουργία...

 

Με δυό λόγια, ή μου φτιάχνουν ΚΑΙ το κουμπάκι με το ζόρι(+200ε), ή μένω με το πρόβλημα μη αναγνωσης memory stick. Όλα αυτα τα είπα με ιδιαίτερη ένταση στο omnitech οπου και πήγα για service, αλλα δεν είχαν καποια λογική εξήγηση περα του οτι πρόκειται για τακτικη της sony και δε μπορουν να κανουν τιποτα. Το πιό περίεργο είναι οτι μιλώντας τηλεφωνικώς με υπαλληλο της sony ericsson , απέφυγε με δεξιοτεχνία να μου πει που βρίσκονται τα γραφεία της sony-ericsson και συνεχώς μου πρότεινε διάφορα εξουσιοδοτημενα sony service καταστήματα.

 

Υγ. master reset δεν μου κανει αυτες τις μερες απο το site της Sonyericsson.Ουτε καν update. Για το μεν Update λέει οτι δεν υπαρχει ανανεωση για τη συσκευή μου και οτι ο παροχος συσκευης μου απαγορευει την πραξη αυτη. Απο την άλλη το master reset μου λεει οτι ο παροχος δεν υποστηρίζεται και καταλήγει στο οτι μου απαγορεύεται η ενεργεια αυτη. Και οχι δεν έχω vodafon live. Και έχω κάνει ήδη μία φορα Update με επιτυχία στην RN1.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχουμε μπεί για τα καλά στο θέμα των προβλημάτων ας αναφέρω και εγώ το δικό μου. Πρόσφατα σύνδεσα το κινητό με τον υπολογιστή μέσω του καλωδίου που δίνει μαζί το πακέτο και έστειλα κάποια αρχεία στην memory stick του κινητού. Αφού τελείωσα την αποστολή έκανα κατάργηση συσκευής απο την κάτω δεξιά μπάρα των wINDOWS και αποσύνδεσα το κινητό απ'το καλώδιο.Προς μεγάλη μου έκπληξη, μετά απο ένα κόλλημα 30 δευτερολέπτων, συνηδητοποίησα ότι όλα τα αρχεία της Stick είχαν διαγραφεί. Τι να πώ... Αν αυτοί που τα κατασκευάζουν μας θεωρούν τόσο ******* εγώ το δηλώνω απο τώρα πως μόλις χαλάσει αυτή η ******ά θα πάρω ένα ασπρόμαυρο μοτορόλα και τελείωσε. Ούτε πολλά λεφτά, ούτε συνεχής ασχολία με τα κολλήματα, ούτε και εκνευρισμός....ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΕΛΕΟΣ!
Link to comment
Share on other sites

Υγ. master reset δεν μου κανει αυτες τις μερες απο το site της Sonyericsson.Ουτε καν update. Για το μεν Update λέει οτι δεν υπαρχει ανανεωση για τη συσκευή μου και οτι ο παροχος συσκευης μου απαγορευει την πραξη αυτη. Απο την άλλη το master reset μου λεει οτι ο παροχος δεν υποστηρίζεται και καταλήγει στο οτι μου απαγορεύεται η ενεργεια αυτη. Και οχι δεν έχω vodafon live. Και έχω κάνει ήδη μία φορα Update με επιτυχία στην RN1.

 

master reset δεν γινεται απο το ιντερνετ. Στο μενου πας: Ρυθμισεις-> Γενικες-> Επαναφ.Ρυθμισεως-> Διαγραφη Ολων

 

 

 

 

Και οσο για το θεμα της 'εξυπναδας' του Κ750, ειναι λαθος να λεμε οτι ειναι 'εξυπνο' αλλα δεν ειναι 'smart' :wacko:

 

 

Μπορουμε να πουμε οτι ειναι πολυ 'ικανο' τηλεφωνο για αυτα που προσφερει (καλυτερη καμερα απο αλλα, καλυτερη ακουστικη απο αλλα κτλ), αλλα δεν ειναι εξυπνο γιατι δεν μπορει να "μαθει" τιποτα καινουριο!

 

Ας το αποκαλουμε οπως εχει, multimedia..

Link to comment
Share on other sites

otan enooo na kleisei TELEIOS o fotismos enoo akoma kai otan patas kapoio koumpi na min anoigei o fotismos tis othonis!

Kai fisika kleinei o fotismos meta apo ligi ora alla otan akouo radiofono as poume den thelo kathe fora pou allazo stathmo na anoigei to fos giati kai telionei i mpataria kai me tiflonei mes sto skotadi!

To exei kataferei kaneis?sta proigouimena ginotan sigoura!

Episis gia k750i mono ta sony memory sticks einai simvata?

Link to comment
Share on other sites

otan enooo na kleisei TELEIOS o fotismos enoo akoma kai otan patas kapoio koumpi na min anoigei o fotismos tis othonis!

Kai fisika kleinei o fotismos meta apo ligi ora alla otan akouo radiofono as poume den thelo kathe fora pou allazo stathmo na anoigei to fos giati kai telionei i mpataria kai me tiflonei mes sto skotadi!

To exei kataferei kaneis?sta proigouimena ginotan sigoura!

Episis gia k750i mono ta sony memory sticks einai simvata?

 

 

Χμμ. Δεν εχω δοκιμάσει αυτο με το ραδιόφωνο που λες. Ξέρω ομως οτι έχει επιλογή για να λειτουργεί με σβησμένη οθόνη. Πιθανόν στις Ρυθμίσεις>Οθόνη (το κινητό δεν το έχω μαζί μου και τα αναθεματισμένα manuals τα έχω βάλει κάπου για να τα βρίσκω εύκολα :ΡΡΡ)

 

Απο memory sticks να κοιτάς μονο όσες έχουν την ένδειξη DUO. π.χ ms duo ή ms pro duo ή ms pro duo high speed ή και ms prod duo gaming. Τις βγάζει η Sony , η Sandisk και κανα δυο ακόμα εταιρείες. Ειδικά η σειρά ms pro duo gaming της Sandisk είναι κάπως ταχύτερη απο όλες (ανεπιβεβαίωτο απο εμενα προς το παρων). Οι συγκεκριμένες της sandisk κυκλοφορούν σε έντονα διαφανή χρώματα και προορίζονται για τους χρήστες του PSP αλλα βέβαια το κινητό της sony τις δέχεται με ευχαρίστηση.

Link to comment
Share on other sites

Ας το αποκαλουμε οπως εχει, multimedia..

 

:w00t: :w00t: :w00t: Θελω να το συνδεσω με το Hifi!!! Θελω να το συνδεσω με το Hifi!!! Θελω να το συνδεσω με το Hifi!!! :w00t: :w00t: :w00t:

 

Αλλα δε γίνεται αν δε πιάσω κολητήρι... Μήπως την φθηνή τιμή του την πληρώνουμε σε εργατικά χέρια;

Link to comment
Share on other sites

master reset δεν γινεται απο το ιντερνετ. Στο μενου πας: Ρυθμισεις-> Γενικες-> Επαναφ.Ρυθμισεως-> Διαγραφη Ολων

Ακριβώς. Τι δουλειά έχει το site της SE με το master reset;

Link to comment
Share on other sites

:w00t: :w00t: :w00t: Θελω να το συνδεσω με το Hifi!!! Θελω να το συνδεσω με το Hifi!!! Θελω να το συνδεσω με το Hifi!!! :w00t: :w00t: :w00t:

 

Αλλα δε γίνεται αν δε πιάσω κολητήρι... Μήπως την φθηνή τιμή του την πληρώνουμε σε εργατικά χέρια;

Έλεος. ΦΤΑΝΕΙ

Link to comment
Share on other sites

:w00t: :w00t: :w00t: Θελω να το συνδεσω με το Hifi!!! Θελω να το συνδεσω με το Hifi!!! Θελω να το συνδεσω με το Hifi!!! :w00t: :w00t: :w00t:

 

Αλλα δε γίνεται αν δε πιάσω κολητήρι... Μήπως την φθηνή τιμή του την πληρώνουμε σε εργατικά χέρια;

Μπορείς να το συνδέσεις στο HiFi με 33 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά .... :)

 

 

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=123745

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να συνδέσω ένα κινητό τηλέφωνο στο hifi...;

Ημαρτον υπάρχουν και υπολογιστές που συνδέονται κ ακούς μια χαρά τα mp3 σου για να μην πω για τα φορητά mp3 players...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να συνδέσω ένα κινητό τηλέφωνο στο hifi...;

Ημαρτον υπάρχουν και υπολογιστές που συνδέονται κ ακούς μια χαρά τα mp3 σου για να μην πω για τα φορητά mp3 players...

Συμφωνώ . Ο Tthawth έχει φαγωθεί απλώς να συνδέσει το Κ750 στο Hifi ... :) Τι κόλλημα είναι αυτό ... Πάρε ένα iPod να κάνεις τη δουλειά σου ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς συγχαρητήρια για το πολύ καλό forum.

Πρώτο post εδώ, αφού πρώτα διάβασα αρκετά πραγματάκια που γράφτηκαν σε αυτές τις σελίδες.

Sorry αν θα ρωτήσω ή θα πω πραγματάκια που ίσως έχουν ξαναγραφτεί πιο πριν, αλλά είναι αδύνατο να διαβάσει κάποιος όλες αυτές τις σελίδες...

Έχω και εγώ το K750 και γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το κινητό...

Αλλά από την μέχρι τώρα χρήση του, έχω παρατηρήσει μερικά ψιλοπροβληματάκια και θα ήθελα να ξέρω αν τα κάνει και σε εσάς ή θα πρέπει να ψάξω περισσότερο μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα...

1. Υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση της τάξης <0.5" από την ώρα που θα ακουστεί ο ήχος του κλείστρου (όχι το μπιπ του Focus) μέχρι την ώρα που το κινητό τραβάει πραγματικά τη φωτογραφία...

2. Στις φωτογραφίες σε σκοτάδι εμβανίζονται κάτι οριζόντιες γραμμές (στα μαύρα τμήματα είναι κυρίως αισθητό)

3. Όταν γράφεις κάποπιο μήνυμα το κινητό αυτόματα αποθηκεύει τις λέξεις που γράφεις στον κατάλογο "Οι λέξεις μου". Το ζήτημα είναι οτι πολλές από αυτές παρά το γεγονός οτι υπάρχουν περισσότερες από μια φορές δεν διαγράφονται... (Ο μοναδικός τρόπος είναι με Ρυθμίσεις>Γενικές>Επαναφορά Ρυθμίσεων>Διαγραφή όλων)

4. Το PC Suite απλά λειτουργεί κατα βούληση... Το κινητό μου αναγνωρίζεται μόνο μετά από επανεκκίνηση του υπολογιστή. Αν το αποσυνδέσω για να αναγνωριστεί θέλει εκ νέου επανεκκίνηση. Γενικά είναι σχετικά δύσχρηστο και αργό ενώ πολλές φορές μοιάζει να διακόπτεται η σύνδεση με το κινητό. Έτσι για να μεταφέρεις ένα αρχείο ίσως να χρειαστεί να δοκιμάσεις τη μεταφορά αρκετές φορές... Βγάζει δε ένα μήνυμα σφάλματος όταν κάνει κάτι τέτοιο...

 

Αυτά απο μένα εώς τώρα...

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να συνδέσω ένα κινητό τηλέφωνο στο hifi...;

Ημαρτον υπάρχουν και υπολογιστές που συνδέονται κ ακούς μια χαρά τα mp3 σου για να μην πω για τα φορητά mp3 players...

 

:wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ . Ο Tthawth έχει φαγωθεί απλώς να συνδέσει το Κ750 στο Hifi ... :) Τι κόλλημα είναι αυτό ... Πάρε ένα iPod να κάνεις τη δουλειά σου ;)

 

να παρω και μια 2mp ψηφιακη λετε; και μια ατζεντα να κραταω τηλ. καταλογο :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς συγχαρητήρια για το πολύ καλό forum.

Πρώτο post εδώ, αφού πρώτα διάβασα αρκετά πραγματάκια που γράφτηκαν σε αυτές τις σελίδες.

Sorry αν θα ρωτήσω ή θα πω πραγματάκια που ίσως έχουν ξαναγραφτεί πιο πριν, αλλά είναι αδύνατο να διαβάσει κάποιος όλες αυτές τις σελίδες...

Έχω και εγώ το K750 και γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το κινητό...

Αλλά από την μέχρι τώρα χρήση του, έχω παρατηρήσει μερικά ψιλοπροβληματάκια και θα ήθελα να ξέρω αν τα κάνει και σε εσάς ή θα πρέπει να ψάξω περισσότερο μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα...

1. Υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση της τάξης <0.5" από την ώρα που θα ακουστεί ο ήχος του κλείστρου (όχι το μπιπ του Focus) μέχρι την ώρα που το κινητό τραβάει πραγματικά τη φωτογραφία...

2. Στις φωτογραφίες σε σκοτάδι εμβανίζονται κάτι οριζόντιες γραμμές (στα μαύρα τμήματα είναι κυρίως αισθητό)

3. Όταν γράφεις κάποπιο μήνυμα το κινητό αυτόματα αποθηκεύει τις λέξεις που γράφεις στον κατάλογο "Οι λέξεις μου". Το ζήτημα είναι οτι πολλές από αυτές παρά το γεγονός οτι υπάρχουν περισσότερες από μια φορές δεν διαγράφονται... (Ο μοναδικός τρόπος είναι με Ρυθμίσεις>Γενικές>Επαναφορά Ρυθμίσεων>Διαγραφή όλων)

4. Το PC Suite απλά λειτουργεί κατα βούληση... Το κινητό μου αναγνωρίζεται μόνο μετά από επανεκκίνηση του υπολογιστή. Αν το αποσυνδέσω για να αναγνωριστεί θέλει εκ νέου επανεκκίνηση. Γενικά είναι σχετικά δύσχρηστο και αργό ενώ πολλές φορές μοιάζει να διακόπτεται η σύνδεση με το κινητό. Έτσι για να μεταφέρεις ένα αρχείο ίσως να χρειαστεί να δοκιμάσεις τη μεταφορά αρκετές φορές... Βγάζει δε ένα μήνυμα σφάλματος όταν κάνει κάτι τέτοιο...

 

Αυτά απο μένα εώς τώρα...

Καλώς ήρθες στο forum.

 

1. Αυτό δέν είναι πρόβλημα. Συμβαίνει σε όλα τα Κ750.

 

2. Ο θόρυβος σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, είναι φυσιολογικός. Μειώθηκε όμως αρκετά με το τελευταίο firmware update (R1N035)

 

3. Στον κατάλογο "οι λέξεις μου" , πράγματι αποθηκεύονται αρκετές φορές οι λέξεις. Μπορείς να τις σβήνεις όμως , μέσα από τον κατάλογο "οι λέξεις μου" πατώντας το πάνω δεξιά πλήκτρο (Διαγραφή)

 

4. Προσωπικά το έχω εγκαταστήσει το SE Suite , αλλά δεν το χρησιμοποιώ. Σου προτείνω να εγκαταστήσεις το My Phone Explorer ( http://members.aon.at/fwechsel/Dateien/MyPhoneExplorer_Setup.exe ) για τη διαχείρηση αρχείων, τηλεφωνικού καταλόγου, μηνυμάτων κ.α.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση της τάξης <0.5" από την ώρα που θα ακουστεί ο ήχος του κλείστρου (όχι το μπιπ του Focus) μέχρι την ώρα που το κινητό τραβάει πραγματικά τη φωτογραφία...

 

Αυτο εξαρτάται απο την φωτεινότητα στο θέμα που φωτογραφίζεις. Σκοτεινό θέμα = μεγάλος χρόνος. Φωτεινό θέμα=μικρός χρόνος. Αν φωτογραφίζεις με φλας ή αν ανεβάζεις χειροκίνητα (πανω κατω το joystick) την φωτεινότητα, βελτιώνεις αμυδρά τον χρόνο λήψης. Αλλα μην περιμένεις να "παγώσεις" κινούμενα θέματα με μία ψηφιακή κάμερα 2mp (ουτε και με οποιαδήποτε ερασιτεχνική). Πάντως θεωρητικά στα 2mp θα έπρεπε να ειναι ταχύτερες οι λήψεις. Λιγότερη ανάλυση, λιγότερη οπτική επεξεργασία. Ασχετο θέμα ομως :)

 

2. Στις φωτογραφίες σε σκοτάδι εμβανίζονται κάτι οριζόντιες γραμμές (στα μαύρα τμήματα είναι κυρίως αισθητό)

 

Νομίζω στην R1N το πρόβλημα κάπως βελτιώνεται. Τουλάχιστον έχει πολύ μικρότερο θόρυβο στα σκοτεινα σημεια. Οι οριζόντιες γραμμές δεν ξέρω αν είναι κάτι που θα διορθωθεί ποτε ή αν είναι μειονέκτημα του τσιπ. Να προτιμάς την χρήση φλας όπου μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

να παρω και μια 2mp ψηφιακη λετε; και μια ατζεντα να κραταω τηλ. καταλογο :p :p :p

 

Tι δεν κατάλαβες;

Κοίταξε φίλε μου, ΕΓΩ όταν θέλω να ακούσω τα mp3 μου θα συνδέσω τον υπολογιστή μου με το hifi, τι πιο απλό οικονομικό και αποδοτικό!!

Το θεωρώ τουλάχιστον ηλίθι@ να βάλω το κινητό και να ακούω μουσική από το στερεοφωνικό.

Εάν δεν έχεις τα χρήματα τότε κάνεις αυτό που ανέφερα, πισάκι και καλωδιάκι!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Tι δεν κατάλαβες;

Κοίταξε φίλε μου, ΕΓΩ όταν θέλω να ακούσω τα mp3 μου θα συνδέσω τον υπολογιστή μου με το hifi, τι πιο απλό οικονομικό και αποδοτικό!!

Το θεωρώ τουλάχιστον ηλίθι@ να βάλω το κινητό και να ακούω μουσική από το στερεοφωνικό.

Εάν δεν έχεις τα χρήματα τότε κάνεις αυτό που ανέφερα, πισάκι και καλωδιάκι!

Εγω παλι πηγα πηρα ενα iPOD με 20GB οποτε εχω το κεφαλι μου ησυχο, δεν χρειαζεται να ανοιξω PC για να ακουσω μουσικη και κουβαλαω ολα μου τα τραγουδια μαζι μου! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tι δεν κατάλαβες;

 

Το ενδεχόμενο να μεταφέρεις ολόκληρα αλμπουμς σε mp3 μορφή σε οποιοδήποτε hifi σε φίλο, σε πάρτυ, στο αυτοκίνητο δίχως να κουβαλάς cds (ή το pc σου αγκαλιά με το Monitor απο δωματιο σε δωματιο), ίσως να μην σε ενδιαφέρει αλλα όταν λέμε multimedia ας το εννούμε. Το θέμα δεν είναι πως βολεύεται ο καθένας. Το θέμα είναι η υποστήριξη του k750i (και του w800, μην ξεχνιόμαστε). Αυτό το κινητό έχω, αυτες τις ευκολίες υπόσχεται το site της sony (ακομα και στα Ελληνικά) , και αυτη την ευκολία δεν την έχω δει και μιας και το θυμήθηκα, έχω ρωτήσει για το συγκεκριμένο καλώδιο και μου απάντησαν οτι θα αργήσει και άν...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...