Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!! :!:

Ηλία,

Προσωπικά, δεν μπορώ να σου απαντήσω, γιατί δεν γνωρίζω. Αν όμως μου επιτρέπεις μια φιλική γνώμη, σε όλα τα forums του κόσμου, ο καθένας απαντά αν μπορεί και θέλει, όποτε μπορεί και θέλει. Αν δεν σου απαντούν, σημαίνει ότι ή δεν μπορούν ή δεν θέλουν ή γιατί ίσως και να ρωτάς με λάθος τρόπο. Απαιτώντας ή γκρινιάζοντας δεν θα καταφέρεις τίποτα, κανείς δεν έχει προσωπικά μαζί σου, είμαι σίγουρος.

Για τη συγκεκριμένη ερώτηση, ίσως δεν σου απαντούν γιατί το θέμα έχει συζητηθεί σε προηγούμενες σελίδες πάαααρα πολύ. Τόσο πολύ που έγινε και ανεξάρτητο thread: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=74992

Εκεί θα βρεις με το παραπάνω απαντήσεις...

Φιλικά :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θαύμα! Μου απάντησαν :w00t: ! Να σαι καλά ρε παλικάρι :)

Φιλαρακι το κινητο εγινε ποιο γρηγορο,καλυτερος media player,και λιγο ποιο αυξημενη η ενταση και στο ακουστικο και στο ηχειο.Φυσικα μην ξεχναμε και το Flight mode.Δεν μου εχει κανει το παραμικρο κολλημα.Απλα ΤΕΛΕΙΟ :w00t: :w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να ελέγχει την κατάσταση της μπαταρίας?

Εχω την αμφιβολία οτι δεν το φόρτισα καλά στην αρχή αφου..

1)Πρώτα τελειωσα όλη τη μπαταρία και μετά το φόρτισα για 6 ώρες

2)χρησιμοποίησα το καλώδιο usb αφου δεν είχα καταλάβει οτι φορτίζει και το κινητό

3)κατα τη διάρκεια της 2ης φόρτισης εγινε 10λεπτη διακοπή ρεύματος :w00t: και

το άφησα κανα 4ωρο..

Χρησιμοιποιώ συνεχώς το κινητό..ραδιο παιχνιδια πολλες φωτογραφίες και κανα 10λεπτο ομιλίας με αποτέλεσμα να κρατάει μία μέρα..Θα ήθελα καποιος που κάνει

παρόμοια χρήση να μου έλεγε ποσο κρατάει η δικιά του συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Η ανοιχτή ακρόαση στα πρόσθετα?? Εγώ γιατί έχω ανοιχτή ακρόαση απο την κεντρική οθόνη; Κατα την διάρκεια της κλησης γράφει "μεγαφωνο" στο αριστερο soft key. (οχι οτι με χαλαει εμενα δλδ. Τρομερή ευκολία)
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, σε αυτό το ερώτημα με τις 500 καταχωρήσεις. Αν βάλουμε 3 τηλέφωνα σε μία, θα έχουμε 500 - 3 ή 500 - 1?
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο το τελευταίο! Πήδηξα μία σελίδα και έχει απαντηθεί το θεμα :Ρ

Η εξαίρεση του κανόνα. Εδώ μέσα όχι μόνο δεν ψάχνει κανείς, αλλά ορισμένοι απαιτούν ξανά και ξανά, να τους απαντηθούν χιλιοειπωμένα πράγματα και γράφουν άλλα 4-5 posts για να παραπονεθούν.

Link to comment
Share on other sites

Ηλία,

Προσωπικά, δεν μπορώ να σου απαντήσω, γιατί δεν γνωρίζω. Αν όμως μου επιτρέπεις μια φιλική γνώμη, σε όλα τα forums του κόσμου, ο καθένας απαντά αν μπορεί και θέλει, όποτε μπορεί και θέλει. Αν δεν σου απαντούν, σημαίνει ότι ή δεν μπορούν ή δεν θέλουν ή γιατί ίσως και να ρωτάς με λάθος τρόπο. Απαιτώντας ή γκρινιάζοντας δεν θα καταφέρεις τίποτα, κανείς δεν έχει προσωπικά μαζί σου, είμαι σίγουρος.

Για τη συγκεκριμένη ερώτηση, ίσως δεν σου απαντούν γιατί το θέμα έχει συζητηθεί σε προηγούμενες σελίδες πάαααρα πολύ. Τόσο πολύ που έγινε και ανεξάρτητο thread: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=74992

Εκεί θα βρεις με το παραπάνω απαντήσεις...

Φιλικά :)

Στην τελευταία μου ερώτηση, έχεις δίκιο. Πολλοί ίσως να μην ξέρανε. Στις προηγούμενες όμως, που όποιος έχει το κινητό μπορεί να εκφέρει γνώμη, δεν μου απαντήσατε. Αυτό έγινε 3 φορές. Άρχισα να γκρινιάζω, όπως λες, επειδή αυτό το πρόβλημα δεν το χω ξανασυναντήσει στο myphone. Όπως βλέπεις απο τον αριθμό των post μου, δεν είμαι νέο μέλος. Και αυτό το πράγμα δεν το χω ξανασυναντήσει ποτέ και πουθενά εδωμέσα.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

iparxei programma pou na vazo ena mp3 kai na to kobo ekei pou thelo kai na to vazo os ixo klisis?poio einai ayto??
Εγω φιλε μου το κανω αυτο με το cool edit pro.Υπαρχουν και αλλα ;)
Link to comment
Share on other sites

Aν στο αριστερο εχεις "Μεγαφωνο" και στο δεξι (υποχρεωτικα) τον "Τερματισμο" τοτε ΠΟΥ ειναι η επιλογη "Προσθετα";;;

 

μήπως τα προσθετα ειναι στο κουμπι που η vl συσκευη εχει ως live?

 

υποθετω γιατι κ γω τη vl εχω.....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να ελέγχει την κατάσταση της μπαταρίας?

Εχω την αμφιβολία οτι δεν το φόρτισα καλά στην αρχή αφου..

.......

Χωρίς να είμαι ειδικός, νομίζω ότι με τη χρήση που λες ίσως και να είναι λίγο να κρατάει μια μέρα. Αν θέλεις να είσαι σίγουρος, θα σου πρότεινα να του κάνεις 1-2 απανωτές αποφορτίσεις (εντελώς, χωρίς ενδιάμεση φόρτιση ή σύνδεση στο usb) και αντίστοιχες πλήρεις φορτίσεις (κλειστό, όπως θα έκανες την 1η φόρτιση). Θεωρητικά, και αν κάτι δεν έχει πάει καλά με τη μπαταρία, έτσι θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

re pedia nomizo exei ksanaapadi8ei ala d to vrisko otan exw ta hands free pos to kanw otan me pernoune thl na xtipaei o hxos apo ta akoustika oxi apo to hxeio den exo vrei kamia rithmisi sto k700i etsi htane otan eixa hands free xtipouse apo ta akoustika oxi apo to hxeio... ase mou pei kapios :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιές είναι οι βασικές διαφορές ανάμεσα στο απλό και στο w800 εκτός απτο flight mode;
Φιλε Ilias1908

 

Διαφορές του κ750ι - w800

- Πολύ καλύτερο media player

- Δυνατότητα σύνδεση εξωτερικού "ηχείου" (στερεοφωνικό....)

- Music Mode:Ανοιχτό το κινητό χωρίς ενεργοποιημένη η λήψη του δικτύου (κάτι σαν το flight mode)

- Mobile Walkman:Είναι το κουμπι που είναι συνδεμένο με τον mediaplayer

Τελευταίες εκδόσεις για τα συγκεκριμένα μοντέλα:

SonyEricsson K750i R1N005

SonyEricsson W800 R1K005

(ολα αυτα μονο στο 9volto)

Link to comment
Share on other sites

Προς τους διαχειριστές του φόρουμ:

Θυμάμαι ότι για το k700i είχαμε σωθεί από αρκετή "σαβούρα" και φαγωμάρα μετά το:

Νέα + FAQ για SonyEricsson k700i.

Μήπως να γίνει κάτι ανάλογο για το k750;

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκεs για δωστε μου τα φωτα σαs τραβηξα μια φωτο σε αναλυση 640χ480 την εστειλα με mms σε αλλο κινητο αλλα μου ειπαν οτι η φωτογραφια που εστειλα δεν ηταν full screen στο αλλο κινητο,την ειδα και εγω και ειχαν δικιο φαινοταν πολυ μικρη η φωτο ξερει κανεναs γιατι? και κατι αλλο αν το παω στο 9volto για αναβαθμιση το κραταει μερεs? ευχαριστω προκαταβολικοs
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα με το Κ750 είναι ότι όταν είσαι π.χ σε μια καφετερια και σου στείλουν κάτι με bluetooth σου γράφει απλά αν θες να κάνεις λήψη του τάδε αρχείου, ενώ στα symbian σου έγραφε εκτός τον άλλων και το ονομα της συσκευής που το στέλνει , τώρα πως θα ξέρεις ποιος το έστειλε για να του απαντήσεις, μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση γ’αυτό ;
Link to comment
Share on other sites

αποτι διαπιστωνω με χαρα μου προς το παρον ειναι οτι εχω στο κινητο αποθηκευμενα 120 μηνυματα (χωρια την καρτα sim) και ακομα δεν μου εχει βγαλει καμια προειδοποιηση για 95% μνημη πληρης οπως παθαινα με το s700 για παραδειγμα μετα τα 100+ μηνυματα :whistle: ...εχει στο κινητο του κανεις παραπανω μηνυματα...?εχω περιεργεια το ποσα κραταει,γιατι αν φανταστω οτι εχει δυναμικη μνημη θα τρελαθω απτην χαρα μου :rotfl:
Link to comment
Share on other sites

Καλη μαγκια αυτο με την φορτιση απο το USB αλλα ειναι καλο αυτο το πραγμα να φορτιζεται καθε λιγο απο λιγο η μπαταρια?

 

θα μου πειτε για να το κανουν πρεπει να ειναι αλλα εχω την αισθηση οτι καλο ειναι να φορτιζεις μια και καλη και full την μπαταρια....

 

μολις τωρα ηταν στο 53% και το εβαλα για να μεταφερω ενα mp3 που ειχα στο τηλεφωνο και αντι να ανεβει μολις το βγαλα ηταν στο 40%!!! :worry:

 

airb οντως αυτο με το bluetooth ειναι λιγο βλακεια γιατι μπορει να αποδειχθει επικινδυνο για κανεναν ιο...

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκεs για δωστε μου τα φωτα σαs τραβηξα μια φωτο σε αναλυση 640χ480 την εστειλα με mms σε αλλο κινητο αλλα μου ειπαν οτι η φωτογραφια που εστειλα δεν ηταν full screen στο αλλο κινητο,την ειδα και εγω και ειχαν δικιο φαινοταν πολυ μικρη η φωτο ξερει κανεναs γιατι? και κατι αλλο αν το παω στο 9volto για αναβαθμιση το κραταει μερεs? ευχαριστω προκαταβολικοs

 

 

Μίκρυνε γιατί δεν χωράνε μεγάλες εικόνες στα mms.

 

Και πως μπορείς να απαντήσεις σε αυτόν που σου έστειλε το αρχείο με bt αν δεν ξέρεις ποιός είναι? :confused: :X

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηθελα να σας ρωτησω εαν αντιμετωπισε κανεις προβλημα συγχρονισμου στις επαφες του, απο γραμματοσειρες συσκευης ΝΟΚΙΑ.

Το συγχρονισμο των επαφων μου ΝΟΚΙΑ, τον εχω κανει στο microsoft outlook και απο κει θα τις περασω στο Κ750ι.

To outlook μεχρι στιγμης μου εμφανιζει κανονικα τις γραμματοσειρες στο laptop.

1. Λετε να υπαρξει καμια ασυμβατοτητα με το κ750ι?

2. Eπισης στο Τ610 που ειχα περυσι,ειχε μια επιλογη καπου...που επέλεγες, πως θες να συγχρονιστουν οι επαφες απο το outlook.(με ονομα ή με επώνυμο)

Τι επιλεγω?

3. Βλεπω στον ΟΤΕ που το ονοματιζουν σκετο Κ750 και οχι Κ750i.

Υπαρχει διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μπορεί καποιος να μου πει το site για unlock κινητών, davinci?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...