Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο ερωτήσεις ακόμη:

1) Γνωρίζετε αν το συγκεκριμένο bluetooth

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003420

είναι συμβατό με το K750i?

2) Μπορείτε να καταλάβετε αν η πρόσοψη αυτή

http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=130&p=3553

είναι γνήσια ή όχι? (άσχετα αν τη γράφουν γνήσια)

 

Οι προσόψεις αυτές ποτέ δεν είναι γνήσιες. Είχα πάρει από ebay μία για W700, για να μεταμορφώσω το δικό μου. Ήταν πολύ καλής εμφάνισης και εφαρμογής, αλλά το βάψιμό της είναι επιφανειακό και έτσι όπου και αν ακουμπούσε, έκανε σημάδια (ξέβαφε). Υποθέτω ότι κάτι ανάλογο θα είναι και η ασημί. Παρόλα αυτά θα το δοκίμαζα. Είναι αρκετά φθηνή. Βρήκες και πληκτρολόγιο σε ασημί; Γιατί δεν μπορείς να βάλεις το μαύρο, έτσι; Αν βρήκες και είναι σε τίμια τιμή, πάρτο. Δεν έχεις να χάσεις και τίποτα. Άλλωστε, το επαναφέρεις με την μαύρη του εμφάνιση όποτε θες.

 

Έχω επίσης παραγγείλει μία μαύρη από ebay, όλο το σετάκι (και πλήκτρα) για να κάνω καινούριο το δικό μου, μπας και το κρατήσω ακόμα λίγο ή το χαρίσω πουθενά χωρίς να ξεφτιλιστώ. Θα δούμε.

 

Πάντως επιμένω, την ασημί θα τη δοκίμαζα.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείτε να καταλάβετε αν η πρόσοψη αυτή

http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=130&p=3553

είναι γνήσια ή όχι? (άσχετα αν τη γράφουν γνήσια)

 

 

Tην ειδα σε πιτσιρικα την ασημι προσοψη,και το αποτελεσμα ειναι απο μετριο εως κακο.

Ξεβαφει για πλακα,και τριζει.

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά χάθηκε ο ήχος της cameras. Το μόνο που ακούω είναι το μπίπ όταν λοκάρει. Δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση απο το seus αλλα μου λέει οτι έχω την τελευταία έκδοση και δεν χρειάζεται να κάνω αναβάθμιση παρόλο που εχώ την προηγούμενη. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Παίδες θα ήθελα τα φώτα σας σε πρόβλημα με το blue touth.

Πρόσφατα πήρα το SE blue touth HBH-610a για το Κ750i.

Αυτό που μου συμβαίνει είναι οτι στα καλά καθούμενα το τηλ. κάνει κλήση(μάλλον στο τελευταίο νούμερο που κάλεσα).Αυτό όταν έχω συνδεδεμένο το ακουστικό βέβαια.Δοκίμασα να σβήνω τις κλήσεις ωστε να είναι κενή η λίστα κλήσεων και μεχρι τώρα δεν ξαναπήρε, αλλά αυτό δεν είναι δουλεια για

να' χουμε να κάνουμε. Εχει ακούσει κανείς σας τίποτα παρόμοιο;

La vie est belle!!
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά χάθηκε ο ήχος της cameras. Το μόνο που ακούω είναι το μπίπ όταν λοκάρει. Δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση απο το seus αλλα μου λέει οτι έχω την τελευταία έκδοση και δεν χρειάζεται να κάνω αναβάθμιση παρόλο που εχώ την προηγούμενη. Καμιά ιδέα?

 

mobo μου κάνει εντύπωση που το θεωρείς πρόβλημα μιας και αρκετοί χρήστες κινητών προσπαθούν να το ξεφορτωθούν αυτό τον ήχο για ορισμένους οχι και τόσο.... γκούχου γκούχου.... ... αγαθούς σκοπούς :lol: :)

Link to comment
Share on other sites

mobo μου κάνει εντύπωση που το θεωρείς πρόβλημα μιας και αρκετοί χρήστες κινητών προσπαθούν να το ξεφορτωθούν αυτό τον ήχο για ορισμένους οχι και τόσο.... γκούχου γκούχου.... ... αγαθούς σκοπούς :lol: :)

Μα οταν το θέλω για πονηρούς σκοπούς, το κάνω αθόρυβο και δεν ακούγεται τίποτα. Ούτε το μπιπ που λοκάρει. ;) ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , μια απορία , υπάρχει κάποιος sms manager για τα σύγχρονα Ericsson ; Αυτό που θέλω να κάνω είναι να στείλω τα sms που είναι στο κινητό μου στο PC και δεν μπορώ με τίποτα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , μια απορία , υπάρχει κάποιος sms manager για τα σύγχρονα Ericsson ; Αυτό που θέλω να κάνω είναι να στείλω τα sms που είναι στο κινητό μου στο PC και δεν μπορώ με τίποτα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά :D

 

MyPhoneExplorer

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να κάνω είναι να στείλω τα sms που είναι στο κινητό μου στο PC και δεν μπορώ με τίποτα.

Δες και το payware http://www.modbiledit.com, το export σε διαχρονικά αρχεία όπως TXT, XLS, XML (προτείνεται XML στα άλλα τρώει μερικά) είναι και στην FREE εκδοσή (χωρίς χρέωση). υποστηρίζει ελληνικά & δουλεύει και με άλλα πολλά κινητά. Ενα πρόγραμμα για όλα (τα περισσότερα) κινητά

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πάντως και το MyPhoneExplorer που είναι free για να επιβραβεύουμε τις αφιλοκερδείς προσπάθειες και είναι και στα ελληνικά και άψογο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Παίδες θα ήθελα τα φώτα σας σε πρόβλημα με το blue touth.

Πρόσφατα πήρα το SE blue touth HBH-610a για το Κ750i.

Αυτό που μου συμβαίνει είναι οτι στα καλά καθούμενα το τηλ. κάνει κλήση(μάλλον στο τελευταίο νούμερο που κάλεσα).Αυτό όταν έχω συνδεδεμένο το ακουστικό βέβαια.Δοκίμασα να σβήνω τις κλήσεις ωστε να είναι κενή η λίστα κλήσεων και μεχρι τώρα δεν ξαναπήρε, αλλά αυτό δεν είναι δουλεια για

να' χουμε να κάνουμε. Εχει ακούσει κανείς σας τίποτα παρόμοιο;

 

Σε πολλά bluetooth αν πιεστεί παρατεταμένα κάποιο πλήκτρο,καλούν

ξανά τον τελευταίο αριθμό. Μήπως συμβαίνει κάτι τέτοιο κατά λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν νομίζω. το έχω στοτσαντάκι μου και παίρνει συνέχεια τηλ. και πολλές φορές. δλδ όχι μόνο μία και ο.κ. μπορεί να πάρει 15 τηλ.(μου το λέει η γυναίκα μου που δεν την αφήνει σε ησυχία χα,χα(φαίνεται αστείο αλλά δεν είναι όταν γίνεται συχνά)
La vie est belle!!
Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνει μόνο όταν το έχεις στο τσαντάκι σου και όχι όταν το έχεις έξω,

τότε είναι σχεδόν βέβαιο οτι εκεί μέσα πιέζεται κάποιο πλήκτρο.

Τουλάχιστον η γυναίκα σου δεν θα έχει παράπονο οτι ποτέ δεν παίρνεις

ένα τηλέφωνο!:p

Link to comment
Share on other sites

καλο. πάντως έχω ακούσει και απο φίλους οτι τους συμβαίνει το ίδιο και σε άλλες μάρκες κινητών. ένας τύπος στο service που ρώτησα είπε(και πού είσαι ακόμα, τόσα πολλά δόντια σε λίγο καιρό-κουμφούζιο)χα,χα
La vie est belle!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πάντως και το MyPhoneExplorer που είναι free για να επιβραβεύουμε τις αφιλοκερδείς προσπάθειες και είναι και στα ελληνικά και άψογο.

Συμφωνώ για τα freeware :rolleyes: να τα προτιμάμε..:)

Και από ότι είδα έχει το καλό ότι μπορεί να κάνει export σε διαχρονικά format :cool: όπως CSV, XML (γιατί αυτή είναι η ουσία να τα ανοίγεις μετά από 20 χρόνια που ΔΕΝ θα υπάρχει το πρόγραμμα). Καλά θα ήταν να είχε και TXT (θα μου πεις το CSV τί είναι..)

Πάντως ερευνόντας το site είδα κάτι που με εκνευρησε :mad:

7 new languages: bosnian, estonian, persian, galician, macedonian, georgian, latvian - very thanks to my translators
άκου «μακεδωνικα» (Εννοώντας σκοπιανο-βουλγάρικα) :rocket:
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλά η Μεγάλη Βρετανία ονομάστηκε Ηνωμένο Βασίλειο UK, (επίσημο όνoμα στον ΟΗΕ) γιατί οι Γάλλοι έχουν περιοχή «βρετανικα» και αρνήθηκαν το Μεγάλη Βρετανία. :vava: Ας μην ημαστε ηττοπαθείς :superman:

 

Για να γυρίσουμε στο θέμα η VODA σε απάντηση των FLEXY χαρίζει δυο πάγια. Ε δια 12 μήνες είναι το όφελος από τα flexy. :p

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Οποιος Θελει Παιχνιδια Spiderman, Pirates Of The Carribean Bond007, Εχω Βρει Τα Sites Που Τα Εχουν Τσάμπα Στο Ιντερνετ Και Ειναι Full Versions!! IM Me!! :yinyang:
Free Ringtones, Themes, Mp3, Games: Links For Any Mobile! Funny, Bizarre & 80s Music Videos, World News, SEO Tools, Live Aquarium Webcams, Live Tv & 80s Radios, Classic Games, SKY FLY VIDEO: webcom.atspace.com :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα σε όλους!

 

Χρησιμοποιώ το My Phone Explorer 2 χρόνια τώρα χωρίς κανένα πρόβλημα, και χτες εντελώς ξαφνικά και χωρίς να έχω κάνει κάποια αλλαγή στο pc (πρόσθεση ή αφαίρεση κάποιου προγράμματος) μου εμφανίζει το εξής μήνυμα "Αυτή η εφαρμογή απέτυχε να ξεκινήσει, επειδή το στοιχείο MVSBVM60.DLL δεν εντοπίστηκε. Η επανάληψη της εφαρμογής ίσως διορθώσει το πρόβλημα". Κάνω εγκατάσταση ξανά και βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα. Δoκίμασα και uninstall και μετά ξανά install και μου βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα, με αποτέλεσμα η εφαρμογή να μην λειτουργεί.

 

Μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει και πως διορθώνεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα σε όλους!

 

Χρησιμοποιώ το My Phone Explorer 2 χρόνια τώρα χωρίς κανένα πρόβλημα, και χτες εντελώς ξαφνικά και χωρίς να έχω κάνει κάποια αλλαγή στο pc (πρόσθεση ή αφαίρεση κάποιου προγράμματος) μου εμφανίζει το εξής μήνυμα "Αυτή η εφαρμογή απέτυχε να ξεκινήσει, επειδή το στοιχείο MVSBVM60.DLL δεν εντοπίστηκε. Η επανάληψη της εφαρμογής ίσως διορθώσει το πρόβλημα". Κάνω εγκατάσταση ξανά και βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα. Δoκίμασα και uninstall και μετά ξανά install και μου βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα, με αποτέλεσμα η εφαρμογή να μην λειτουργεί.

 

Μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει και πως διορθώνεται?

Κάποιος ή κάποιο πρόγραμμα έκανε κάποια αλλαγή στο pc σου. :)

Το MVSBVM60.DLL ανήκει στην visual basic runtime library

download and install

Και ξαναεγκατέστησε το myPhoneExplorer :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...