Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτά γούστα είναι. Εγώ πάλι γι' αυτήν την μαυρίλα το προτίμησα. Δεν πολυσυμπαθώ τα... παρδαλά. :)

Να έχεις υπόψιν σου πάντως ότι δεν είναι τόσο εύκολη η αλλαγή. Θέλει υπομονή και προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που πηρα χθες το Κ750 του εβαλα την Cosmote sim μου και λεει επειγουσες κλησεις μονο.Παω χειροκινητα να βαλω κοσμοτε και τζιφος το βρισκει καθολου το δικτυο.Μονο την Vodafone βρισκει.Καμια ιδεα???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που πηρα χθες το Κ750 του εβαλα την Cosmote sim μου και λεει επειγουσες κλησεις μονο.Παω χειροκινητα να βαλω κοσμοτε και τζιφος το βρισκει καθολου το δικτυο.Μονο την Vodafone βρισκει.Καμια ιδεα???

Μηπως η καρτα sim ειναι ανενεργη! τετοιο προβλημα...πρωτη φορα το :worry: ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που πηρα χθες το Κ750 του εβαλα την Cosmote sim μου και λεει επειγουσες κλησεις μονο.Παω χειροκινητα να βαλω κοσμοτε και τζιφος το βρισκει καθολου το δικτυο.Μονο την Vodafone βρισκει.Καμια ιδεα???
Vodafone Live συσκευή; Ή κανονική;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Oxi h sim den exei provlhma. Oute vodafone live einai to kinhta. H karta doyleyei kanonika sto K700. Kai exw dokimasei kai me allh karta what's up kai tzifos. Shmera egine to eksis parakseno.Phga sto service ths sony ericsson kai opws perimena sthn oura to anoigw gia na tous to deiksw kai epiane kanonika!!!!Diakritika efyga...Gyrnwntas spiti omws pali ta idia!!!Ti na pw.Tha ksanapaw to apogeyma.
Link to comment
Share on other sites

Phga sto service ths sony ericsson kai opws perimena sthn oura to anoigw gia na tous to deiksw kai epiane kanonika!!!!Diakritika efyga...Gyrnwntas spiti omws pali ta idia!!!

Εμένα αυτό μου ενισχύει την άποψη ότι είναι προβληματική η κάρτα sim.:confused:

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Oxi h sim den exei provlhma. Oute vodafone live einai to kinhta. H karta doyleyei kanonika sto K700. Kai exw dokimasei kai me allh karta what's up kai tzifos. Shmera egine to eksis parakseno.Phga sto service ths sony ericsson kai opws perimena sthn oura to anoigw gia na tous to deiksw kai epiane kanonika!!!!Diakritika efyga...Gyrnwntas spiti omws pali ta idia!!!Ti na pw.Tha ksanapaw to apogeyma.

 

Τότε όποτε στο κάνει να το φοβερίζεις ότι θα πας στο σέρβις. :p

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό μου ενισχύει την άποψη ότι είναι προβληματική η κάρτα sim.:confused:

 

Είπε ότι δεν του δίνουν σήμα δύο κάρτες SIM όμως! Αν θες να κάνεις κλήσεις και να στέλνεις μηνύματα, πήγαινε στο service της SE! :p Αστιεύομαι. Κάνε μία επαναφορά ρυθμίσεων με την κάρτα της Cosmote μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα.Κοροιδευετε ε;Καλα κανετε για γελια ειναι η κατασταση.2 προβληματικες καρτες; Δεν νομιζω. Θα παω αυριο στην κοσμοτε μπας και το αντικαταστησουν. Σας αφηνω παω στο Service point να παραγγειλω τιποτα να φαω.
Link to comment
Share on other sites

Χαχα.Κοροιδευετε ε;Καλα κανετε για γελια ειναι η κατασταση.2 προβληματικες καρτες; Δεν νομιζω. Θα παω αυριο στην κοσμοτε μπας και το αντικαταστησουν. Σας αφηνω παω στο Service point να παραγγειλω τιποτα να φαω.

 

Εντάξει πλάκα κάνουμε. Λίγο περίεργο το πρόβλημά σου. Πήγαινε στο σέρβις και μην φύγεις αυτήν την φορά αν φοβηθεί και δουλέψει. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω το 750ι και βαζω την καρτα μνημης,την διαβαζει αλλα δεν μπορω να αποθηκευσω τιποτα ουτε να δω τα αρχεια που εχω αποθηκευμενα.εχει συναντησει κανενας το ιδιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω το 750ι και βαζω την καρτα μνημης,την διαβαζει αλλα δεν μπορω να αποθηκευσω τιποτα ουτε να δω τα αρχεια που εχω αποθηκευμενα.εχει συναντησει κανενας το ιδιο προβλημα?

 

Αν στον υπολογιστη με card reader δουλευει κανονικα, δοκιμασε μηπως την διαμορφωσεις (format) με το τηλεφωνο για να την 'δει'.Αν και κανονικα νομιζω οτι το κανει μονο του μολις την βαλεις μεσα (φτιαχνει φακελους misc, mp3 και κατι τετοια), λεω μηπως...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.Παιδια να σας κανω και εγω μια ερωτηση?Εχω το Κ750 εδω και ενα χρονο με mspro Sandisk 1gb, Τις προαλλες στα καλα καθουμενα και χωρις να κανω κατι καποια παιχνιδια και εφαρμογες δεν μου τα ανοιγει,μου τα παρουσιαζει με μια διαγωνια γραμμη ακι μου γραφει"Αδυνατη η εναρξη της εφαρμογης".Τι να κανω ?Τα εχω χασει μια και καλη η μπορω να τα σωσω(οι εφαρμογες μου χρειαζονται κιολας).

Ευχαριστω,

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το card reader την διαβαζει κανονικα...στο τηλεφωνο την βλεπει,βλεπει την χωρητικοτητα της αλλα οταν πας στα αρχεια δεν υπαρχει πουθενα και η φαση ειναι οτι δοκιμασα κανα δυο που ειχα τι να πω!!!format την εχω κανει..ειναι απο του κοσμου τα παραξενα και αυτο...ευχαριστω παντως..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Μια ερώτηση που δεν ξρω αν εχει απαντηθει προηγούμενα

Εψαξα καμμια 20αρια σελιδες και δεν βρήκα κατι σχετικό

Μου κολλάει μερικές φορές το joystick

Συνήθως αριστερα και κάτω

Ειναι πρόβλημα του τηλεφώνου ή θέλει απλά καθαρισμα και αν ναι πώς

Σημ. η εγγύηση εχει περασει (το έχω πάνω από χρονο)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Μια ερώτηση που δεν ξρω αν εχει απαντηθει προηγούμενα

Εψαξα καμμια 20αρια σελιδες και δεν βρήκα κατι σχετικό

Μου κολλάει μερικές φορές το joystick

Συνήθως αριστερα και κάτω

Ειναι πρόβλημα του τηλεφώνου ή θέλει απλά καθαρισμα και αν ναι πώς

Σημ. η εγγύηση εχει περασει (το έχω πάνω από χρονο)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Μπορείς να το πας στο service της Sony Ericsson και να στο καθαρίσουν ή ακόμα να στο αντικαταστήσουν.Δεν γνωρίζω εάν είναι στην εγγύηση, αλλά η εγγύηση είναι 2 χρόνια σε όλα τα κινητά τηλέφωνα της Sony Ericsson.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Μια ερώτηση που δεν ξρω αν εχει απαντηθει προηγούμενα

Εψαξα καμμια 20αρια σελιδες και δεν βρήκα κατι σχετικό

Μου κολλάει μερικές φορές το joystick

Συνήθως αριστερα και κάτω

Ειναι πρόβλημα του τηλεφώνου ή θέλει απλά καθαρισμα και αν ναι πώς

Σημ. η εγγύηση εχει περασει (το έχω πάνω από χρονο)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Πηγαινε στο κρυφο μενου ( >*<<*<* ) και κανε ελεγχο του joystick.Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα δουλευει μια χαρα.Για το οτι κολλαει εχω καταληξει οτι πρεπει να φταιει το λογισμικο.Μου το κανει εδω και 2 χρονια που εχω το τηλεφωνο και επιδεινωνεται αναλογα με το θεμα που βαζω.

Η εγγυηση μετα τον 6/2005 ειναι διετης,αν και το service τους το θεωρω απαραδεκτο γιατι οπως ισως διαβασεις και απο αλλα post στο τελος βρισκουν παντα μια δικαιολογια για να στο βγαλουν εκτος εγγυησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω πως έχει πρόβλημα το joystick. Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και το πήγα στο service όπου και το αντικατέστησαν χωρίς να πληρώσω και μάλιστα αυθημερόν. Οπότε για μένα το service είναι άψογο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Μια ερώτηση που δεν ξρω αν εχει απαντηθει προηγούμενα

Εψαξα καμμια 20αρια σελιδες και δεν βρήκα κατι σχετικό

Μου κολλάει μερικές φορές το joystick

Συνήθως αριστερα και κάτω

Ειναι πρόβλημα του τηλεφώνου ή θέλει απλά καθαρισμα και αν ναι πώς

Σημ. η εγγύηση εχει περασει (το έχω πάνω από χρονο)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα εδώ και πολύ καιρό.. Το έχω αμελήσει να το πάω για service, αλλά μάλλον έφτασε η ώρα:O !

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Μια καλη λυση για να αποφυγεται..το σερβις ειναι να το "ψεκασεις" με σπρευ καθαρισμου/αερα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Μπορώ με αυτό το Handsfree να ακούω μουσική από το κινητό μου τηλέφωνο.Και αν ναι, θα είναι καλής ποιότητας;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Μπορώ με αυτό το Handsfree να ακούω μουσική από το κινητό μου τηλέφωνο.Και αν ναι, θα είναι καλής ποιότητας;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Για το κ750ι και τα νεωτερα κινητα δεν κανει.ασε που ειναι hands free και οχι ακουστικα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...