Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε patrickdrd παρα πολυ καλη δουλεια. δεν ξερω ποιο παιχνιδι να παιξω. να περιμενουμε κ αλλα?:p

 

Και άλλα;

Θα μπορέσεις να παίξεις τα 700; :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μην πυροβολειτε:shoot: ,αλλα θα τολμησω παλι να ρωτησω για το προγραμμα που επιτρεπει στα παλια vl να παιζουν mp3 γιατι το search μου δεν βοηθησε...ευχαριστω σας!
:up:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μην πυροβολειτε:shoot: ,αλλα θα τολμησω παλι να ρωτησω για το προγραμμα που επιτρεπει στα παλια vl να παιζουν mp3 γιατι το search μου δεν βοηθησε...ευχαριστω σας!

 

 

 

 

Και παραπανω υπαρχει! αλλα κατεβασε'το απο εδω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και άλλα;

Θα μπορέσεις να παίξεις τα 700; :)

 

 

οχι για αυτο ρωτησα. δεν θα αντεξει το κινητο μου τοσο παιχνιδι.

να μετα πως χαλαει το joystick.:D

Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδέσει το κινητό με bluetooth σε ενα car kit , το πρόβλημα είναι ότι το κινητο για κάποιο λόγο συνδέεται και αποσυνδέεται ανά μερικά δευτερόλεπτα με αποτέλεσμα να ακούγεται συνέχεια το μπιπ και να παραμένει συνέχεια φωτισμένο το κινητό τελείωνοντας την μπαταρία.. Δεν μπορώ να βρω κάποια λύση,ξέρει κάποιος τι φταίει?
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδέσει το κινητό με bluetooth σε ενα car kit , το πρόβλημα είναι ότι το κινητο για κάποιο λόγο συνδέεται και αποσυνδέεται ανά μερικά δευτερόλεπτα με αποτέλεσμα να ακούγεται συνέχεια το μπιπ και να παραμένει συνέχεια φωτισμένο το κινητό τελείωνοντας την μπαταρία.. Δεν μπορώ να βρω κάποια λύση,ξέρει κάποιος τι φταίει?

 

dokimase na sindeseis allo kinito me to car kit kai episis ena bt handsfree me to kinito sou. an to allo kinito douleyei me to car kit kai to kin sou den douleyei kala me to bt handsfree tote me tin apodeiksi agoras na pas se service point na sou perasoun update. min tin kaneis mono sou den tha bgei kati. tha pas kai tha tous peis ti sou parousiazei kai oti ekanes dokimes me allo kin kai allo handsfree. ayto linete mono me customize apo sonyericsson

:)
Link to comment
Share on other sites

dokimase na sindeseis allo kinito me to car kit kai episis ena bt handsfree me to kinito sou. an to allo kinito douleyei me to car kit kai to kin sou den douleyei kala me to bt handsfree tote me tin apodeiksi agoras na pas se service point na sou perasoun update. min tin kaneis mono sou den tha bgei kati. tha pas kai tha tous peis ti sou parousiazei kai oti ekanes dokimes me allo kin kai allo handsfree. ayto linete mono me customize apo sonyericsson

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το έχω συνδέσει με το handsfree το 600 της SE . ΑΥτο που κάνει είναι να αποσυνδεθέι μετά από λίγο και μόνο όταν θέλω έχω κλήση ή όταν πάω να καλέσω συνδέεται αμέσως εκέινη την ώρα.Οπότε δεν με ενοχλέι όταν το έχω με το handsfree. Στο car kit όμως απόσυνδέεται και συνδέεται συνέχεια.. Θα δοκιμάσω το car kit με άλλο τηλέφωνο να δω τι γίνεται..

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το έχω συνδέσει με το handsfree το 600 της SE . ΑΥτο που κάνει είναι να αποσυνδεθέι μετά από λίγο και μόνο όταν θέλω έχω κλήση ή όταν πάω να καλέσω συνδέεται αμέσως εκέινη την ώρα.Οπότε δεν με ενοχλέι όταν το έχω με το handsfree. Στο car kit όμως απόσυνδέεται και συνδέεται συνέχεια.. Θα δοκιμάσω το car kit με άλλο τηλέφωνο να δω τι γίνεται..

 

Αυτή η σύνδεση και αποσύνδεση που αναφέρεις ότι κάνει με το carkit και συνεχίζει να την κάνι και με το hf, ασχέτως ρυθμού, προδίδει πρόβλημα του κινητού... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

EMEA3

paidia den poro na kanw download firmware apo tin top sony....

Access to area of downloading only after 1 registered month and with 20 messages. 100 MB's limit per month with a máx of 50 files. * The messages with spam will be eliminated .

 

The users that are inactive during over 1 month, that is, without publishing no message, they will lose the access in the downloadings.

 

GFlash version 2.0 beta 6

**** REPAIRING/PATCHING STARTED ****

Turn off the phone.

Hold "C" button and plug USB cable.

Baseband ID: 8040

Protocol Version: 3.1

Flash ID: 200D

Phone color: BROWN

Phone is CID36

OTP Status: 0 PAF1 CID: 36

IMEI: 35655400697516

Started patching...

Patching replase_icons_in_file_manager_k750_r1aa008.vkp, please wait...

Patching completed.

Execution time: 02:00.219

 

paidia voitheia meta pou ekana flash afrto to patc sto kinito mou otan to anavw vgazei mia aspri othoni kai anavosvinei sinexeia ti na kanw? kserw prepei na kanw download olokliro original firmware alla den mporo ekana register alla prepei na eimai gia panw apo ena mina register member i na plirwsw gia na mporw na kanw download....

mporei kapios na mou stilei mia original firmware i na tin kanei upload kapou na tin kanw download

thanks ek twn proterwn

baby join me in death
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου δυστυχως επαθε βλαβη στο διμηνο (και ουτε) και ειχε προβλημα στις κλησεις,οπου εχανε το περισσοτερο η ολο το σημα ενω στην αναμονη ειχε 5 μπαρες με αποτελεσμα να ακους μονο συλλαβες.Καμμια φορα ομως μιλουσες απροβληματιστα αλλα δε κρατουσε για πολυ.Στα μυνηματα κανενα προβλημα.Μετα απο μια "διαγραφη ολων" δε λυθηκε κανενα προβλημα παρα εμφανιστηκε ενα νεο,αφου πλεον ο καταλογος ειχε διαγραφει προσπαθησα να μεταφερω με bluetooth απ το Κ700 (οπως εκανα και μολις αγορασα το κινητο χωρις προβλημα).Το κινητο εκανε restart μετα απο 5 δευτερολεπτα και δε συγκρατουσε καμμια επαφη.Αργοτερα δοκιμασα και με υπερυθρες και εκανε το ιδιο.Το τηλεφωνο δεν επεσε ποτε και το χειριζομουν αψογα.Το μονο που του εκανα ηταν μια ανβαθμιση απ το σαιτ της Sony Ericsson με το καλωδιο της συσκευασιας χωρις να μου παρουσιασει προβλημα επι ενα μηνα μετα την αναβαθμιση.Η συσκευη παραδοθηκε στο service center της ΠΑτρας και εφυγε για Αθηνα αφου ελεγθηκε και διαπιστωθηκε πως εχει κατασκευαστικο προβλημα.Αναμενω (και αναρωτιεμαι αν θα το επισκευασουν η θα μου φερουν καινουριο και κατα ποσο "καινουριο" θα ειναι αυτο)
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το πληκτρολογιο μπλε σε λιγοτερο απο 5 λεπτα.

Ειναι πραγματι πανευκολο.

Πιο πολυ ωρα εψαχνα το λεπτο μπλε διαφανο.

Το αποτελεσμα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ.

(Η φωτο ειναι τραβηγμενη απο ενα παλιο κινητο με αναλυση 0.3 megapixel !!!!!)

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και για πες μας πώς το έκανες. Ωραίο δείχνει...,

 

Εμένα βέβαια δεν φωτίζουν για κάποιο περίεργο λόγο οι πάνω σειρές των led. Από την πρώτη φορά που το άνοιξα και μετά, έπαψαν να ανάβουν.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Guest CYBER_CHICK17
απο τη στιγμη που ανοιγω το κ750i μου και εισαγω το κωδικο μολις φτασει στην αρχικη οθονη μπλοκαρει και αρχιζει να αναβοσβηνει με ασπρο χρωμα η οθονη!ΒΟΗΘΕΙΑ! :shock:
Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που ανοιγω το κ750i μου και εισαγω το κωδικο μολις φτασει στην αρχικη οθονη μπλοκαρει και αρχιζει να αναβοσβηνει με ασπρο χρωμα η οθονη!ΒΟΗΘΕΙΑ! :shock:

 

Βγάλε την μπαταρία και βγάλε-βάλε την SIM. Ίσως κουνήθηκε και δεν πατάει καλά. Αν δεν επανέρθει, τρέχα στο κοντινότερο service point. :)

Link to comment
Share on other sites

1)Ξεβιδωνουμε τις δυο πισω βιδες,που ειναι κατω-κατω πισω απο την μπαταρια.

Θελει μικρο σταυροκαυτσαβιδο,η το σωστο κατσαβιδι.(τεχνικου)

Με το σταυροκατσαβιδο πιεζουμε και στριβουμε,ωστε να μην χαλασουνε την

κεφαλη της βιδας.

2) Με μια πιστωτικη καρτα ξεχωριζουμε το μπροστινο μερος.Μαλακες κινησεις,

ηρεμα.Με λιγη προσοχη θα καταλαβετε τον τροπο.

3) αφου το ανοιξτε θα.....πεσει το πληκτρολογιο.

4) Κατω απο το πληκτρολογιο Θα δειτε τα ledακια.Ειναι 6 κατω,και 2 επανω.

5) Περνετε μια διαφανεια(προσωπικα σημερα εκοψα απο σακουλα του my

market το μπλε-μωβ κομματι),η καραμελες με πολυχρωμα περιτυλιγματα.

6) το κοβετε ωστε να καλυψει ολη τη επιφανεια που ειναι τα ledακια.

7) ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΤΡΥΠΑ ΓΙΑ ΤΟ JOYSTIC.

8) Ακουμπατε το πληκτρολογιο προσεχτικα.

(Εχει δυο υποδοχες που πρεπει να ταιριαξουνε πανω στην επιφανεια που

ειναι τα ledακια)

9) Βαζετε το καπακι,και τελος.

10)ΠΡΙΝ ΒΙΔΩΣΤΕ ΤΙΣ 2 ΒΙΔΕΣ,αναψτε το κινητο και γραψτε ενα μηνυμα με

γραμματα απο ολα τα πληκτρα.Αν καποιο κολαει,επαναλαβατε την εργασια

νουμερο 8.

Δεν ειχε πατησει καλα το πληκτρολογιο.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ:ΟΛΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΣΒΗΣΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

Η EΥΘΥΝΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ.

Σημερα εβαλα πιο μωβ-μπλε και διαφανο,και εγινε πολυ καλυτερο(απο σακουλα!)Εψαξα καραμελες με πολυχρωμα περιτυλιγματα αλλα δεν βρηκα.

Τη φωτογραφια την τραβηξα απο καμερα με 0.3 megapixel.

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολλύ καλός, μπράβο. Έξυπνο αυτό με την σακούλα.. ;)

Να πώ μια άποψη, ότι η σακούλα μπορέι (μήπως) και να ξεβάψει (χάσει το μοβ) της.Μηπως αν το κάνει κάποιος να επιλέξει καλύτερη ζελατίνα.. Αλλά πάλι σιγά μην:p

 

Επίσεις να καταλάβει ο κόσμος ότι τα led αλλάζουν χρώμα αλλά χάνουν κάπως σε ένταση φωτινότητας όπως είναι φυσικό. Επισεις πολυγονικά κατσαβιδάκια πουλάνε τώρα στα εργαλία με 2€

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, τέτοιο ήταν; Εγώ νόμιζα ότι του αλλάζατε τις τάσεις λειτουργίας και άλλαζαν χρώμα! Εντάξει, καλή πατέντα, δεν λέω, αλλά... δεν τρίζει το νάιλον της σακούλας;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Παιδία να ρωτήσω κάτι ; To K750 κόπηκε απο την παραγωγή; Το GSM Arena το έχει ταυτόχρονα και στα "Avaliable" και στα "Old" Μοντέλα.

 

... Μηπώς διακρίνω μια τάση "θαψίματος" του μοντέλου απο τη Sony που θέλει ... Sony και καλά να μας πουλήσει "φύκια για μεταξωτές κορδέλλες" ; sorry άλλα εγώ, όπως και πολύς κόσμος νομίζω, δεν αλλάζω το 750αρι.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, τέτοιο ήταν; Εγώ νόμιζα ότι του αλλάζατε τις τάσεις λειτουργίας και άλλαζαν χρώμα! Εντάξει, καλή πατέντα, δεν λέω, αλλά... δεν τρίζει το νάιλον της σακούλας;

 

Δεν εβαλα χαρτοσακουλα απο ψαρα!!!!

Απολυτως κανενας θορυβος.

Γινετε χαλκομανια αναμεσα σε 2 επιφανειες η....σακουλα.

Ψαχνω....καραμελες για ζελατινη.......

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω να σας ρωτησω αποριες , ειμαι τελειως ασχετος , το wap , βασικα τις υπηρεσιες ιντερνετ και play now πως τις ενεργοποιω φτιαχνω ?

 

εχω cosmote ? με καρτα.:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...