Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο ρε συ xamurabi.

Αναλυτικότατες και σωστότατες οδηγίες που πόσταρες στο FAQ.

 

Ακολουθώντας τις οδηγίες για την φόρτιση της μπαταρίας που ακολουθούσαμε πριν από μερικά χρόνια (πλήρεις αποφορτίσεις κλπ) όλοι οι γνωστοί μου έχουν όριο τις 3-4 μέρες. Εγώ έφτασα ακόμα και 7 μέρες χωρίς να κλείσω ούτε λεπτό το κινητό εδώ και ενάμιση χρόνο.

ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΟΡΤΙΣΤΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΠΟΤΕ. ΟΥΤΕ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΦΟΡΤΙΣΕΙΣ. ΔΕΝ ΣΤΡΩΝΕΙ ΕΤΣΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ

Η συμβουλή βασικά είναι μία και απλούστατη. Ακουθήστε μόνο τις συμβουλές της κατασκευάστριας εταιρίας. Η SE ξέρει καλύτερα από όλους. Ένας λόγος που έκανε καλό όνομα είναι ΚΑΙ η διάρκεια των μπαταριών της. Το τι λένε οι διάφοροι οδηγοί για αύξηση της ζωής των μπαταριών και ειδικά οι συμβουλές των πωλητών του Γερμανού, Πλαισίου κλπ είναι καταστροφικές για τις μπαταρίες Πολυμερών Λιθίου που χρησιμοποιούμε στο Κ750.

Η SE μία συμβουλή δίνει μόνο στα sites της. Αυτήν που αφορά το πως θα γίνει η πρώτη φόρτιση.

 

Πρέπει να έχεις δίκιο.Εγώ την έχω ένα χρονο ακριβώς και πάντα φρόντιζα να την φορτιζω όταν εσβηνε το κινητο.Το αποτέλεσμα ειναι να εχει προβληματα.Ενω ο γιος μου που χρησιμοποιει την ίδια μπαταρια στο W-800 την φορτιζε οποτε του καπνιζε και ειναι μια χαρα ακομη.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kalispera paidia.... tha eithela na rwtisw ti problimata bgazei to k750i? eimai kainourios sto site... kai eimai se dilima sharp gx40 i k750i akouw gnomes euxaristw

 

Ανεπιφυλακτα Κ-750i.Δεν συγκρινεται με το Sharp ότι προβληματα και να σου παρουσιασει.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

στο λογισμικο δεν νομιζω εκτος αν του βαλεις καμια 2GB καρτα φουλ γεματη και αρχισει να κολλαει. Μονο το joystick ειναι το προβλημα, αλλα και παλι δεν το παθαινουν ολοι.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia.... tha eithela na rwtisw ti problimata bgazei to k750i? eimai kainourios sto site... kai eimai se dilima sharp gx40 i k750i akouw gnomes euxaristw

Κοίταξε το sharp εχει πολυ καλυτερη και μεγαλύτερη οθόνη,αλλα το se εχει πολύ καλυτερη κάμερα.Το sharp βγάζει πολύ καλυτερο video.η επιλογη δική σου.

Link to comment
Share on other sites

euxaristw paides..... telika tha katalikso sto k750i . exw ksenerosi me to sharp giati den exei flash... mono to v903 exei kai auto akoma einai sta ipsi oi timi tou...exo to gx30i k eimai polu euxaristimenos mexri twra. alla thelo sundesi giati me tin karta den bgainei..... kai pali euxaristw
Link to comment
Share on other sites

euxaristw paides..... telika tha katalikso sto k750i . exw ksenerosi me to sharp giati den exei flash... mono to v903 exei kai auto akoma einai sta ipsi oi timi tou...exo to gx30i k eimai polu euxaristimenos mexri twra. alla thelo sundesi giati me tin karta den bgainei..... kai pali euxaristw

 

tha meineis poly eyxaristimenos apo to k750i... tha t deis kai monos sou

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να δώσει διευθύνσεις απ'όπου μπορώ να κατεβάσω δωρεάν υλικό για Κ750???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να δώσει διευθύνσεις απ'όπου μπορώ να κατεβάσω δωρεάν υλικό για Κ750???

Ευχαριστώ

Ρ'ιξε μια ματιά εδώ και θα βρείς ότι χρειάζεσαι....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=79372

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί ή απαντηθεί, αλλά κάνω την ερώτηση:

Τραβώντας φωτογραφίες το βράδυ με φλας σε εσωτερικό (φωτιζόμενο με κοινή λάμπα) χώρο, οι φωτογραφίες έχουν μια κιτρινωπή απόχρωση.

Με σβηστό φως και φλας, δεν υπάρχει κιτρινωπή απόχρωση και η φωτογραφία είναι "κανονική".

Άρα, συμπεραίνω ότι το φλας επιτείνει το κίτρινο φως της λάμπας (γιατί όντως το φως του δωματίου είναι κίτρινο). Σε άλλες περιπτώσεις δεν υπάρχει πρόβλημα.

Θα πρέπει να δοκιμάσω και με λάμπα φθορισμού που έχει λευκό φως. Εκεί δε νομίζω να βγει κιτρινωπή απόχρωση.

Ξανατονίζω ότι και το φως του δωματίου είναι κιτρινωπό, οπότε δε νομιζω να πρόκειται για πρόβλημα της συσκευής.

Όλες οι υπόλοιπες φωτογραφίες βγαίνουν άψογες και υποδειγματικές.

Εσείς τι λέτε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ την βοήθεια σας.

Ανοίγοντασ το πορτάκι για να βγάλω φωτο, ενώ ξεκινάει το πρόγραμμα τελικά σταματάει και δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Γνωρίζει κανείς που οφείλετε αυτό το πρόβλημα το κινητό ειναι το κ750i. ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί ή απαντηθεί, αλλά κάνω την ερώτηση:

Τραβώντας φωτογραφίες το βράδυ με φλας σε εσωτερικό (φωτιζόμενο με κοινή λάμπα) χώρο, οι φωτογραφίες έχουν μια κιτρινωπή απόχρωση.

Με σβηστό φως και φλας, δεν υπάρχει κιτρινωπή απόχρωση και η φωτογραφία είναι "κανονική".

Άρα, συμπεραίνω ότι το φλας επιτείνει το κίτρινο φως της λάμπας (γιατί όντως το φως του δωματίου είναι κίτρινο). Σε άλλες περιπτώσεις δεν υπάρχει πρόβλημα.

Θα πρέπει να δοκιμάσω και με λάμπα φθορισμού που έχει λευκό φως. Εκεί δε νομίζω να βγει κιτρινωπή απόχρωση.

Ξανατονίζω ότι και το φως του δωματίου είναι κιτρινωπό, οπότε δε νομιζω να πρόκειται για πρόβλημα της συσκευής.

Όλες οι υπόλοιπες φωτογραφίες βγαίνουν άψογες και υποδειγματικές.

Εσείς τι λέτε;

 

Εγω λεω οτι κρατας στα χερια σου ενα απο τα καλυτερα τηλεφωνα στον χωρο της κινητης φωτογραφισης! Το εχω αρκετο καιρο,γυρω στους εξι μηνες και η μηχανη του δεν με εχει απογοητευσει σε καμια συνθηκη φωτισμου! Τωρα αυτο που λες ειναι μαλλον θεμα λαμπας (μεχρι στιγμης στους εσωτερικους χωρους δεν εχω ποτε χρησιμοποιησει αλλη παρα λαμπα με λευκο φως,αρα μονο υποθεσεις μπορω να κανω).

Α! και οσο για αυτο που διαβασα καπου εδω περι πληκτρων που τριζουν και περι κεντρικου πολυπληκτρου που κολλαει,τι να πω,το εχω πεθανει στην χρηση και ειναι μια χαρα!:)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ την βοήθεια σας.

Ανοίγοντασ το πορτάκι για να βγάλω φωτο, ενώ ξεκινάει το πρόγραμμα τελικά σταματάει και δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Γνωρίζει κανείς που οφείλετε αυτό το πρόβλημα το κινητό ειναι το κ750i. ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε απάντηση.

 

Μάλλον πρέπει να το κάνεις μια βολτούλα για service.:)

Link to comment
Share on other sites

1 μήνα τώρα με το Κ750 και είμαι υπέρ-ευχαριστημένος :D :D

 

πραγματικά αυτό το κινητό κάνει τα πάντα καλά και συμφέρει!

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω οτι κρατας στα χερια σου ενα απο τα καλυτερα τηλεφωνα στον χωρο της κινητης φωτογραφισης! Το εχω αρκετο καιρο,γυρω στους εξι μηνες και η μηχανη του δεν με εχει απογοητευσει σε καμια συνθηκη φωτισμου! Τωρα αυτο που λες ειναι μαλλον θεμα λαμπας (μεχρι στιγμης στους εσωτερικους χωρους δεν εχω ποτε χρησιμοποιησει αλλη παρα λαμπα με λευκο φως,αρα μονο υποθεσεις μπορω να κανω).

Α! και οσο για αυτο που διαβασα καπου εδω περι πληκτρων που τριζουν και περι κεντρικου πολυπληκτρου που κολλαει,τι να πω,το εχω πεθανει στην χρηση και ειναι μια χαρα!:)

 

Θα συμφωνήσω για την φωτογραφική, θα συμφωνήσω και για τα τριξίματα αλλά θα διαφωνήσω για το joystick. Δεν σε παρεξηγώ καθώς στους 6 μήνες και εγώ τα ίδια έλεγα αλλά τώρα που φτάσαμε τους 10...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

steilte moy to MyPhoneExplorer se PM

Με μια απλη αναζητηση νομιζω οτι θα το εβρισκες σιγουρα,:blink:

myphonexplorer.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω για την φωτογραφική, θα συμφωνήσω και για τα τριξίματα αλλά θα διαφωνήσω για το joystick. Δεν σε παρεξηγώ καθώς στους 6 μήνες και εγώ τα ίδια έλεγα αλλά τώρα που φτάσαμε τους 10...

 

Ok! Αστο να περασει περισσοτερος καιρος με το δικο μου να δω αν μου βγαλει κατι! Οταν με το καλο κλεισει τον δεκατο μηνα θα γραψω για το πολυπληκτρο του! Ειμαι πραγματικα πολυ περιεργος να δω τι θα μου εμφανισει!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ok! Αστο να περασει περισσοτερος καιρος με το δικο μου να δω αν μου βγαλει κατι! Οταν με το καλο κλεισει τον δεκατο μηνα θα γραψω για το πολυπληκτρο του! Ειμαι πραγματικα πολυ περιεργος να δω τι θα μου εμφανισει!:worry:

 

Καλά, μη βάζεις και όριο το 10ο μήνα... :lol:

Στο 10 έτυχε σε μένα. Σε άλλους έτυχε νωρίτερα και σε άλλους αργότερα, αλλά δυστυχώς δεν ξέρω κανέναν να το έχει πάνω από 14 μήνες και να μην του έχει τύχει.

Ελπίζω βέβαια να μη σου τύχει κάτι αλλά δε χρειάζεται να στεναχωριέσαι καθώς το χειρότερο που μπορεί να σου συμβεί είναι 7-10 μέρες χωρίς κινητό... Δεν αλλάζει κάτι όσον αφορά τις δυνατότητες της συσκευής αυτό. :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μη βάζεις και όριο το 10ο μήνα... :lol:

Στο 10 έτυχε σε μένα. Σε άλλους έτυχε νωρίτερα και σε άλλους αργότερα, αλλά δυστυχώς δεν ξέρω κανέναν να το έχει πάνω από 14 μήνες και να μην του έχει τύχει.

Ελπίζω βέβαια να μη σου τύχει κάτι αλλά δε χρειάζεται να στεναχωριέσαι καθώς το χειρότερο που μπορεί να σου συμβεί είναι 7-10 μέρες χωρίς κινητό... Δεν αλλάζει κάτι όσον αφορά τις δυνατότητες της συσκευής αυτό. :wink:

 

Ε! Καλα,αυτο εννοειται για τον δεκατο μηνα :lol:

Παντως,σοβαρα τωρα,ειναι απο τα καλυτερα τηλεφωνα που εχουν περασει ποτε απο τα χερια μου!:cool: Δεδομενου οτι ειχα και καποια Νοκια και ενα Samsoungaki και καποια αλλα Sonyerericssonopoula (like t 29,t 68i,σιγα τα μοντελα να μου πεις τωρα :lol: αλλα μου ειχαν βγει πολυ ανθεκτικα....τα Sonyericsson βεβαιως βεβαιως :cool: ),αλλα σαν και αυτο κανενα! :D

Link to comment
Share on other sites

re paidia , ta MP3 poly siga paizoun , den brikate toso kairo kanena kolpo na dynamonei?

 

exw tin r1db001 ekdwsi logismikou? mipos fteei ayti?! an kai palia pali adynama epeze....(prin tin anaba8misi)....

ti na pw, 8a itan agamato kinito , an den eixe to problima tou ixou sta mp3 kai to joystikaki tou

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

re paidia , ta MP3 poly siga paizoun , den brikate toso kairo kanena kolpo na dynamonei?

 

exw tin r1db001 ekdwsi logismikou? mipos fteei ayti?! an kai palia pali adynama epeze....(prin tin anaba8misi)....

ti na pw, 8a itan agamato kinito , an den eixe to problima tou ixou sta mp3 kai to joystikaki tou

 

Οχ! Κι αλλος με προβλημα στο πολυπληκτρο:cry:

Οσο δε αφορα τα mp3,αν και δεν ειμαι techno freak,αρα δεν μπορω να σου πω με απολυτη βεβαιοτητα,αλλα μαλλον δεν γεινετε να τα αναπαραγει οσο δυνατα θες και δεν νομιζω να φταιει καμια εκδοση λογισμικου γιαυτο!

Αν θες να τα ακους καλυτερα μπορεις να κανεις χρηση του hands free!

Καλυτερη αποδοση σε θεμα ηχου εχουν,κατα την αποψη μου παντα, αλλα κινητα,πχ η σειρα W της Sonyericsson ,οπως το W 810i που βγαζει τρομερο ηχο!:)

Link to comment
Share on other sites

ma milaw gia akroasi me ta akoustika tou (kai malista me aytou tou W800 pou agorasa xwria) akougete gamata , alla oxi poly dynata
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...