Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτησουλα:

Εχω ηχο κλήσης δικό μου που στο προφιλ "κανονικο" χτυπαει μια χαρα. Επιλεγω προφιλ "συναντηση", ενταση ηχου 1, και χτυπαει με τον ηχο SE. Δεν τον θελω. Παω στο ρυθμισεις->γενικες->προφιλ->επεξεργασια προφιλ αλλα δεν εχει επιλογη ηχου. Παω στο ρυθμ->Ηχοι->Ηχος κλησεις, εχει επιλεγμενο SE. Επιλεγω αυτον που θελω και γυρνοντας στο μενου εχει ακομα τον ηχο SE.

Ολα αυτα με το προφιλ στο "συναντηση".

Γιατι ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Paides,

Agorasa to k750i alla to pira vodafone live(megali *******). Proteinete na to flasharw me kanenan allo tropo ektos apo 9volto gia na valw to original se firmaware???? Deuterw psaxnw edw kai 3wres pws epilegei kaneis ta time profiles pou lene oi prodiagrafes oti kanoun xerei kaneis na mas dwsei ena xeri voitheias????

:O

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να το αφήσεις VL αφού δεν έχει κανένα κλείδωμα η πρόβλημα και ουσιαστικά δεν υστερεί πουθενά από το άλλο. Τζάμπα θα χάσεις την εγγύησή σου.

Αυτό με τα time profiles δεν το κατάλαβα.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καταργηθηκε το Κ750? Πηγα χθες να το παρω απο ενα cosmote-shop και μου ειπαν οτι καταργηθηκε και δεν θα ξαναφερουν!!!! Αληθευει? Αμαν, αν ισχυει μαλλον πρεπει να ψαξω για αλλο και ηταν σιγουρη λυση το κ750 (μαλλον για το w810 λεω εσεις?).
Link to comment
Share on other sites

Ok.

Estw oti krataw to vodafone live

1) uparxei tropws na allaxw ta icons tou menu na min einai autes oi malakies pou exei i vodafone?????

2) uparxei tropos na apenergopoiisw to vodafone live menu kai to mesaio koumpi na apoktisei tis kanonikes leitourgies pou exei sto k750i se

3) Auto pou elega gia ta <time profiles> einai an uparxei kanenas tropos na allazei to profile mono tou apo tis 8:00 - 16:00 automata se silent mode kai na epanerxetai sto kanoniko meta?????

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε κάτι:

α) όταν λέω για πλήρη φόρτιση - εκφόρτιση, δεν εννοώ να σβήσει από μπαταρία, αλλά να εμφανίσει την ένδειξη της χαμηλής μπαταρίας. Τότε το βάζω για φόρτιση.

β) όλα αυτά, τα εφαρμόζω μόνο για τις 4-5 πρώτες φορτίσεις. Μετά, το φορτίζω όποτε πλησιάζει η μπαταρία προς το τέλος ή όποτε θελήσω.

Εννοείται ότι δεν κάνω ποτέ πολύωρες φορτίσεις στην αρχή.

Χρόνια Εricssonάκιας και SonyEricssonάκιας, αυτήν την τακτική εφαρμόζω, αλλά μόνο επαναλαμβάνω για τις πρώτες φορτίσεις και οι μπαταρίες στα κινητά μου είναι υπόδειγμα αντοχής και διάρκειας.

Βέβαια, σ' αυτό συντελεί και το ότι τα SE έχουν κατ' εμέ άριστες μπαταρίες. :)

Απόδειξη ότι κινητά πολλών ετών συνεχίζουν με την ίδια μπαταρία να δουλεύουν απρόσκοπτα.

Με όλα αυτά θυμήθηκα μια πολύ παλιά συζήτηση στο myphone σχετικά με τις μπαταρίες και τη φροντίδα τους. Ήταν πολύ ενδιαφέρουσα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ok.

Estw oti krataw to vodafone live

1) uparxei tropws na allaxw ta icons tou menu na min einai autes oi malakies pou exei i vodafone?????

2) uparxei tropos na apenergopoiisw to vodafone live menu kai to mesaio koumpi na apoktisei tis kanonikes leitourgies pou exei sto k750i se

3) Auto pou elega gia ta <time profiles> einai an uparxei kanenas tropos na allazei to profile mono tou apo tis 8:00 - 16:00 automata se silent mode kai na epanerxetai sto kanoniko meta?????

 

Thanks

 

1)ναι

2)ναι

3)οχι

 

οτι χρειαζεσαι θα το βρεις εδω: http://forums.se-nse.net

Link to comment
Share on other sites

1)ναι

2)ναι

3)οχι

 

οτι χρειαζεσαι θα το βρεις εδω: http://forums.se-nse.net

 

Αν κανουμε τις αλλαγές αυτες δεν χάνουμε την εγγύηση στα VL??

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε κάτι:

α) όταν λέω για πλήρη φόρτιση - εκφόρτιση, δεν εννοώ να σβήσει από μπαταρία, αλλά να εμφανίσει την ένδειξη της χαμηλής μπαταρίας. Τότε το βάζω για φόρτιση.

β) όλα αυτά, τα εφαρμόζω μόνο για τις 4-5 πρώτες φορτίσεις. Μετά, το φορτίζω όποτε πλησιάζει η μπαταρία προς το τέλος ή όποτε θελήσω.

Εννοείται ότι δεν κάνω ποτέ πολύωρες φορτίσεις στην αρχή.

Χρόνια Εricssonάκιας και SonyEricssonάκιας, αυτήν την τακτική εφαρμόζω, αλλά μόνο επαναλαμβάνω για τις πρώτες φορτίσεις και οι μπαταρίες στα κινητά μου είναι υπόδειγμα αντοχής και διάρκειας.

Βέβαια, σ' αυτό συντελεί και το ότι τα SE έχουν κατ' εμέ άριστες μπαταρίες. :)

Απόδειξη ότι κινητά πολλών ετών συνεχίζουν με την ίδια μπαταρία να δουλεύουν απρόσκοπτα.

Με όλα αυτά θυμήθηκα μια πολύ παλιά συζήτηση στο myphone σχετικά με τις μπαταρίες και τη φροντίδα τους. Ήταν πολύ ενδιαφέρουσα.

 

Έχω την αίσθηση, και νομίζω όχι μόνο εγώ, πως το ζήτημα με τις μπαταρίες έχει απαντηθεί σαφώς και έχει εξαντληθεί και δεν χρειάζεται ξανά ....φόρτιση.

Για να τελειώνει λοιπόν το θέμα, κάνω post στο F.A.Q. των 750/W800 και όποιος ακόμη έχει απορίες ας το διαβάσει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση, και νομίζω όχι μόνο εγώ, πως το ζήτημα με τις μπαταρίες έχει απαντηθεί σαφώς και έχει εξαντληθεί και δεν χρειάζεται ξανά ....φόρτιση.

Για να τελειώνει λοιπόν το θέμα, κάνω post στο F.A.Q. των 750/W800 και όποιος ακόμη έχει απορίες ας το διαβάσει.

 

Μπράβο ρε συ xamurabi.

Αναλυτικότατες και σωστότατες οδηγίες που πόσταρες στο FAQ.

 

Ακολουθώντας τις οδηγίες για την φόρτιση της μπαταρίας που ακολουθούσαμε πριν από μερικά χρόνια (πλήρεις αποφορτίσεις κλπ) όλοι οι γνωστοί μου έχουν όριο τις 3-4 μέρες. Εγώ έφτασα ακόμα και 7 μέρες χωρίς να κλείσω ούτε λεπτό το κινητό εδώ και ενάμιση χρόνο.

ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΟΡΤΙΣΤΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΠΟΤΕ. ΟΥΤΕ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΦΟΡΤΙΣΕΙΣ. ΔΕΝ ΣΤΡΩΝΕΙ ΕΤΣΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ

Η συμβουλή βασικά είναι μία και απλούστατη. Ακουθήστε μόνο τις συμβουλές της κατασκευάστριας εταιρίας. Η SE ξέρει καλύτερα από όλους. Ένας λόγος που έκανε καλό όνομα είναι ΚΑΙ η διάρκεια των μπαταριών της. Το τι λένε οι διάφοροι οδηγοί για αύξηση της ζωής των μπαταριών και ειδικά οι συμβουλές των πωλητών του Γερμανού, Πλαισίου κλπ είναι καταστροφικές για τις μπαταρίες Πολυμερών Λιθίου που χρησιμοποιούμε στο Κ750.

Η SE μία συμβουλή δίνει μόνο στα sites της. Αυτήν που αφορά το πως θα γίνει η πρώτη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αν κανουμε τις αλλαγές αυτες δεν χάνουμε την εγγύηση στα VL??

 

ενοειται...οτι χανεις την εγγυηση......!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ok.

Estw oti krataw to vodafone live

1) uparxei tropws na allaxw ta icons tou menu na min einai autes oi malakies pou exei i vodafone?????

2) uparxei tropos na apenergopoiisw to vodafone live menu kai to mesaio koumpi na apoktisei tis kanonikes leitourgies pou exei sto k750i se

3) Auto pou elega gia ta <time profiles> einai an uparxei kanenas tropos na allazei to profile mono tou apo tis 8:00 - 16:00 automata se silent mode kai na epanerxetai sto kanoniko meta?????

 

Thanks

 

 

οποτε η απαντηση στην παραπανω ερωτηση ειναι οχι. Στην ουσια η ερωτηση ειναι αν κρατωντας το VF menu μπορουμε να αλλαξουμε τα παραπανω χωρις να χασουμε την εγγυηση, διαφορετικα μπορουσαμε να πεταξουμε το VF firmware και να ησυχαζαμε

Link to comment
Share on other sites

re paides ti pragmata itan afta hthes ston evagelato!oxi oti de xerame oti ginode alla otan to vlepis poso aplo ine les giati na mi to xero noritera:p to kako ine oti eginan pleon evreos gnosta ke o kosmos tha prosexi.afti i gnosi eprepe na ihe apokalifthi sto forym mas ke na ihe mini gia osus ti psahnun ti dulia.:D de pistevo na ta ixere kanis ke na mi mas ipe tipota toso kero:shifty:
Link to comment
Share on other sites

re paides ti pragmata itan afta hthes ston evagelato!oxi oti de xerame oti ginode alla otan to vlepis poso aplo ine les giati na mi to xero noritera:p to kako ine oti eginan pleon evreos gnosta ke o kosmos tha prosexi.afti i gnosi eprepe na ihe apokalifthi sto forym mas ke na ihe mini gia osus ti psahnun ti dulia.:D de pistevo na ta ixere kanis ke na mi mas ipe tipota toso kero:shifty:

 

Όχι άλλο Ευαγγελάτοοοοο.!!! (κατά το όχι άλλο κάρβουνο :lol: ). Είπαμε να είμαστε off topic αλλά ο φίλος ....έγραψε!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι άλλο Ευαγγελάτοοοοο.!!! (κατά το όχι άλλο κάρβουνο :lol: ). Είπαμε να είμαστε off topic αλλά ο φίλος ....έγραψε!!!
ναι η αληθεια ειναι οτι ειμαι ελαφρως εκτος:O αν και φανταζομαι οτι αν ειχα ενα link με site που να "κατεβαζεις" καπως το πονηρο μηνυματακι υποκλοπης στο k750i σου απο σημερα θα γινοταν το κινητο ο καλυτερος σου φιλος...:D νομιζω και σε forum με καλογριες να το εδινε καποιος παλι in topic θα ηταν:lol:
Link to comment
Share on other sites

Το πείρα!!! Σε VFLive και δεν βρίσκω να χάνει σε λειτουργικότητα πουθενά σε σχέση με το non-VFLive. Είναι καταπληκτικό κινητό. Μου θυμίζει το αγαπημένο μου T610. Απίστευτος ήχος από τα ακουστικά και από το εξωτερικό ηχείο. Πρώτες εντυπώσεις ΑΡΙΣΤΕΣ. Φωτογραφίες πολυ πολυ καλύτερες απ'οτι περίμενα, και σίγουρα πάνω απο το μέσο όρο.

 

:D :D :D :D

 

Ευτυχώς να γλιτώσω επιτέλους από αυτό το Motorola V1050, μετάνιωσα που έδωσα το Τ610 μου για το moto. :cry:

Phoinix is i686 optimized: archlinux.org

He bursts into flames and is reborn from his ashes…

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Sthn ekpompi tou evaggelatou omos, den diefkrinisan sto an ginonte kai se kinita xoris symbian h windows mobile softwares....:lol: giati apo oti parakalouthisa thn ekpompi ta perissotera kinita (korios) htan Nokia me logismiko Symbian... :X oso afora to kinito pou htan kleisto kai mporousan na ypoklepsoun sinomilia eixe epembi antropino xeraki sthn plaketa to kinitou... diladi kapoios to chiparise gia na gini korios! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως βαζουμε το τελευταιο firmware? Γινεται με προγραμμα?

 

me programma ginete file alla an den peis ti kinito exeis den mporoume na sou poume leptomeries

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικα με τα ΜΜΣ εχω. Βασικα χρησιμοποιο το VF live κ750 με καρτα της ΤΙΜ. Ειναι δυνατό να περασω ρυθμισεις για να λαμβανω mms? Η ειναι κλειδωμενο μονο για vodafon??
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικα με τα ΜΜΣ εχω. Βασικα χρησιμοποιο το VF live κ750 με καρτα της ΤΙΜ. Ειναι δυνατό να περασω ρυθμισεις για να λαμβανω mms? Η ειναι κλειδωμενο μονο για vodafon??

 

Στείλε ένα κενό SMS στο 234 :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδία, πρόβλημα... Κόλλησε το "8" στο κινητό, δηλαδή όταν το πατάω , μπαίνει μέσα αλλά δεν κάνει "κλικ" όπως τα άλλα και για να δώσει την εντολή θέλει αρκετή δύναμη. Μπορώ να βγάλω την πρόσοψη και να το φτιάξω ή πρέπει να πάω στην Sony; Αν πρέπει , πείτε μου , αν είναι εύκολο, πού έχει κοντά σε Κορυδαλλό - Πειραιά.. Thanx!!!
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...