Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια η θύρα φόρτισης απο το κ750 είναι αίσχος!!

Μου αρέσει που την άλλαξαν και για καλύτερα!!

Δεν μπορεί αυτή η εταιρεία να κάνει μια πιο αξιοπιστη και πιο ευκολη θύρα?

σαν των νοκια για πχ ή των sharp.

Το κ750 της αδερφης μου με το ζόρι φορτίζει,δεν κάνει καλή επαφη,με πολύ δυσκολία φορτίζει...τι να κανει?να παει στην se ή θα της πουν πληρωσε 30 ευρώ γιατι δεν το καλυπτει η εγγυηση.

na parei mia odontoglifida na ksisei ligo tis epafes apo katw..egw afto eixa kanei se paliotera sony ericsson kinita....ontws einai ilithio to visma kai i ipodoxi tou.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για όσους θέλουν ένα δωρεάν (freeware) flasher για αναβαθμίσεις/υποβαθμίσεις και μετατροπή σε W800 τελείως τσάμπα , με τη χρήση μόνο του DCU-60 καλωδίου του, παρόμοιας μεθοδολογίας με το διάσημο davinci και totalserver (10€ κόστος) και εσχάτως το wotanserver (7€) καλό θα ήταν να διαβάσουν εδώ.

Για τολμηρούς (δεν το δοκίμασα και σαφώς εμπεριέχει κάποιο ρίσκο) χρήστες που δεν γουστάρουν τις "ντ@β@τζιλήδηκες" αναβαθμίσεις των 7-10 ή 15€. Εγώ πάντως έχω μετατρέψει το VL K750i μου (αγοράστηκε πριν 1,5 χρόνο) μέσω davinci με 10€ (τότε δυστυχώς δεν υπήρχαν τσάμπα λύσεις) σε "κανονικό" Κ750 και κατόπιν το μετέτρεψα (δωρεάν μέσω "ημιεπίσημου" davinci και χρήση FAR) σε W800.

Από τότε που κυκλοφόρησε το FAR κάνω μπροστά-πίσω μετατρέπω όσες φορές θέλω το τηλέφωνό μου σε W800 και πάλι πίσω σε K750 σε ότι έκδοση firmware κυκλοφορεί (παλιά ή νέα) και του βάζω ή του ξηλώνω patchάκια όποτε θέλω (το έχω κάνει πραγματικό πειραματόζωο :p )

Link to comment
Share on other sites

και του βάζω ή του ξηλώνω patchάκια όποτε θέλω (το έχω κάνει πραγματικό πειραματόζωο :p )

 

Άλλο ένα άξιο τέκνο της σχολής των αθεράπευτα κολλημένων με το flashing των κινητών τους. :p Μου αρέσει που κατέληξα σε SE ώστε να μην μπορώ να τα πειράζω όπως έκανα στα Siemens. :lol:

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που κυκλοφόρησε το FAR κάνω μπροστά-πίσω μετατρέπω όσες φορές θέλω το τηλέφωνό μου σε W800 και πάλι πίσω σε K750 σε ότι έκδοση firmware κυκλοφορεί (παλιά ή νέα) και του βάζω ή του ξηλώνω patchάκια όποτε θέλω (το έχω κάνει πραγματικό πειραματόζωο :p )

 

Έχεις βρει ασχολία. :)

Σε κινητό με κλειστό λειτουργικό. Φαντάσου να ήταν "έξυπνο".

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βρει ασχολία. :)

Σε κινητό με κλειστό λειτουργικό. Φαντάσου να ήταν "έξυπνο".

Αν ηταν εξυπνο τωρα θα το εστελνε καθε πρωι για δουλεια..:lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα από πλαίσιο στο cosmote 240 με 69 ευρω και δωρο το ΗΒΗ 610.

αρχισα να παίζω μαζι του. επειδη είχα το Κ700 έχω μερικα γρήγορα ερωτήματα

 

1. Πόση ώρα η πρώτη φόρτιση; απο το πλαίσιο είπαν 8-10 ώρες τις 4 πρώτες φορες και τώρα που έχει μπαταρία να το αφήσω να αδειάσει;

 

2. στο my phone explorer είχα τις επαφες του Κ700. Πήγα να τις συγχρονίσω αλλα το μόνο που κατάφερα ήταν να πάρει τις επαφές του κινητου΄, δηλαδη μηδεν !!!. Μπορω να ξαναφέρω όλες τις επαφές από το Κ700. Τι διαδικασία να ακολουθήσω για να μεταφερθούν στο κ750. υπάρχει κάποιο πρόβλημα ασυνβατότητας? Παρακαλώ βημα βημα τις οδηγίες για μεταφορα των επαφών, ίσως και των αρχείων.

 

Ευχαριστώ πολυ πολύ:p :p

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

Eγω απο siemens s65 τις μετεφερα στο κ750 με bluetooth! Τις επελεξα ολες και πατησα αποστολη ολων με BT..και μια μια που ερχοταν την αποθηκευε!Πιστευω το πιο απλο που μπορεις να κανεις..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα από πλαίσιο στο cosmote 240 με 69 ευρω και δωρο το ΗΒΗ 610.

αρχισα να παίζω μαζι του. επειδη είχα το Κ700 έχω μερικα γρήγορα ερωτήματα

 

1. Πόση ώρα η πρώτη φόρτιση; απο το πλαίσιο είπαν 8-10 ώρες τις 4 πρώτες φορες και τώρα που έχει μπαταρία να το αφήσω να αδειάσει;

 

2. στο my phone explorer είχα τις επαφες του Κ700. Πήγα να τις συγχρονίσω αλλα το μόνο που κατάφερα ήταν να πάρει τις επαφές του κινητου΄, δηλαδη μηδεν !!!. Μπορω να ξαναφέρω όλες τις επαφές από το Κ700. Τι διαδικασία να ακολουθήσω για να μεταφερθούν στο κ750. υπάρχει κάποιο πρόβλημα ασυνβατότητας? Παρακαλώ βημα βημα τις οδηγίες για μεταφορα των επαφών, ίσως και των αρχείων.

 

Ευχαριστώ πολυ πολύ:p :p

 

1. Από το πλαίσιο είπαν μπαρούφες. Λιθίου μπαταρία είναι απλά για αρχή άστη να αδειάσει μια φορά και φόρτισέ τη μέχρι να φορτίσει.... Τι να τις κάνεις τις 8 ώρες αφού σταματάει αυτόματα η φόρτιση ??? :lol:

 

2. Θα κάνεις δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας από το Κ700 και μετά θα συνδέσεις το Κ750 και θα κάνεις επαναφορά αντιγράφου ασφαλείας. Εγώ έτσι το έκανα από Κ750 σε Κ750 και δεν είχα πρόβλημα. Δοκίμασέ το και πές μας :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

1. Από το πλαίσιο είπαν μπαρούφες. Λιθίου μπαταρία είναι απλά για αρχή άστη να αδειάσει μια φορά και φόρτισέ τη μέχρι να φορτίσει.... Τι να τις κάνεις τις 8 ώρες αφού σταματάει αυτόματα η φόρτιση ??? :lol:

 

2. Θα κάνεις δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας από το Κ700 και μετά θα συνδέσεις το Κ750 και θα κάνεις επαναφορά αντιγράφου ασφαλείας. Εγώ έτσι το έκανα από Κ750 σε Κ750 και δεν είχα πρόβλημα. Δοκίμασέ το και πές μας :wink:

 

Αναρωτιέμαι αν δουλεύει αυτό που λές γιατί θα προσπαθήσει νε επαναφέρει αντίγραφο άλλου τηλεφώνου ενώ εσύ δοκίμασες μεταξύ δυο Κ750!!.

Τέλος πάντων αν δεν δουλέψει τότε η λύση έρχεται μόνο μέσω της SE PC suite. Θα εγκαταστήσεις την εφαρμογή θα κάνεις συγχρονισμό του Κ700 με το MS Outlook ή το Οutlook exrpess και κατόπιν θα περάσεις με συγχρονισμό τις επαφές της εφαρμογής (MSO ή ΟΕ) στο Κ750. Εγώ αυτό έκανα όταν πέρασα από το Τ610 στο Κ750!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ο φίλος μου έχει το k750i και αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα,

Εγκρίνει τον αριθμό Pin και δεν δέχεται τον κώδικο ασφαλείας επανελλημένα ενώ είναι ο σωστός. Επικοινώνησε με τεχνικό και του είπε πως χρειάζεται εγκατάσταση κάποιου software.

Μήπως ξέρετε που μπορώ να το βρω εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ο φίλος μου έχει το k750i και αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα,

Εγκρίνει τον αριθμό Pin και δεν δέχεται τον κώδικο ασφαλείας επανελλημένα ενώ είναι ο σωστός. Επικοινώνησε με τεχνικό και του είπε πως χρειάζεται εγκατάσταση κάποιου software.

Μήπως ξέρετε που μπορώ να το βρω εγώ;

Θα πας σε ενα επισημο service της SE.κατεβασε απο εδω τον αναλυτικο οδηγο ---> http://briefcase.pathfinder.gr/file/geofil/25868/519461

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Η μπλε μπάρα πάνω αριστερά που είναι για την ένδειξη σήματος γίνεται να αλλάξει με κάποιον τρόπο χρώμα (δε γίνεται με κάποιο theme);

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ xamurabi Η ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ.

ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΟ imTOO 3GP video converter ΚΑΙ ΜΕΤΑΤΡΕΠΩ ΤΑ ΜΟV KAI AVI ΑΡΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ.ΑΛΛΑ ΚΑΘΩΣ ΤΑ ΣΥΜΠΙΕΖΕΙ ΜΟΥ ΚΟΒΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ.

ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?

Link to comment
Share on other sites

προσεξε πανω δεξια να γραφει duration : Full και start time 00:00:00, αλλιως δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει. Εμενα μου τα μετατρεπει κανονικα.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Θα πας σε ενα επισημο service της SE.κατεβασε απο εδω τον αναλυτικο οδηγο ---> http://briefcase.pathfinder.gr/file/geofil/25868/519461

Πόσο περίπου θα κοστίσει;

Link to comment
Share on other sites

Για σας. Θα ήθελα να αλλάξω κινητο απο Κ750 σε LG Chocolate έτσι για αλλαγή. Φανατικός της sony ericsson και θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποις αν υποστηρίζονται θέματα παιχνίδια προγραμματα κ.α. όπως στα κινητά της sony ericsson ή και να μου προτείνεται κάποια άλλη συσκευή ανεξαρτήτου μάρκας
vageliskr
Link to comment
Share on other sites

k800 απο εμενα. Δεν θα χασεις. Ειναι η φυσικη συνεχεια του Κ750 με καλυτερη καμερα, αναλυση οθονης, 3G.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Για σας. Θα ήθελα να αλλάξω κινητο απο Κ750 σε LG Chocolate έτσι για αλλαγή. Φανατικός της sony ericsson και θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποις αν υποστηρίζονται θέματα παιχνίδια προγραμματα κ.α. όπως στα κινητά της sony ericsson ή και να μου προτείνεται κάποια άλλη συσκευή ανεξαρτήτου μάρκας

 

Η σοκολάτα εκτός από εμφάνιση δεν έχει τίποτα άλλο. Δεν αξίζει τον κόπο. Το Κ750 έχει περισσότερα καλούδια.

Αν δεν πας για το Κ800, δες για κάποιο από τα νέα Νόκια της σειράς Ν.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι κι εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του Κ750i.

Δυο-τρεις παρατηρήσεις:

1) Το αρχικό animation (μετα δηλαδή την εισαγωγή του pin), προς το τέλος κολλάει ελαφρώς και μετά συνεχίζει κανονικά. Κατά τη διάρκεια της αναζήτησης δικτύου, το κινούμενο θάμα πάλι κολλάει σε κάποιες φάσεις, μόλις όμως συνδεθεί με το δίκτυο όλα απαοκαθίστανται και η κίνηση του θέματος είναι γρήγορη και φυσιολογική. Υπόψη ότι το έχω παρατηρήσει σε δύο ολοκαίνουργιες συσκευές, οπότε δεν φταίει μάλλον η συσκευή. Εσείς τι λέτε; Σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο; Αναβάθμιση δεν πρόκειται ακόμη να κάνω. Θα περάσει κάποιος καιρός και μετά θα αρχίσουν τέτοια... :)

2) Όταν παίζω το βιντεάκι με το demo του τηλεφώνου και έχω την ένταση του ήχου στο μέγιστο, σε κάποιες στιγμές ο ήχος παραμορφώνει και σαν να "τρίζει" κάπως. Αυτό το κάνει μόνο στο συγκεκριμένο βιντεάκι και όχι σε άλλα, ούτε σε ringtone. Yποθέτω ότι θα φταίει η εγγραφή ήχου του συγκεκριμένου, αλλιώς θα το παρουσίαζε σε όλα, έτσι δεν είναι;

Ξέρω ότι όλα αυτά μπορεί σε ορισμένους να φαντάζουν υπολεπτομέρειες, αλλά για πείτε μου κι εσείς...

Κατά τα άλλα, είναι φοβεή η συσκευή και για τα λεφτά της σήμερα, είναι νομίζω ό,τι καλύτερο και πληρέστερο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

sagonia sorry ΤΩΡΑ ΕΙΔα το μνμ.ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΑΠΟ ΤΟ LIMEWIRE ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΨ 2G ΚΑΡΤΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

gia na vlepete tenies apo dvd sto k750i iparhi to acala dvd 3gp ripper (dorean ennoite). vevea i tenies pianun giro sta 300 mb xvro sti mnimi. ego eho mia 1 gb ke ime ok.

Link to comment
Share on other sites

iparxei gps navigator progr gia to k750i?>:blink:

bika to proigumeno sav/ko sto site http://www.nav4all.com ke ida oti me ena bluetooth gps ke to dorean programma nav4all to k 750 i goulevi san gps. oli tin evdomada psaxno gia afta. ida ke to way finder ke diafora alla. katelixa oti an agoraso bluetooth gps prepei na ehi toulahiston SiRFStarIII receiver,gia na piani kala stin poli. ehi dokimasi kanenas na to hrisimopisi;

Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι κι εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του Κ750i.

Δυο-τρεις παρατηρήσεις:

1) Το αρχικό animation (μετα δηλαδή την εισαγωγή του pin), προς το τέλος κολλάει ελαφρώς και μετά συνεχίζει κανονικά. Κατά τη διάρκεια της αναζήτησης δικτύου, το κινούμενο θάμα πάλι κολλάει σε κάποιες φάσεις, μόλις όμως συνδεθεί με το δίκτυο όλα απαοκαθίστανται και η κίνηση του θέματος είναι γρήγορη και φυσιολογική. Υπόψη ότι το έχω παρατηρήσει σε δύο ολοκαίνουργιες συσκευές, οπότε δεν φταίει μάλλον η συσκευή. Εσείς τι λέτε; Σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο; Αναβάθμιση δεν πρόκειται ακόμη να κάνω. Θα περάσει κάποιος καιρός και μετά θα αρχίσουν τέτοια... :)

2) Όταν παίζω το βιντεάκι με το demo του τηλεφώνου και έχω την ένταση του ήχου στο μέγιστο, σε κάποιες στιγμές ο ήχος παραμορφώνει και σαν να "τρίζει" κάπως. Αυτό το κάνει μόνο στο συγκεκριμένο βιντεάκι και όχι σε άλλα, ούτε σε ringtone. Yποθέτω ότι θα φταίει η εγγραφή ήχου του συγκεκριμένου, αλλιώς θα το παρουσίαζε σε όλα, έτσι δεν είναι;

Ξέρω ότι όλα αυτά μπορεί σε ορισμένους να φαντάζουν υπολεπτομέρειες, αλλά για πείτε μου κι εσείς...

Κατά τα άλλα, είναι φοβεή η συσκευή και για τα λεφτά της σήμερα, είναι νομίζω ό,τι καλύτερο και πληρέστερο.

to proto pou les to kani ke se mena. genika kolai pu ke pu an ehis poli fortomeni ti mnimi tou tilefonou alla den ine anisihitiko. thorivo sta video eho di ki ego orismenes fores. ine thema eggrafis giati de ginete pada.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ xamurabi Η ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ.

ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΟ imTOO 3GP video converter ΚΑΙ ΜΕΤΑΤΡΕΠΩ ΤΑ ΜΟV KAI AVI ΑΡΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ.ΑΛΛΑ ΚΑΘΩΣ ΤΑ ΣΥΜΠΙΕΖΕΙ ΜΟΥ ΚΟΒΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ.

ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?

nomizo oti i ekdosi apo to internet ine dokimastiki ke metatrepi ta 2 i 5 prota lepta tou video se 3gp arhia. an ine parapano to telos kovete. mipos de kani na stelno sinehomena post akoma ki an ine gia allo thema;an ohi pite mutiprepi na kano giati ime kenurgios, na mi dimiourgo provlima

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...