Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι ότι δεν έχω απόδειξη μιας και είναι αγορασμένο απο ebay.co.uk

Δε μπορεί να μη δεν υπάρχει απόδειξη. Στείλε του πωλητή σου ένα μέιλ και ζήτησέ την. Αυτονόητο ήταν όμως, γιατί δε το ζήτησες εξαρχής;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε νομιζω η εγγυηση να καλυπτει τετοια βλαβη. καπου νομιζω λεει δεν μπορει να ευθυνεται για βλαβες στο ηλεκτρικο ρευμα κτλ κτλ

ψαξτο και αλλο παντως

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω η εγγυηση να καλυπτει τετοια βλαβη. καπου νομιζω λεει δεν μπορει να ευθυνεται για βλαβες στο ηλεκτρικο ρευμα κτλ κτλ

ψαξτο και αλλο παντως

Αν θυμάμαι καλά και εγώ το έχω δει αυτό κάπου. Αλλά όπως λέει και ο morfeas θα πρέπει να το ψάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Θέλω να ρωτήσω, αν υπάρχει κανένα προγραμματάκι για το Κ750i που να προσθέτει και αλλες γλώσσες στο τηλέφωνο, εκτός από τις ήδη υπάρχουσες (Αγγλική και Ελληνική)! Συγκεκριμένα αναφέρομαι στην Ιταλική.. Αν δεν υπάρχει κάτι που να μπορώ να κατεβάσω από το i-net, η αντιπροσωπία της SE θα μπορούσε να κάνει κάτι για αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω η εγγυηση να καλυπτει τετοια βλαβη. καπου νομιζω λεει δεν μπορει να ευθυνεται για βλαβες στο ηλεκτρικο ρευμα κτλ κτλ

ψαξτο και αλλο παντως

Αυτό μου το είπαν και στο σέρβις, όσον αφορά για την απόδειξη δεν ξέρω αν πήρε αφού το τηλεφ. ήταν απο αναβάθμιση, αφήστε που δεν μου έστειλε(όπως έλεγε) το καλώδιο σύνδεσης με το pc και έναν αντάπτορα, δεν μου απάντησε σε δύο mail και αύριο θα πάω για dispute.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Θέλω να ρωτήσω, αν υπάρχει κανένα προγραμματάκι για το Κ750i που να προσθέτει και αλλες γλώσσες στο τηλέφωνο, εκτός από τις ήδη υπάρχουσες (Αγγλική και Ελληνική)! Συγκεκριμένα αναφέρομαι στην Ιταλική.. Αν δεν υπάρχει κάτι που να μπορώ να κατεβάσω από το i-net, η αντιπροσωπία της SE θα μπορούσε να κάνει κάτι για αυτό?

 

Υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα (Far Manager + SEFP plugin) , αλλά σίγουρα δεν είναι προγραμματάκι, (όπως το ζητάς) γιατί απαιτεί μερικές παραπάνω γνώσεις Η/Υ και λίγο ρίσκο. Προσωπικά θα σου πρότεινα να πας σε SE service και να τους το ζητήσεις. Αν είσαι εντός εγγύησης πρέπει το κάνουν εντελώς δωρεάν.

Από την άλλη αν είσαι άνθρωπος του "βίβερε περοκολοσαμέντε" :rolleyes: πήγαινε εδώ http://http://clubs.pathfinder.gr/clubs/sony_ericsson

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tost κατ' αρχάς καλως όρισες στο myphone.gr! Όσον αφορά αυτό που ρωτάς, όσο και απαντήσεις σε αρκετά θέματα για το K750i θα τα βρείς στο F.A.Q.: Sony Ericsson Κ750i/W800 (last update: 10-12-2005)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις κεφαλαία, διότι είναι σαν να ουρλιάζεις.

 

Όσον αφορά την ερώτησή σου, συμφωνα με το εγχειρίδιο (manual) η συσκευή δεν επιτρέπει αποθήκευση στην κάρτα μνήμης. Δεν ξέρω αν αυτό γίνεται με κάποια εφαρμογή.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το είπαν και στο σέρβις, όσον αφορά για την απόδειξη δεν ξέρω αν πήρε αφού το τηλεφ. ήταν απο αναβάθμιση, αφήστε που δεν μου έστειλε(όπως έλεγε) το καλώδιο σύνδεσης με το pc και έναν αντάπτορα, δεν μου απάντησε σε δύο mail και αύριο θα πάω για dispute.

Βασικά επειδή όλα τα Κ750 είναι σε εγγύηση δεδομένου ότι αυτή διαρκεί 2 χρόνια και το κινητό πρωτοβγήκε τον Μάιο πέρσι αν θυμάμαι καλά, σε μένα δεν ζήτησαν την απόδειξη. Προσπάθησε να το αποφύγεις αν δεν έχεις απόδειξη.

 

Επίσης από το ebay αν το αγόρασες μέσω Paypal κάνε dispute, είναι ασφαλισμένα τα χρήματά σου και σίγουρα θα πιαστεί η ένσταση-καταγγελία. ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα (Far Manager + SEFP plugin) , αλλά σίγουρα δεν είναι προγραμματάκι, (όπως το ζητάς) γιατί απαιτεί μερικές παραπάνω γνώσεις Η/Υ και λίγο ρίσκο. Προσωπικά θα σου πρότεινα να πας σε SE service και να τους το ζητήσεις. Αν είσαι εντός εγγύησης πρέπει το κάνουν εντελώς δωρεάν.

Από την άλλη αν είσαι άνθρωπος του "βίβερε περοκολοσαμέντε" :rolleyes: πήγαινε εδώ http://http://clubs.pathfinder.gr/clubs/sony_ericsson

Σε ευχαριστώ τα μάλλα!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Βασικά επειδή όλα τα Κ750 είναι σε εγγύηση δεδομένου ότι αυτή διαρκεί 2 χρόνια και το κινητό πρωτοβγήκε τον Μάιο πέρσι αν θυμάμαι καλά, σε μένα δεν ζήτησαν την απόδειξη. Προσπάθησε να το αποφύγεις αν δεν έχεις απόδειξη.

 

Επίσης από το ebay αν το αγόρασες μέσω Paypal κάνε dispute, είναι ασφαλισμένα τα χρήματά σου και σίγουρα θα πιαστεί η ένσταση-καταγγελία. ;)

Θα κάνω απλά το dispute γίνεται με την πάροδο 10 ημερών απο τη λήξη της δημοπρασίας...

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω απλά το dispute γίνεται με την πάροδο 10 ημερών απο τη λήξη της δημοπρασίας...

Σωστός. Έχε μας ενήμερους. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που κοιτανε μονο το ΙΜΕΙ αλλα καλο θα ειναι να διατηρεις παντοτε κοντα σου και την αποδειξη αγορας που πολλες φορες λειτουργει ως εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως δεν έτυχε να ζητήσουν ποτέ απόδειξη. Και δεν νομίζω να το κάνουν γενικώς. Το αν είναι μέσα στην εγγύηση ή όχι μπορούν να το δουν. Έτσι και αλλιώς ακόμα και τα πρώτα Κ750 που κυκλοφόρησαν θα είναι εντός εγγυήσεως μέσρι τον επόμενο χρόνο το καλοκαίρι.
Link to comment
Share on other sites

telika to Vf live vgainei apo to K750? poso kostizei? aksizei? to exei kanei kaneis?

 

Καλώς ήρθες στο myPhone Γιώργο! :)

 

Ναι, το VL μπορεί να αφαιρεθεί από τη συσκευή, είτε μέσω κάποιου καταστήματος που αναλαμβάνει αυτήν τη δουλειά (πχ το 9Volto - http://www.9volto.com) είτε μέσω online flashing, είτε δωρεάν (μόνος σου με λίγη διάθεση για ψάξιμο και πειραματισμό) είτε επί πληρωμή (πχ η ομάδα DaVinci).

 

Το κόστος σε περίπτωση που πας σε κάποιο κατάστημα δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 20 ευρώ.

 

Όσον αφορά το αν αξίζει αυτό θα το κρίνεις εσύ, αποφασίζοντας αν θέλεις ένα unbranded κινητό θυσιάζοντας την εγγύηση της συσκευής σου και πληρώνοντας για ενδεχόμενο κατασκευαστικό σφάλμα της.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΣΑΙΤ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ΣΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΟΠΩΣ ΠΧ ΑΛΛΑΓΗ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΚΤΛ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΣΤΟ Κ750 ΜΟΥ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΣΑΙΤ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ΣΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΟΠΩΣ ΠΧ ΑΛΛΑΓΗ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΚΤΛ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΣΤΟ Κ750 ΜΟΥ.

 

Καλησπέρα .

 

HOW TO

Modifying the K750i Headset

[K750] Opening the Housing

[D750/K750/W800] Opening the Housing

[K700] Opening the Housing

[FastPort] 3.5mm Mod

[Keypad] Change the Colour , Works only with K750i as W800i LEDS are orange!

 

ΥΣ. Κοίτα και στο 2ο λινκ στην υπογραφή μου εαν βρείς και κάτι άλλο . :D

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΣΑΙΤ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ΣΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΟΠΩΣ ΠΧ ΑΛΛΑΓΗ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΚΤΛ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΣΤΟ Κ750 ΜΟΥ.

 

Η αλλαγή φωτισμού δεν μπορεί να γίνει μέσω software... Το πιο απλό πράγμα που μπορείς να κάνεις είναι να αφαιρέσεις την πρόσοψη και να παρεμβάλλεις μεταξύ πλακέτας και πλήκτρων μια χρωματιστή ψιλή ζελατίνα για να αλλάξεις το χρώμα του πληκτρολογίου.

 

Όσον αφορά αλλαγές στο software της συσκευής το topsony.com είναι ένα πολύ καλό ισπανικό site, στο οποίο για να έχεις πλήρη πρόσβαση πρέπει να γραφτείς δωρεάν στέλνοντας στο mail τους το username και το password της επιλογής σου.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΝΑ ΣΑΙΤ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ huckingyourmobile.com ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...