Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalhspera kai apo mena.. Meta apo ena mperdema :confused: kai paniko :shock: pou enoiwsa prospathwntas na perasw tis 292 selides tou forum k na katalabw an aksizei na parw to K750i ofeilw na omologhsw oti se sumperasma den katelhksa...:hypno: :dizzy: Alloi to ektheiazoun k alloi to thaboun! Ok den perimenw na agorasw to super kinhto-kafetiera-diasthmoplio.. Zhtw apla ena kalo kinhto pou na aksizei ta lefta tou... Ti lete?

elisabet83 αξίζει και πολύ αν σκεφτείς ανάλογα χαρακτηριστικά σε άλλη μάρκα είναι πανάκριβα κινητά αλλά με λίγα ευρώ παραπάνω παίρνεις το w800 με μεγαλύτερη κάρτα μνήμης 512ΜΒ! Εγώ δεν πήρα για πρακτικό λόγο το w800 γιατί σαν κορίτσι σκέφτηκα θα λερώνει έτσι μπεζ που είναι!

ελπίζω να σε βοήθησα

:love:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με λίγα ευρώ παραπάνω εγώ πήρα το Κ750 και 512ΜΒ μνήμης !!! :lol:

 

Είναι μικρές οι διαφορές στα 2 κινητά, αλλά το κουμπί των συντομεύσεων του Κ750i εμένα με έχει βολέψει αφάνταστα και δε θα το αντάλλασα με ... media player. :cool:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα ευρώ παραπάνω εγώ πήρα το Κ750 και 512ΜΒ μνήμης !!! :lol:

 

Είναι μικρές οι διαφορές στα 2 κινητά, αλλά το κουμπί των συντομεύσεων του Κ750i εμένα με έχει βολέψει αφάνταστα και δε θα το αντάλλασα με ... media player. :cool:

 

ούτε εγώ!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Το έχει καταλάβει αυτό η SE και στο νεότατο W810 τοποθέτησε 2 πλήκτρα, ένα για τις συντομεύσεις του K750 και ένα για το Walkman Player του W800. Θετικότατη εξέλιξης... :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Το έχει καταλάβει αυτό η SE και στο νεότατο W810 τοποθέτησε 2 πλήκτρα, ένα για τις συντομεύσεις του K750 και ένα για το Walkman Player του W800. Θετικότατη εξέλιξης... :)

 

συμφωνώ :up:

Link to comment
Share on other sites

geia sas

sindeo to kalodio USB gia metafora dedomenon me ton ypologisti kai den anagnorizei to kinito. Kserete ti prepei na kano??? Mipos kano kati lathos??

 

 

Αν σου ζητάει drivers πρέπει να χρησιμοποιήσεις το cd που ήρθε μαζί με την συσκευή για να τους βρει ο υπολογιστής

Link to comment
Share on other sites

elisabet83 αξίζει και πολύ αν σκεφτείς ανάλογα χαρακτηριστικά σε άλλη μάρκα είναι πανάκριβα κινητά αλλά με λίγα ευρώ παραπάνω παίρνεις το w800 με μεγαλύτερη κάρτα μνήμης 512ΜΒ! Εγώ δεν πήρα για πρακτικό λόγο το w800 γιατί σαν κορίτσι σκέφτηκα θα λερώνει έτσι μπεζ που είναι!

ελπίζω να σε βοήθησα

Θηλυκό πρακτικό μυαλό.:)

Link to comment
Share on other sites

Θηλυκό πρακτικό μυαλό.:)

Που πάντα βλέπει κι ένα βήμα παραπέρα... :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

elisabet83 αξίζει και πολύ αν σκεφτείς ανάλογα χαρακτηριστικά σε άλλη μάρκα είναι πανάκριβα κινητά αλλά με λίγα ευρώ παραπάνω παίρνεις το w800 με μεγαλύτερη κάρτα μνήμης 512ΜΒ! Εγώ δεν πήρα για πρακτικό λόγο το w800 γιατί σαν κορίτσι σκέφτηκα θα λερώνει έτσι μπεζ που είναι!

ελπίζω να σε βοήθησα

 

 

Καλό θα ειναι να σκεφτεί κανείς και αν αξίζει τα παραπάνω ευρούλια η 512άρα. Εαν θελει κάποιος να γεμισει το κινητό με Mp3 και βιντεοκλιπς θα αναζητήσει σύντομα κάποια 1000άρα μνήμη και έτσι τα παραπάνω ευρώ για w800 καθώς και η 512άρα, πάνε χαμένα. Προσωπικά θα διάλεγα το w800 μόνο εαν μου άρεσε η εμφάνιση και είχα την άνεση για παραπανήσια έξοδα :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα επιπλεον + στο w800i βαζω γιατι εχει την δυνατοτητα να χρησιμοποιεις την συσκευη απκλειστικα και σαν mp3 player κατι που το k750i δεν υποστηριζει!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα επιπλεον + στο w800i βαζω γιατι εχει την δυνατοτητα να χρησιμοποιεις την συσκευη απκλειστικα και σαν mp3 player κατι που το k750i δεν υποστηριζει!

Αν ακούς μουσική από το κινητό και έχεις πάθος με τα mp3 τότε σαφώς και διαλέγεις το w800 και όχι το Κ750.

Εγώ πάντως έχω βάλει καμιά δεκαριά mp3 στο Κ750 και αυτά δεν τα έχω ακούσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ανακαλυψα οτι ολα τα ericsoon και τα sony-ericsoo ως το Κ800ι

που δεν κυκλοφορησε ακομα (δεν ξερω για τα Ρ800/900)

δεν μπορουν να συνδεθουν με ΒΤ στο δικτυο..

μονο με υπερυθρες..

με βαση το white paper του Κ800..

ας με διαψευσει καποιος..

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανεις να φτιαξει κεραια για τα Ericsson κόβοντας ένα χαλασμένο hands free για να το δουλεύει με το μεγαφωνο;

Πόσο μήκος καλωδιου είναι αρκετό για να πιάνει καλά;

Πάντως αν δοκιμάσεις να βάλεις ραδιο με συνδεμένο το βύσμα του φορτιστή δεν ανοίγει. Προφανώς ελέγχει από τα συνδεμένα pins αν είναι βυσμα ακουστικού...

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

α-καθε κεραια κομμενη σε λ/4 (σηλαδη το μηκος κυματος /4 θα κάνει) .Αρα καπου στα 75 εκατοστα νομιζω οτι ειναι οκ.

β- αν δεν δουλευει και ελεγχει αν αυτο που εβαλες ειναι χαντςφρη η όχι

τότε πρεπει να προσθεσεις μια αντισταση 8 η 16 ωμ (παιζει το ρολο της αντιστασης του ηχειου) και εναν πυκνωτη (εδω δεν ξερω τιμη -παιζει το ρολο του μικ.)

 

Δεν το εχω δοκιμάσει αλλα το σκεφτομαι (σε νοκια)

Link to comment
Share on other sites

τελικα ανακαλυψα οτι ολα τα ericsoon και τα sony-ericsoo ως το Κ800ι

που δεν κυκλοφορησε ακομα (δεν ξερω για τα Ρ800/900)

δεν μπορουν να συνδεθουν με ΒΤ στο δικτυο..

μονο με υπερυθρες..

με βαση το white paper του Κ800..

ας με διαψευσει καποιος..

Θα σε διαψεύσω εγώ. Δεν είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο αλλά μετά από αρκετές δοκιμές θα συνδεθείς. Τα είχα καταφέρει με Τ610, Κ700, Κ750. Σου έχω απαντήσει και για το Τ39 στο "νοσταλγικό thread".

Link to comment
Share on other sites

Εγω το προσπαθησα στο k700i αλλα με οχι χαλασμένο hands free αλλα κανονικο με αποτελεσμα να χασω και το hands free και τελικως δεν δουλευε οπως.εβρισκε με το ζορι σταθμο αλλα με πολυ παρασιτο.

σημειωτεων οτι το μακρος του καλωδιου ηταν αρκετα μαγαλο.αρα δεν αξιζει ο λογος να το κανεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΩΧ!!!

Έχω αρκετό καιρό να μπω στο φορουμ και τωρα είδα ότι κάποιος έχει αλλάξει το avatar μου, και στην υπογραφη μου προστεθηκε το ****ing!!!

Επίσης άλλαξα και φύλο!!

Ποιος μπορει να το εχει κάνει αυτό;;;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

ΩΧ!!!

Έχω αρκετό καιρό να μπω στο φορουμ και τωρα είδα ότι κάποιος έχει αλλάξει το avatar μου, και στην υπογραφη μου προστεθηκε το ****ing!!!

Επίσης άλλαξα και φύλο!!

Ποιος μπορει να το εχει κάνει αυτό;;;

Μόνο κάποιος που γνωρίζει τον κωδικό σου. Συμβουλή να μην βάζεις παντού τον ίδιο κωδικό.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

OK THNX ειδα και εκει την απαντηση..

καταλαβα θελει πολυ δουλεια..

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν το εχετε δει ηδη ΑΛΛΑ η SE εχει βγαλει νεα version στο Update Service , την 2.6.4.9

 

http://www.sonyericsson.com/downloads/UpdateService_Inst_2.6.4.9.exe

 

http://www.sonyericsson.com/downloads/UpdateService_EN.pdf

XiaoMi RedMi Note -7, Dual Sim , Black ,

MIUI-> Global 11.0.3.0 [PFLEUXM]

ANDROID -> V. 9_PQ1.181021.001

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν το εχετε δει ηδη ΑΛΛΑ η SE εχει βγαλει νεα version στο Update Service , την 2.6.4.9

 

http://www.sonyericsson.com/downloads/UpdateService_Inst_2.6.4.9.exe

 

http://www.sonyericsson.com/downloads/UpdateService_EN.pdf

 

 

ναι το ξερω χθες το ειδα αλλα ευχαριστουμε!!!!!!!!!!!!!!!!:) :) :) :p :p

Link to comment
Share on other sites

Και τί κερδίζεις μ' αυτήν την έκδοση...; Να υποθέσω απλά επίλυση ωρισμένων bugs ?

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...