Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

R1BA013

- Add new profile in Settings / Connectivity / Device mgmt., possibly to enable phone-based firmware updates.

ναι αλλα αυτο ειναι επισημο;..

 

το R1AA008 ειναι; το καλυτερο/τελευταιο επισημο;..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και ποιά είναι αυτή η "Cruiser Team"; Πάντως δεν φέρνει κάτι νέο ή σημαντικό οπότε μάλλον κάποιος αυτή την νέα λειτουργία τη βάφτισε "αναβάθμιση firmware". Σε καμία περίπτωση δεν μοιάζει με τις αλλαγές και προσθήκες της R1AA008 που είναι και η τρέχουσα επίσημη version.
Link to comment
Share on other sites

με ολες οι αναβαθμισεις ετσι γινεται.

το site απο το οποιο πηρα της πληροφοριες ειναι εγκυροτατο και ποτε δεν εχει πεσει εξω.σε κανενα μηνα που θα προστεθει και στο site της sony ericsson θα τρεχετε ολοι σαν τα "κορακια" για να την περασε'τε στο κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mou exei parousiastei ena problhma me to moxlo toy kin k750i .

den ypakouei se oles tis entoles mou .

8elei ka8arisma h anaba8mish h apla symbenei kai se alla kin kai apotelei problhma toy kin ?

 

H αναβαθμιση δεν κάνει τιποτα. Έχει πρόβλημα το joystick. Το πιό πιθανό ειναι να έχει τίποτα σκόνες. Μπορείς να το καλύψεις με την εγγύηση σε κάποιο service point (καθαρισμός ή αλλαγή) αλλα υπάρχει και άλλος πιό σύντομος τρόπος. Εγώ άνοιξα και ψέκασα την βάση του joystick με σπρέι για ηλεκτρονικές επαφές (χωρίς λάδι οπωσδήποτε). Το αποτέλεσμα ήταν να επανέλθει η φυσιολογική λειτουργία του joystick. Μόνο μειονέκτημα είναι οτι απαιτείται μία τελετουργεία ανοίγματος του K750 με ειδικό κατσαβιδάκι (το K750 οπωσδήποτε σε κατάσταση Off Και χωρίς μπαταρία), προσεχτικό 'ξήλωμα' της πρόσοψης, καλλιτεχνική αποσύνδεση πληκτρολόγιου και οθονής, ωστε να αποκαλυφθεί η βάση του stick. Ειναι πανεύκολο αλλα θα παιδέψει τον πρωτάρη. Προσοχή! Σε καμμία περίπτωση μην αφαιρέσεις το πίσω κάλυμα. Μόνο το μπροστινό! Το πίσω κάλυμα δεν προσφέρει πρόσβαση σε κάτι αξιόλογο ενώ είναι πολύ δύσκολο να το επανατοποθετήσεις με τον διακόπτη της κάμερας στην σωστή του θέση. Ψέκασε θαραλεα την βάση του stick και 'παιξε' λίγο σε όλες τις κατευθύνσεις. Το δικό μου stick ήρθε στα ίσα του με αυτον τον τρόπο και απέφυγα τυχόν ταλαιπωρίες στα απαράδεκτα service. (Σας έχω πει οτι στην Omnitech της Κάνιγγος ειναι απατεώνες?).

Link to comment
Share on other sites

mou exei parousiastei ena problhma me to moxlo toy kin k750i .

den ypakouei se oles tis entoles mou .

8elei ka8arisma h anaba8mish h apla symbenei kai se alla kin kai apotelei problhma toy kin ?

Υπαρχει κ αλλη λυση. Μπορεις να ριξεις μια σταγονα καθαρο οινοπνευμα στο μικρο χωρο γυρω απο το joystick και μετα να το κινησεις κυκλικα προς ολες τις κατευθυνσεις. Αυτο που λεω ειναι ιδεα ενος αλλου φιλου. Στο τελος εγω το φυσηξα αλλα δε θυμαμαι αν αυτο ειχε προταθει ή οχι. Σκεφτηκα να το κανω αυτο γιατι ειχα και εγω το ιδιο προβλημα κ το αποτελεσμα ηταν θαυματουργο! Οχι πια εκνευριστικα κολληματα του joystick!:cool: Μαλλον η αιτια του προβληματος ειναι η σκονη

Link to comment
Share on other sites

ΜΗ OMNITECH service στη θεσσαλονικη υπαρχει;.. ΤΗΝΧ

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Εκτός εγγύησης η εξουσιοδοτημένο?

εξουσιοδοτημενο..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει οντως για την ενδειξη χαμηλης μπαταριας: μικρο LED που αναβοσβηνει, στην πανω πλευρα του κινητου;.. στο ποσο % ξεκιναει;..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει οντως για την ενδειξη χαμηλης μπαταριας: μικρο LED που αναβοσβηνει, στην πανω πλευρα του κινητου;.. στο ποσο % ξεκιναει;..

Υπαρχει και ειναι κοκκινο,νομιζω ξεκιναει οταν φαινεται αδειο το κουτακι της μπαταριας απλα δεν ειμαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

H αναβαθμιση δεν κάνει τιποτα. Έχει πρόβλημα το joystick. Το πιό πιθανό ειναι να έχει τίποτα σκόνες. Μπορείς να το καλύψεις με την εγγύηση σε κάποιο service point (καθαρισμός ή αλλαγή) αλλα υπάρχει και άλλος πιό σύντομος τρόπος. Εγώ άνοιξα και ψέκασα την βάση του joystick με σπρέι για ηλεκτρονικές επαφές (χωρίς λάδι οπωσδήποτε). Το αποτέλεσμα ήταν να επανέλθει η φυσιολογική λειτουργία του joystick. Μόνο μειονέκτημα είναι οτι απαιτείται μία τελετουργεία ανοίγματος του K750 με ειδικό κατσαβιδάκι (το K750 οπωσδήποτε σε κατάσταση Off Και χωρίς μπαταρία), προσεχτικό 'ξήλωμα' της πρόσοψης, καλλιτεχνική αποσύνδεση πληκτρολόγιου και οθονής, ωστε να αποκαλυφθεί η βάση του stick. Ειναι πανεύκολο αλλα θα παιδέψει τον πρωτάρη. Προσοχή! Σε καμμία περίπτωση μην αφαιρέσεις το πίσω κάλυμα. Μόνο το μπροστινό! Το πίσω κάλυμα δεν προσφέρει πρόσβαση σε κάτι αξιόλογο ενώ είναι πολύ δύσκολο να το επανατοποθετήσεις με τον διακόπτη της κάμερας στην σωστή του θέση. Ψέκασε θαραλεα την βάση του stick και 'παιξε' λίγο σε όλες τις κατευθύνσεις. Το δικό μου stick ήρθε στα ίσα του με αυτον τον τρόπο και απέφυγα τυχόν ταλαιπωρίες στα απαράδεκτα service. (Σας έχω πει οτι στην Omnitech της Κάνιγγος ειναι απατεώνες?).

 

Φιλαράκο, επειδή φαίνεσαι και 'ειδικός' στα μαστορέματα δεν βγάζεις ενα αναλυτικο οδηγό (και με φωτογραφίες) ,πως ν'ανοιξουμε το κινητό....γιατί φαντάζομαι όλοι θα έχουμε το πρόβλημα με την σκόνη! Και με τι κατσαβίδια το έκανες και απο που θα τα βρούμε....

Αν μπορεί να βοηθήσει και κανένας άλλος, ή αμα ξέρει κανένα site που να λέει κατι! Γιατί όντως, αν το πάμε για service:mad: .... Thanks....!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

εδω http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=1195

υπαρχει ενας οδηγος..

ΠΡΟΣΟΧΗ δεν τον χρησιμοποιησα..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

giati otan pao na kano anavathmisi to k750i molis ftasei sto: afiste to C meta girna apo tin arxh.??

Καλησπέρα .

Έχεις περάσει τους οδηγούς αναβάθμισης ?

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

heyz, mou epese to kinito prin arketes meres... kai dn douleue i camera/photografiki. dld otan anoiga to portaki, itan san min anoige... kai proxthes, etsi 3afnika. esvisa. piga na to anapsw, kai arxise na doneitai kai na dixnei aspri/mauri othoni. meta dn 3ana anoi3e, to edwse o father se enan mparmpa, to ekana na anoi3ei alla pali dn douleuei to video. leei oti einai zhmia 300 eurwn. dn exw eggiiseis kai tetoia. mipws 3erei kanenas ti paizei?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

Έχεις περάσει τους οδηγούς αναβάθμισης ?

nai tous exo perasei,sindeete prin sto net kai meta otan ego sindeso to til kai mou leei afise to C alazei selida kai meta tipota.xanagirna apo thn arxh.

Link to comment
Share on other sites

nai tous exo perasei,sindeete prin sto net kai meta otan ego sindeso to til kai mou leei afise to C alazei selida kai meta tipota.xanagirna apo thn arxh.

 

 

file mia apo ta idia kai ego..:mad:

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

erwthsh :to ellhniko teliko 'ς' pws mporw na to eisagw ??

Δεν υπάρχει ελληνικό τελικό "ς" στα SonyEricsson. Μπορείς να γυρίζεις σε αγγλική γλώσσα, να εισάγεις το αγγλικό "s" και μετά ξανά ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

erwthsh :to ellhniko teliko 'ς' pws mporw na to eisagw ??

Στη λειτουργια Τ9 υπαρχει. Πολλοι βαζουν το λατινικο s. Εγω εισαγω το ελληνικο ς σαν συμβολο ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :D άυριο θα πάω επιτέλους να αποκτήσω το K750i. [το λιγουρεύομουν μήνες τώρα]

 

Δυστυχώς επειδή θέλω να χρησιμοποιήσω την επιδότηση μου θα το πάρω Live! :(

1. Τελικά πλέον παίζει mp3s η Live! έκδοση;

2. Aν θέλω να κάνω unbrand πρέπει να γίνει αποκλειστικά στο 9volto π.χ. ή μπορεί να γίνει αλλιώς;

<?="Hello Myphone";?>

Pura Vida ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :D άυριο θα πάω επιτέλους να αποκτήσω το K750i. [το λιγουρεύομουν μήνες τώρα]

 

Δυστυχώς επειδή θέλω να χρησιμοποιήσω την επιδότηση μου θα το πάρω Live! :(

1. Τελικά πλέον παίζει mp3s η Live! έκδοση;

2. Aν θέλω να κάνω unbrand πρέπει να γίνει αποκλειστικά στο 9volto π.χ. ή μπορεί να γίνει αλλιώς;

Δεν έψαξες φαντάζομαι και πολύ πριν ρωτήσεις.

Πήγαινε στο FAQ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=76910

Θα σου λυθούν όλες οι απορίες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...