Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

paidia arxeia keimenoy apo ton ypologisth einai dynaton na diabasei? txt word h oti dhpote den me noizei to format, arkei na mporei na ginei edit apo to pc

Διαβαζει txt απο μονο του. Νομιζω οτι υπαρχει java εφαρμογη για να διαβασει excel αλλα δε ξερω πως μπορεις να τη βρεις

Link to comment
Share on other sites

perito na sas pw oti to tzamaki ths o8onhs den xarazete para polu eukola!!!molis twra phra ena kleidi kai ebala kamposh dunamh kai ekane mia gratzounia!!mou fainete oti to tzamaki einai polu kalo!!!kai peripou poso 8a exei re paidia olh prosopsh????kamia 50arou eurw??

 

Αν δε σου κάνει κόπο, ρίχτο και μία στις γραμμές του Ηλεκτρικού. Να μάθουμε κι εμείς τις αντοχές του ρε παιδί μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΑΛήθεια οταν πάω να κανω Update απο την σελίδα της Sony, θα μου κάνει υποχρεωτικά την τελευταία; Δεν μπορώ να επιλέξω την rl?
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου φάνηκαν περίεργες οι φωτογραφίες της RJ. Πράγματι πάνε λίγο προς το μπλέ, κάτι που δεν συμβαίνει στην πραγματικότητα. Ψάχνω να βρώ πάντως και άλλα τέτοια reviews. Οσο για τη σύνδεση του firmware του w800, δεν υπάρχουν ακόμα drivers.

 

 

http://www.kingmobilephone.com/Unlock/Sony%20Ericsson/Review_Sony%20Ericsson%20W800%20W800i.htm

 

Αυτό ήταν το λινκ αν και αυτή τη στιγμή δεν μου ανοίγει. Οι φωταγραφίες που παρουσιάζει για το k750 παρουσιάζουν μπλε απόχρωση. Πειραματίστηκα λίγο παραπάνω και βρήκα οτι αυτο το απίσιο μπλέ στις φωτογραφίες, βγαίνει όταν έχεις επιλεγμένο το "Φωτισμός Πυρακτώσεως" στην "Ισορροπια Λευκού". Όταν δεν είναι πειραγμένες οι επιλογές του white balance, οι φωτο του κ750 είναι σαν τις φώτο που δείχνει το w800 στο παραπάνω link. Και λέω τώρα. Γιατί ο τύπος συγκρίνει 'πειραγμένη' φώτο του k750 με νορμάλ φώτο του ...k750? Μήπως αυτο το site προσπαθεί να πείσει για αναβαθμιση σε w800(με την σχετική χρέωση υπερ του βέβαια...)??? Λίγη προσοχή θέλει.

Link to comment
Share on other sites

ΑΛήθεια οταν πάω να κανω Update απο την σελίδα της Sony, θα μου κάνει υποχρεωτικά την τελευταία; Δεν μπορώ να επιλέξω την rl?

Ναι, θα σου εγκαταστησει την τελευταια δυστυχως...

 

@BlueBoy: Αλλαξε το μεσο αποθηκευσης των midi, αν ειναι στην καρτα βαλτα στη μνημη του κινητου ή το αντιστροφο, οταν συνδεεις το κινητο στη usb δεν "φαινεται" ή η καρτα μνημης ή το τηλεφωνο, τωρα δε θυμαμαι ποιο απ'τα δυο

Link to comment
Share on other sites

http://www.kingmobilephone.com/Unlock/Sony%20Ericsson/Review_Sony%20Ericsson%20W800%20W800i.htm

 

Αυτό ήταν το λινκ αν και αυτή τη στιγμή δεν μου ανοίγει. Οι φωταγραφίες που παρουσιάζει για το k750 παρουσιάζουν μπλε απόχρωση. Πειραματίστηκα λίγο παραπάνω και βρήκα οτι αυτο το απίσιο μπλέ στις φωτογραφίες, βγαίνει όταν έχεις επιλεγμένο το "Φωτισμός Πυρακτώσεως" στην "Ισορροπια Λευκού". Όταν δεν είναι πειραγμένες οι επιλογές του white balance, οι φωτο του κ750 είναι σαν τις φώτο που δείχνει το w800 στο παραπάνω link. Και λέω τώρα. Γιατί ο τύπος συγκρίνει 'πειραγμένη' φώτο του k750 με νορμάλ φώτο του ...k750? Μήπως αυτο το site προσπαθεί να πείσει για αναβαθμιση σε w800(με την σχετική χρέωση υπερ του βέβαια...)??? Λίγη προσοχή θέλει.

 

Tora tha arxisoun na vgainon sti fora plasta kourouria tou k750 mono k mono gia na mas pisoun na plirwsoume na to anavatthmisoume se w800

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα σου εγκαταστησει την τελευταια δυστυχως...

 

@BlueBoy: Αλλαξε το μεσο αποθηκευσης των midi, αν ειναι στην καρτα βαλτα στη μνημη του κινητου ή το αντιστροφο, οταν συνδεεις το κινητο στη usb δεν "φαινεται" ή η καρτα μνημης ή το τηλεφωνο, τωρα δε θυμαμαι ποιο απ'τα δυο

εγω που συνδεομαι με ΒΤ τα βλεπει κ τα δυο!

Απλα θελει να ξερεις σε ποιους φακελους τ'αποθηκευεις.

 

-Ρε παιδες...τι γινεται με τα κεφαλαια κ τα πεζα στην αναζητηση των επαφων?

εμενα ειναι γραμμενες ολες με πεζα.

Πως στο καλο μετατρεπω την αναζητηση της γλωσσας του κ750 σε πεζα..

Με πηγαινει μονο στο Πρωτο Γραμμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν έχω συνδεδεμένο το κινητό στο pc δεν βρίσκω μέσα τα αρχεία που είναι Midi ?

 

Όταν χρησιμοποιείς καλώδιο USB και την PC Suite από το CD βλέπεις μόνο τη

μνήμη του τηλεφώνου όχι το memory stick.Με bluetooth βλέπεις και τις δύο μνήμες.

Όμως και όταν έχεις μόνο καλώδιο USB μπορείς να δεις τη μνήμη του

memory stick ως εξής: Κάνεις διπλό κλικ στο εικονίδιο "ο υπολογιστής μου"

και βλέπεις ένα εικονίδιο που γράφει "Αφαιρούμενος δίσκος (G: )" ή

"Removable Disk (G: ) " που είναι ακριβώς η μνήμη memory stick.Tον ανοίγεις

και βλέπεις διαφορους φακέλους: DCIM που περιέχει τις φωτο που τράβηξες,

MP3, MSSEMC που περιέχει τους φακέλους MEDIA FILE και SYSTEM.

Ανοίγεις τα Media Files και έχεις νέους φακέλους για audio,image,theme,κλπ.

Εκεί βρίσκονται αυτά που φορτώνεις στο κινητό και αποθηκεύονται στο memory stick.

(Διάβασε και το manual στη σελίδα 82)

Link to comment
Share on other sites

Μιλούσα σήμερα με ένα γνωστό μου που δουλεύει σε αλυσίδα καταστημάτων κινητής και μου είπε ότι το USB cable που συμπεριλαμβάνεται με το Κ750i χρησιμεύει μόνο για sync με το Outlook και δεν κάνει για μεταφορά αρχείων κλπ. και είναι απαραίτητη η αγορά του DCU-60 USB cable γι' αυτή τη δουλειά. Αληθεύει;
Link to comment
Share on other sites

Μιλούσα σήμερα με ένα γνωστό μου που δουλεύει σε αλυσίδα καταστημάτων κινητής και μου είπε ότι το USB cable που συμπεριλαμβάνεται με το Κ750i χρησιμεύει μόνο για sync με το Outlook και δεν κάνει για μεταφορά αρχείων κλπ. και είναι απαραίτητη η αγορά του DCU-60 USB cable γι' αυτή τη δουλειά. Αληθεύει;

 

Είναι απλό, ο γνωστός σου πέρνει καλή προμήθεια από την πώληση αξεσουάρ κινητών ;) ;)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό, ο γνωστός σου πέρνει καλή προμήθεια από την πώληση αξεσουάρ κινητών ;) ;)

Μπα, δεν νομίζω. Μάλλον τον έπιασα αδιάβαστο αυτή τη φορά. Εξάλλου για τα αξεσουάρ έχουμε το eBay :p

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό, ο γνωστός σου πέρνει καλή προμήθεια από την πώληση αξεσουάρ κινητών ;) ;)

Η' είναι ο κλασσικός ασχετός...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Σε καμιά 10αριά μέρες το παίρνω κι εγώ αφού οι πηγές (ο γνωστός που λέγαμε ;)) λένε ότι η τιμή θα πέσει ακόμη κανένα 20λιρο. Τώρα έχει 219 λίρες και η introduction τιμή πριν 2-3 βδομάδες ήταν 249 λίρες. Ήθελα να το πάρω μόλις βγήκε αλλά προτίμησα να περιμένω κανένα μήνα και να γλιτώσω γύρω στις 50 λίρες (= ~90 ευρώ). Πόσο έχει στην Ελλάδα τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας νέος κάτοχος του K750i μπορείτε να με διαφωτίσετε στο παραπάνω που είπατε ? 1) τι πρέπει να κάνω για να μη χρεώνομαι παραπάνω από ένα μήνυμα τη κάθε φορά που στέλνω ? ή τουλάχιστον να το γνωρίζω ?

 

2) Αξίζει τηλεόραση από το Κ750ι ? μου είπαν από την ΤΙΜ ότι τους έβγαλαν κάτι προβλήματα τα κινητά της σειράς Κ700 και το ψάχνουν

 

3) Πως μπορώ να μετατρέψω αρχεία mpeg σε 3gp ή mp4 για να παίζουν στο κινητό μου ? Εν'ολίγοις πως μπορώ να φτιάξω screensaver ?

( Βρήκα παλιότερο ποστ που απαντά σε αυτό απλά δεν ξέρω αν μπορείς μετά να τα βάλεις σαν screen saver )

 

4) Η χρέωση για τηλεόραση στο κινητό είναι ανά μήνα 1 ευρώ ? ή ανά Kilobyte ? ή εφάπαξ ? ξέρει κανείς ? αξίζει τον κόπο ?

 

Ευχαριστώ

 

 

Διαβασε το FAG του Κ750 θα σε βοηθησει σε αποριες που εχεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=76910

Οσο για την τηλεοραση στο Κ750 δες στην σελιδα της ΤΙΜ h**p://www.tim.com.gr/02_01_01.cfm?PageID=910

Παντως δεν πιστευω να αξιζει λογο κοστους που θα εχει ( 0,01ΚΒ ) αλλα και απο ποιοτητα της εικονας ( λογω οτι το κινητο δεν ειναι 3G και μεσω WAP θα ειναι πολυ αργο )

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω προσεκτικα ολα οσα γραψατε τοσο καιρο για το τηλεφωνο ...το τελευταιο διαστημα ομως βλεπω μια μεταστροφη ως προς την γνωμη σας τελικα δεν αξιζει το τηλεφωνο ?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω προσεκτικα ολα οσα γραψατε τοσο καιρο για το τηλεφωνο ...το τελευταιο διαστημα ομως βλεπω μια μεταστροφη ως προς την γνωμη σας τελικα δεν αξιζει το τηλεφωνο ?

 

Δεν νομίζω ότι αυτό είναι το συμπέρασμα! Είναι μία πολύ καλή και πλήρης συσκευή. Έχει λίγο πιο δύσκολο χειρισμό από ένα Nokia, αλλά είναι θέμα συνήθειας! Οι δυνατότητές του είναι πλήρεις και πραγματικά είναι άξιος απόγονος του Κ700, και όχι ξαναζεσταμένο φαγητό, όπως όλα τα (i) της Nokia. Το βασικό πακέτο περιλαμβάνει όλα όσα θα χρειαστείς. Η φωτογραφική του μηχανή είναι το κάτι άλλο! Κάρτα μνήμης 64ΜΒ επαρκής για μη απαιτητικούς χρήστες... Όλα ξεκλείδωτα (IR, Btooth -βλ. Nokia). Αν έχεις τα χρήματα, αξίζει να το αγοράσεις.. Αλλιώς περιμένεις την 1η πτώση τιμής, λογικά πριν τα Χριστούγεννα...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω προσεκτικα ολα οσα γραψατε τοσο καιρο για το τηλεφωνο ...το τελευταιο διαστημα ομως βλεπω μια μεταστροφη ως προς την γνωμη σας τελικα δεν αξιζει το τηλεφωνο ?

 

Δεν νομιζω οτι ειναι κανενας απογοητευμενος απο το κινητο. Υπαρχουν καποια bugs στο firmware αλλα τιποτα το σοβαρο το οποιο δεν μπορει να διορθωθει με επομενα firmware.

Αν το συγκρινεις και με το Κ700 που αντικατεστησε υπαρχει τεραστια διαφορα!!!.

Το μονο μειον του ισως ειναι οι ποιοτητα κατασκευης του ( σε σχεση με τα προηγουμενα μοντελα της S.E ) αλλα ανωτερη απο τα Nokia.

Για μενα αυτη την στιγμη προκειται για το πιο ολοκληρωμενο κινητο που υπαρχει στην αγορα απο αποψη δυνατοτητων , αυτονομιας και εμφανισης. ( μιλαμε παντα για απλο κινητο και οχι smartphone )

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...