Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά απο το davinci team κατέβασα ένα που λέει k750flasher, ένα άλλο k750SWDrivers και άλλο ένα που λέγεται USBflash. Τί είναι αυτά;

(sorry για τις βλακείες ερωτήσεις, αλλά ήμουν χρόνια κάτοχος smartphones, και τώρα μπαίνω στο κλίμα των κινητών όπως είναι το k750i :O )

Δεν είναι βλακείες, απλά οι απαντήσεις είναι αλλού: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=74767

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, ξέρει κανείς περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με την προσφορά του Κ750i που δίνουν και έναν εκτυπωτή δώρο (αναφέρθηκε πριν 4-5 σελίδες);

 

Είναι σίγουρα στην cosmote ή μήπως είναι στα oteshop; Παίρνω τηλ στην cosmote και δεν γνωρίζουν τίποτα. Και δυστυχώς δεν έχω ακούσει και τη διαφήμιση...

 

 

Φίλε πρέπει είναι από oteshop γιατί και εγώ σε όσα υποκαταστήματα cosmote πήγα κανείς δεν ήξερε τίποτα ενώ έμαθα απο oteshop γι'αυτή την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με κάνατε και άλλαξα γνώμη. Σκεφτόμουν ή το samsung D500 ή το K750 αλλά με όλα αυτά που διάβασα για προβλήματα ............ με βλέπω για samsung

Απαράδεκτο να έχει προβλήματα ένα πανάκριβο κινητό

φιλε μου δεν ξερω τι εννοεις προβληματα εμενα παντως δεν μου ειχε παρουσιασει το παραμικρο,καλο το D-500 και πανεμορφο αλλα οχι με τις δυνατοτητες του K-750.

εγω θα σου ελεγα να το παρεις και δεν θα το μετανιωσεις στα σιγουρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry που ρωτάω αν έχει απαντηθεί, αλλά που μπορούμε να βρούμε ρυθμίσεις για wap, mms κλπ; Τις βρήκα στο site της S-E αλλά τίποτα...δεν κάνουν....τι γίνεται με αυτό το θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry που ρωτάω αν έχει απαντηθεί, αλλά που μπορούμε να βρούμε ρυθμίσεις για wap, mms κλπ; Τις βρήκα στο site της S-E αλλά τίποτα...δεν κάνουν....τι γίνεται με αυτό το θέμα;

φιλε μου μπορεις να καλεσες και στο τμημα εξυπηρετησης πελατων της εταιρειας σου και να στις στειλουν με γραπτο μηνυμα και μετα τις αποθηκευεις και δουλευουν αμεσως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry που ρωτάω αν έχει απαντηθεί, αλλά που μπορούμε να βρούμε ρυθμίσεις για wap, mms κλπ; Τις βρήκα στο site της S-E αλλά τίποτα...δεν κάνουν....τι γίνεται με αυτό το θέμα;

 

kalitera na miliseis me ton ekastote provider pu xrisimopoieis!!!(to diktyo su: vada,tim,csmo ktl)..isos auto na einia to kalitero...xero oti su stelnun 1,2msg afu tus kaneis to request k to mono pu exeis na kaneis einia na ta apo8ikeusies k bainun mona tus! ;) :)

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το πηρα σημερα το πρωι σε αντικατασταση του χαμενου μου Nokia6680 και ξεχασα το βιβλιαρακι στο γραφειο...Δεν μπορω να το κανω να επικοινωνησει με bluetooth με το pc ενω εχω ανοιχτο το bluetooth και εχω επιλεξει να ανιχνευεται το pc απο αλλες συσκευες...Υποχρεωτικα πρεπει να περασω το προγραμμα που εχει το cd του κινητου στο pc και να το συνδεσω με το καλωδιο ???? ;) ;) ;) ;)

 

Αναζητηση με ενα -δυο αρχικα γραμματα στις επαφες δεν μπορω να κανω ?? Πρεπει να τις "κυλαω" με το joystick μια- μια για να βρω αυτη που θελω ???

 

Εχαριστω ..... :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Thanks (cosmote έχω). Μία τελευταία ερώτηση...Τι κάρτες παίρνει, memory stick duo ή duo pro? Ή δεν έχουν διαφορά;

φιλε μου παιρνει και τους 2 τυπους,βαλε του καμια μεγαλη παντως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

...Αναζητηση με ενα -δυο αρχικα γραμματα στις επαφες δεν μπορω να κανω ?? Πρεπει να τις "κυλαω" με το joystick μια- μια για να βρω αυτη που θελω ???....

Εννοείται πως μπορείς με 1,2 γράμματα, όσα θέλεις! Μήπως έχεις λάθος γλώσσα ενεργή; (συνεχόμενο πάτημα στο # και σου δίνει επιλογή).

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Μicrosoft Outlook 2002.

Πώς μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές μου;

 

Το συνδέω με το καλώδιο, ανοίγω το ΜS Outlook πηγαίνω στις επαφές αλλά δεν έχει τίποτα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Μicrosoft Outlook 2002.

Πώς μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές μου;

Το συνδέω με το καλώδιο, ανοίγω το ΜS Outlook πηγαίνω στις επαφές αλλά δεν έχει τίποτα.

Έχεις εγκαταστήσει και το s/w από το cd της SE, σωστά; Το τρέχεις, φτιάχνεις πρώτα τα settings (δεξί κλικ στο εικονίδιο της μπάρας κάτω δεξιά), επιλέγεις synchronise. Αν το outllok σου ζητήσει άδεια πρόσβασης, δίνεις (προτείνω 10 λεπτά για να είσαι σίγουρος).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια διαφορετικο ηχο κλισης για καθε επαφη δεν μπορουμε να βαλουμε ????

 

Επισης αποριψη κλισης χωρις να προωθειται η κλιση στον τηλεφωνητη δεν γινεται ???? Ευχαριστω και συγνωμη που σας ζαλιζω αλλα μετα απο πολλα χρονια ξαναπηρα ericsson....Απο την εποχη του θρυλικου 788i για λιγες μονο μερες ειχα το Τ610. :mad: :mad: :mad: :mad:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια διαφορετικο ηχο κλισης για καθε επαφη δεν μπορουμε να βαλουμε ????

 

Επισης αποριψη κλισης χωρις να προωθειται η κλιση στον τηλεφωνητη δεν γινεται ???? Ευχαριστω και συγνωμη που σας ζαλιζω αλλα μετα απο πολλα χρονια ξαναπηρα ericsson....Απο την εποχη του θρυλικου 788i για λιγες μονο μερες ειχα το Τ610. :mad: :mad: :mad: :mad:

Για το πρωτο που ρωτας και βεβαια μπορεις να βαλεις πας στο ονομα που θελεις πατας δεξια προσθετα και επεξεργασια επαφης.Εκει αν πας το βελακι δεξια εχει να βαλεις και εικονα και ηχο σε καθε επαφη.Για το δευτερο που ρωτας δεν ξερω αν και νομιζω θα γινεται
Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο που ρωτας και βεβαια μπορεις να βαλεις πας στο ονομα που θελεις πατας δεξια προσθετα και επεξεργασια επαφης.Εκει αν πας το βελακι δεξια εχει να βαλεις και εικονα και ηχο σε καθε επαφη.Για το δευτερο που ρωτας δεν ξερω αν και νομιζω θα γινεται

 

 

Ευχαριστω πολυ !!!!! :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια διαφορετικο ηχο κλισης για καθε επαφη δεν μπορουμε να βαλουμε ????

 

Επισης αποριψη κλισης χωρις να προωθειται η κλιση στον τηλεφωνητη δεν γινεται ???? Ευχαριστω και συγνωμη που σας ζαλιζω αλλα μετα απο πολλα χρονια ξαναπηρα ericsson....Απο την εποχη του θρυλικου 788i για λιγες μονο μερες ειχα το Τ610. :mad: :mad: :mad: :mad:

 

 

Otan kaneis aporripsi klisis, stelneis vasika busy tone sto diktyo. An apenergopoiisis tin prowthisi klisewn wehn busy apo tis prowthiseis klisewn, tote otan aporripteis mia klisi, o allos tha akouei to busy tone ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους!Μια ερωτηση!!!!!??????Κανω εγκατασταση το cd του τηλ. και δεν αναγνωριζει τιποτα απολυτως.Κανενα προγραμμα δεν λειτουργει.Επισης και μια αλλη ερωτηση αν και ειναι σε αλλο topic!!!@@@ χρειαζεται το pc suite για την αναβαθμιση?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτησουλα:

τελικα ποια ειναι τελευταια αλλα καλυτερη κ πιο σταθερη βερσιον του κ750ι?(διαβασα τοσες πολλες εδω μεσα που σαστισα κυριολεκτικα)

Παντως σημερα που τηλεφωνησα στη SonyEricsson Πατρων, μου ειπαν πως για το Κ750ι , εχουν την R1L002 ως τελευταια.

Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτησουλα:

τελικα ποια ειναι τελευταια αλλα καλυτερη κ πιο σταθερη βερσιον του κ750ι?(διαβασα τοσες πολλες εδω μεσα που σαστισα κυριολεκτικα)

Παντως σημερα που τηλεφωνησα στη SonyEricsson Πατρων, μου ειπαν πως για το Κ750ι , εχουν την R1L002 ως τελευταια.

Λενε πως η τελευταια ειναι η R1N005 αλλα εχει προβληματα στο 9volto παντα ;)
Link to comment
Share on other sites

Λενε πως η τελευταια ειναι η R1N005 αλλα εχει προβληματα στο 9volto παντα ;)

Ρε φιλαρακι μην το τρεναρεις αλλο παρτο το κινητο ειναι SUPER :w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτησουλα:

τελικα ποια ειναι τελευταια αλλα καλυτερη κ πιο σταθερη βερσιον του κ750ι?(διαβασα τοσες πολλες εδω μεσα που σαστισα κυριολεκτικα)

Παντως σημερα που τηλεφωνησα στη SonyEricsson Πατρων, μου ειπαν πως για το Κ750ι , εχουν την R1L002 ως τελευταια.

Αυτή είναι η τελευταία απο το επίσημο site της εταιρίας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το κινητο εδω και 1 μηνα.Στην αρχη εκανε κατι χαζα κολληματα ..τωρα δουλευει μια χαρα..Το μονο που μου τι σπαει ειναι οτι ενω κατεβαζω mp3 απο το ιντερνετ και τα περναω στο κινητο δεν με αφηνει να τα κανω ringtone...!τα μετατρεπω σε mp4 to ιδιο...μοθ σπαει τα νευρα γιατι ενας φιλος μου με νοκια 6680 τα δεχετε κανονικα σαν ringtone..Ξερει καποιος τι πρεπει να κανω?

Επισης εχει καποιο προβλημα με τις φοτο που βγαζω σε μεγαλες διαστασεις(κολλαει κ δεν τις στελνει με bluetooth)

Πρεπει να το κανω καποια αναβαθμιση...(μια φορα που μπηκα στο σαιτ της σονυ ,ητανε υπερβολικα αργο)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το κινητο εδω και 1 μηνα.Στην αρχη εκανε κατι χαζα κολληματα ..τωρα δουλευει μια χαρα..Το μονο που μου τι σπαει ειναι οτι ενω κατεβαζω mp3 απο το ιντερνετ και τα περναω στο κινητο δεν με αφηνει να τα κανω ringtone...!τα μετατρεπω σε mp4 to ιδιο...μοθ σπαει τα νευρα γιατι ενας φιλος μου με νοκια 6680 τα δεχετε κανονικα σαν ringtone..Ξερει καποιος τι πρεπει να κανω?

Επισης εχει καποιο προβλημα με τις φοτο που βγαζω σε μεγαλες διαστασεις(κολλαει κ δεν τις στελνει με bluetooth)

Πρεπει να το κανω καποια αναβαθμιση...(μια φορα που μπηκα στο σαιτ της σονυ ,ητανε υπερβολικα αργο)

Φιλε το ποιο πιθανο ειναι να θελει αναβαθμιση.Δεν νομιζω να ειναι LIVE το κινητο σου γιατι μονο αν ειναι LIVE δεν μπορει να δεχθει τα ΜΡ3 σαν ηχο κλησης. :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...