Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eμένα παιδιά μου φαίνεται ότι το 6680 με το Κ750 βγάζουν ισάξιες φωτογραφίες.Εχω βγάλει 2 φωτογραφίες με τα 2 κινητά και μου φαίνονται ίδιες

fortwsetes gia na tis doume kai emeis mallon kapoio la8os kaneis!!apokleiete na bgazoun idies foto!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχει φτιάξει καθόλου το Τ9?

 

-και κάτι άσχετο υπάρχει τρόπος να γίνει backup των λέξεων που έχουν περαστεί στο Τ9?

Link to comment
Share on other sites

To ξέρατε ότι το Κ750 παίζει και παιχνίδια java που παίζουν σε smartphone s60;Δοκίμασα το fifa2005,splinter cell,booble booble

re file esu twra to ema8es kai to T610 ta paizei auta ta paixnidia opws kai to k700!!!

Link to comment
Share on other sites

re file esu twra to ema8es kai to T610 ta paizei auta ta paixnidia opws kai to k700!!!

 

marios1988 ενταξει μην τον δειρεις κιολας :D :D

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το σήμα του k750. Δεν έχω το κινητό στην διάθεση μου αλλά έχω διαβάσει οτι η κεραία του είναι ανώτερη απο του κ700 ως προς την συχνότητα ενημέρωσης της. Δηλαδή μπορεί να βλέπετε πολύ συχνές αυξομειώσεις και αυτό δεν έχει να κάνει με την ποιότητα σήματος, αλλα με την αξιόπιστη καταμέτρηση της τρέχουσας ισχύς του. Έτσι λοιπόν όταν το κ700 δείχνει 4 γραμμούλες και το κ750 2, τότε πιο αξιόπιστο θα πρέπει να θεωρήσουμε το 2ο. Το αν το κ750 έχει δυνατή κεραία, αυτό θα πρέπει να το διαπιστώσει κανείς συγκρίνοντας το ΜΟΝΟ με κινητά που διαθέτουν κεραία ανάλογης αξιπιστίας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , το απόγευμα παραλαμβάνω το πολυπόθητο … και θα πρέπει να του περάσω τις επαφές μου από το S55 που έχω μέχρι σήμερα . Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε , ποιος ο καλύτερος τρόπος μεταφοράς ; Ο συντονισμός με το Outlook πως γίνεται ; Ευχαριστώ .
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το κινητο ειναι φοβερο οσο το ανακαλυπτω τοσο ποιο πολυ μου αρεσει.Θα περιμενω να βγει και η αναβαθμιση στην SONY στα ελληνικα γιατι τωρα που πηγα μου λεει πως δεν υποστηριζει τις υπηρεσιες της συσκευης η κατι τετοιο.Μαλλον δεν εχει ακομα τα ελληνικα.Δεν βιαζομαι γιατι το κινητο ειναι φοβερο. ;)[/QU
Link to comment
Share on other sites

Έχω στο γραφείο μου αυτή τη στιγμή δίπλα-δίπλα ένα Nokia 6610 και το SE Κ750i στο ίδιο δίκτυο (Vodafone).

Το 6610 έχει σήμα 7/7 και το Κ750i μόλις 1/5.

Ο χώρος είναι γενικά προβληματικός, σε ορισμένα σημεία χάνεται το σήμα, πιθανότατα λόγω της παρουσίας πολλών ηλεκτρονικών συσκευών και της σχετικά καλής μόνωσης. Η διαφορά ανάμεσα στις 2 συσκευές είναι τεράστια, παρά το γεγονός ότι το 6610 είναι 2 ετών και αρκετά ταλαιπωρημένο.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Το Κ700 δεν το είχα. Συγρίνοντας όμως με αρκετά άλλα τηλέφωνα, δικά μου ή φίλων, το Κ750 έχει πράγματι συχνά χαμηλό σήμα (σαν ένδειξη στην οθόνη). Από την άλλη, ποτέ δεν είχα πρόβλημα με αυτό στην ομιλία. Ακόμα και με 1 γραμμούλα, που με άλλες συσκευές δεν τολμάς να μιλήσεις, με το Κ750 έχω συνεννοηθεί κανονικότατα. Χωρίς να είμαι ειδικός (αν διαβάζει κάποιος που είναι, ας μας διαφωτίσει κι εμάς λίγο παραπάνω), έχω καταλάβει ότι οι συσκευές προσπαθούν να ρίχνουν συνεχώς την ισχύ τους (το σήμα τους), τόσο ώστε να μπορούν να επικοινωνούν με το δίκτυο αλλά και ταυτόχρονα να καταναλώνουν την ελάχιστη δυνατή ενέργεια. Βλέποντας την απίστευτη αυτονομία του Κ750, και μάλιστα χωρίς καμιά ιδιαίτερα μεγάλη μπαταρία, υποθέτω ότι απλά κάνει πολύ καλή διαχείριση ισχύος, εξ'ού και το "χαμηλό" σήμα. ΄

Υπάρχει κάποιος φίλος που έχει διαπιστώσει διαφορές με άλλες συσκευές, όχι στην ένδειξη, αλλά στην πραγματική δυνατότητα ομιλίας;

 

@xluk54gr ("Μήπως μπορεί κανένας να μου πεί πόσες σημειώσεις χωρούν μέσα στο Κ750ι ;")

Πόσες χωράει δεν ξέρω. Εγώ έχω βάλει καμιά 15αριά και δεν γκρινιάζει.

Το μέγεθός τους είναι κάτι λιγότερο από 250 χαρακτήρες για την κάθε μία. Παίρνει και ελληνικά, το Τ9 λειτουργεί κανονικά. Αν πας να φέρεις (συγχρονίσεις) από outlook μεγαλύτερη σημείωση, θα τη φέρει στο τφ κομμένη (κρατάει τους 230-240 πρώτους χαρακτήρες). Σαν τίτλο σημείωσης παίρνει τις πρώτες λέξεις του κειμένου της.

Επίσης, το τφ ανοίγει και αρχεία txt. Αυτά πρέπει να τα έχεις φτιάξει στο PC, τα αποθηκεύεις στο τφ και μπορείς να τα δεις από αυτό. Το Κ750 τα διαχειρίζεται σαν "ιστοσελίδες". Εδώ δεν υπάρχει περιορισμός μεγέθους (τουλάχιστον σε ό,τι άνοιξα εγώ δεν βρήκα όριο) αλλά δεν τα πάει καλά με ελληνικούς χαρακτήρες και δεν μπορείς να κάνεις edit από το τφ.

Όλα αυτά τα λέω εμπειρικά, αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ή διαφορετικό, απαρακαλώ ας το πει, με ενδιαφέρει και εμένα.

 

@JBILA

Το καλύτερο και δοκιμασμένο: Συγχρονίζεις το S55 με το Outlook (με το s/w και το καλώδιο που σου είχε δώσει η siemens μέσα στο πακέτο του S55 και, υποθέτω, χρησιμοποιείς ήδη). Μετά εγκαθιστάς το s/w της SE και συνδέεις το USB καλώδιο της SE (είναι και τα 2 στο πακέτο του Κ750). Συγχρονίζεις το Κ750 με το outllok. Τέλος...

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε τον αναθεματισμένο δείκτη Sars. Το k750 έχει πολύ χαμηλή ακτινοβολία και είναι αρκετά ασφαλές κινητό για την υγεία. Η κεραία του k750 είναι προηγμένης τεχνολογίας, ωστέ να γνωρίζει το ακριβές σήμα της περιοχής σου. Αν η περιοχή είναι προβληματικη, το K750 θα το δείξει με ακρίβεια. Το κινητό της διετίας δεν ξέρεις τι ακριβώς σου δείχνει. Αν με μία γραμμούλα το κ750, μπορεί και επικονωνεί άνετα με το δίκτυο σου, τότε αυτό είναι και το σήμα που χρειάζεσαι.
Link to comment
Share on other sites

pavlos 364 ευχαριστώ για την άμεση απάντηση , αλλά πως γίνεται αυτός ο συγχρονισμός των τηλεφώνων με το outlook. Μπορείς να γίνεις πιό σαφής ! THanks .
Link to comment
Share on other sites

pavlos 364 ευχαριστώ για την άμεση απάντηση , αλλά πως γίνεται αυτός ο συγχρονισμός των τηλεφώνων με το outlook. Μπορείς να γίνεις πιό σαφής ! THanks .

Όπως σου είπα:

Εγκαθιστάς την εφαρμογή της siemens στο PC και συνδέεις το καλώδιο siemens με το S55. Μπαίνεις στα settings της εφαρμογής και τα φτιάχνεις όπως θέλεις. Τρέχεις την εφαρμοφή και επιλέγεις "συγχρονισμό". Όλες οι επαφές σου θα αντιγραφούν στο outlook (ή, αν υπάρχουν και άλλες εκεί, θα συγχρονιστούν).

Μετά, το αντίστοιχο για το SE: Εγκατάσταση εφαρμογής, settings, σύνδεση με το καλώδιο, συγχρονισμός.

Δεν μπορώ να σου πω παραπάνω από εδώ, πρέπει να το δεις επί τόπου. Αν το έχεις κάνει ήδη παλιότερα με το siemens δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με το SE, είναι η ίδια λογική. Αν δεν έχεις ασχοληθεί ποτέ, ίσως σου πάρει λίγο μέχρι να εξοικιωθείς. Θα βγάλεις άκρη πιστεύω, αλλά θα πρέπει να ασχοληθείς (για μένα αξίζει τον κόπο, ανεπιφύλακτα).

Εναλλακτικά:

1. Τις μεταφέρεις από το ένα τφ στο άλλο με ΒΤ ή IRDA (δεν το έχω δοκιμάσει, δεν ξέρω τι θα βγάλει).

2. Πας στο Γερμανό και ζητάς να σου τις μεταφέρουν αυτοί (κοστίζει κάτι γύρω στα 15 Ε νομίζω, δεν ξέρω πόσο καλά το κάνουν, ούτε αυτό το έχω δοκιμάσει ποτέ).

3. Γίνεται και μέσω της κάρτας sim, αλλά θα σου τα κάνει χάλια στη μεταφορά(περιορισμένος χώρος ονόματος, λειψά ελληνικά, ένα μόνο νούμερο ανά επαφή κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε τον αναθεματισμένο δείκτη Sars. Το k750 έχει πολύ χαμηλή ακτινοβολία και είναι αρκετά ασφαλές κινητό για την υγεία. Η κεραία του k750 είναι προηγμένης τεχνολογίας, ωστέ να γνωρίζει το ακριβές σήμα της περιοχής σου. Αν η περιοχή είναι προβληματικη, το K750 θα το δείξει με ακρίβεια. Το κινητό της διετίας δεν ξέρεις τι ακριβώς σου δείχνει. Αν με μία γραμμούλα το κ750, μπορεί και επικονωνεί άνετα με το δίκτυο σου, τότε αυτό είναι και το σήμα που χρειάζεσαι.

 

simfwnw i kerea t einai poli kali para poli kali idika otan exeis xamilo sima einai o,ti prepei alla dn simainei oti ena kinito 2etias dn mporei na einai axiopisto. O filos mporei na dokimasei na dei monos t as dkimasei na kanei klisi me to 6610 na dei tin piotita ixou p metaferete k an iparxoun paremvoles.Meta na kanei to idio me to k750 k na vgalei monos tou ta simperasmata t

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της ένδειξης του σήματος συζητιέται για χρόνια, και ακόμα να το καταλάβει ο κόσμος, έχει να κάνει με το πώς είναι προγραμματισμένη η συσκευή να κάνει ανανέωση της ένδειξης (και κατά πόσο σε κοροϊδεύει π.χ βλέπε νοκια) , αν Βάλης σε ένα symbian το πρόγραμμα CellTrack που σου λέει ακριβός την ποιότητα , και την ένταση του σήματος θα διαπιστώσεις ότι καμιά σχέση δεν έχει από την εικόνα που δίνει η συσκευή η οποία σε όλα τα νοκια φαίνεται full .
Link to comment
Share on other sites

Τα Νokia σε «κοροιδεύουν» στο σήμα.

Δοκίμασε Varadero να κάνεις κλήση με το 7 στα 7 και θα δεις για πότε θα πέσει στο 1...

Είχα χρόνια Nokia και τα έχω μάθει...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

παιδια χτες εκανα αναβαθμιση στο Κ750 με αυτη που εχει το ελληνικο site

1) Το ακουστικο βελτιωθηκε αισθητα (ακουω πλέον ανετα τους συνομιλητές μου ακομα και σε μερη με θορυβο !!!!!!!)

2) Το μενου πιο γρηγορο σε ολα

3) ο ηχος μου φαινεται καλλιτερος

4) οι φωτο και τα βιντεο τα ιδια (τελεια)

οσοι δεν την κανατε χανετε :D :D :D

ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΟ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟ ΤΟ ς !!!!!! :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Πατήστε εδώ και το sunrise ringtone DURAN-DURAN θα ειναι δικό σας.

 

Και μια ερώτηση. Τι γίνεται με τα μηνύματα; Εφτασε κανας κάτοχος, τα 70+ ωστε να δούμε εαν χωράνε απεριόριστα η τουλάχιστον περισσότερα απο το Κ700; :O

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paides!

Sorry gia ta greeklish, eimai stin Portogalia. Agorasa apo th SONY edw ena MemoryStick Pro Duo 1GB gia 120euro. Einai kali timi?

A, nai kai kati allo.. Tin epomeni evdomada arxiszei na pwleitai edw to K750i branded (Optimus) gia 249euro xwris symvolaio! Exei ena mikro portokali shmataki opws th Voda.

There are only 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της ένδειξης του σήματος συζητιέται για χρόνια, και ακόμα να το καταλάβει ο κόσμος, έχει να κάνει με το πώς είναι προγραμματισμένη η συσκευή να κάνει ανανέωση της ένδειξης (και κατά πόσο σε κοροϊδεύει π.χ βλέπε νοκια) , αν Βάλης σε ένα symbian το πρόγραμμα CellTrack που σου λέει ακριβός την ποιότητα , και την ένταση του σήματος θα διαπιστώσεις ότι καμιά σχέση δεν έχει από την εικόνα που δίνει η συσκευή η οποία σε όλα τα νοκια φαίνεται full .

 

dn simfwnw mazi s dioti to 6600 p eixa itan sxedon panta swsto stis metriseis tou simatos

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

prospa8o na steilo meso bluetooth tis foto sto forhto pc mou.molis steilei ta 43kb stamataei thn sundesh kai h fotografia den pernaei telika.eno alla opos ringtones ktl pane xoris problhma.ti ftaei?

thanks!

http://www.jesuslovesyou.gr

Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ !

Link to comment
Share on other sites

gia to sima d 3ero megali diafora me to k700i pou eixa... se meri ta opia eixa provlima me palia kinita t610 klp d eixa sima me to k700i sto xorio mou pou einai provlimariko eixa 2 grames mia xara kalh poiothta tora me to k750i mia grami k kamia katholou den exo sima tora an pezei k einai pio ygihno tote nta3ei d me poly niazei to thema. Taksidiwths tota pou epese kato to kinito eskase sta plagia kai gdarthike me tin othoni ala simadia den eixa pouthena oute plagia oute stin othoni gratzounia oute mia.... kinito thayma....kamia sxesi me to k700i to psema poly pseytiko htane se sxesi plastikwn 2 fores eixa alaksei prosopsi olo gemize gratzounies to tzamaki...xoris na mou peftei oute to ebaza se tsepi me kermata to 750i exei poly xontro tzamaki kai adexei...d exei provlima apo gratzounies.. epizo na mi to lew mono egw na to exoune paratirisi k alloi :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...