Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6) Κεραία και μπαταρία: σχεδόν κορυφαίες. Η κεραία είναι απλώς καλή, και θα της έδινα 4/5, λόγω του ότι μερικές φορές δεν έχει full σήμα εκεί που θα έπρεπε. Από την άλλη η μπαταρία είναι απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ για τα features του κινητού. Βαριά χρήση, παιχνίδια, MP3, ραδιόφωνο, πάνω από 20 κλήσεις ανά ημέρα, και μετά από 4 μέρες είναι ΑΚΟΜΑ πάνω από 50% :blink: Δεν έχω πολλές ενδείξεις ακόμα, αλλά αυτή η αρχική μόνο αισιόδοξο με κάνει....

 

 

Sxetika me tin bataria pou les pos meta apo 4 meres einai pano apo 50%....to akousa kai apo kapio allo pedi edo mesa...alla eisai sigouros? To rotao epidi min ksexnas..opos eipes kai proigoumenos...meso pc kai usb to kinito fortizi, mipos...leo mipos... exeis to kinito sto usb kai vazis pragmata mesa kathe mera, kai esi nomizis pos einai sxedon full.? Kseris, to vazis gia ligo kanis tin doulia sou, kai to kinito parameni eki pou eitane diladi to bar tis batarias epidi fortize!. Pistevo giafto mas krati h bataria toso. Eh? ti nomizete? exo dikio? maybe? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, χαλαρά.

 

Το σχόλιο ήταν διευκρινηστικό για την ατάκα που υπήρχε πιο πάνω :

'Ο εννοών ανοάτω...' και τίποτα παραπάνω.

Για τους φίλους hellraiser και eccentric λυπάμαι αλλά μόνοι σας δώσατε τη διάσταση της κοροϊδίας.

 

Δεν ανήκει στο διαιτολόγιο μου το κουτόχορτο, καθώς για όσους με ξέρουν είμαι φανατικός κρεατοφάγος.

 

Σας διαβεβαιώ ότι το να βρίσκομαι εδώ είναι μόνο και μόνο επειδή είμαι σε θέση να βοηθώ όταν χρειάζεται κάτι διευκρίνηση.

 

Δεν παίρνω χαρτζιλίκι από αφεντικά. Αφεντικά έχουν τα σκυλιά, οι δούλοι και οι μπράβοι.

 

Μπορείτε να μου έχετε εμπιστοσύνη και να μη βλέπετε τίποτε κακοπροέραιτα.

 

Βρίσκομαι εδώ γιατί θαυμάζω το γεγονός ότι ασχολείστε με την τεχνολογία και τα προϊόντα μας και θεωρώ υποχρέωσή μου να προσπαθώ και χαρά μου όταν τα καταφέρνω να σας είμαι χρήσιμος.

 

Συμβουλές συμπεριφοράς δεν δέχομαι, γιατί πάντα όταν βγάζω χολή είναι μεμονομένη και απόλυτα στοχευμένη. Πρέπει να το σεβαστήτε και να το ανεχτήτε. Άλλωστε δεν το παρακάνω... :X

 

Για εκείνους που με γνωρίζουν προσωπικά και κρύβονται ανώνυμα πίσω από τα ευφάνταστα userids τους λέω πως είναι κρίμα να χαλάνε ένα ωραίο thread για να μου την πουν...

 

Τέλος και δεν επιστρέφω σε αυτά.

 

Καλημέρα σε όλους.

 

ο ξελαμπικαρσιμένος φίλος και προπάντων υποστηρικτής σας.

 

ΓΦ

 

 

Πολύ καλά τα λες,εγώ συμφωνώ 100% μαζί σου,όποιος όμως τον τρώει κάτι,ξύνεται................

Πάντως μεταξύ μας της SEMC της έχουν ξεφύγει κάνα δύο-τρία πραγματάκια στην υλοποίηση των συσκευών τους και το λανσάρισμα,πολλές φορές με αρκετά προβλήματα και επιπλοκές για τον καταναλωτή,γεγονός που τελικώς δημιουργεί και μια αρνητική προδιάθεση(π.χ. το τελικό ς κλπ.)για την αγορά τους,κατά τα άλλα,όλα καλά-χαλαρά-ευρώ νάχουμε και να αγοράζουμε για να μιλάμε,δουλειά δεν είχε ο διάολος ***ούσε τα παιδιά του......

Link to comment
Share on other sites

Sxetika me tin bataria pou les pos meta apo 4 meres einai pano apo 50%....to akousa kai apo kapio allo pedi edo mesa...alla eisai sigouros? To rotao epidi min ksexnas..opos eipes kai proigoumenos...meso pc kai usb to kinito fortizi, mipos...leo mipos... exeis to kinito sto usb kai vazis pragmata mesa kathe mera, kai esi nomizis pos einai sxedon full.? Kseris, to vazis gia ligo kanis tin doulia sou, kai to kinito parameni eki pou eitane diladi to bar tis batarias epidi fortize!. Pistevo giafto mas krati h bataria toso. Eh? ti nomizete? exo dikio? maybe? :)

Εμένα η μπαταρία μια μέρα με 2 μου κρατάει; 4 μέρες πολύ δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, ο φίλος pavlos 364 θέλει να μάθει πως μπορεί ρυθμίζει την τιμή του ISO και όχι πως να βλέπει σε τι ISO τραβήχτηκε μια φωτογραφία.

 

;)

 

Πολύ σωστά φίλε gkandir! Νομίζω όμως ότι ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν μπορούμε να

ρυθμίσουμε εμείς άμεσα το ISO , ώστε να έχουμε λιγότερο θόρυβο στις

φωτογραφίες.Είδα π.χ. (για νυχτερινή λήψη) στο EXIF μιας φωτο να έχει

ISO 1600!! Αν κάποιος βρεί τρόπο να ρυθμίζουμε το ISO θα είχαμε

πολλές φορές πολύ καλύτερες φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Sxetika me tin bataria pou les pos meta apo 4 meres einai pano apo 50%....to akousa kai apo kapio allo pedi edo mesa...alla eisai sigouros? To rotao epidi min ksexnas..opos eipes kai proigoumenos...meso pc kai usb to kinito fortizi, mipos...leo mipos... exeis to kinito sto usb kai vazis pragmata mesa kathe mera, kai esi nomizis pos einai sxedon full.? Kseris, to vazis gia ligo kanis tin doulia sou, kai to kinito parameni eki pou eitane diladi to bar tis batarias epidi fortize!. Pistevo giafto mas krati h bataria toso. Eh? ti nomizete? exo dikio? maybe? :)

 

Θα μπορούσε, αλλά όχι. Το ΣΚ ήμουν εκτός Αθηνών, και την Πέμπτη το φόρτισα το πρωί και μετά το έβαλα για 5 λεπτά στο PC στο σπίτι μου για να περάσω μερικά MIDI και MP3. Σήμερα το μεσημέρι ΧΩΡΙΣ να έχει φορτιστεί το κινητό η ένδειξη της μπαταρίας είναι πάνω από το μισό, άντε 50% για να είμαστε σίγουροι. Άρα...4 μέρες χρήση (το ξεπάτωσα βασικά, μέχρι και στο σινεμά δεν κοίταζα το έργο για να παίξω με το κινητό :lol: ), και είμαι ακόμα στο 50%....

 

Για σύγκριση, με το 6230 με την ίδια χρήση θα χρειαζόμουνα φόρτιση από την Κυριακή το πρωί....και το 6230 δεν έχει ούτε flash, ούτε τόσο μεγάλη και φωτεινή οθόνη...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

1. αυτό το σημείο εμένα αντιθέτως με εντυπωσίασε. Διοτι σε κάθε επαφή μου πέρασε και την φώτο του κάθε ατόμου, αλλα και όλα τα στοιχεία και τα σχόλια που έχω σε κάθε επαφή μου στο Ρ900.

Οσο για το 4. φυσικά και τραβάει οχι μια μόνο αλλα και παραπάνω ώρες.

[[[[[[[[[[[[[[[[[[[1. αυτό το σημείο εμένα αντιθέτως με εντυπωσίασε. Διοτι σε κάθε επαφή μου πέρασε και την φώτο του κάθε ατόμου, αλλα και όλα τα στοιχεία και τα σχόλια που έχω σε κάθε επαφή μου στο Ρ900.]]]]]]]]]]]]]]ΕΔΩ θελω να πω οτι παιζη ρολο βκαι πως ειναι γραμενα τα ονοματα (με ΕΛΛΗΝΙΚΑ η ΑΓΓΛΙΚΑ) ΤΟ αρχικο γραμμα π.χ.το Α και ελληνικο και αγγλικο παλι Α ΕΙΝΑΙ δεν ειναι Σ η S KAI επειδη καποια ειναι γραμενα ετσι τρελαθηκε-----((((((((2) οταν πας να στηλης μυνημα σε πολους παραληπτες δεν εχη αναφορα παραδοσης σε αυτη την λειτουργεια ,(αλλα τουλαχιστον δεν χρειαζεται καθε φορα να ενεργοποιω την αναφορα) { βλεπε ρ900 } 3) και βασικο λογο θεματος το τηλ. μου ειναι [05W23] δηλαδη 3/6/05 πως μπορω να δω τον τροπο ψαξιματος λογισμικου ? σε ποιο μενου μπαινουμε για να το δουμε???? [[[το δεξια μεσα αριστερα αριστερα μεσα αριστερα μεσα]]] ???))))Σ'ΑΥΤΑ καποιες απαντησης?????

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά τα λες,εγώ συμφωνώ 100% μαζί σου,όποιος όμως τον τρώει κάτι,ξύνεται................

Πάντως μεταξύ μας της SEMC της έχουν ξεφύγει κάνα δύο-τρία πραγματάκια στην υλοποίηση των συσκευών τους και το λανσάρισμα,πολλές φορές με αρκετά προβλήματα και επιπλοκές για τον καταναλωτή,γεγονός που τελικώς δημιουργεί και μια αρνητική προδιάθεση(π.χ. το τελικό ς κλπ.)για την αγορά τους,κατά τα άλλα,όλα καλά-χαλαρά-ευρώ νάχουμε και να αγοράζουμε για να μιλάμε,δουλειά δεν είχε ο διάολος ***ούσε τα παιδιά του......

Για το τελικό 'ς' έχετε απόλυτο δίκιο.

 

Μπορώ να γράφω σελίδες ολόκληρες για το τι έχει γίνει από πλευράς μας, και όλα τα κοσμιτικά επίθετα που σας έρχονται στο μυαλό, τα έχω ήδη χρησιμοποιήσει εναντίον συναδέλφων στο R&D για να χαρακτηρίσω τον τρόπο που σκέπτονατι για το συγκεκριμένο θέμα. Προς το παρόν πρέπει όλοι να βολευτούμε με το τελικό ς στους Εθνικούς χαρακτήρες και στο Τ9. Αν μου πείτε 'δεν μπορώ το Τ9' και τέτοια,,, φαύλος κύκλος, αυτό είναι προς το παρών και συνεχώς προσπαθούμε να το διορθώσουμε αλλά μέχρι εκεί.

 

Όσο για τα πολλαπλά μηνύματα θα σας πω και για μια ιδαιτερότητα.

Οσοι έχουν ασχοληθεί, έχουν παρατηρήσει οτι με Ελληνική γραμματοσειρά ένα SMS με 160 χαρακτήρες στέλνεται σε 2 μηνύματα.

Τα τηλέφωνα της SE προειδοποιούν για κάτι τέτοιο και βέβαια προκαλείται φαγωμάρα του τύπου 'μα γιατί να στέλνω 1 sms σε 2 αφού το ΦΩΚΙΑ τα στέλνει σε 1'.

 

Ενημερώνω πως το συγκεκριμένο φαινόμενο είναι καθολικό και αφορά όλες τις συσκευές που χρησιμοποιούν Unicode αντί GSM alphabet (σε κάποιες υλοποιήσεις πληκτρολογίου με 24 γράμματα εκ των οποίων τα 15 είναι Latin και τα Γ,Δ,Θ,Λ,Ξ,Σ,Φ,Ψ,Ω). Οι υπόλοιποι, φτιάχνουν και στέλνουν 2 μηνύματα και τα στέλνουν σαν 1 χωρίς να ενημερώνουν το χρήστη.

Μέγιστο θέμα πριν 2 χρόνια στα Σκανδιναβικά κράτη με μυνήσεις ακόμα μέσα από την Βουλή.

 

Για το γνωμικό του διαβόλου με τα παιδιά του πάρα πολύ σοφό, πάντοτε επίκαιρο και ποικιλοτρόπως ερμηνευόμενο. No offence.

 

ΓΦ.

A success of our past, a challenge for their future.

 

JF

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση: το απλο κινητο K750i με το Vodafone Live ειναι η μερα με την νυχτα;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση: το απλο κινητο K750i με το Vodafone Live ειναι η μερα με την νυχτα;

NAI :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μία απλή ερώτηση από μέρους μου προς τους πλέον ειδήμονες...

Πέρασα τις επαφές από το Ρ900 στο Κ750. ΟΚ, κανένα πρόβλημα πέρασαν, μαζί με τις photos όπως προαναφέρθηκε και τα πολλαπλά πεδία. Το πρόβλημα είναι ότι τις παρουσιάζει βάσει του μικρού ονόματος. Έπαιξα με τη ρύθμιση "σειρά συγχρονισμού" αλλά χωρίς αποτέλεσμα... Έτσι, όταν κάνω scroll για να βρω ένα όνομα, αναγκάζομαι να ψάχνομια σαν να βλέπω τις επαφές μου για πρώτη φορά... (!)

Any ideas?

Ευχαριστώ

 

ΥΓ: η συσκευή σκίζει και ως W800...MP3 player με τα όλα του. Σημείωση για όσους είχαν ρωτήσει: Όχι, σε Music/Flight Mode, δεν έχεις ημερολόγιο και επαφές....just music baby!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Sorry έχω χαθεί...

Τώρα που είμαι μέσα, παρακαλώ μια επανάληψη!!

 

ΓΦ

 

μπορεις να μας δωσεις τα τεχνικα χαρακτηριστικα του φακου της καμερας (δεν εννοω φυσικα ποσα megapixel ειναι)

Αν θελεις απαντησε και με PM

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μία απλή ερώτηση από μέρους μου προς τους πλέον ειδήμονες...

Πέρασα τις επαφές από το Ρ900 στο Κ750. ΟΚ, κανένα πρόβλημα πέρασαν, μαζί με τις photos όπως προαναφέρθηκε και τα πολλαπλά πεδία. Το πρόβλημα είναι ότι τις παρουσιάζει βάσει του μικρού ονόματος. Έπαιξα με τη ρύθμιση "σειρά συγχρονισμού" αλλά χωρίς αποτέλεσμα... Έτσι, όταν κάνω scroll για να βρω ένα όνομα, αναγκάζομαι να ψάχνομια σαν να βλέπω τις επαφές μου για πρώτη φορά... (!)

Any ideas?

Ευχαριστώ

 

ΥΓ: η συσκευή σκίζει και ως W800...MP3 player με τα όλα του. Σημείωση για όσους είχαν ρωτήσει: Όχι, σε Music/Flight Mode, δεν έχεις ημερολόγιο και επαφές....just music baby!

Αυτο το ειπα και εγω τα εκανε ΣΑΛΑΤΑ και σε μενα

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Xereis pias vdomadas paragwgia einai ta provlimatika k750. K an xereis esi i kapoios allos pws anigei to cover tis othonis tou k750 dioti gemise skoni

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειπα και εγω τα εκανε ΣΑΛΑΤΑ και σε μενα

Oups.... :worry: sorry, δεν το είχα δει....

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

file pistevo einai an thes na fenetai h ora otan mpeni se anamoni to kinito.

 

κι εγω ετσι νόμιζα στην αρχή αλλα δεν ειναι αυτο,γιατί οταν το απενεργοποιω συνεχίζει να φένεται η ώρα

 

Ρε παιδιά, μία απλή ερώτηση από μέρους μου προς τους πλέον ειδήμονες...

Πέρασα τις επαφές από το Ρ900 στο Κ750. ΟΚ, κανένα πρόβλημα πέρασαν, μαζί με τις photos όπως προαναφέρθηκε και τα πολλαπλά πεδία. Το πρόβλημα είναι ότι τις παρουσιάζει βάσει του μικρού ονόματος. Έπαιξα με τη ρύθμιση "σειρά συγχρονισμού" αλλά χωρίς αποτέλεσμα... Έτσι, όταν κάνω scroll για να βρω ένα όνομα, αναγκάζομαι να ψάχνομια σαν να βλέπω τις επαφές μου για πρώτη φορά... (!)

Any ideas?

Ευχαριστώ

 

ΥΓ: η συσκευή σκίζει και ως W800...MP3 player με τα όλα του. Σημείωση για όσους είχαν ρωτήσει: Όχι, σε Music/Flight Mode, δεν έχεις ημερολόγιο και επαφές....just music baby!

 

δοκίμασε πρωτα να δηλώσει τη σειρα συγχρονισμού και μετα να στειλεις τις επαφες για να τις εμφανιζει κατα επωνυμο. Σε μένα ετσι λυθηκε το προβλημα στο συγχρονισμό απο κ700.

Link to comment
Share on other sites

Paidia to kinhto einai polu kalo h mpataria kai emena me polu xrhsh krataei 2 meres!!Kati pou den mou aresei einai oti otan kanw zoom 4x alloiwnete polu h eikona!!giati???kserei kaneis kana kolpaki??Epishs 8elw na mou peite poia hmeromhnia einai ta problhmatika ta k750i pou bghkan!!Kai kati allo otan bgazw mia foto thn onomazei DSC00001 giati?den mporw na to ru8misw kai anti gia DSC00001 na leei th leksh IMAGE???thn eixa ksanakanei auth thn erwthsh alla den apanthse kaneis!!!
Link to comment
Share on other sites

κι εγω ετσι νόμιζα στην αρχή αλλα δεν ειναι αυτο,γιατί οταν το απενεργοποιω συνεχίζει να φένεται η ώρα

 

αυτό είναι. Εγώ το έχω απενεργοποιήσει και δεν μου βγάζει την ώρα :worry: ( όχι όταν είναι σε αναμονή αλλά αφού έχει μπει το screensaver )

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μας δωσεις τα τεχνικα χαρακτηριστικα του φακου της καμερας (δεν εννοω φυσικα ποσα megapixel ειναι)

Αν θελεις απαντησε και με PM

Ευχαριστω !

 

Ο φακός είναι ενσωματωμένος,

τεχνολογίας CCD με αισθητήρα 2.000.000 ενεργών pixels και auto focus.

Εστιακή απόσταση από 5.5cm.

Διάμετρος φακού στα 4.8mm και διάφραγμα f 2,8.

Αυτόματη φωτομέτρηση με 2f/stop και ψηφιακό zomm 4x και 32x μετά τη λήψη της φωτογραφίας.

 

Λειτουργία λήψης ριπής με 4 καρέ (2 καρέ/δευτ), πανοραμική (ένωση 3 διαδοχικών λήψεων) και ειδικά εφφέ φωτισμού, χρωματισμού και προσθήκης κάδρου.

 

Διακόπτης αντίστροφης μέτρησης, ρυθμισης απόδοσης του λευκού, nightmode, και λειτοργία Macro για αενυπωσιακά εφφέ και πορτρέτα.

 

Αυτά λίγο πιο συγκεκριμένα λίγο πιο γενικά!

 

ΓΦ

A success of our past, a challenge for their future.

 

JF

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι. Εγώ το έχω απενεργοποιήσει και δεν μου βγάζει την ώρα :worry: ( όχι όταν είναι σε αναμονή αλλά αφού έχει μπει το screensaver )

 

ουπς :oops: δικιά μου μ@...κι@,οντως αυτο ήταν

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν ελατωματικές ή προβληματικές παρτίδες σας διαβεβαιώ.

 

 

Για το κάλυμα της οθόνης δεν υπάρχει τρόπος να βγει το κάλυμά της.

 

Οποιαδήποτε απόπειρα, θα αφήσει σημάδια που θα αποδεικνύουν επέμβαση χωρίς τα σωστά εργαλεία και πολύ πιθανό να αφήσουν το αποκτημά σας εκτός εγγύησης.

Ότι κι αν προσπαθήσεις κάνε το με μεγάλη προσοχή και ή δυνατόν με πλαστικά εργαλεία για να μην το χαράξεις.

 

ΓΦ

A success of our past, a challenge for their future.

 

JF

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το κινητο μου κραταει μια-μιαμισι μερα ..μιλαω βεβαια μιαμιση ωρα την ημερα.Ειναι λογικο αυτο?Γιατι βλεπω αλλους που λενε οτι με βαρια χρηση κραταει το κινητο 4 μερες!
Link to comment
Share on other sites

Paidia to kinhto einai polu kalo h mpataria kai emena me polu xrhsh krataei 2 meres!!Kati pou den mou aresei einai oti otan kanw zoom 4x alloiwnete polu h eikona!!giati???kserei kaneis kana kolpaki??Epishs 8elw na mou peite poia hmeromhnia einai ta problhmatika ta k750i pou bghkan!!Kai kati allo otan bgazw mia foto thn onomazei DSC00001 giati?den mporw na to ru8misw kai anti gia DSC00001 na leei th leksh IMAGE???thn eixa ksanakanei auth thn erwthsh alla den apanthse kaneis!!!

 

Einai fysiko na alloiwnwte h foto afoy to zoom einai psifiako kai oxi optiko, gia ta ypoloipa den kserw.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...