Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ ξέρω ότι αν πέσει το κινητό στην θάλασσα, τελείωσε η ιστορία. Δεν υπάρχει πιθανότητα να αναστηθεί.

Αν στο αντικαταστήσουν θα είσαι πολύ τυχερός. Ή μάλλον θα είναι πολύ καλοί αυτοί που τους το πήγες. Αφού δεν καλύπτεσαι από την εγγύηση για τέτοια περίπτωση.

Αλλά πολύ γκαντεμιά ρε παιδί μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την μπαταρια δεν την σωνεις!! ειναι σιγουρο.το κινητο εχεις μεγαλες πιθανοτητες να το σωσεις....παντως το t39m που επεσε στο νερο....δεν επαθε τιποτα...μονο το ακουστικο χαμηλωσε..και επρεπε να εισαι σε πολυ ησυχο μερος για να μειλησεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τπαντως το t39m που επεσε στο νερο....δεν επαθε τιποτα

Αλμυρό; Για γλυκό νερό ξέρω ότι υπάρχει πιθανότητα να την γλυτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αλμυρό; Για γλυκό νερό ξέρω ότι υπάρχει πιθανότητα να την γλυτώσεις.

Μεσα στην θαλασσα..μαζι και με μενα..χειμωνας καιρος.οπως και να'χει το κινητο το εσωσα..αλλα το αφησα στην καβαντζα και πηρα αλλο...γιατι το ακουστικο..τα'χε παιξει και ηθελε 30000δρχ για να αντικατασταθει.

Τα καινουργια κινητα τωρα δεν μπορουν να συγκριθουν με την καμια με τα παλια...αυτα βροχη :food: και το κινητο αρχιζει και τα παιζει αμεσως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σου λεω εγω ειναι ενας ηχος σφυριγμα...φτανει σε σημειο να σου σπαει τα νευρα...αν αυτο ψαχνεις τοτε να στο ανεβασω..:)

oxi file mou to exw nomiza oti itan kanena tragoydi.eyxaristw pantws poli:)

To εδωσα πισω στο μαγαζι να το δωσει πισω για να παρω αλλο.

Λετε να μην το αλλαξουν?

Το ειδαν οτι εχει βραζει γιατι λεει εχει ενα χαρτακι διπλα στην sim που γινετε κοκκινο απο ασπρο μολις βραχει το κινητο.

Αν το ανοιξει η αντιπροσωπεια θα δει τα αλατια.

Οποτε χλωμο το βλεπω.

Τι καιγεται σε αυτες τις περιπτωσεις?

Οταν του εβαλα την μπαταρια μετα απο 3 ωρες στον ηλιο για να στεγνωσει καλα, εβγαζε ενα συνεχομενο ασπρο φως απο τα πλαγια.

Οποτε ξερει κανεις τεχνικος εδω μεσα τι επαθε πιθανως?

Ευχαριστω,

 

to kinito exei ena dikti igrasias panw sti mpataria kai dio mesa sto tilefwno.an exoyn allaksei xrwma xexase tin allagi einai adinati. ayto pou sou evgaze leyko xrwma pithanon na einai o talantwtis tou simatos. simvoyli pare to idio kai krata antallaktika to palio

:)
Link to comment
Share on other sites

oxi file mou to exw nomiza oti itan kanena tragoydi.eyxaristw pantws poli:)

 

 

:rolleyes: Παρακαλώ πολύ φίλε μού :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βρήκα αυτή την κάρτα μνήμης

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=56583853&product=965723

Υπάρχει περίπτωση να μην είναι συμβατή με το k750i; Θα μου πείτε €6 είναι η διαφορά, αλλά δεν είναι και άσχημο να έχω μία SD backup...:shifty:

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βρήκα αυτή την κάρτα μνήμης

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=56583853&product=965723

Υπάρχει περίπτωση να μην είναι συμβατή με το k750i; Θα μου πείτε €6 είναι η διαφορά, αλλά δεν είναι και άσχημο να έχω μία SD backup...:shifty:

 

Για ποιο λόγο να κάνεις τέτοιο πείραμα; Χρειάζεσαι micro SD για κάποιο λόγο; Πρόσεξε, δεν είναι η απλή Secure Digital, είναι μία micro SD, που μπαίνει σε κινητά Nokia για παράδειγμα. Χρειάζεσαι κάτι τέτοιο;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να κάνεις τέτοιο πείραμα; Χρειάζεσαι micro SD για κάποιο λόγο; Πρόσεξε, δεν είναι η απλή Secure Digital, είναι μία micro SD, που μπαίνει σε κινητά Nokia για παράδειγμα. Χρειάζεσαι κάτι τέτοιο;

Ναι,αλλά έτσι μπορεί να πάρει πιο φθηνές τις κάρτες!Οι MS-DUO κοστίζουν αρκετά,σε αντίθεση με τις Micro-SD!

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αλλά έτσι μπορεί να πάρει πιο φθηνές τις κάρτες!Οι MS-DUO κοστίζουν αρκετά,σε αντίθεση με τις Micro-SD!

 

Χμμμ, σωστό αυτό...

 

(offtopic: Πού βρήκες φωτό της κοπέλας μου και την έχεις βάλει στην υπογραφή σου;:mad: :angry: ... Χεχεχε! :p )

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Μιά γρήγορη ερώτηση. Όταν έχω συνδεδεμένο bluetooth handsfree, και στις κλησεις του έχω πει να απαντάει αυτόματα, γιατί δεν το σηκώνει, αλλά συνεχίζει και χτυπάει επ άπειρον;

 

Το χρειάζομαι για το μηχανάκι.

Κανείς;
Μόνο εγώ έχω αυτή την απορία ....; Δεν κυκλοφορεί κανείς άλλος με μηχανάκι;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω αυτή την απορία ....; Δεν κυκλοφορεί κανείς άλλος με μηχανάκι;

 

Λοιπόν, κι εγώ στο Κ750 το είχα παρατηρήσει αυτό. Δεν το παρουσίαζε απ' την αρχή όμως. Τις πρώτες 4-5 φορές είχε λειτουργήσει κανονικά. Μετά αποφάσισε να αλλάξει τακτική φαίνεται. Δεν έχω ιδέα τι και πώς. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω, αλλά σου λέω ότι δεν είσαι ο μόνος που το έχεις το πρόβλημα. Εγώ όμως νόμιζα ότι είναι πρόβλημα του headset. Δοκίμασες με άλλο;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω αυτή την απορία ....; Δεν κυκλοφορεί κανείς άλλος με μηχανάκι;

 

Εγω εχω το car-kit της sony-ericsson στο αυτοκινητο (2 χρονια τωρα)και η αυτοματη απαντηση δεν δουλεψε ποτε!Και στο service που τους ειχα ρωτησει δεν ηξεραν τιποτα γι'αυτο!Αρα μαλλον ειναι προβληματικο:( Υποψιαζομαι οτι η αυτοματη απαντηση ισχυει μονο για το ενσυρματο handsfree (μ'αυτο δουλευει σιγουρα).Απορω ομως γιατι εχουν στο μενου αυτη την επιλογη στο προφιλ "αυτοκινητο" αφου δεν δουλευει εκτος αν ισχυει μονο για ενσυρματες συνδεσεις μεσω system connector (παλιοτερα μοντελα car-kit) και οχι για bluetooth συνδεσεις ειτε ειναι car-kit ειτε ειναι bluetooth hands free ακουστικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κι εγώ στο Κ750 το είχα παρατηρήσει αυτό. Δεν το παρουσίαζε απ' την αρχή όμως. Τις πρώτες 4-5 φορές είχε λειτουργήσει κανονικά. Μετά αποφάσισε να αλλάξει τακτική φαίνεται. Δεν έχω ιδέα τι και πώς. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω, αλλά σου λέω ότι δεν είσαι ο μόνος που το έχεις το πρόβλημα. Εγώ όμως νόμιζα ότι είναι πρόβλημα του headset. Δοκίμασες με άλλο;
Έχω δοκιμάσει με δύο διαφορετικά bluetooth hands-free. Με κανένα δεν δούλεψε. Με της κοπέλας μου το W300i παίζουν και τα δύο με αυτόματη απάντηση τέλεια.

 

Εγω εχω το car-kit της sony-ericsson στο αυτοκινητο (2 χρονια τωρα)και η αυτοματη απαντηση δεν δουλεψε ποτε!Και στο service που τους ειχα ρωτησει δεν ηξεραν τιποτα γι'αυτο!Αρα μαλλον ειναι προβληματικο:( Υποψιαζομαι οτι η αυτοματη απαντηση ισχυει μονο για το ενσυρματο handsfree (μ'αυτο δουλευει σιγουρα).Απορω ομως γιατι εχουν στο μενου αυτη την επιλογη στο προφιλ "αυτοκινητο" αφου δεν δουλευει εκτος αν ισχυει μονο για ενσυρματες συνδεσεις μεσω system connector (παλιοτερα μοντελα car-kit) και οχι για bluetooth συνδεσεις ειτε ειναι car-kit ειτε ειναι bluetooth hands free ακουστικο.
Μάλλον τελικά πρέπει να είναι πρόβλημα του κινητού ή του firmware του.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Σε Κ750 φίλου μου, όταν το έχει στο σιωπηλό και βγάζει φωτογραφίες, ο ήχος της φωτογραφικής ακούγεται κανονικά!

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Δεν θα έπρεπε αφού είναι στο αθόρυβο να μην ακούγεται;

Η έκδοση λογισμικού είναι η R1DB001 (αν αυτό βοηθάει).

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε Κ750 φίλου μου, όταν το έχει στο σιωπηλό και βγάζει φωτογραφίες, ο ήχος της φωτογραφικής ακούγεται κανονικά!

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Δεν θα έπρεπε αφού είναι στο αθόρυβο να μην ακούγεται;

Η έκδοση λογισμικού είναι η R1DB001 (αν αυτό βοηθάει).

Μηπως ειναι vodafone live??? το ιδιο γινοτανε και παλιοτερα σε κ700ι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γινόταν με το Κ700 δεν γίνεται στο Κ750.

Και στα vodafone live αν το έχεις στην σιωπηλή λειτουργία απενεργοποιείται ο ήχος της κάμερας. Τώρα γιατί δεν πιάνει στον φίλο, δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι παιδια...ετσι για να πω και εγω την γνωμη μου σας λεω οτι και εγω Vodafone Live ειναι το K750i μου αλλα ειναι αθορυβη η καμερα οταν το εχω αθορυβο το κινητο.

 

Κατι αλλο τωρα... σε καποια σελιδα ειχα δει οτι γινεται να βγαλω το Vodafone Live αλλα τωρα δεν την βρισκω. Μπορειτε να μου υποδειξεται την σελιδα ή να μου πειτε πως θα βγαλω το VL και να βαλω της Sony Ericsson το μενου.

 

Ευχαριστω!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι παιδια...ετσι για να πω και εγω την γνωμη μου σας λεω οτι και εγω Vodafone Live ειναι το K750i μου αλλα ειναι αθορυβη η καμερα οταν το εχω αθορυβο το κινητο.

 

Κατι αλλο τωρα... σε καποια σελιδα ειχα δει οτι γινεται να βγαλω το Vodafone Live αλλα τωρα δεν την βρισκω. Μπορειτε να μου υποδειξεται την σελιδα ή να μου πειτε πως θα βγαλω το VL και να βαλω της Sony Ericsson το μενου.

 

Ευχαριστω!

Γιατι να το βγαλεις?? αφου δεν εχει τιποτα κλειδωμενο!! κατα την γνωμη μου δεν αξιζει ο κοπος...:blink: σημειωση,οτι θα χασεις και την εγγυηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλα Raver μου αρεσει περισσοτερο οπτικα της SE...οτι δεν μου κλειδωνει εχεις δικιο. Αμα ειναι να χασω και την εγγυηση αστο..2 μηνες το εχω μονο. Τουλαχιστον εκανα μια αρχη...εβγαλα το αυτοκολλητακι που εχει χαμηλα.

Θα το αφησω ετσι τοτε :rolleyes:

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Απλα Raver μου αρεσει περισσοτερο οπτικα της SE...οτι δεν μου κλειδωνει εχεις δικιο. Αμα ειναι να χασω και την εγγυηση αστο..2 μηνες το εχω μονο. Τουλαχιστον εκανα μια αρχη...εβγαλα το αυτοκολλητακι που εχει χαμηλα.

Θα το αφησω ετσι τοτε :rolleyes:

Η εγγυηση παυει να ισχυει αμα αφαιρεσεις το vodafone live.τωρα μονο ενα αυτοκολλητακι εχει...ηδη το αφαιρεσες! κατεβασε και κανενα θεμα διαφορετικο και το κινητο θα το αγαπησεις περισσοτερο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω το Κ750 που δε το βουλωνει η καμερα με τιποτα!Συγκεκριμενα αγορασα τη συσκευη 2/2007 και ο το κινητο ηταν μια χαρα μεχρι που σε 2 μηνες χαλασε και μου δωσαν "καινουριο" το οποιο εβγαζε μυνημα φορτιση ξενης μπαταριας και το πηραν πισω την επομενη μερα.Και τα 2 τηλεφωνα ειχαν μηνα κατασκευης 12/2006.Το τριτο κινητο που ηρθε (ολη η ιστορια τραβηξε μηνες,δεν εγινε σε μια βδομαδα ολο αυτο) εχει μηνα κατασκευης 2/2006 (ανηκει στην 1η γενια δηλ που εκανε ζουμ και στην φουλ αναλυση) και ολα καλα αλλα κανει ηχο η καμερα και στο σιωπηλο!Σημερα το πηγα στο σερβις στην Πατρα και του καναν customise (σβηστηκαν ολα) και μπηκε (ξανα) η τελευταια εκδοση R1DB001.Το προβλημα παραμενει και μεχρι στιγμης δεν εχω βρει αλλο Κ750 (το οποιο ειναι δημοφιλεστατο μοντελο) που να το κανει αυτο εκτος απ το δικο μου.Δε τους το αφησα να παει και αυτο αθηνα οπως τα αλλα γιατι υπηρετω στο στρατο και το κινητο απο το φεβρουαριο που το πηρα το χω χαρει 2 μηνες και με το σερβις εχω τραβηχτει 3 μηνες και.Δεν ηθελα να ξαναπεριμενω και να μου ρθει το ιδιο ξανα.Μακαρι να μου διναν ενα καινουριο να ξεμπερδευα αλλα απ οτι εχω καταλαβει αυτο δεν παιζει και θα παιρνω συνεχεια "ανακατασκευασμενες" συσκευες σε σακουλακι που ολες εχουν ενα κουσουρι.Περιμενουν τον πελατη που δε θα το βρει και βαζουν καινουρια καπακια να φαινεται καινουρια.Αυτη ειναι η μοιρα οσων τους χαλαει το κινητο SE απο δω και περα μου φαινεται....
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ρε παιδια.μπορει καποιος να μου πει πως γινεται το τηλεφωνο να ειναι συνδεδεμενο στον υπολογιστή και να μην φορτιζει?καπου το ειχα διαβασει παλια αλλα ........ενα μυαλο τι να σου κανει?ευχαριστω !
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ρε παιδια.μπορει καποιος να μου πει πως γινεται το τηλεφωνο να ειναι συνδεδεμενο στον υπολογιστή και να μην φορτιζει?καπου το ειχα διαβασει παλια αλλα ........ενα μυαλο τι να σου κανει?ευχαριστω !

Μέσα απο το κρυφό μενού....εχει επιλογη για αυτη την ρυθμιση.

>*<<*<* ( Δεξιά-αστέρι / αριστερά , αριστερά-αστέρι / αριστερά-αστέρι ) εμφανίζει ένα κρυφό μενού με διάφορες επιλογές

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...