Jump to content

Το δωμάτιό μας, ο προσωπικός μας χώρος


woudoulis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χμ...δεν θα το αλλαζα με τιποτα το δικο μου.ειναι ακριβως οπως το θελω.

σοφιτα,μεγαλη(50τμ και...),2 κρεβατια(ολο κ καποια φιλη θα ερθει)

ενα γραφειο με το pc μου,βιβλιοθηκη,επιπλο τηλεορασης με τηλεοραση dvd,ηχοσυστηματα κ ολα τα συναφη,οργανο γυμναστικης,κλιματιστικο,5 παραθυρα κ μια πορτα,μαξιλαρια παντου και τελος μια μεγαααλη ντουλαπα που μπαινεις μεσα κ χανεσε...

οσο σκευτομαι οτι θα πρεπει να το αποχωριστω του χρονου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 159
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ένα κρεβάτι, μια τηλεόραση, ένα τραπεζάκι και μια ντουλάπα. Και πολλά είναι δηλαδή! Όταν λείπεις 16+ ώρες από το σπίτι δεν σε τραβάει να το διακοσμήσεις... :(
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

2 κρεβατια(ολο κ καποια φιλη θα ερθει)
λολ μονο φιλες περιμενεις εσυ???το εταιρον ημισυ ποτε???

 

:lol:

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

λολ μονο φιλες περιμενεις εσυ???το εταιρον ημισυ ποτε???

 

:lol:

 

min tis vazeis idees... mikri einai akoma:rolleyes:

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Εγω μενω στο ιδιο δωματιο με τον αδερφο μου....το οποιο εχει ενα γραφειο(μεγαλουτσικο θα ελεγα) γωνια του αδερφου μου οπου πανω υπαρχει το PC και ολα τα περιφεριακα:p :p, 2 κρεβατια οπου το ενα ειναι συρταρωτο(το δικο μου) δυο μεγαλες βιβλιοθηκες τιγκαρισμενες στα βιβλια, 1 αλλο γραφειο (το δικο μου) οπου πανω εχει το laptop μου:D μια καρεκλα με ροδακια(με την δικια μου γυριζω ολο το σπιτι πανω σε αυτην... αμα λαχει την παω και με τις παντες:p :p :p :p ) για καθε γραφειο, και δυο ξεμπαρκες (γραφειου και αυτες αλλα χωρις ροδακια) για τα ρουχα. Υπαρχει επισης μια ντουλαπα, κατι αλλα ραφια με βιβλια και διαφορα κρεμασμενα διακριτικα του Ιωνικου (φουσκωτα ροπαλα, ημερολογιο του συνδεσμου, κασκολ...κλπ) πανω σε αυτα. Ενα μικρο stereo χημα στο πατωμα και τελος κατι κουτες σε μια γωνια γεματες με βιβλια!!

 

Υ.Γ. Τωρα εχω και μια χαλασμενη τηλεοραση χημα και αυτη στο πατωμα και ειναι και μεγαλη 21':mad: :mad:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εκαι δυο ξεμπαρκες (γραφειου και αυτες αλλα χωρις ροδακια) για τα ρουχα.

 

Απ' ό,τι βλέπω οι καρέκλες-κρεμάστρες είναι αξεσουάρ σε πολλά δωμάτια....:lol:

Πάλι καλά γιατί νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος...:happy:

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι βλέπω οι καρέκλες-κρεμάστρες είναι αξεσουάρ σε πολλά δωμάτια....:lol:

Πάλι καλά γιατί νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος...:happy:

εγω εχω τραπεζαρια με 6 καρεκλες για κρεμαστρες...!

 

:lol:

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω τραπεζαρια με 6 καρεκλες για κρεμαστρες...!

 

:lol:

Έχεις πολλά ρούχα, ε? :lol:

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

ego ektos apo tis karekles exo kai ton kanape, to organo gia tous koiliakous kai oti allo prokipsei..de xaliomaste :p

 

to diko mou 'domatio' apoteleitai apo ena xol me kanape, to grafeio mou me ton ipologisti kai ta diafora rafia (kai ena terastio patari pou oute ego thimamai ti exo mesa), to kirios domatio (me to krevati, to komodino, ena pouf, to organo pou proanefera, ena epiplo sinthesi me ta stereofonika kai ta loipa psixagogika kai ena mikro psigeio, diafora rafia, kai ti ntoulapa me tous kathreftes stis 4 portes tis), kai telos ena loutro.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πολλά ρούχα, ε? :lol:
οχι απλα μες στην ακαταστατοσυνη και την αταξια μου ειμαι τακτικος: δεν μπορω οι καρεκλες να εχουν πανω απο δυο μπλουζες!!!μολις μια καρεκλα αποκτησει δυο, αρχιζουμε το ... upload στην επομενη!

 

:lol:

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

kai telos ena loutro.

Δωματιο ή έπαυλη ειναι αυτο; :D

 

---------

 

Εγω (μιας που μιλαμε κ για το που πεταμε τα ρουχα :p ) τα ριχνω πανω στο γραφειο μου. Επειδη διαβαζω στο συνθετο του pcιου, μου ειναι αχρηστο το γραφειο κ δεν θελω να το βλεπω αδειο. Ψιχοπλακωνομαι...:ρ

 

Κ μια ερωτηση: Θα θελατε να αλλαζατε κατι στο δωματιο σας; (μεγαλυτερο, πιο φωτεινο, πιο πολλα επιπλα κλπ)

 

Εγω θα θελα να ηταν λιγο μεγαλυτερο, να ειχα κανα πουφ στο πατωμα, κ να αλλαξω τις κουρτινες, γιατι ειναι λιγο baby αλλα βαριεμαι αφανταστα να τις αλλαξω οπως κ η μανα μου :p

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

haha! kalouli einai more, tha to ithela ligo pio megalo to kirios domatio, na eixa kana pouf akoma :p

oso gia loipes allages.. tora pou tha katevo ellada pali, mallon tha ta fero ola ta epipla volta, na tou allakso diarithmisi.. elpizo na ginei pio oraio opos to skeftomai, allios tha to ksanakano opos einai tora :o

vlepo pantos oloi exoume kales epafes me ta grafeia mas..sinithos xrisimeuoun san apothikeutikoi xoroi :D

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

emena to dwmatio mou einai ligo megalo...exei 2 krebatia(sygkatoikw me to bro) 2 grafeia,ena megalo desktop pc,ena laptop mia megalh tv,ena stereo,3 biblio8hkes mia entixoismenh ntoulapa, ena komodino kai last but not least a discoball!!!!
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

a nai..me to discoball (pou kapote ithela ki ego).. mou thimises to black light pou exo ego... mamaei! :D
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

a nai..me to discoball (pou kapote ithela ki ego).. mou thimises to black light pou exo ego... mamaei! :D

 

Καμια φωτο με αναμενο το black light;:worry:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

hmm..oxi, apo mia grigori matia pou eriksa stis photos pou exo mazi mou..den exo. se 17 meroules tha eimai ellada omos..tha anevaso kamia tote :)
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η ιδεα με το blacklight!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

και η πυτιρριδα!!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου αν και μικρό,είναι καλό τακτοποιημένο.Είναι βαμμένο πράσινο,έχω ένα μεγάλο γραφείο που είναι σχεδόν πάντα τακτοποιημένο,εκεί έχ και το pc,το γραφείο συνδέεται με τη βιβλιοθήκη όπου εκεί πάνω βρίσκεται και το ηχοσύστημα:) (ευτυχώς τα ηχεία είναι κρεμασμένα στον τοίχο:lol: )Μετά το κρεβάτι δίπλα στο γραφείο απο την άλλη πλευρά και μια μεγαλούτσικη νοτυλάπα(ευτυχώς είναι μέσα στον τοίχο!:D Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εγώ το έιχα απωθημένο ποτέ δεν είχα το δικό μου, έτσι μόλις φυγανε τα αδέλφια μου πήρα το δικό μου δωμάτιο. Λοιπόν είναι μικρό χωράει περίπου το εμβαδόν 5 κρεβατιών μονών. έχω δύο κρεβάτια μέσα, ενωμένα για να απλάρω χαλαρά!! και για κάθε ενδεχόμενο (:lol: :lol: ) έβαλα μερικά απλά ράφια για βιβλία, το γραφείο μου που τόχω γεμίσει με σχέδια και στίχους. (και όταν μου λένε οι καθηγητές αν γράφω και στο σπίτι μου στα τραπέζια τους λέω ....ναι!! :D :D ) δίπλα ένα κομοδίνο. ένα στερεοφωνικό!! :shifty: δύο αφίσες των simpsonς, μάλιστα η μία είναι ορθογώνια στην πόρτα. και έβαλα και μια λάμπα που την αγόρασα και είναι χρώμα μπλε με κίτρινα αστέρια!! Αυτα!

 

Υ.Γ αν έχει κανένα αστεγο (κορίτσι;) ) το φιλοξενώ!!

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

για εμενα το δωματιο ειναι τόπο ιερός και ο μονος που ξερει ολα τα μυστικα και τις ανησυχιες μου...:ninja:

το χρωμα απαραιτητο...μια πινελια διαθεσης...

και εννοειται πολυχρωμα και αγαπημενα αντικειλμενα...το καθε ενα μια αναμνηση καλη η κακη...

Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ...

καθε φορα που θελω αλλαγη...το φερνω τουμπα...ειναι απιστευτο το ποσες διαφορετικες διακοσμητικες κινησεις χωραει...

οι γονεις ευπροσδεκτοι και ευτυχως οχι περιεργοι...

καθαριζεται αποκλειστικα και μονο απο εμενα και πολυ τακτικα και ειναι γεματο παρεα καιμ μουσικη...

εχω και συγκατοικους...2 ινδικα χοιριδια...

ολοι οι αλλοι φιλοξενουμενοι,αλλα αυτα μονιμοι κατοικοι και με πολυ αγάπη...

προσφατα εβαψα μπλε σκουρο και την ντουλαπα και την στολισα με πορτοκαλι λουλουδια χαμηλα και νεραιδες...:)

σε ολα τα μερη του κοσμου και να πάω...το δωμάτιο αυτο θα επιζητω....

ενα κραμα στιγμων και συζητησεων σε καθε γωνια...

Link to comment
Share on other sites

για εμενα το δωματιο ειναι τόπο ιερός και ο μονος που ξερει ολα τα μυστικα και τις ανησυχιες μου...:ninja:

το χρωμα απαραιτητο...μια πινελια διαθεσης...

και εννοειται πολυχρωμα και αγαπημενα αντικειλμενα...το καθε ενα μια αναμνηση καλη η κακη...

Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ...

καθε φορα που θελω αλλαγη...το φερνω τουμπα...ειναι απιστευτο το ποσες διαφορετικες διακοσμητικες κινησεις χωραει...

οι γονεις ευπροσδεκτοι και ευτυχως οχι περιεργοι...

καθαριζεται αποκλειστικα και μονο απο εμενα και πολυ τακτικα και ειναι γεματο παρεα καιμ μουσικη...

εχω και συγκατοικους...2 ινδικα χοιριδια...

ολοι οι αλλοι φιλοξενουμενοι,αλλα αυτα μονιμοι κατοικοι και με πολυ αγάπη...

προσφατα εβαψα μπλε σκουρο και την ντουλαπα και την στολισα με πορτοκαλι λουλουδια χαμηλα και νεραιδες...:)

σε ολα τα μερη του κοσμου και να πάω...το δωμάτιο αυτο θα επιζητω....

ενα κραμα στιγμων και συζητησεων σε καθε γωνια...

 

Xmmm εγώ δεν έχω δικό μου δωμάτιο, αλλά σπίτι, ένα κλασσικό εργένικο σπίτι με αυλή που είναι συνέχεια γεμάτο από φίλους έρχονται συνέχεια και ψήνουμε διάφορα καλούδια στα κάρβουνα, πίνουμε μπύρες και γενικά περνάμε καλά. Το λατρεύω:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου δωμάτιο το έχω για να περνάω τις ώρες μου εκεί και φυσικά να κοιμάμαι τα βράδυα.

οι τρεις τοίχοι μου είναι ολόλευκοι χωρίς σημάδια από κάδρα. ο τέταρτος έχει την βιβλιοθήκη.

κουρτίνα δεν έχω περίπου 7 χρόνια. έχω βάλει ένα παραβάν που το αγόρασα πέρυσι. έχει ένα βυσσινί τούλι με χρυσά λουλουδάκια σε κάποια σημεία.

το πάτωμα είναι γεμάτο με βιβλία και φυλλάδια με σημειώσεις. εκεί που δεν είναι τα καλώδια των δύο πολύμπριζων που έχω και συνδέω κάποια gadget μου.

μου αρέσει να ανάβω κόκκινο φωτάκι το βράδυ. επίσης θέλω να πάρω και φωτάκια που αναβοσβήνουνε και να τα βάλω στο παραβάν γύρω γύρω. και κάποια άλλα που θα τα βάλω στον τοίχο σε σχήμα καρδιάς. στο ταβάνι κρέμεται μία σκέτη λάμπα.

αυτός είναι ο προσωπικός μου χώρος :!:

Link to comment
Share on other sites

επίσης θέλω να πάρω και φωτάκια που αναβοσβήνουνε και να τα βάλω στο παραβάν γύρω γύρω. και κάποια άλλα που θα τα βάλω στον τοίχο σε σχήμα καρδιάς. στο ταβάνι κρέμεται μία σκέτη λάμπα.

ειναι πολυ ομορφα...

πηρα προσφατα κι εγω για τρην κρεβατοκαμαρα.στην αρχη φοβηθηκα μην φαινονται καπως...ασχημα αλλα τελικα δινουν μια φοβερη γλυκα και ζεστασια στον χωρο

αυτα που αγορασα εγω ειναι σα τριανταφυλλακια...

τωρα με τα χριστουγεννιατικα θα βρεις μεγαλη ποικιλια και καλες τιμες!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...