Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού το mate κερδίζει στις νυχτερινές φώτο κ χάνει στο θέμα βίντεο... Γιατί στο dxmark τα έχουν βγάλει ισοπαλία;;;
Μόνος σου επιβεβαιωσες και το αποτελεσμα... το mate νυκτερινες.. το S10 video... & selfie... αρα χοντρά ψιλά το λες ισοπαλία....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μόνος σου επιβεβαιωσες και το αποτελεσμα... το mate νυκτερινες.. το S10 video... & selfie... αρα χοντρά ψιλά το λες ισοπαλία....

 

Καμερα δεν ειναι μονο οι νυκτερινες ληψεις παιδια.

Σε σελφι φωτο και σελφι βιντεο καλυτερο το S10.

Σε daylight φωτο ενα τσικ καλυτερο το S10.

Ευρυγωνια καμερα επισης καλυτερο το S10.

Σε ποιοτητα βιντεο πισω καμερας και σταθεροποιησης καλυτερο το S10.

Slow motion λειτουργια καλυτερο το s10.

Στο mate μενει το καλυτερο Lowlight και το 5x zoom.

Για μενα συνολικα ειναι καλυτερη η καμερα του S10 και ας πασχει στο Low light.

Edited by XP130TD

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Εχω μια απορια σχετικα με τα ακουστηκα (μαυρη να μεινει η αναμονη αυτη που εχω εδω και μια εβδομαδα δεν παλευεταιιιι) χθες εχει ενημερωθει το Samsung Member στην εκδοση 3.0.0 οπως προσεξα ομως τα πλεονεκτηματα δεν μου εμφανιζονται καπου (ακομα) για την ωρα τουχαλιστον τι στο καλο θα γινει με αυτη την ιστορια ; Μιλησα χθες ξανα με samsung hellas και μου ειπαν οτι θα φτιαξουν συντομα το προβλημα που υπαρχει μεχρι το τελος της εβδομαδας. Εχει κανεις αλλος τετοιο θεμα ; Εκανε κανεις αλλος την αιτηση ; Πως ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα μια χαρά λειτουργεί και με τη νέα αναβάθμιση. 0a78dd37e7f7f763a10538736acab348.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα μια χαρά λειτουργεί και με τη νέα αναβάθμιση. 0a78dd37e7f7f763a10538736acab348.jpg

Στην Κυπρο φιλε μ ακομη τιποτα τζιφος !!!!!!!!!! Και μου ειπαν πως ως το τελος της εβδομαδας θα το διορθωναν και να ξανα δοκιμασω τις επομενες μερες σημερα ειναι παρασκευη φτανουμε στο τελος της εβδομαδας δηλ. Τα πλεονεκτηματα που τα βρισκουμε ακριβες ειπαμε ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Καμερα δεν ειναι μονο οι νυκτερινες ληψεις παιδια.

Σε σελφι φωτο και σελφι βιντεο καλυτερο το S10.

Σε daylight φωτο ενα τσικ καλυτερο το S10.

Ευρυγωνια καμερα επισης καλυτερο το S10.

Σε ποιοτητα βιντεο πισω καμερας και σταθεροποιησης καλυτερο το S10.

Slow motion λειτουργια καλυτερο το s10.

Στο mate μενει το καλυτερο Lowlight και το 5x zoom.

Για μενα συνολικα ειναι καλυτερη η καμερα του S10 και ας πασχει στο Low light.

 

Δεν διαφωνώ σε αυτά που λες απλά ξέρεις ότι εκεί ο ανταγωνισμός σε κερδίζει κ αντί να βγεις μπροστά το αφήνεις έτσι; έλεγαν για το s9 plus με το διπλό διάφραγμα κ βγάζει ανάλογα με τις συνθήκες και κουραφέξαλα βγήκε το p20 pro και του έκανε πλάκα στις νυχτερινές.. Έχω δει βιντεακια ότι με την gcam κάνει θαύματα το s10. Απλά αφού έχει δυνατότητες το δεκάρι γιατί δεν το κάναν;;

Edited by XP130TD

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακόμα νωρίς να κρίνουμε της φωτο ειδικά σε νυχτερινή λήψη! Το hardware υπάρχει, μένει να δούμε αν στο security update του Μαρτίου γίνει και κάποια αναβάθμιση στις κάμερες για τη νυχτερινή λήψη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ σε αυτά που λες απλά ξέρεις ότι εκεί ο ανταγωνισμός σε κερδίζει κ αντί να βγεις μπροστά το αφήνεις έτσι; έλεγαν για το s9 plus με το διπλό διάφραγμα κ βγάζει ανάλογα με τις συνθήκες και κουραφέξαλα βγήκε το p20 pro και του έκανε πλάκα στις νυχτερινές.. Έχω δει βιντεακια ότι με την gcam κάνει θαύματα το s10. Απλά αφού έχει δυνατότητες το δεκάρι γιατί δεν το κάναν;;

 

Συμφωνω απολυτα! Δεν εχει καμια δικαιολογια η σαμμυ. Επρεπε να δουλεψει στο software και να βαλει και το νεο σενσορα της sony...

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο με τα άλλα είναι, δεν έχει καμία επιπλέον εφαρμογή. Και εγώ από Vodafone το πήρα.

 

Και δεν είχε τίποτα, καμία εφαρμογή; Το s9+ από vodafone έχει εφαρμογές που δεν απεγκαθίστανται. Η μια είναι το myVodafone, που ούτως ή άλλως θα είχα και γω, για να βλέπω χρήση, προσφορές κλπ. Η άλλη, το "start", η οποία, πέρα από το ότι δεν απεγκαθίσταται, δεν απενεργοποιείται καν! Ακόμη και στον περιορισμό χρήσης, πετάει άκυρα notifications που και που.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα! Δεν εχει καμια δικαιολογια η σαμμυ. Επρεπε να δουλεψει στο software και να βαλει και το νεο σενσορα της sony...

 

οταν τα pixel παραγουν αυτο το αποτελεσμα (νυχτερινες) με ενα καρο κινητα με διαφορετικους αισθητηρες....το θεμα ειναι το software-αλγοριθμοι ξεκαθαρα....και η λογικη λεει οτι θα δωσει update...(που επρεπε να το εχει δωσει απ την αρχη).....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και όχι, μπορεί και να μην φτιάξει αισθητά. Εν παση περίπτωση αν κάποιος έχει βάλει στην ιεραρχία του τόσο πολύ το θέμα της κάμερας δεν επιλέγει τη συγκεκριμένη συσκευή. Υπάρχουν άλλες εταιρειες που έχουν αυτοσκοπό το θέμα της κάμερας για αυτούς που θέλουν αυτό και μόνο για κορυφή

Στο θέμα που είχα αναφέρει τελικά θα επιλέξω για την γυναίκα το s9+ που είναι εξαιρετική συσκευή και σε παρά πολύ καλή τιμή σήμερα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και όχι, μπορεί και να μην φτιάξει αισθητά. Εν παση περίπτωση αν κάποιος έχει βάλει στην ιεραρχία του τόσο πολύ το θέμα της κάμερας δεν επιλέγει τη συγκεκριμένη συσκευή. Υπάρχουν άλλες εταιρειες που έχουν αυτοσκοπό το θέμα της κάμερας για αυτούς που θέλουν αυτό και μόνο για κορυφή

Στο θέμα που είχα αναφέρει τελικά θα επιλέξω για την γυναίκα το s9+ που είναι εξαιρετική συσκευή και σε παρά πολύ καλή τιμή σήμερα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ετσι ακριβως, το s10+ ειναι το πιο πληρες κινητο για μενα, χωρις να σημαινει οτι ειναι παντου καλυτερο. Εχει ιδανικο μεγεθος, μπεζελ, πληρεστατο περα απο το Led που ειναι ελλειψη, αλλα δεν ειναι πετσοκομενο με θυρα ακουστικων, μεγαλα Notch κλπ, εχει καλη μπαταρια, καλη καμερα, καλο βιντεο, γενικα ειναι ενα κινητο που δεν λειπει κατι. Τωρα αν καποιος θελει πολυ ενα συγκεκριμενο χαρακτηριστικο και δεν τον νοιαζουν αλλες ελλειψεις, παει αλλου σιγουρα.

ΟΣο για το s9+, νομιζω οτι συμφερει πολυ περισσοτερο η αγορα του.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Kατοχος και εγω απο χθες του s10+ 1tb πρωτες εντυπωσεις καλες λιγο πιο μεγαλο απο s9+ και προσπαθω να μαθω χωρις led notification κατα τα αλλα μεχρι στιγμης πολυ ευχαριστημενος
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα! Δεν εχει καμια δικαιολογια η σαμμυ. Επρεπε να δουλεψει στο software και να βαλει και το νεο σενσορα της sony...

 

Οταν βγαινει κινητο των 1039 ευρω (και αγγιζει τα 1700 στη μεγαλη εκδοση(!!!!) και συζηταμε για gcam (!!!!!!!!!!!!), για βελτιωση του τελικου αποτελεσματος, καπου εχει γινει πολυ μεγαλο λαθος απο τον κατασκευαστη. Ευελπιστω οτι θα φτιαχτουν ολα με 1-2 αναβαθμισεις...

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Άραγε αξίζει η μετάβαση από note 9? Μου αρέσει που είναι μικρότερο από το 9 και επίσης η ultra wide κάμερα

Κατα τα άλλα το πενάκι το χρησιμοποιώ ελάχιστα τώρα

Από μπαταρία λογικά θα είναι κοντά και τα 2

Απλα έπεσε πολύ η τιμή του 9 Καο δεν ξέρω πόσα θα πιάσει σαν μεταχειρισμένο

Επίσης μοτ αρέσει που είναι εκτός από μικρότερο και αρκετά πιο ελαφρύ

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα μας τρελάνετε; Ποιος ψάχνει για gcam? Ποιον δεν τον ικανοποιεί η κάμερα;

Είστε όλοι τώρα στα 35+ clubbers και κάθε βράδυ θέλετε φωτό βραδινές για να τις ανεβάσετε στα social?

Τι είναι αυτά που διαβάζουμε ότι δεν ικανοποιεί η συσκευή σε φωτογραφίες;

Ικανοποιεί το pastel Mate δηλαδή;

Στις 1500 φωτογραφίες που έχω στη συσκευή το 99% είναι την ημέρα. Ακόμη και το βράδυ όμως μια χαρά φωτογραφίες έβγαλα στη Βαρκελώνη και με το προηγούμενο μοντέλο.

Δε μπορώ να σας καταλάβω..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Άραγε αξίζει η μετάβαση από note 9? Μου αρέσει που είναι μικρότερο από το 9 και επίσης η ultra wide κάμερα

Κατα τα άλλα το πενάκι το χρησιμοποιώ ελάχιστα τώρα

Από μπαταρία λογικά θα είναι κοντά και τα 2

Απλα έπεσε πολύ η τιμή του 9 Καο δεν ξέρω πόσα θα πιάσει σαν μεταχειρισμένο

Επίσης μοτ αρέσει που είναι εκτός από μικρότερο και αρκετά πιο ελαφρύ

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Καθεσαι στα αυγα σου. Για την αλλαγη αυτη θα χρειαστεις 300+ ευρω (θεωρω δεδομενο οτι θα κανεις χρηση κουπονιου κλπ), που δικαιολογουνται μονο απο το μεγεθος της αρρωστιας που εχεις ... :lol:οποτε μονο εσυ ξερεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά θα μας τρελάνετε; Ποιος ψάχνει για gcam? Ποιον δεν τον ικανοποιεί η κάμερα;

Είστε όλοι τώρα στα 35+ clubbers και κάθε βράδυ θέλετε φωτό βραδινές για να τις ανεβάσετε στα social?

Τι είναι αυτά που διαβάζουμε ότι δεν ικανοποιεί η συσκευή σε φωτογραφίες;

Ικανοποιεί το pastel Mate δηλαδή;

Στις 1500 φωτογραφίες που έχω στη συσκευή το 99% είναι την ημέρα. Ακόμη και το βράδυ όμως μια χαρά φωτογραφίες έβγαλα στη Βαρκελώνη.

Δε μπορώ να σας καταλάβω..

 

Θα στο θεσουμε αλλιως, γιατι μαλλον δεν καταλαβες το point. Αποδεδειγμενα η gcam δινει καλυτερο αποτελεσμα ακομα και σε καποια samsung, σωστα?

Η μαμα εταιρια εδωσε χειροτερο αποτελεσμα απο αυτο που δινει λογισμικο τριτου κατασκευαστη? Ναι ειναι η απαντηση. Εδω εισαι:

https://www.xda-developers.com/take-better-pictures-on-the-samsung-galaxy-s10-with-a-google-camera-port/

Ε τοτε δεν υπαρχει θεμα προς συζητηση. Ζηταει απο 1039 (!!!!) εως 1700 (!!!!!!!!!!!!!!!) ευρω, για να σου δωσει hardware, που ουτε ο ιδιος κατασκευαστης δεν υποστηριζει σωστα. Κι εδω δε μιλαμε για redmi note 5 των 160 ευρω...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Μάπα το καρπούζι και σε φωτός και στο καλύτερο 4k video που κυκλοφορεί σε mobile συσκευή!

 

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μάπα το καρπούζι και σε φωτός και στο καλύτερο 4k video που κυκλοφορεί σε mobile συσκευή!

 

Σε συνέχεια...

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καθεσαι στα αυγα σου. Για την αλλαγη αυτη θα χρειαστεις 300+ ευρω (θεωρω δεδομενο οτι θα κανεις χρηση κουπονιου κλπ), που δικαιολογουνται μονο απο το μεγεθος της αρρωστιας που εχεις ... :lol:οποτε μονο εσυ ξερεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα στο θεσουμε αλλιως, γιατι μαλλον δεν καταλαβες το point. Αποδεδειγμενα η gcam δινει καλυτερο αποτελεσμα ακομα και σε καποια samsung, σωστα?

Η μαμα εταιρια εδωσε χειροτερο αποτελεσμα απο αυτο που δινει λογισμικο τριτου κατασκευαστη? Ναι ειναι η απαντηση. Εδω εισαι:

https://www.xda-developers.com/take-better-pictures-on-the-samsung-galaxy-s10-with-a-google-camera-port/

Ε τοτε δεν υπαρχει θεμα προς συζητηση. Ζηταει απο 1039 (!!!!) εως 1700 (!!!!!!!!!!!!!!!) ευρω, για να σου δωσει hardware, που ουτε ο ιδιος κατασκευαστης δεν υποστηριζει σωστα. Κι εδω δε μιλαμε για redmi note 5 των 160 ευρω...

Μάλλον αυτό. Κάθομαι εδώ που είμαι

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...Η μαμα εταιρια εδωσε χειροτερο αποτελεσμα απο αυτο που δινει λογισμικο τριτου κατασκευαστη?.

 

Αν ο τρίτος ειδικεύεται στο software τότε δεν είναι παράλογο που είναι καλύτερο από το λογισμικό της μαμάς εταιρίας που ειδικεύεται στο hardware. Από την άλλη όταν μιλάμε για φωτογραφία θα πρέπει να βάζουμε και το βίντεο στη εξίσωση το όποιο προσωπικά έχει μεγαλύτερη αξία και βαρύτητα στην καθημερινότητα μου και από ότι βλέπω το S10 plus χτυπάει κορυφή.

 

Πάντως το καλύτερο τηλέφωνο δεν είναι αυτό που είναι άριστο σε όλους τους τομείς γιατί τέτοιο δεν υπάρχει ;).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν ο τρίτος ειδικεύεται στο software τότε δεν είναι παράλογο που είναι καλύτερο από το λογισμικό της μαμάς εταιρίας που ειδικεύεται στο hardware. Από την άλλη όταν μιλάμε για φωτογραφία θα πρέπει να βάζουμε και το βίντεο στη εξίσωση το όποιο προσωπικά έχει μεγαλύτερη αξία και βαρύτητα στην καθημερινότητα μου και από ότι βλέπω το S10 plus χτυπάει κορυφή.

 

Πάντως το καλύτερο τηλέφωνο δεν είναι αυτό που είναι άριστο σε όλους τους τομείς γιατί τέτοιο δεν υπάρχει ;).

 

Προσωπικα αν μου εδιναν συσκευη 1000+ ευρω που με λογισμικο τριτου εχει μεγαλη διαφορα στο θεμα αποδοση φωτογραφιας, θα ειχε μπει αγγελια το επομενο 5λεπτο. Μια χαρα ειναι η καμερα του s10+, εμενα με καλυπτει, αλλα εδω εγω αναφερομαι σε κατι τελειως διαφορετικο...

Link to comment
Share on other sites

Πω πω τι τρολ...Να βαλουμε gcam δεν βγαζει καλες φωτο....

με πονεσε η κοιλια απο τα γελια...

Που ειναι ο tresor jim με τους τηλεφακους να βρουμε γιατρεια....

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση στα παιδιά που είχαν κάνει προπαραγγελία σήμερα παρέλαβα με κούριερ τα ασύρματα ακουστικά. Το Σάββατο είχα συμπληρώσει τη φόρμα μέσω ίντερνετ( να συμπληρώσω ότι Προσπαθούσα από Παρασκευή αλλά κόλλαγε η σελίδα της Samsung τελικά το Σάββατο ξεκόλλησε )την Τρίτη μου έστειλαν μήνυμα επιβεβαίωσης και σήμερα μου το έστειλαν Μπράβο στη Samsung για τη σβελτάδα της
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει κινητο κυριως για την καμερα του,ας περιμενει το p30pro ή βασικα ας περιμενει μια και καλη το επομενο Pixel που και snapdragon θα εχει και κορυφαια καμερα.

 

Το S10+,τα νεα LG,την σειρα note κλπ τα επιλεγει καποιος για το συνολο που σου προσφερουν.

 

Ουτε σε Benchmarks θα ειναι κορυφη(εκει θα δουμε παλι λογικα τιποτα Oneplus),ουτε σε φωτογραφιες που αργοτερα θα δουμε και τις αλλες προτασεις/ναυαρχιδες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...