Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να μας δώσεις την ρουτίνα?

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Είμαι σε δοκιμές ακόμα,αν θες δοκίμασε τες μαζί μου να μου πεις

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

9925d2996ac2d5a970d787fdae9f9192.jpg6c0797160d36b6bf061fc3de202d740f.jpg

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια περίπου έχω κάνει αλλά πιο απλό. Το έχω κάνει με το wifi της δουλειάς/σπιτιού. Ναι έχω δει διαφορά , γιατί στην δουλειά τουλάχιστον έχω κάκιστο σήμα και μου εξοικονομεί γύρω στο 8 με 10% μπαταρία μέσα στο 8 ωρο-10 ώρα.2f270bfb6a9ac8fa2712ce3ea3b8c118.jpg

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια περίπου έχω κάνει αλλά πιο απλό. Το έχω κάνει με το wifi της δουλειάς/σπιτιού. Ναι έχω δει διαφορά , γιατί στην δουλειά τουλάχιστον έχω κάκιστο σήμα και μου εξοικονομεί γύρω στο 8 με 10% μπαταρία μέσα στο 8 ωρο-10 ώρα.2f270bfb6a9ac8fa2712ce3ea3b8c118.jpg

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Ωραία, μπορεί να προσθέσω και εγώ την τοποθεσία στο πρώτο,το δεύτερο είναι άλλη ρουτίνα μόνο για το βράδυ που δεν χρησιμοποιώ την συσκευή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως εξαιρετικός ο συγκεκριμένος αυτοματισμός, νομίζω και σε εμένα έχει κάνει διαφορά στη μπαταρία.

 

Παρεμπιπτόντως επειδή έχω ένα αντίστοιχο για τις περιπτώσεις εκτός σπιτιού/γραφείου (για ενεργοποίηση data, 4g, φωτεινότητα κλπ.), υπάρχει δυνατότητα ορισμού προτεραιότητας μεταξύ των routines ώστε να μην υπάρχουν conflicts;

 

Πχ. Έχω ρουτίνα για το βράδυ με απενεργοποίηση του Wi-fi, μόλις κλείσει το wi-fi όμως ξεκινάει άλλο routine γιατί νομίζει είμαι εκτός σπιτιού... κάποια ιδέα;

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως εξαιρετικός ο συγκεκριμένος αυτοματισμός, νομίζω και σε εμένα έχει κάνει διαφορά στη μπαταρία.

 

Παρεμπιπτόντως επειδή έχω ένα αντίστοιχο για τις περιπτώσεις εκτός σπιτιού/γραφείου (για ενεργοποίηση data, 4g, φωτεινότητα κλπ.), υπάρχει δυνατότητα ορισμού προτεραιότητας μεταξύ των routines ώστε να μην υπάρχουν conflicts;

 

Πχ. Έχω ρουτίνα για το βράδυ με απενεργοποίηση του Wi-fi, μόλις κλείσει το wi-fi όμως ξεκινάει άλλο routine γιατί νομίζει είμαι εκτός σπιτιού... κάποια ιδέα;

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν θες ανέβασε με screenshot τις ρουτίνες σου να δω μήπως μπορώ να βοηθήσω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Sofos

 

Καλησπέρα μπορείς στις ρουτίνες σου να βάλεις και τοποθεσία. Αυτό που έχω παρατηρήσει ότι η σειρά ενεργοποίησης των ρουτίνων παίζει σημαντικό ρόλο για αυτό θέλει λίγο σκέψη και ταίριασμα με το πρόγραμμα σου.

 

Πέρα από τις ρουτίνες που προτείνετε εγώ χρησιμοποιώ και μια ακόμα που αφορά την ισχύ του wifi. Απενεργοποιώ το wifi όταν η ισχύς του σήματος είναι χαμηλή και σε συνδυασμό με την αυτόματη ενεργοποίηση wifi από τις ρυθμίσεις έχω μόνιμα σωστή εναλλαγή δικτύων wifi ανάμεσα σε ορόφους, repeaters κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Όντως εξαιρετικός ο συγκεκριμένος αυτοματισμός, νομίζω και σε εμένα έχει κάνει διαφορά στη μπαταρία.

 

Παρεμπιπτόντως επειδή έχω ένα αντίστοιχο για τις περιπτώσεις εκτός σπιτιού/γραφείου (για ενεργοποίηση data, 4g, φωτεινότητα κλπ.), υπάρχει δυνατότητα ορισμού προτεραιότητας μεταξύ των routines ώστε να μην υπάρχουν conflicts;

 

Πχ. Έχω ρουτίνα για το βράδυ με απενεργοποίηση του Wi-fi, μόλις κλείσει το wi-fi όμως ξεκινάει άλλο routine γιατί νομίζει είμαι εκτός σπιτιού... κάποια ιδέα;

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και βρήκα την λύση, έβαλα στις άλλες ρουτίνες χρονική διάρκεια να κλείνουν ενα λεπτό πριν ανοίξει η Βραδυνή ρουτίνα και να ανοίγουν το πρωί ένα λεπτό μετά το κλείσιμο της, υπάρχουν πάρα πολλές ρυθμίσεις με λίγο ψάξιμο μπορείς να κάνεις τα πάντα αυτόματα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Αν θες ανέβασε με screenshot τις ρουτίνες σου να δω μήπως μπορώ να βοηθήσω

 

@Sofos

 

Καλησπέρα μπορείς στις ρουτίνες σου να βάλεις και τοποθεσία. Αυτό που έχω παρατηρήσει ότι η σειρά ενεργοποίησης των ρουτίνων παίζει σημαντικό ρόλο για αυτό θέλει λίγο σκέψη και ταίριασμα με το πρόγραμμα σου.

 

Πέρα από τις ρουτίνες που προτείνετε εγώ χρησιμοποιώ και μια ακόμα που αφορά την ισχύ του wifi. Απενεργοποιώ το wifi όταν η ισχύς του σήματος είναι χαμηλή και σε συνδυασμό με την αυτόματη ενεργοποίηση wifi από τις ρυθμίσεις έχω μόνιμα σωστή εναλλαγή δικτύων wifi ανάμεσα σε ορόφους, repeaters κτλ.

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και βρήκα την λύση, έβαλα στις άλλες ρουτίνες χρονική διάρκεια να κλείνουν ενα λεπτό πριν ανοίξει η Βραδυνή ρουτίνα και να ανοίγουν το πρωί ένα λεπτό μετά το κλείσιμο της, υπάρχουν πάρα πολλές ρυθμίσεις με λίγο ψάξιμο μπορείς να κάνεις τα πάντα αυτόματα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια! Η αλήθεια είναι πως προτιμώ για λόγους διαχείρισης μπαταρίας ό,τι αφορά το GPS να το έχω αρκετά περιορισμένο, οπότε η λύση με τη χρονική διάρκεια στις ρουτίνες είναι η ιδανική λύση στο θέμα που είχα αναφέρει!

 

Ευχαριστώ πολύ παίζει μια χαρά πλέον, αν και πιστεύω θα διευκόλυνε αν έδινε και δυνατότητα ορισμού προτεραιότητας μεταξύ των αυτόματων routines.

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα με τη bixby την πατούσα κ έπαιζε ιντερνετικο ράδιο γιατί τη βγάλανε αυτή;;

 

Προσφατα μου έπεσε με θήκη Samsung led με τη μούρη κ φορούσε μόνο τη ζελατίνα του εργοστασίου με τη νέα οθόνη που του έβαλα λόγω burn in

Έπεσε από πεζούλι ψηλά με τη μούρη (οθόνη). Έκανε πάνω στη ζελατίνα μια γρατσουνιά γδαρσιμο την έβγαλα για να σιγουρευτώ κ δόξα τω Θεω ΔΕΝ έπαθε απολύτως τίποτα... Σήμερα έβαλα μια ζελατίνη σε ένα κατάστημα των 12 ευρώ την εκτύπωσαν μπροστά μου.. Έκατσε καλά όχι τελεια,

Μου είπαν ότι δεν σπάει η οθόνη με αυτήν ούτε γρατσουνιεται με κατσαβίδι ... Ένας φίλος που το έβαλε σε s10 plus, μου είπε του έπεσε 5 φορές κ δεν έχει πάθει ΤΊΠΟΤΑ. Έχει ωραία αίσθηση σου αφήνει σαν λεπτή σιλικόνη, δουλεύουν όλα οκ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα με τη bixby την πατούσα κ έπαιζε ιντερνετικο ράδιο γιατί τη βγάλανε αυτή;;

 

 

 

Προσφατα μου έπεσε με θήκη Samsung led με τη μούρη κ φορούσε μόνο τη ζελατίνα του εργοστασίου με τη νέα οθόνη που του έβαλα λόγω burn in

 

Έπεσε από πεζούλι ψηλά με τη μούρη (οθόνη). Έκανε πάνω στη ζελατίνα μια γρατσουνιά γδαρσιμο την έβγαλα για να σιγουρευτώ κ δόξα τω Θεω ΔΕΝ έπαθε απολύτως τίποτα... Σήμερα έβαλα μια ζελατίνη σε ένα κατάστημα των 12 ευρώ την εκτύπωσαν μπροστά μου.. Έκατσε καλά όχι τελεια,

 

Μου είπαν ότι δεν σπάει η οθόνη με αυτήν ούτε γρατσουνιεται με κατσαβίδι ... Ένας φίλος που το έβαλε σε s10 plus, μου είπε του έπεσε 5 φορές κ δεν έχει πάθει ΤΊΠΟΤΑ. Έχει ωραία αίσθηση σου αφήνει σαν λεπτή σιλικόνη, δουλεύουν όλα οκ

Κι εγώ μετά από μια αγαρμπη κατάσταση αναγκαστικά έβγαλα την εργοστασιακή ζελατίνα η οποία ήταν και η μοναδική που καθόταν καλά μαζί με την spiegen σιλικόνης που έχω και με έχει βολέψει. Από τότε έχω βάλει 3 από αυτές που εκτυπώνονται ειδικά για το κινητό μας, και παρόλο που έχει μια όμορφη και "ελαστική" αίσθηση , εντούτοις μετά από 3 ή τέσσερις ημέρες δεν κάθετε και την πετάει στις γωνίες. Το ξέρω ότι είναι θέμα της θήκης, αλλά με έχει βολέψει αυτή και δεν θα ήθελα κάτι πιο ογκώδες. Στην Samsung Γλυφάδας που ρώτησα, δεν βάζαν εργοστασιακή. Οπότε πάμε με προσοχή και βλέπουμε. Καλημέρα σε όλους

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μετά από μια αγαρμπη κατάσταση αναγκαστικά έβγαλα την εργοστασιακή ζελατίνα η οποία ήταν και η μοναδική που καθόταν καλά μαζί με την spiegen σιλικόνης που έχω και με έχει βολέψει. Από τότε έχω βάλει 3 από αυτές που εκτυπώνονται ειδικά για το κινητό μας, και παρόλο που έχει μια όμορφη και "ελαστική" αίσθηση , εντούτοις μετά από 3 ή τέσσερις ημέρες δεν κάθετε και την πετάει στις γωνίες. Το ξέρω ότι είναι θέμα της θήκης, αλλά με έχει βολέψει αυτή και δεν θα ήθελα κάτι πιο ογκώδες. Στην Samsung Γλυφάδας που ρώτησα, δεν βάζαν εργοστασιακή. Οπότε πάμε με προσοχή και βλέπουμε. Καλημέρα σε όλους

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει πουθενά εργοστασιακή μεμβράνη και για να πω και για το σχόλιο πιο πάνω... η οθόνη σπάει άμα χτυπήσει πλάγια ή σε γωνία για αυτό μια θήκη ακόμα και αυτές τις Samsung με καπάκι έχουν πολλές πιθανότητες να την σώσουν ακόμα και αν ανοίξει το κάλυμμα κατά την πτώση.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μετά από μια αγαρμπη κατάσταση αναγκαστικά έβγαλα την εργοστασιακή ζελατίνα η οποία ήταν και η μοναδική που καθόταν καλά μαζί με την spiegen σιλικόνης που έχω και με έχει βολέψει. Από τότε έχω βάλει 3 από αυτές που εκτυπώνονται ειδικά για το κινητό μας, και παρόλο που έχει μια όμορφη και "ελαστική" αίσθηση , εντούτοις μετά από 3 ή τέσσερις ημέρες δεν κάθετε και την πετάει στις γωνίες. Το ξέρω ότι είναι θέμα της θήκης, αλλά με έχει βολέψει αυτή και δεν θα ήθελα κάτι πιο ογκώδες. Στην Samsung Γλυφάδας που ρώτησα, δεν βάζαν εργοστασιακή. Οπότε πάμε με προσοχή και βλέπουμε. Καλημέρα σε όλους

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στα mediamarkt με 19€ τοποθετούν ζελατίνα case friendly που δεν έχει πρόβλημα με καμία θήκη

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα mediamarkt με 19€ τοποθετούν ζελατίνα case friendly που δεν έχει πρόβλημα με καμία θήκη

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστώ φίλε. θα το κοιτάξω κι αυτό που λες. καλή συνέχεια

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με το Object eraser στην επεξεργασία των φωτογραφιών? Θα μας έρθει ποτέ?

Ποιοί το έχουν πάρει και γιατί υπάρχουν αυτές οι διακρίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στο S20+ αλλά δεν αξίζει. 2-3 φορές θα το. δοκιμάσεις κ μετά θα το ξεχάσεις. Τις περισσότερες φορές αφήνει θαμπάδα στο σημείο που σβήνεις.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω στο S20+ αλλά δεν αξίζει. 2-3 φορές θα το. δοκιμάσεις κ μετά θα το ξεχάσεις. Τις περισσότερες φορές αφήνει θαμπάδα στο σημείο που σβήνεις.

Η αλήθεια είναι ότι το χρειάστηκα αυτές τις ημέρες....

Καλύτερα δηλαδή να έχεις άλλο app

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όπως βλέπω, η τελευταία αναβάθμιση Ιουνίου δεν έχει καλό αποτέλεσμα στην αυτονομία. Υπάρχει τρόπος να επιστρέψω στην προηγούμενη έκδοση firmware (Μαϊου), πάλι σε Android 11? Προσπαθώ με το Odin αλλά δεν προχωράει η εγκατάσταση. Πιθανό να έχει να κάνει με το Android 11. Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να κάνεις λίγη υπομονή και θα στρώσει.

Κάνε ένα clear cache και χρησιμοποίησε την εφαρμογή galaxy Labs από το Galaxy store να κάνει βέλτιστοποιηση εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όπως βλέπω, η τελευταία αναβάθμιση Ιουνίου δεν έχει καλό αποτέλεσμα στην αυτονομία. Υπάρχει τρόπος να επιστρέψω στην προηγούμενη έκδοση firmware (Μαϊου), πάλι σε Android 11? Προσπαθώ με το Odin αλλά δεν προχωράει η εγκατάσταση. Πιθανό να έχει να κάνει με το Android 11.

 

Downgrade δεν γίνεται από ότι ξέρω ...

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς πτώση της μπαταρίας με το update Ιουνίου;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς πτώση της μπαταρίας με το update Ιουνίου;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε μένα όλα καλά!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα όλα καλά!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις καλό screen on time;πόσο καιρό έχεις την συσκευή σού;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...