Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κοιτάξετε όμως όλοι να είναι στα 15w ....για πραγματικά γρήγορα σαν τον απλό φορτιστή....Επίσης οι 15w περιλαμβάνουν και καλώδιο μαζί με φορτιστή δλδ μπριζακι ταχείας φόρτισης σαν αυτό που έχουμε....συμφέρει αφού παίζει στο 25έυρο νομίζω κάποιο απ όλα....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω ρολόι και ακουστικά και το κινητό τώρα σκέφτομαι να τσιμπήσω ένα samsung fast charge wireless ....Είναι πολύ βολικό...αφου τα ακουμπάς επάνω και φορτίζουν....Ούτε καλώδια ούτε τπτ....δίπλα στο κομοδίνο το αφήνεις και άντε γεια....

 

 

Χρωστας κέρασμα σου έβαλα την ιδέα χα χα :lol:

Κ γω θα το σκεφτώ κάποια στιγμή για το watch αν κ με καλύπτει το στρατος

Κ για την ασύρματη φόρτιση... Λεφτά υπάρχουν δεν έγινε κ κάτι αν το φορτίζουμε με το καλώδιο κ παίζεις ταυτόχρονα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Βασικά για ασύρματα φορτιστή το ψήνω από όταν πήρα τα buds....προχθές δλδ...Από βδομάδα θα ανέβω μια public να δω τι παίζει....Γιατί κάπου βγάλαν κ προσφορές....απλά μωρέ βολεύει ειδικά ο διπλός...Εγώ μόνο βράδυ τα φορτίζω....κινητό κάθε βράδυ...ρολόι κάθε 4 μέρες περίπου και ακουστικά...Δεν ξέρω ακόμη μπαταρία έχουν....ΔΛΔ τα ακουμπάς και μπαμ....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Έχω στην κατοχή μου τόσο το galaxy s10 plus , όσο και το XS Max. Χάρηκα για τη συγκυρία αυτή και μπήκα σε μια διαδικασία συγκρίσεων και ελέγχων έτσι ώστε να καταλήξω σε ένα.

Πραγματικά το galaxy είναι κορυφαία συσκευή. Διαπίστωσα ότι ο ήχος του με ικανοποίησε λιιιγο περισσότερο από το Max λόγω του ότι διαπίστωσα πιο καθαρά πρίμα και κάπως πιο μεστό ήχο, χωρίς όμως να σημαίνει ότι αυτό ξεπερνά κατά πολύ το iPhone.

Παράλληλα διαπίστωσα σε ορισμένες εφαρμογές να είναι αίσθητα πιο ταχύ το galaxy. Στα παιχνίδια όμως ανοίγει πιο γρήγορα το iPhone.

Στις φωτογραφίες μου άρεσε περισσότερο το galaxy γιατί σε σκοτεινά μέρη ανταποκρίνεται καλύτερα από το iPhone επίσης ενθουσιάστηκα με την λήψη gif και με τις δυνατότητες του ευρυγώνιου φακού. Με βίντεο δεν ασχολούμαι αλλά νομίζω ότι υπερτερεί και εκεί το galaxy. Από την άλλη το iPhone βγάζει ιδιαίτερα ικανοποιητικές φωτογραφίες και θεωρώ ότι τα χρώματα του είναι πιο φυσικά από του Samsung.

Επιπλέον, μου αρέσει η δυνατότητα της αντιστροφής φόρτισης όπως και το δακτυλικό αποτύπωμα με το οποίο δεν είχα προβλήματα πού να με δυσανασχετούν. Δεν με πείραζε δηλαδή που μερικές φορές το έπιανε με τη δεύτερη. Ένα πολύ σημαντικό προτέρημα του galaxy είναι ότι το χειρίζεσαι λόγω του μικρότερου βάρους και του ότι είναι λίγο πιο στενό και πιο λεπτό, πολύ πιο εύκολα από το βαρύ iPhone. Μου άφησε μια ιδιαίτερα ευχάριστη αίσθηση στο χέρι με συνέπεια να θέλω διαρκώς να το επεξεργάζομαι. Από την άλλη απογοητεύτηκα κάπως από την μπαταρία του galaxy αφού αν και μου έβγαζε άνετα την ημέρα έπρεπε να κάνω κάποιες παραμετροποιησεις ώστε να καταφέρω το βράδυ να πέσω για ύπνο με 40% ενώ στο iPhone αυτό γινόταν χωρίς παραμετροποιησεις και πιο αβίαστα! Έπρεπε δηλαδή να αφαιρέσω την αυτόματη φωτεινότητα από το galaxy , να αφαιρέσω τον εντοπισμό θέσης , να αφαιρέσω την ενημέρωση μερικών λογαριασμών και κάποιες άλλες ρυθμίσεις που είδα στο Ίντερνετ ώστε να μπορώ να εξοικονομήσω μπαταρία που να μου κρατήσει αβίαστα και μέχρι το μεσημέρι της επόμενης ημέρας. Στο iphone αυτό γινόταν χωρίς εκπτώσεις και περιορισμούς! Παρατήρησα επίσης όταν έβαζα δίπλα δίπλα τα κινητά ότι το λευκό του iPhone ήταν εμφανώς πιο ζωηρό από του galaxy παρόλο που όταν έβλεπα κάποιο βίντεο υπερηχε ξεκάθαρα το Samsung!

Μετά από όλα αυτά δεν έχω αποφασίσει ακόμα ποιο θα κρατήσω. Αμφιταλαντευομαι ακόμα.

Δεν έχω καμία εμμονή με καμία μάρκα , έχω χρησιμοποιήσει πολλα Samsung και πολλά iPhone και μάλιστα αλλάζω περίπου ανα 6μηνο συσκευές! Αυτό που μου λείπει περισσότερο είναι το οικοσύστημα της apple με iCloud iMessage airdrop. Επίσης η υλοποίηση σε μερικές εφαρμογές όπως του Instagram είναι πιο ομαλή στο iOS παρά στο Android.

Συνεχίζω τις δοκιμές και απολαμβάνω δυο από τις κορυφαίες συσκευές που υπάρχουν αυτή τη στιγμή.

Να είστε πάντα καλά!

 

Σχεδόν το μεγαλύτερο μέρος της δημοσίευσής σου, θα μπορούσα να την έχω συντάξει και εγώ.

Θα συμπλήρωνα πως είμαι από αυτούς που δεν με ενόχλησαν ποτέ το notch του iPhone X/XS/XSmax αλλά όταν είδα το διπλό punch hole, "ζήτησα" να είχε μικρότερο notch και το XSmax μου.

Αντιθέτως, αυτό που δεν θα ήθελα στο iPhone αντίστοιχα, είναι οι edge οθόνες, τις οποίες παραδέχομαι ότι υπερασπιζόμουν από εποχή S6 Edge+, αλλά πλέον δεν βρίσκω λόγο ύπαρξης. Είναι και πιο εύθραυστες.

Το FaceID είναι κόλλημα. Νομίζω ότι η Apple τους πρόλαβε όλους με αυτή την τεχνολογία. Θα ήθελα να έχει εφευρεθεί νωρίτερα το in-sreen finger scanner και ίσως με είχε κερδίσει αυτό.

Θα ήθελα να τολμήσω να γράψω ότι βρίσκω την οθόνη του XSmax ανώτερη από του S10+. Είναι ο ορισμός της ισορροπίας. Δεν ξέρω πως αλλιώς να το γράψω αλλά ο,τιδήποτε βάλω δίπλα της, ακόμη και του S10+, μου φαίνεται από λίγο ως πολύ κουραστικό.

Το κινητό μπορεί να είναι βαρύ, αλλά η αίσθηση ποιότητας υλικών, είναι ασύγκριτη. Πχ το SS που έχει για bezel το iPhone, δεν συγκρίνεται ουδεμία σε αντοχή με το αλουμίνιο της Samsung.

 

Αυτό που δεν μπορώ να αλλάξω εύκολα πλέον, είναι το UI της Apple με τα gestures, τον τρόπο multitasking αλλά και ότι δεν ασχολείσαι ποτέ με task manager, sot κλπ.

 

Το προηγούμενο iPhone που είχα πάρει ήταν το iPhone 5. Όλα τα χρόνια ενδιάμεσα πέρασα από όλα τα κορυφαία Galaxy μοντέλα και ο λόγος που είχα άρνηση να πάω σε Apple ξανά, ήταν οι μικρές οθόνες και τα μη OLED πάνελ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω ρολόι και ακουστικά και το κινητό τώρα σκέφτομαι να τσιμπήσω ένα samsung fast charge wireless ....Είναι πολύ βολικό...αφου τα ακουμπάς επάνω και φορτίζουν....Ούτε καλώδια ούτε τπτ....δίπλα στο κομοδίνο το αφήνεις και άντε γεια....
Κι εγώ θα το τσιμπήσω μελλοντικά

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Να κοιτάξετε όμως όλοι να είναι στα 15w ....για πραγματικά γρήγορα σαν τον απλό φορτιστή....Επίσης οι 15w περιλαμβάνουν και καλώδιο μαζί με φορτιστή δλδ μπριζακι ταχείας φόρτισης σαν αυτό που έχουμε....συμφέρει αφού παίζει στο 25έυρο νομίζω κάποιο απ όλα....
Επίσης κοιτάξτε στο ακρουτζ για Wireless power banks. Είναι power banks που φορτιζεις και wireless. Δλδ μπορείς ταυτόχρονα 3 συσκευές., 2 από τις 2 εξόδους και μια ασύρματα ακουμπιντας την πάνω στο powerbank
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κοιτάξτε στο ακρουτζ για Wireless power banks. Είναι power banks που φορτιζεις και wireless. Δλδ μπορείς ταυτόχρονα 3 συσκευές., 2 από τις 2 εξόδους και μια ασύρματα ακουμπιντας την πάνω στο powerbank

 

 

 

Ωραίος δεν το ξερά αυτό....Αλλά στα ποσά watt είναι ξέρουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, συνηθως μετα απο πωσο καιρο παραλαμβανουμε τα BUDS αφου μας ερθει η θετικη απαντηση απο samsung ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, συνηθως μετα απο πωσο καιρο παραλαμβανουμε τα BUDS αφου μας ερθει η θετικη απαντηση απο samsung ?

 

Φίλε μου διάβασε μας κ λίγες σελίδες πιο πίσω έχει ενδιαφέρον..

Τα παιδιά που τα πήραν ως τώρα είπαν για 3 εργάσιμες κανονικά και 2 ακόμα αν μεσολαβεί σαββατοκύριακο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Οι γενικότερες εντυπώσεις για την οθόνη ποιες είναι; Πήρα το κινητό χτες και τα χρώματα μου φαίνονται πολύ ήπια γενικά.. (το εχω ήδη θέσει σε vivid στις ρυθμίσεις)

 

Ειδικά όταν μπήκα στο ινστα και είδα τα προηγούμενα ποστ μου εξεπλάγην..

 

Μήπως φταίει η δική μου συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

 

 

Οι γενικότερες εντυπώσεις για την οθόνη ποιες είναι; Πήρα το κινητό χτες και τα χρώματα μου φαίνονται πολύ ήπια γενικά.. (το εχω ήδη θέσει σε vivid στις ρυθμίσεις)

 

 

 

Ειδικά όταν μπήκα στο ινστα και είδα τα προηγούμενα ποστ μου εξεπλάγην..

 

 

 

Μήπως φταίει η δική μου συσκευή;

Όχι, είναι η dynamic amoled για να έχεις όσο πιο κοντινά στην πραγματικότητα χρώματα γίνεται.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι η dynamic amoled για να έχεις όσο πιο κοντινά στην πραγματικότητα χρώματα γίνεται.

 

Αφου λοιπον τοσα χρονια μας συνήθισαν σε μια oversaturated ψευτικη κατάσταση τώρα είπαν να μας τα πάρουν όλα πίσω και να μας επιστρέψουν στην πραγματικότητα??

 

Το θέμα είναι να υπάρχει μια ομοιομορφία στις οθόνες να βλέπουμε όλοι τα ίδια!

Edited by chaottic
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς πως απενεργοποιείται στα buds η εκφωνηση του ονόματος που σε καλει?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Οι γενικότερες εντυπώσεις για την οθόνη ποιες είναι; Πήρα το κινητό χτες και τα χρώματα μου φαίνονται πολύ ήπια γενικά.. (το εχω ήδη θέσει σε vivid στις ρυθμίσεις)

 

Ειδικά όταν μπήκα στο ινστα και είδα τα προηγούμενα ποστ μου εξεπλάγην..

 

Μήπως φταίει η δική μου συσκευή;

Καλημέρα φίλε, έχω πάρει μέχρι στιγμής όλες τις ναυαρχίδες της Samsung από s6plus και μετά, πιστεύω ότι αυτή είναι η καλύτερη amoled με τα πιο φυσικά χρώματα...:)
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς πως απενεργοποιείται στα buds η εκφωνηση του ονόματος που σε καλει?
Ok ακυρο ...κατεβασα ελληνικη φωνη...και ολα οκ

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έχω θέμα με τα μάτια και πολλές φορές ενεργοποιω το μπλε φίλτρο, με το s10 τα νιώθω πολύ πιο ξεκούραστα.

Ελιωνα στο α8 και ποναγαν μετά, λιώνω στο s10 και δε νιώθω τίποτα.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αφου λοιπον τοσα χρονια μας συνήθισαν σε μια oversaturated ψευτικη κατάσταση τώρα είπαν να μας τα πάρουν όλα πίσω και να μας επιστρέψουν στην πραγματικότητα??

 

Το θέμα είναι να υπάρχει μια ομοιομορφία στις οθόνες να βλέπουμε όλοι τα ίδια!

Μα δεν είναι τόσο χαοτική η διαφορά, δίπλα δίπλα τα έχω με Note 9 και 1 μήνα τώρα ποτέ δεν είπα πω πω μα πόσο μεγάλη διαφορά έχουν οι οθόνες.

Είναι αυτό το κλικ που έχουν αλλάξει το οποίο ούτε κουράζει τα μάτια, είναι πιο φυσικά τα χρώματα, και όσο saturated χρειάζεται (γιατί ακόμα είναι).

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω ρολόι και ακουστικά και το κινητό τώρα σκέφτομαι να τσιμπήσω ένα samsung fast charge wireless ....Είναι πολύ βολικό...αφου τα ακουμπάς επάνω και φορτίζουν....Ούτε καλώδια ούτε τπτ....δίπλα στο κομοδίνο το αφήνεις και άντε γεια....
Θόρυβο κάνει? Αν το έχεις δίπλα στο κομοδίνο το βράδυ ακούγεται?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω τον Fast wireless duo της Sammy τον περσινό όμως που είναι σε κλίση γιατί δε με βόλευε ο φετινός που είναι flat, δεν ακούγεται τίποτα. Εντελώς αθόρυβος σε σχέση με έναν Spigen που έχω παράλληλα που ακούγονται τα coils.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη εργάσιμη και ακουστικά άφαντα ελπίζω ναμην έπιασαν οι κατάρες κάποιων.. Θοδωρή τι ώρα σε είχαν πάρει και ποια εταιρεία;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ενας συμφορουμιτης στο διπλα θεμα'' Ακριβώς γι αυτό θέλουν την ασύρματη φόρτιση. Γιατί βαριούνται να κουνήσουν το κουλό τους και να βάλουν ένα απλό καλώδιο! Είναι η νέα εποχή της βαρεμάρας και της παρακμής. '':lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ενας συμφορουμιτης στο διπλα θεμα'' Ακριβώς γι αυτό θέλουν την ασύρματη φόρτιση. Γιατί βαριούνται να κουνήσουν το κουλό τους και να βάλουν ένα απλό καλώδιο! Είναι η νέα εποχή της βαρεμάρας και της παρακμής. '':lol::lol:

παντως πολυ βολικη ,εχω και στο γραφειο και στο σπιτι την ορθια για να βλεπεις και τις ενδειξεις και δεν χαλας και το βυσμα

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ενας συμφορουμιτης στο διπλα θεμα'' Ακριβώς γι αυτό θέλουν την ασύρματη φόρτιση. Γιατί βαριούνται να κουνήσουν το κουλό τους και να βάλουν ένα απλό καλώδιο! Είναι η νέα εποχή της βαρεμάρας και της παρακμής. '':lol::lol:
Όποιος έχει δουλέψει ασύρματη φόρτιση δε την αλλάζει με τίποτα. 5 χρόνια τη χρησιμοποιώ από εποχή S6 Edge+ και είναι τεράστια ευκολία. Ούτε να ψάχνεις το βράδυ καλώδια, είσαι στο γραφείο το ακουμπάς, το παίρνεις οπότε θέλεις, συν ότι προστατεύω τη μπαταρία της συσκευής. Ούτε τον fast wireless χρησιμοποιώ, αφού κάθε βράδυ θα το βάλω να φορτίσει ας κάνει και 3 ώρες, δε με απασχολεί.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη εργάσιμη και ακουστικά άφαντα ελπίζω ναμην έπιασαν οι κατάρες κάποιων.. Θοδωρή τι ώρα σε είχαν πάρει και ποια εταιρεία;

 

Λοιπόν 27 Μου ήρθε η επιβεβαίωση και 1 Απρίλη μεσημέρι με κάλεσε η speedex ο τι ήρθαν.....υπομονή λοιπόν μωρέ κ εσύ μην μου βιάζεσαι τόσο.....χχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει δουλέψει ασύρματη φόρτιση δε την αλλάζει με τίποτα. 5 χρόνια τη χρησιμοποιώ από εποχή S6 Edge+ και είναι τεράστια ευκολία. Ούτε να ψάχνεις το βράδυ καλώδια, είσαι στο γραφείο το ακουμπάς, το παίρνεις οπότε θέλεις, συν ότι προστατεύω τη μπαταρία της συσκευής. Ούτε τον fast wireless χρησιμοποιώ, αφού κάθε βράδυ θα το βάλω να φορτίσει ας κάνει και 3 ώρες, δε με απασχολεί.

 

Για να εχεις δουλεψει ασυρματη φορτιση βεβαια πρεπει πρωτα το κινητο/εταιρεια σου να την υποστηριζει κιολας :cool:

Link to comment
Share on other sites

Για να εχεις δουλεψει ασυρματη φορτιση βεβαια πρεπει πρωτα το κινητο/εταιρεια σου να την υποστηριζει κιολας :cool:

 

 

 

Πω πω τι κανονια ήταν αυτή ρε fulgorinio χα χα

Έχω αγωνία να μου έρθουν κ να γίνουν ένα με το αυτί μου θα φάω τα νύχια απτά πόδια μου χα χα :lol:

Μετά θα ανυπομονώ για το update και η ζωή συνεχίζεται χα χα.

Μακάρι να είχα γραφτεί νωρίτερα εδώ στο φόρουμ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...