Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί σε skroutz κλπ, τα Dual Sim είναι πιο φτηνά από τα κανονικά?

 

Έχουν κάποια άλλη διαφορά οι συσκευές πέρα από το sim slot?

 

Sorry αν έχει απαντηθεί ήδη αλλά η αναζήτηση δε μου έβγαλε κάτι :O

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η πτώση τιμής στο ακροθτζ

Την Παρασκευή που μας πέρασε το φτηνότερο 939 και σήμερα 867 ευρώ

Μεγάλη πτώση θεωρώ

 

Μα από την αρχή έδιναν τα μεγάλα καταστήματα κουπόνια των 150-200 ευρω. Οπότε κάπου εκεί ήταν η τιμή του.

Τυχεροί αυτοί που το πήραν με κουπόνι και τιμολόγιο και πήραν και τα ακουστικά δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Μα από την αρχή έδιναν τα μεγάλα καταστήματα κουπόνια των 150-200 ευρω. Οπότε κάπου εκεί ήταν η τιμή του.

Τυχεροί αυτοί που το πήραν με κουπόνι και τιμολόγιο και πήραν και τα ακουστικά δώρο.

 

 

Ακόμα δεν τα πήρα στα χέρια μου τα ακουστικά αλλά νιώθω όντως τυχερός όπως τα λες... Καλά από εποχή s3 ειμαι με σαμσουνγκ. Note 2. 3. 4 s7 edge. S8 plus s9 plus κ τώρα. S10 plus... Νομίζω τελείως δώρο θα έπρεπε να μας. Στείλουν τη συσκευή :X :lol:

Καλά δεν θα βγούνε χαμένοι πάλι στο αναδιπλωμενο για εκεί με βλέπω εκτός κ δεν φέρει update για νυχτερινές ισάξιες με huawei.

Αλλιώς θα βρεθώ αγκαλιά με Κινέζο χα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μην λες μεγάλα λόγια γιατί ο κινέζος περιμένει.. Θα μαραζώσεις με αυτό το update για τις βραδινές lol

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην λες μεγάλα λόγια γιατί ο κινέζος περιμένει.. Θα μαραζώσεις με αυτό το update για τις βραδινές lol

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Οχι ας φενομαι μιρλας δεν το σκέφτομαι πια..

Ειναι ετσι για το γκαμωτο της υπόθεσης ότι το έταξαν όχι ότι μ λείπει τρελά..

 

Στο mate 20 pro λόγω ομορφιάς οθόνης όταν είναι οκ ηχείων θα πήγαινα πιο εύκολα αποτι στο p30 pro.

Κάποια στιγμή πιστεύω όλοι θα πάμε κ από huawei..

Με το deal που έκλεισα για το s10+ κ αν μ έρθουν με το καλό τα ακουστικά δεν γινόταν ναμην κάνω την αλλαγή από s9plus

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Γνωρίζει κανείς καμιά σοβαρή και αξιόπιστη εταιρία για ασφάλεια κινητού ;
The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Γνωρίζει κανείς καμιά σοβαρή και αξιόπιστη εταιρία για ασφάλεια κινητού ;

 

Δυστυχώς ο ξηρόΓιαννόπουλος που ζητούσε 35 ευρώ για ένα χρόνο δεν κάνει πια για κινητά...

Στο Γερμανό που το πήρα δεν μπόρεσαν να μ πούνε τιμή...

Ουτε τους πήραν τηλέφωνο πίσω απτά κεντρικά να τους ενημερώσουν... Αύριο θα το ψάξω κ γω ξανά κ θα γράψω σχόλιο... Ίσως κάνω κ μια φασαρία στον Γερμανό... Τους είπα ήδη μια φορά είναι δυνατόν να θέλει κάποιος να δώσει επιπλέον λεφτά κ ναμην ασχολούνται...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κατα την αγορα του δικου μου κινητου απο Mediamarkt,εκανα ασφαλιση 1 ετους και το συμβολαιο ειναι απο Allianz.

Δες αν ασφαλιζει μεμονωμενα και τους ορους φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

Πως εξηγούνται οι πτώσεις τιμών; Δεν πουλάει όπως περίμεναν, κάτι άλλο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Υπάρχει τεράστιος ανταγωνισμός μεταξύ των προμηθευτών και πληθώρα καναλιών διανομής και η χονδρική τιμή του είναι χαμηλή που επιτρέπει τετοιες τιμές με το κέρδος να είναι ικανοποιητικό μέσα από μεγάλους όγκους πωλήσεων για όσους δεν διατηρούν μεγάλα φυσικά καταστήματα με υψηλά σταθερά κόστη.

Δεν είναι όπως με την apple που ακόμη και στην χοντρική τιμή έχει μεγάλο έλεγχο.

Εδώ μιλάμε για κόστος χονδρικής από ένα συγκεκριμένο όγκο παραγγελιών που μπορεί να πέσει ακόμα και στα 500€ προ ΦΠΑ.

 

Sent from my SM-T715 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έπειτα από μιση μερα ενασχόλησης με τα buds μόνο καλά λόγια έχω να πω.....

Πολύ βολικά σαν hads free αφού μπορείς να πάρεις μόνο το ένα μαζί και άμα τελειωσει η μπαταρία πέρνεις το άλλο....Είναι απίστευτα βολικά αλλά επικίνδυνο να το χάσεις λίγο του ότι είναι μικρό....θέλουν μια συνήθεια στο αυτί μέχρι να μάθεις το βάλε βγάλε γρήγορα....

Σε ποιότητα ήχου στις κλήσεις είναι ικανοποιητικά

Αλλά.....

Αλλά σε ήχο από youtube και μουσική είναι από πάρα πολύ καλά έως εξαιρετικά θα έλεγα ως προς την ποιότητα και την ένταση....απλά πρέπει να μάθεις να τα βάζεις σωστά στο αυτί για να ακούς και σωστά....

Με λίγα λόγια εξαιρετικά παρόλο που είναι και τζάμπα....Αλλά και 150 εύρο που κοστίζουν τα αξίζουν πιστευω Γιατί είναι και hads free και κορυφαία ακουστικά.....

 

 

Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Κατα την αγορα του δικου μου κινητου απο Mediamarkt,εκανα ασφαλιση 1 ετους και το συμβολαιο ειναι απο Allianz.

Δες αν ασφαλιζει μεμονωμενα και τους ορους φυσικα.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει κατηγορία για ασφάλιση κινητού στο site τους . Θα τους καλέσω αύριο για περισσότερες πληροφορίες..

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ασχετο αλλα σημαντικο.....μετα απο μια αναβάθμιση του galaxy wearable το app κρασάρει μόλις πάει να κάνει σύνδεση με το ρολόι....Μόνο με το ρολόι....με αποτέλεσμα να μην γίνεται σύνδεση μεταξύ τους....η λύση είναι μια και μόνο αυτή....γυρνάς την συσκευή στα αγγλικά...Ναι κ όμως...Και οταν κάνει σύνδεση και μετά πάλι στα ελληνικά αφού συνδεθει....Δεν ξέρω γιατί αλλά μάλλον κάποιο bug υπάρχει εκεί....το έχουν πάθει κ άλλοι.....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έπειτα από μιση μερα ενασχόλησης με τα buds μόνο καλά λόγια έχω να πω.....

Πολύ βολικά σαν hads free αφού μπορείς να πάρεις μόνο το ένα μαζί και άμα τελειωσει η μπαταρία πέρνεις το άλλο....Είναι απίστευτα βολικά αλλά επικίνδυνο να το χάσεις λίγο του ότι είναι μικρό....θέλουν μια συνήθεια στο αυτί μέχρι να μάθεις το βάλε βγάλε γρήγορα....

Σε ποιότητα ήχου στις κλήσεις είναι ικανοποιητικά

Αλλά.....

Αλλά σε ήχο από youtube και μουσική είναι από πάρα πολύ καλά έως εξαιρετικά θα έλεγα ως προς την ποιότητα και την ένταση....απλά πρέπει να μάθεις να τα βάζεις σωστά στο αυτί για να ακούς και σωστά....

Με λίγα λόγια εξαιρετικά παρόλο που είναι και τζάμπα....Αλλά και 150 εύρο που κοστίζουν τα αξίζουν πιστευω Γιατί είναι και hads free και κορυφαία ακουστικά.....

 

 

Αυτα

 

Άντε ρε τεο κ περίμενα σχόλιο σου για τα ακουστικά..

Τα περιμένω κ γω πως κ πως..

Σε ελληνικο review έλεγε ότι είναι φοβερό για μουσική κτλ αλλά σε κλήσεις δεν είναι τόσο καλό.. Ίσως με κάποιο update να γίνει ακόμα καλύτερο. Όντως θα θέλουν προσοχή Ναμη χαθεί αλλά το κουτάκι του μπορείς να έχεις παντού μαζί..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε τεο κ περίμενα σχόλιο σου για τα ακουστικά..

Τα περιμένω κ γω πως κ πως..

Σε ελληνικο review έλεγε ότι είναι φοβερό για μουσική κτλ αλλά σε κλήσεις δεν είναι τόσο καλό.. Ίσως με κάποιο update να γίνει ακόμα καλύτερο. Όντως θα θέλουν προσοχή Ναμη χαθεί αλλά το κουτάκι του μπορείς να έχεις παντού μαζί..

 

 

Εσυ με τα update κατι εχεις παθεις...χαχαχα....Μια χαρά είναι κ έτσι Μην αγχωνεσαι....

Link to comment
Share on other sites

Εσυ με τα update κατι εχεις παθεις...χαχαχα....Μια χαρά είναι κ έτσι Μην αγχωνεσαι....

 

Άστα να πάνε στον ύπνο μ βλέπω πως παίρνω update χα χα. Εδώ δεν μ στέλνουν ούτε το προκαθορισμένο ασφαλείας

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνε στον ύπνο μ βλέπω πως παίρνω update χα χα. Εδώ δεν μ στέλνουν ούτε το προκαθορισμένο ασφαλείας

 

 

Τι κάθεσαι και σκας δώσε μια odin να ξεμπερδεύεις....450 mb είναι σιγά.....

Link to comment
Share on other sites

χαχα μπράβο φίλος καλοριζικα !!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ margo τώρα είδα το μήνυμα σου :-)

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα σχεδόν καθημερινής χρήσης και πάντα σε σχέση με το S9+ έχω να πω τα εξής:

1. Οθόνη πιο αναβαθμισμένη. Έλλειψη του φαινομένου του "πιξελιάσματος" του μαύρου στον χαμηλό φωτισμό.

2. Κάμερες καλύτερες, ειδικά στο θέμα του βίντεο. Ίδιες λήψεις, σε ίδιες συνθήκες και αναπαραγωγή στην ίδια τηλεόραση. Ορατή η διαφορά.

3. Μπαταρία τέρας.

4. Μικρόφωνα αναβαθμισμένα.

5. Αποτύπωμα για κλάματα πραγματικά. Τραγική υλοποίηση. Χωρίς μεμβράνη, με αλχημείες κλπ (2 αποτυπώματα στο ίδιο δάχτυλο), φτάνω στην καλύτερη σε ποσοστό 50% επιτυχίας.

6. Έλλειψη led μου έχει στοιχίσει.

7. Τέλος αν και δεν το περίμενα, είναι μεγάλη έλλειψη του "3d button" τόσο ως προς την επιστροφή στην αρχική οθόνη, αλλά κυρίως ως προς την ενεργοποίηση της οθόνης, για να δεις ειδοποιήσεις κλπ. Τώρα και με την έλλειψη του led, πρέπει ή να ενεργοποιήσεις την AOD (που δεν το κάνω από την εποχή s7 edge) ή να πατήσεις το power button, που δεν ξέρω την αντοχή του σε βάθος χρόνου. Η μόνη λύση που βρήκα μέχρι στιγμής είναι το double tap.

 

Γενικά, εάν είχε ένα led και πιο αξιόπιστο σαρωτή αποτυπωμάτων, θα μιλάγαμε για το καλύτερο κινητό της samsung στη σειρά s

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Και που να δοκιμάσεις το δακτυλικό σε κανά Χαβάη ή OP...

Έχω 1 δακτυλικό για 1 δάχτυλο. Σύνολο 4 δακτυλικά για 4 δάχτυλα (αντίχειρες και δείκτες).

Τώρα δοκίμασα 10 συνεχόμενες φορές να το ξεκλειδώσω και δεν έπιασε μόνο η μία.

Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ διαφωνώ. Το δαχτυλικό του S10+ είναι επικό κυριολεκτικά. Ή κάτι κάνετε λάθος ή έχουν πρόβλημα οι συσκευές και τα δάχτυλά σας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε περίπτωση να παίρνω από Cosmote τα updates με ένα μήνα καθυστέρηση οπότε το έκανα debrand μέσω Odin περνόντας την multi csc
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...