Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είναι φυσιολογικό να ακούγετε σαν να κουνάει κάτι μέσα στην καμερα;

 

 

Από ότι είπες έφαγε μια τούμπα. Όχι δεν είναι φυσιολογικό, σε καμία συσκευή αν το κουνάς δεν ακούγεται τίποτα αυτό έλειπε..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είπες έφαγε μια τούμπα. Όχι δεν είναι φυσιολογικό, σε καμία συσκευή αν το κουνάς δεν ακούγεται τίποτα αυτό έλειπε..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Φίλε εάν είχες Samsung από s9 plus και μετά κ note 9 θα γνώριζες ότι αυτόν το θόρυβο τον κάνει το μεταβλητό διάφραγμα του φακού.....εάν έχεις κουνά το και θα δεις....εάν όχι τότε βρες μια και άκουσε το....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εάν είχες Samsung από s9 plus και μετά κ note 9 θα γνώριζες ότι αυτόν το θόρυβο τον κάνει το μεταβλητό διάφραγμα του φακού.....εάν έχεις κουνά το και θα δεις....εάν όχι τότε βρες μια και άκουσε το....
Ισχύει ακριβώς αυτό.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό το άνοιξε κλείσε είναι λίγο ανησυχητικό για το πόσο θα αντέξει, ειδικά σε κάποιον που κάνει πολλή χρήση της κάμερας.

Ελπίζω αν βγάλει κάτι να βγει στη διετία :p

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό το άνοιξε κλείσε είναι λίγο ανησυχητικό για το πόσο θα αντέξει, ειδικά σε κάποιον που κάνει πολλή χρήση της κάμερας.

Ελπίζω αν βγάλει κάτι να βγει στη διετία :p

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για να συμβεί κάτι αυτό θα πρέπει κάποιος να έχει κολλημένο το κινητό στο χέρι με ένα powerbank και να τραβάει φωτο 24ψρες το 24ωρο

Για 365 μέρες άυπνος εννοείται

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ήρθε mail με πρόγραμμα επιστροφής από vodafone. To S9+ αξιολογείται στα 275€ συν 100€ προωθητική = 375. Πολύ μέτριο... και δεν διευκρινίζει αν παίζει κι ανάλογα με ποιο s10 θα πάρεις, παραπέμπει σε κατάστημα για περισσότερες πληροφορίες.

 

 

 

 

 

Δεν έχει gesture όπως στο s9; Με swipe στην οθόνη δηλαδή.

 

εχει gesture κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι φυσιολογικό να ακούγετε σαν να κουνάει κάτι μέσα στην καμερα;

 

Εγώ έχω το Ν8,και έκανα μια προσπάθεια και κούνησα την συσκευή,και ναι κάτι ακούγεται...Μάλλον είναι ο μηχανισμός του OIS....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Ν8,και έκανα μια προσπάθεια και κούνησα την συσκευή,και ναι κάτι ακούγεται...Μάλλον είναι ο μηχανισμός του OIS....

 

Δε νομίζω να είχε ois..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα s8, s9 που κούνησα δεν άκουσα κάτι... Δηλαδή που ακούγεται από plus και πάνω; Ούτε στο Max ακούω κάτι από διάφραγμα (ξέρω άσχετο αλλά λέμε)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα s8, s9 που κούνησα δεν άκουσα κάτι... Δηλαδή που ακούγεται από plus και πάνω; Ούτε στο Max ακούω κάτι από διάφραγμα (ξέρω άσχετο αλλά λέμε)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Στο δικο μου note9 ακουγεται,αμυδρα μεν αλλα ακουγεται

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναπώ....

Τα s9 plus Και note 9 έχουν μεταβλητό διάφραγμα από f.1.5 έως f 2.4 όπως και τα s10....Αυτό ακούγεται.....σε άλλους πιο πολύ σε άλλους πιο λίγο....το γιατί δεν το γνωρίζω αλλά αυτό ακούγεται Όχι το ois....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η συσκευη κατεφθασε και ειναι πολυ καλυτερη απο την πρωτη που παρελαβα. Η εξυπηρετηση απο την samsung ηταν αριστη
Link to comment
Share on other sites

περασα από Γερμανο, public, δεν εχουν εκθεση το σ10+, κοιταξα στο gmsarena για τις διαστασεις

 

samsung note 9 gsmarena : Dimensions 161.9 x 76.4 x 8.8 mm

 

huawei mate 20 pro gsmarena: Dimensions 157.8 x 72.3 x 8.6 mm

 

samsung s10+ gsmarena : Dimensions 157.6 x 74.1 x 7.8 MM

 

το σ10+ είναι 2 χιλιοστα μεγαλυτερο από το mate, και 2,5 χιλιοστα μικροτερο από το note 9

to mate το εχω, εχει μικρο πλατος, και φοβάμαι το ιδιο και για το σ10+ .

Link to comment
Share on other sites

περασα από Γερμανο, public, δεν εχουν εκθεση το σ10+, κοιταξα στο gmsarena για τις διαστασεις

 

samsung note 9 gsmarena : Dimensions 161.9 x 76.4 x 8.8 mm

 

huawei mate 20 pro gsmarena: Dimensions 157.8 x 72.3 x 8.6 mm

 

samsung s10+ gsmarena : Dimensions 157.6 x 74.1 x 7.8 MM

 

το σ10+ είναι 2 χιλιοστα μεγαλυτερο από το mate, και 2,5 χιλιοστα μικροτερο από το note 9

to mate το εχω, εχει μικρο πλατος, και φοβάμαι το ιδιο και για το σ10+ .

 

 

 

Από note έχει διαφορά στο χέρι....το νιώθεις πιο μικρό πιο ελαφρύ γενικά καλύτερα.....

Από mate το νιώθεις λίγο πιο πλατύ αλλά πιο λεπτό....Πάνω κάτω ψιλοιδιο....με note όμως έχει αρκετή διαφορα....

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είχε ois..

 

Ποιο δεν έχει OIS,το Note 8???Τον ίδιο θόρυβο έκανε στην κάμερα και το S7,μήπως και εκείνο δεν είχε OIS???

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το ξαναπώ....

Τα s9 plus Και note 9 έχουν μεταβλητό διάφραγμα από f.1.5 έως f 2.4 όπως και τα s10....Αυτό ακούγεται.....σε άλλους πιο πολύ σε άλλους πιο λίγο....το γιατί δεν το γνωρίζω αλλά αυτό ακούγεται Όχι το ois....

Παντός τον ίδιο θόρυβο οτανκουναω το Note 8 κάνει και το S9+,που τα έχω δίπλα δίπλα...Τώρα αν είναι κάτι άλλο πάσο...Τον ίδιο θόρυβο είχε και το S7,και επειδή το είχα ρωτήσει όταν το είχα πάρει η απάντηση ήταν ότι είναι το OIS...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για το ois δεν ξέρω αν κάνει θόρυβο πάντως το άλλο που σου είπα κάνει όντως θόρυβο....

 

Εγώ το θυμάμαι γιατί όταν είχα πάρει το S7,μου είχε κάνει πολύ εντύπωση,και νόμιζα ότι έχει κάποιο προβλήμα...Έκανα ερώτηση και μου απάντησαν ότι αυτός ο θόρυβος είναι το OIS...Παντος τον ίδιο θόρυβο τον ακούω και στο Note 8,και στο S9+,και είναι ο ίδιος όπως τον θυμάμαι στο S7...

Link to comment
Share on other sites

trade n save γερμανου , δεν ξερω αν ισχυει τωρα

 

για φορητότητα. Κάθε πελάτης μπορεί να επιστρέψει ταυτόχρονα κατ’ ανώτατο όριο μέχρι

τέσσερις (4) συσκευές για την αγορά ενός (1) προϊόντος. Αν αγοράσει δύο προϊόντα μπορεί

να επιστρέψει οκτώ συσκευές κοκ. Ο πελάτης δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να ζητήσει

την επιστροφή της συσκευής που πούλησε. Ο πελάτης έχει την υποχρέωση να αφαιρέσει

από τη συσκευή του τις κάρτες SIM ή/και κάρτες μνήμης και να διαγράψει τα προσωπικά

του δεδομένα και τα λοιπά στοιχεία που ήταν αποθηκευμένα σε αυτή. Σε αντίθετη

περίπτωση, το κατάστημα και η εταιρία ΑΚ Recycling – Fonebank δεν ευθύνονται για την

τυχαία καταστροφή, απώλεια ή αλλοίωση αυτών και για την αθέμιτη επεξεργασία τους από

οποιονδήποτε τρίτο. Η ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΑΒΕΕ και το Δίκτυο Καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ δε

φέρουν καμία ευθύνη έναντι του πελάτη από την σύμβαση πώλησης της συσκευής του

στην εταιρία ΑΚ Recycling - Fonebank.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο δεν έχει OIS,το Note 8???Τον ίδιο θόρυβο έκανε στην κάμερα και το S7,μήπως και εκείνο δεν είχε OIS???

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντός τον ίδιο θόρυβο οτανκουναω το Note 8 κάνει και το S9+,που τα έχω δίπλα δίπλα...Τώρα αν είναι κάτι άλλο πάσο...Τον ίδιο θόρυβο είχε και το S7,και επειδή το είχα ρωτήσει όταν το είχα πάρει η απάντηση ήταν ότι είναι το OIS...

 

Ωπα με καψατε, είδα Ν8 και πήγε το μυαλό μου στο Nokia..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ωπα με καψατε, είδα Ν8 και πήγε το μυαλό μου στο Nokia..

 

Ναι για συντομία έγραψα Ν8....Γι'αυτό μου έκανε εντύπωση αυτό που έγραψες...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως συνεχίζει να κάνει κάποια lag στο animation κάποιων εφαρμογών όπως το Samsung internet όταν ανοίγω και κλείνω. Βάζοντας nova και ρυθμισμένο όπως είναι το εργοστασιακό UI είναι πολύ πιο smooth και δεν κολλάει πουθενά. Στο μόνο που μου τα χαλάει είναι το animation του task manager που σχεδόν το κάνει σαν να μην έχει animation.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ήρθε mail με πρόγραμμα επιστροφής από vodafone. To S9+ αξιολογείται στα 275€ συν 100€ προωθητική = 375. Πολύ μέτριο.

 

Τι εννοεις πολυ μετρια τα 375ευρω?Τοσο περιπου πωλουνται στις αγγελιες τα S9+(αναλογα του ποσο καιρο το εχει ο καθενας και σε τι κατασταση),αρα για δεδομενα αλυσιδας ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις πολυ μετρια τα 375ευρω?Τοσο περιπου πωλουνται στις αγγελιες τα S9+(αναλογα του ποσο καιρο το εχει ο καθενας και σε τι κατασταση),αρα για δεδομενα αλυσιδας ειναι μια χαρα.

 

Μέτρια μάλλον εννοεί λόγω οτι ναι στο κρατάει 375 αλλά ζητάει και 639 ευρω για να πάρεις το s10+ οπότε δεν συμφέρει.

Καλύτερα να το πουλήσεις και να πάρεις το s10+ με τα 150-200 ευρω κουπόνια που μοίραζαν τα καταστήματα η ακόμα και απο σκρουτζ

Link to comment
Share on other sites

στην wind εχουν πρόγραμμα trade up and save. μπορει καποιος να ανεβασει το λινκ, γιατι ψαχνω και δεν το βρισκω..

 

και στην Vodafone, αλλα δεν μπορω να το κανω να δουλεψει

https://www.vodafone.gr/exypiretisi/yphresies/vodafone-buy-back/

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως συνεχίζει να κάνει κάποια lag στο animation κάποιων εφαρμογών όπως το Samsung internet όταν ανοίγω και κλείνω. Βάζοντας nova και ρυθμισμένο όπως είναι το εργοστασιακό UI είναι πολύ πιο smooth και δεν κολλάει πουθενά. Στο μόνο που μου τα χαλάει είναι το animation του task manager που σχεδόν το κάνει σαν να μην έχει animation.

 

Λύνεται και αυτό αν χρησιμοποιείς το αναβαθμισμένο task changer. Γενικά έχω παρατηρήσει ότι ο συνδυασμός Nova με τις αρχικές ρυθμίσεις του OneUI launcher είναι μια πολύ καλή και αψεγάδιαστη εμπειρία..

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...