Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι προ παραγγελίες πρέπει να έχουν πάει με μπούνια και στο αγγλικό Amazon, το plus έχει εξαντληθεί.

 

Πολύ σωστά. Εάν δε παραγγείλεις απο την Samsung σήμερα (ακόμα μπορείς σαν Προπαραγγελία) αποστολη έχει στις 21 Μαρτίου.

Link to comment
Share on other sites

...δεν ξερω μ'αυτα και μ'αυτα,δεν με επεισε πολυ η Samsung φετος ,για τις κοσμογονικες αλλαγες...ακυρωσα την παραγγελια, και μενω με το Note9 μεχρι το Σεπτεμβριο(και πηρα και το 512gb,ετσι για να λεω πως κατι αλλαξα :lol::lol:)

 

Ε ναι γιατι ως γνωστον το target group του s10+ ειναι το note 9 :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Με Public που μίλησα δεν έχουν ενημερώσει λέει πότε θα παραλάβουν ή θα αποστείλουν.

 

Ακριβώς το ίδιο μου είπε το Πλαίσιο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από Κωστόβολο μου είπαν ότι μέχρι το βράδυ θα μου έρθει μήνυμα με τον αριθμό αποστολής.

Η προπαραγγελία έγινε στις 21-02.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυριο απογευματάκι παραλαμβάνω απο Κωτσόβολο με προπαραγγελια κι εγώ 21 πρωί.

 

Μετράμε αντίστροφα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα προ ολίγου με τον διευθυντή του Public σε επαρχιακό κατάστημα. Έχει γίνει πανικός με τις προ-παραγγελίες και δε μπορούν να καλυφθούν όλες.

Στις 26 Φλεβάρη έκανα τη δικιά μου και θα είμαι στο δεύτερο κύμα αποστολών μιας και οι συσκευές που ήρθαν Ελλάδα δεν έφτασαν για να καλυφθεί η ζήτηση.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις παρελαβα απο Γερμανο πριν λιγο βεβαια ακομα στο κουτι το εχω γιατι δεν το ηξερα οτι θα ερθει νωριτερα και δεν εχω παρει θηκη :lol:

 

Επισης παλι καλα που ημουν σπιτι μιας τηλεφωνο δεν με πηραν να με ενημερωσουν οτι θα ερθει σημερα τελικα παρολο που τους το ειχα τονισει στην παραγγελια να παρουν ενα τηλεφωνο πρωτα να ενημερωσουν :rtfm:

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις παρελαβα απο Γερμανο βεβαια ακομα στο κουτι το εχω γιατι δεν το ηξερα οτι θα ερθει νωριτερα και δεν εχω παρει θηκη:lol:

 

 

Ωπ να τος ο πρώτος !

 

Καλορίζικο, ρίξε φωτο μές το κουτί έστω :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ωπ να τος ο πρώτος !

 

Καλορίζικο, ρίξε φωτο μές το κουτί έστω :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Το ιδιο ακριβως με αυτα που εχουν οι αλλοι στο unboxing ειναι δεν ειναι οτι τους εστειλαν καμια promo συσκευη/πακεταρισμα,τωρα εχει ψαξιμο για θηκη για να το ανοιξω το κινητο για να κανω και την ολη διαδικασια για τα ακουστικα.

Link to comment
Share on other sites

Από mediamarkt με τηλεφωνική επικοινωνία ενημερώνουν όσους είναι να παραλάβουν αύριο.

Σημειωσατε ότι έχουν αυστηρή οδηγία όσοι παραλάβουν να είναι με αποδειξη 8/3 και μετά διαφορετικά δεν θα έχουν το δικαίωμα για το δώρο και θα μπλέξει και το κατάστημα πώλησης

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως με αυτα που εχουν οι αλλοι στο unboxing ειναι δεν ειναι οτι τους εστειλαν καμια promo συσκευη/πακεταρισμα,τωρα εχει ψαξιμο για θηκη για να το ανοιξω το κινητο για να κανω και την ολη διαδικασια για τα ακουστικα.
Με την Εθνική και τους πόντους τι εγινε τελικά....??

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Από mediamarkt με τηλεφωνική επικοινωνία ενημερώνουν όσους είναι να παραλάβουν αύριο.

Σημειωσατε ότι έχουν αυστηρή οδηγία όσοι παραλάβουν να είναι με αποδειξη 8/3 και μετά διαφορετικά δεν θα έχουν το δικαίωμα για το δώρο και θα μπλέξει και το κατάστημα πώλησης

 

Στην δικη μου περιπτωση η αποδειξη γραφει πανω 6/3 που σημαινει οτι οπως ειχε αναφερθει και πιο πισω,τοτε λογικα θα πηραν τις συσκευες οι αλυσιδες για την πρωτη φουρνια.

 

Τωρα αυτο που λες περι αποδειξης και ακουστικων θα το τσεκαρω,βεβαια με βολευει να ''μπλεξει''το καταστημα πωλησης μπας και τους τα στειλουν σε αυτους τα ακουστικα μια και καλη και γλυτωσω την ολη διαδικασια μεσω της εφαρμογης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την Εθνική και τους πόντους τι εγινε τελικά....??

 

Μου μπηκαν κανονικα μιας και μου ηρθε email επιβεβαιωσης που τους ειχα ρωτησει,με λιγα λογια ο υπαλληλος θελω να πιστευω οτι απλα δεν γνωριζε και δυστηχως παραπληροφορουσε τον κοσμο(βεβαια αυτο κοστισε σε οσους μπορουσαν να παρουν το κινητο με καρτα Εθνικης κοντα 210ευρω.....

Link to comment
Share on other sites

Reverse wireless power share πολύ γρηγορότερο το S10+ από το Mate 20 Pro.

 

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο που δεν σου δειχνει ο συγκεκριμενος ποσο σου τρωει απο την ιδια την μπαταρια του κινητου.

 

Για παραδειγμα στο προσφατο video απο τον Mobile που φορτισε το pixel3xl,για 12% μπαταρια που του εδωσε εφαγε 20% απο την μπαταρια του S10+.

 

Γιαυτο το λογο νομιζω οτι το reverse charging θα αξιζει μονο για μικροτερες συσκευες οπως smartwatch και earbuds.

 

Ειδικα στα μικροτερα μοντελα με τις μικροτερες μπαταριες.

 

Για να φορτισεις ενα αλλο κινητο αξιζει μονο σε περιπτωση εκτακτης αναγκης που πχ του εκλεισε το κινητο και θελει ελαχιστη μπαταρια πιο πολυ για να το λειτουργησει ως τηλεφωνο μεχρι να το φορτισει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για μικρότερες συσκευές αξίζει ουσιαστικά. Π.χ. πάω ταξίδι και δε χρειάζεται να παίρνω και τον φορτιστή του Galaxy Watch μαζί μου.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Στην δικη μου περιπτωση η αποδειξη γραφει πανω 6/3 που σημαινει οτι οπως ειχε αναφερθει και πιο πισω,τοτε λογικα θα πηραν τις συσκευες οι αλυσιδες για την πρωτη φουρνια.

 

 

 

Τωρα αυτο που λες περι αποδειξης και ακουστικων θα το τσεκαρω,βεβαια με βολευει να ''μπλεξει''το καταστημα πωλησης μπας και τους τα στειλουν σε αυτους τα ακουστικα μια και καλη και γλυτωσω την ολη διαδικασια μεσω της εφαρμογης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Μου μπηκαν κανονικα μιας και μου ηρθε email επιβεβαιωσης που τους ειχα ρωτησει,με λιγα λογια ο υπαλληλος θελω να πιστευω οτι απλα δεν γνωριζε και δυστηχως παραπληροφορουσε τον κοσμο(βεβαια αυτο κοστισε σε οσους μπορουσαν να παρουν το κινητο με καρτα Εθνικης κοντα 210ευρω.....

Ίσως είσαι ο μοναδικός.... Ωραιος!!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ναι για μικρότερες συσκευές αξίζει ουσιαστικά. Π.χ. πάω ταξίδι και δε χρειάζεται να παίρνω και τον φορτιστή του Galaxy Watch μαζί μου.
Ή και ειμαι καθοδόν στο αμάξι , το κινητό παίρνει ρεύμα από το αυτοκίνητο και μου δίνει τη δυνατότητα να φορτίσω ρολοι/ακουστικά

 

Πάντως είδα ότι έβγαλαν νέο ασύρματο φορτιστή duo pad που αναμένεται περίπου στα μέσα του μήνα.

100 στα ελληνικά καταστήματα, 70 το βρήκα στο αμαζον.

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συζητάτε ρε παίδες πως θα χρησιμοποιηθεί το reverse charge με ξεπερνάει..

Εγώ θα φορτιζω τo note 8 που ddr2 που ξεμενει συνέχεια :-p μέχρι να γεμίσει. Γιατί απλά μπορώ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είσαι ο μοναδικός.... Ωραιος!!

 

Μπα δεν ειμαι ο μοναδικος,απλα πολλοι αλλοι εχουν την νοοτροπια και δεν αναφερουν καθολου τις προσφορες για να μην πεσουν με τα μουτρα ολοι και βγουν Out of stock με κινδυνο να μην παραλαβουν ουτε οι ιδιοι.

 

Εμεις οι λιγοι που τα αναφερουμε αυτα ειμαστε στα κοροιδα με την δικη τους λογικη.

 

Αν δεις δηλαδη οταν το ειχα πρωτοαναφερει αυτο για το go4more,ολως τυχαιως δεν πηρα καμια απολυτως απαντηση εστω αρνητικη ή οτι δεν ισχυει για αγορα απο το καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αντίστοιχη περίπτωση με την Eurobank- MM έμπλεξα και δεν βρήκα άκρη τελικά από την πλευρά του Media)...

Έπρεπε να προχωρήσω και αν γινόταν στραβή....να έκανα υπαναχωρηση....στις 14 μέρες....

 

Πάντως γενικότερα πρέπει να υπάρχει συνεργασία αυτό είναι και το νόημα της κοινότητας....

 

Έχεις δικιο

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Reverse wireless power share πολύ γρηγορότερο το S10+ από το Mate 20 Pro.

 

 

Τι άλλο θα δούμε.γιατι να μας ενδιαφέρει δηλαδή αν φορτίζει γρηγορότερα αντίστροφα το σ10+ από το ματε 20 pro ?ειναι λόγος να προτιμήσεις την μια από την άλλη συσκευή?δεν έχω τίποτα μαζί σου που το ποσταρες αλλά με αυτόν που το βγάζει στο youtube

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο θα δούμε.γιατι να μας ενδιαφέρει δηλαδή αν φορτίζει γρηγορότερα αντίστροφα το σ10+ από το ματε 20 pro ?ειναι λόγος να προτιμήσεις την μια από την άλλη συσκευή?δεν έχω τίποτα μαζί σου που το ποσταρες αλλά με αυτόν που το βγάζει στο youtube

 

Αυτος που το βγαζει στο youtube δεν φταιει σε κατι.

1)Συγκρινει τις ταχυτητες προς ενημερωση του κοσμου

2)Εννοειται οτι το κανει και για τα κλικ μιας και ειναι η δουλεια του.

 

Για τους περισσοτερους στην Ελλαδα ακομα και η ασυρματη φορτιση ειναι gimmick,δεν εχει να λεει κατι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...