Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να το πάρεις την ημέρα κυκλοφορίας, καθώς θα εξαντληθεί. Λογικά. Πέρα από αυτό όμως είναι και ψυχολογικό το θέμα αφού δίνουν και δώρο μαζί ώστε να τονοσουν τις πωλήσεις καθώς ο 1ος μήνας, η 1η μέρα κλπ μετράνε ακόμα και στην χρηματιστήριακη αξία, ασχέτως άλλων παραγόντων, αλλά δίνουν μια εικόνα για την πορεία και την διεισδυτικοτητα του προϊόντος..που όταν είναι η κορυφαία ναυαρχίδα της κάθε εταιρείας μας νοιάζει πολύ

 

Συμφωνώ με όλα αυτά που λες. Όμως θα έπρεπε η παράδοση σε αυτούς που κάνουν προ παραγγελία να είναι 3-4 μέρες πιο πριν. Ενάρξει και το δώρο που δίνει δεν είναι κάτι που όλοι περίμεναν. Τι να πω. Έχει γίνει και αυτή σαν την apple. Όσο για την μπαταρία που όλους μας νοιάζει νομίζω η εμπειρία τόσα χρόνια μας λέει ότι δεν θα φανεί από τις πρώτες μέρες. Πάντα φτιάχνει μετά από κάποιες αναβαθμίσεις. Υπομονή λοιπόν στο θέμα μπαταρίας και μη δίνετε πολύ σημασία στο βίντεο που ήδη έχουν βγει. Όπως και η κάμερα που την κατηγορούν στις νυχτερινές φωτό θέλει και αυτή αναβαθμίσεις να στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρουμε με τις προπαραγγελιες το χρώμα των ακουστικών που θα δωθεί θα είναι χρώμα της επιλογής μας η μόνο λευκά?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρουμε με τις προπαραγγελιες το χρώμα των ακουστικών που θα δωθεί θα είναι χρώμα της επιλογής μας η μόνο λευκά?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λευκά ναι.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όλα αυτά που λες. Όμως θα έπρεπε η παράδοση σε αυτούς που κάνουν προ παραγγελία να είναι 3-4 μέρες πιο πριν. Ενάρξει και το δώρο που δίνει δεν είναι κάτι που όλοι περίμεναν. Τι να πω. Έχει γίνει και αυτή σαν την apple. Όσο για την μπαταρία που όλους μας νοιάζει νομίζω η εμπειρία τόσα χρόνια μας λέει ότι δεν θα φανεί από τις πρώτες μέρες. Πάντα φτιάχνει μετά από κάποιες αναβαθμίσεις. Υπομονή λοιπόν στο θέμα μπαταρίας και μη δίνετε πολύ σημασία στο βίντεο που ήδη έχουν βγει. Όπως και η κάμερα που την κατηγορούν στις νυχτερινές φωτό θέλει και αυτή αναβαθμίσεις να στρώσει.

 

Μα αυτό γίνεται. Το παίρνεις μερικές μέρες νωρίτερα, αφού σπάνια θα υπάρχει απόθεμα να καλύψει αγορές μετά, θα πάρει λίγες μέρες να ξανά γεμίσουν.. Εξάλλου όλο το νόημα για τον καταναλωτή είναι στο δώρο. Ότι σε βάζει στη διαδικασία να το πάρεις για να μην χάσεις το δώρο γιατί αλλιώς μπορεί πχ να μην είσαι σίγουρος να μην το πάρεις να πας σε άλλο κλπ... Τώρα σε βάζει στο μαντρι, σε αγχώνει να το χτυπήσεις..Αυτό είναι το ζουμί ως προς εμάς

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είχα τηλεφωνική επικοινωνία με το Πλαίσιο, μου είπαν ότι δεν είναι διαθέσιμο προς αποστολή το κινητό (S10+ Green 128gb) η προπαραγγελια έγινε 2 Μαρτίου.

 

Αναμονή...

Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/2019/03/06/psa-blinking-white-pixel-galaxy-s10-display-not-a-defect/

 

Και μετά μου λες δεν μπορεί να βάλει notification led... Δεν θέλει απλά...

 

Δεν έβαλε γιατί δεν ήθελα να βάλει. Κρίμα. :(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα σήμερα πρωί προπαραγγελία ...δλδ υπάρχει περίπτωση να μην το έχω Παρασκευή ούτε από βδομάδα λόγο που έκλεισα τελευταία.??

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είδα σε βίντεο όταν βγάζεις σελφι έχει πάνω στις κάμερες φωτισμό δεν δουλεύουν κ για noti led?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ενάρξει και το δώρο που δίνει δεν είναι κάτι που όλοι περίμεναν. Τι να πω. Έχει γίνει και αυτή σαν την apple.

 

Εχεις δικιο εχει γινει σαν την Apple,μια Apple η οποια μεχρι και το dongle των ακουστικων εβγαλε και τα κινητα της τα πουλαει μεχρι και σημερα με αργο φορτιστη.

 

Μα καλα συγνωμη αλλα τε σκεφτεστε λιγο αυτα που γραφετε ορισμενοι?

 

Που κολλαει η Apple που πουλαει τα ακριβοτερα κινητα της με αργο φορτιστη και πλεον εβγαλε και το dongle για την θυρα ακουστικων με αυτα που προσφερουν εταιρειες οπως η Samsung στα κινητα τους?

Μεχρι και δωρεαν screen protector εχουν τα νεα galaxy,τι αλλο δηλαδη να ζητησει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είδα σε βίντεο όταν βγάζεις σελφι έχει πάνω στις κάμερες φωτισμό δεν δουλεύουν κ για noti led?

 

Οχι, αν και πιστευω με τοσο κραξιμο που εχουν φαει οτι με καποιο update θα το προσθεσουν.Ο φωτισμος ανοιγει για να κοιταξεις (λογο selfie) την καμερα.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Οχι, αν και πιστευω με τοσο κραξιμο που εχουν φαει οτι με καποιο update θα το προσθεσουν.Ο φωτισμος ανοιγει για να κοιταξεις (λογο selfie) την καμερα.
Έχει τρεις χρήσεις στην εναλλαγή τον καμερών ανάβει, στην αναγνώριση προσώπου ανάβει και όταν βάζεις στην μπροστά κάμερα αντίστροφη μέτρηση για να βγάλει selfie ανάβει με παύλες και όταν σβήσουν βγάζει την φωτογραφία. Σαν notification led ΔΕΝ δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

To έχουμε πει πολλάκις, έχουν μπει links στις προηγούμενες σελίδες.

 

Το led γύρω από τις μπροστινές κάμερες θα δουλεύει και σαν notification με επερχόμενο update.

 

Τι λέτε ρε παιδιά, επειδή βλέπετε έναν σένσορα εγγύτητας γνωρίζετε κατευθείαν ότι δεν ήθελε να βάλει led notification. Τι σχέση έχει ο σένσορας με το led; Υπήρχε χώρος για να μπει; Αυτή η σιγουριά σας ότι όλα είναι εύκολα να μπουν κάτω από την οθόνη με ξεπερνά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

To έχουμε πει πολλάκις, έχουν μπει links στις προηγούμενες σελίδες.

 

Το led γύρω από τις μπροστινές κάμερες θα δουλεύει και σαν notification με επερχόμενο update.

 

Τι λέτε ρε παιδιά, επειδή βλέπετε έναν σένσορα εγγύτητας γνωρίζετε κατευθείαν ότι δεν ήθελε να βάλει led notification. Τι σχέση έχει ο σένσορας με το led; Υπήρχε χώρος για να μπει; Αυτή η σιγουριά σας ότι όλα είναι εύκολα να μπουν κάτω από την οθόνη με ξεπερνά.

Σε ξεπερνά; Επειδή δεν έχουμε την ίδια άποψη;

Κατασκευάζεις κινητά και γνωρίζεις κάτι παραπάνω από εμάς;

Link to comment
Share on other sites

Άλλα ντάλα της Παρασκευής το γάλα.

Που ανέφερα ότι κατασκευάζω κινητά;

Εσύ δεν ήσουν αυτός που είπες ότι μπορεί και δε θέλει;

Ave μεγάλε μου κατασκευαστή!!!

https://www.sammobile.com/2019/03/06/psa-blinking-white-pixel-galaxy-s10-display-not-a-defect/

 

Και μετά μου λες δεν μπορεί να βάλει notification led... Δεν θέλει απλά...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Άλλα ντάλα της Παρασκευής το γάλα.

Που ανέφερα ότι κατασκευάζω κινητά;

Εσύ δεν ήσουν αυτός που είπες ότι μπορεί και δε θέλει;

Ave μεγάλε μου κατασκευαστή!!!

Έχεις δίκιο...
Link to comment
Share on other sites

Στους Όρους για τα Buds, είδα το εξής:

 

"Σε περίπτωση που η συμμετοχή καταχωρήθηκε σε στοιχεία ή με συνοδευτικά έγγραφα νομικού προσώπου, ο αιτών αναλαμβάνει να επισυνάψει μέσω του Samsung Members app τα νομιμοποιητικά έγγραφα του νομικού προσώπου καθώς και βεβαίωση πρωτότυπα υπογεγραμμένη από το νόμιμο εκπρόσωπο αυτού, με ρητή δήλωση ότι αποδέχεται να αποδοθεί το δώρο στον αιτούντα. Σε αντίθετη περίπτωση, η συμμετοχή θα θεωρείται αυτοδικαίως άκυρη, της Διοργανώτριας ουδεμίας ευθύνης φερούσης σχετικά."

 

Μίλησα το μεσημέρι με τη Samsung για να μάθω λεπτομέρειες και μου είπαν ότι θέλουν ένα επίσημο έγγραφο (π.χ. καταστατικό) που να φαίνεται σε ποιον ανήκει η επιχείρηση και επίσης θέλουν βεβαίωση γνησίου της υπογραφής από τον ιδιοκτήτη της επιχείρησης, προκειμένου να δοθεί το δώρο στον αιτούντα. Γνωρίζει κανείς αν είναι όντως έτσι; Γιατί μου φαίνονται λίγο τραβηγμένα αυτά που μου είπαν.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Τραβηγμενο ξετραβηγμενο η ιδια η Samsung στο λεει οχι καποιο σκρουτζομαγαζο της γειτονιας.

 

Δικια της ειναι η προωθητικη ενεργεια,αυτη καθοριζει και τους ορους καλως ή κακως.

 

Μακαρι τα ακουστικα να τα εδινε μια και καλη το καταστημα αγορας κατευθειαν αλλα τι να κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

...δεν ξερω μ'αυτα και μ'αυτα,δεν με επεισε πολυ η Samsung φετος ,για τις κοσμογονικες αλλαγες...ακυρωσα την παραγγελια, και μενω με το Note9 μεχρι το Σεπτεμβριο(και πηρα και το 512gb,ετσι για να λεω πως κατι αλλαξα :lol::lol:)
Link to comment
Share on other sites

Εδώ στην Ουγκάντα περιμένουμε :p

 

Public & κωτσοβολος δεν έχουν δώσει σημεία ζωής

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ στην Ουγκάντα περιμένουμε :p

 

Public & κωτσοβολος δεν έχουν δώσει σημεία ζωής

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με Public που μίλησα δεν έχουν ενημερώσει λέει πότε θα παραλάβουν ή θα αποστείλουν.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τι νόημα έχουν οι προπαραγγελίες αν δεν μπορούν να ανταποκριθούν την πρώτη μέρα κυκλοφορίας;
The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Στα Εμιράτα είναι διαθέσιμο στα καταστήματα από την περασμένη Κυριακή αλλά χωρίς τα buds που τα έδιναν μόνο με προπαραγγελία.

Αυτό με χαλάει λίγο από το να το αγοράσω.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...