Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ απολύτως. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο ένα κινητό πρέπει να βγάζει 9 ώρες sot ή 2 ημέρες χρήσης. Όταν νιώσω ότι θα χρειαστώ το κάτι παραπάνω (εξαιρετικά σπάνια) θα μπει fast charge για μισή ώρα και τέλος. Μάλλον μερικοί αρέσκονται να γκρινιάζουν για οτιδήποτε.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Κοίτα, άλλο να λες ότι θέλω 9 ώρες αυτονομία και άλλο να σου λέει ότι χάνει 35% τη μέρα μόνο από αναμονή... Εκεί εγώ διαφωνώ κάθετα.. Το να δώσουν παραπάνω μπαταρία το θέλουμε. Πχ μου έτυχε 2 φορές να με αφήσει το s9 plus σε ταξίδι που δεν είχα φορτιστή μαζί γιατί έτυχε να δουλεύω όλη μετά 4g, social, GPS ώρες, ομιλία ώρες, browsing ώρες, κάμερα αρκετά, γενικά του ήπια το αίμα.. Και πήγα σπίτι οριακά κλείνοντας τα πιο πολλά, κάτι που με note 9 και παρόμοια χρήση δεν είχα ποτέ. Αλλά άλλο αυτό και άλλο να λες ότι κάθεται και αδειάζει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο θα ηταν τα ακουστικα να τα εστελνε η Samsung στον πωλητη και αυτος με την σειρα του να τα εδινε στους πελατες(ή να τα εστελνε).

 

Τσαμπα διαδικασια ειναι αυτη αλλα τελος παντων.

 

Στα της φορτισης,ισως και να το εχει κανει επιτηδες η Samsung το συστημα που εχει για την γρηγορη φορτιση για την υγεια της μπαταριας.

Σε αυτο συμφωνω και εγω φιλε μου θα μπορουσε να τα εδινε μαζι οπως εδωσε το Samsung Dex στο Samsung Galaxy Note 8 τοτε με τις προπαραγελειες του.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια μου εμπειρια απο galaxy κινητο ηταν απο το απλο S7.

 

Επειδη το εν λογω κινητο ομως δεν ειχε σοβαρη μπαταρια για την 1440p οθονη του σε σχεση με το S7 edge,και μιας και αλλαξε και το skin η Samsung αποψη δεν μπορω να εχω.

 

Παντως απο standby αυτονομια που αναφερθηκε πιο πισω για S9+ το βραδυ σε 8ωρο,αναλογη αυτονομια ειδα και σε mate 20pro αλλα και σε Iphone xs max.

 

Battery drain οπως το αναφερει ο συμφορουμιτης αν το εβλεπα,και εμενε ακομα και με factory reset,προσωπικα θα επεστρεφα την συσκευη πισω στο service.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην Αμερικη παντως με το Snapdragon 855 μοντελο,λογικα θα υποστηριζει και Quick Charge.

 

Παντως για την γρηγορη φορτιση ξαναλεω οτι παρα πολλοι δισταζουν να χρησιμοποιησουν ταχυφορτιστες ακριβως επειδη φοβουνται οτι σε συντομο διαστημα θα χαλασει αναποφευκτα η μπαταρια,μιας και υπαρχει κοσμος που κραταει τα κινητα πανω απο 1 ή και 2χρονια.

 

Αν δεν κανω λαθος η Samsung πιο παλια σου εβγαζε επιλογη οταν φορτιζες το κινητο αν θες να φορτιζει γρηγορα ή οχι.Δεν ξερω αν υπαρχει ακομα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε αυτο συμφωνω και εγω φιλε μου θα μπορουσε να τα εδινε μαζι οπως εδωσε το Samsung Dex στο Samsung Galaxy Note 8 τοτε με τις προπαραγελειες του.

 

Εγω παντως δεν καταλαβαινω πως τα 130δολλαρια σε αξια ακουστικα εμας τα τσακαλια στην Ελλαδα τα μετετρεψαν σε 150ευρω.

Το λεω αυτο γιατι δεν ελεγε πουθενα οτι η τιμη της Αμερικης ειναι χωρις ΦΠΑ πχ και αν ισχυε αυτο τοτε το S10+ θα επρεπε να το παιρναμε ακριβοτερα.

Βεβαια βλεπω οτι στο Αγγλικο Amazon τα εχουν 140λιρες(αρα κοντα 160ευρω)αρα υπαρχουν και χειροτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μετά από 3 χρόνια. Αφήνω πίσω μετα απο 3 χρονια το καταπληκτικό κινητό s7 edge.Την 1η Μαρτιου έκανα προπαραγγελία απο Πλαισιο το s10 plus ceramic white 512gb/8gb και λογικά από ότι ενημερώθηκα ως τέλος εβδομάδος θα το εχω στα χέρια μου με απαλλαγή ΦΠΑ στα 1047.58ε συν δώρο τα ακουστικά.Παρακολουθω το νήμα για να ενημερώνομαι για διαφορά tips και σας ευχαριστώ.Επισης καλορίζικο σε όλους όσους παράγγειλαν αυτό το κόσμημα.

 

Το φπα ειναι 24% πως γινετε να σου πηγε 1047.58? Λογικα πρεπει να κατεβαινει 987,24

Link to comment
Share on other sites

Το φπα ειναι 24% πως γινετε να σου πηγε 1047.58? Λογικα πρεπει να κατεβαινει 987,24

1047€ βγαίνει χωρίς ΦΠΑ

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Το φπα ειναι 24% πως γινετε να σου πηγε 1047.58? Λογικα πρεπει να κατεβαινει 987,24

Ε;

Απλά μαθηματικά, Φ.Π.Α. 24%, αρχική τιμή 1299€.

1299 / 1,24 = 1047€

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

S10+ (Exynos) vs 6T

 

 

Multitasking master το S10+ σε σχέση με το 6Τ!! Πολλά reload το 6Τ..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το φπα ειναι 24% πως γινετε να σου πηγε 1047.58? Λογικα πρεπει να κατεβαινει 987,24

Το 512gb πήρε ο φίλος! Όχι το 128....

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν...

Άμα γίνει η στραβή και σπάσει η οθόνη του s10plus υπάρχει ελπίδα να κοστίζει λιγότερο από 500 ευρώ με το υπερηχητικο δακτυλικό και τις διαστημικές τρύπες;

Πχ του s7 edge κόστιζε κοντά στα 300ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν...

Άμα γίνει η στραβή και σπάσει η οθόνη του s10plus υπάρχει ελπίδα να κοστίζει λιγότερο από 500 ευρώ με το υπερηχητικο δακτυλικό και τις διαστημικές τρύπες;

Πχ του s7 edge κόστιζε κοντά στα 300ευρω.

Κάπου στα 370 μου είπε πωλήτρια της samsung

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

S10+ (Exynos) vs 6T

 

 

Multitasking master το S10+ σε σχέση με το 6Τ!! Πολλά reload το 6Τ..

 

'Ενας απο τους λόγους που το έδιωξα πάνω στο μήνα! Καταπληκτική συσκεύη αλλα τραγικό RAM Management.

O περσινός Snap τα πάει πολύ καλά πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν...

Άμα γίνει η στραβή και σπάσει η οθόνη του s10plus υπάρχει ελπίδα να κοστίζει λιγότερο από 500 ευρώ με το υπερηχητικο δακτυλικό και τις διαστημικές τρύπες;

Πχ του s7 edge κόστιζε κοντά στα 300ευρω.

 

κανε μια ασφαλεια με 30-40 ευρω να γλιτωσεις το 70% του κοστους που ειναι σημαντικο, και τελος για τον 1ο χρονο, τον δευτερο βλεπεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχε αναφερθεί νωρίτερα αλλά οι συσκεύες ήδη βρίσκονται στις αποθήκες των μεγάλων αλυσίδων της χώρας.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραγγείλει κάνεις από amazon.it?

Έχει βρει άκρη με το promo των Samsung Buds?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραγγείλει κάνεις από amazon.it?

Έχει βρει άκρη με το promo των Samsung Buds?

Δεν γράφει ότι η τιμή συμπεριλαμβάνει το promo. Νομίζω για αυτό είναι καί πιο χαμηλά η τιμή.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχε αναφερθεί νωρίτερα αλλά οι συσκεύες ήδη βρίσκονται στις αποθήκες των μεγάλων αλυσίδων της χώρας.
Ωραία Γιώργο, οπότε θα αρχίσει η αποστολή τους στις προπαραγγελιες και στην επαρχία.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S10: Η κορυφαία οθόνη με την υψηλότερη βαθμολογία Α+ στο DisplayMate

 

https://www.techgear.gr/samsung-galaxy-s10-displaymate-higher-grade-156509/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι για να στείλουν ακουστικά από την Samsung Ιταλίας αναφέρουν ότι πρέπει να συμπληρώσεις μια φόρμα... Και ανάμεσα στα στοιχεία σου... Χρειάζεται ένα fiscal. Code που ειναι κάτι σαν το δικό μας. το ΑΜΚΑ και ΑΦΜ μαζί....

 

Στο Αμαζον είπαν να μιλήσω με Samsung

 

Μίλησα με Ελλάδα μου είπαν ότι είναι άλλη η διαδικασια... Μετα την Αγορά μέσω εφαρμογής Samsung members....

 

Στο Chat της Samsung Ιταλίας δεν μιλάνε την Αγγλικην....

 

Τους έστειλα mail και περιμένω...

 

Αλλα δεν το πολύβλέπω..

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλά άμα ισχύει αυτό πολύ κάσα η μπαταρία...

 

https://techmaniacs.gr/samsung-galaxy-s10-ta-prota-test-aytonomias-eftasan/

 

Το s10 δηλαδή θα κλείνει μέχρι το μεσημέρι;

Link to comment
Share on other sites

Καλά άμα ισχύει αυτό πολύ κάσα η μπαταρία...

 

https://techmaniacs.gr/samsung-galaxy-s10-ta-prota-test-aytonomias-eftasan/

 

Το s10 δηλαδή θα κλείνει μέχρι το μεσημέρι;

 

Οκ ας πουμε οτι ειναι ετσι...Εχεις δει καποιο vs και να βγαζει το Note9, 9 ωρες οθονη?

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Οκ ας πουμε οτι ειναι ετσι...Εχεις δει καποιο vs και να βγαζει το Note9, 9 ωρες οθονη?
Γιατί έχεις δει το oneplus 6T να έχει την καλύτερη μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να δω πάντως ένα τεστ αυτονομίας ανάμεσα σε Exynos και Qualcomm.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνετε ούτε 1 στα 100 να ισχύει αυτό το τεστ. Δηλαδή το s10 με 3400 μπαταρία ίδια specs και μικρή διαφορά στην οθόνη θα πρέπει να είναι στην πρίζα μόνιμα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...