Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στη παρεα,ειδα σε κατι βιντεο στο youtube οτι το κινητο οταν ανοιγεις τη καμερα εχει κατι επιλογες Live Focus, σε μενα γιατι δε τις βγαζει?????Εσας της εχει???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μία απορία...

 

Επειδή θέλω να παίρνω τα updates όποτε έρχονται στα γερμανικά, φλασάρω το γερμανικό (DBT) και κάνω hard reset με τη γερμανική sim ή απλά κάνω hard reset με τη γερμανική sim μέσα, ανεξάρτητα από το ποιό Firmware έχω. Το αρχικό, όταν αγόρασα τη συσκευή, είναι το TPH (Πορτογαλικό). Το ρωτάω γιατί παρατηρώ ότι σε κάποια διαφέρουν τα 4 τελευταία ψηφία-γράμματα (γερμανικό --> 9DTI8 / πορτογαλικό --> 9DTI9). Επίσης, δε θα έχω κάποιο θέμα με το γερμανικό, αφού βρίσκομαι εδώ?

Link to comment
Share on other sites

σε εμένα ανοίγει κανονικά όπως πάντα
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...

Εχω ενα S10PLUS 512GB και επειδη θα κανω hard reset προκειμενου να το στειλω στη Smartec,εκανα back up τα παντα στο smart switch.

Προκειμενου να κανω restorе τα αρχεια και τις ρυθμίσεις μετα,ειναι αξιόπιστο το smart switch ή να κανω αντιγραφη τα αρχεια απο το τηλέφωνο με copy paste?Mιλάμε για 140GB αρχεια.Με τη δευτερη διαδικασία αργει απιστευτα κατα το back up με copy paste (πάνω απο 5 ωρες σε σημειο που βαριέμαι) ενω με την πρωτη (smart switch) αργει μεν αλλά κάποτε τελειώνει (εστω και σε δύο ώρες).

Ειναι αξιόπιστο λοιπόν το smart switch?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...

Εχω ενα S10PLUS 512GB και επειδη θα κανω hard reset προκειμενου να το στειλω στη Smartec,εκανα back up τα παντα στο smart switch.

Προκειμενου να κανω restorе τα αρχεια και τις ρυθμίσεις μετα,ειναι αξιόπιστο το smart switch ή να κανω αντιγραφη τα αρχεια απο το τηλέφωνο με copy paste?Mιλάμε για 140GB αρχεια.Με τη δευτερη διαδικασία αργει απιστευτα κατα το back up με copy paste (πάνω απο 5 ωρες σε σημειο που βαριέμαι) ενω με την πρωτη (smart switch) αργει μεν αλλά κάποτε τελειώνει (εστω και σε δύο ώρες).

Ειναι αξιόπιστο λοιπόν το smart switch?

Καλημέρα φίλε μου!

Εννοείται ότι είναι αξιόπιστο. Προχώρα άφοβα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...

Εχω ενα S10PLUS 512GB και επειδη θα κανω hard reset προκειμενου να το στειλω στη Smartec,εκανα back up τα παντα στο smart switch.

Προκειμενου να κανω restorе τα αρχεια και τις ρυθμίσεις μετα,ειναι αξιόπιστο το smart switch ή να κανω αντιγραφη τα αρχεια απο το τηλέφωνο με copy paste?Mιλάμε για 140GB αρχεια.Με τη δευτερη διαδικασία αργει απιστευτα κατα το back up με copy paste (πάνω απο 5 ωρες σε σημειο που βαριέμαι) ενω με την πρωτη (smart switch) αργει μεν αλλά κάποτε τελειώνει (εστω και σε δύο ώρες).

Ειναι αξιόπιστο λοιπόν το smart switch?

 

εγω δε θα ρισκαρα να μην τα βλεπω σεε φυσικο φακελοο στο pc Μου...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω δε θα ρισκαρα να μην τα βλεπω σεε φυσικο φακελοο στο pc Μου...

 

Θα συμφωνησω απόλυτα... Ετσι κινουμαι εδω κ χρόνια... Αν δεν εχω φακελους με τα αρχεία μπροστά μου, δεν προχώραω σε hard reset.

Μολις κανω χειροκινητη μεταφορά ότι θέλω, μονο τοτε....

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω απόλυτα... Ετσι κινουμαι εδω κ χρόνια... Αν δεν εχω φακελους με τα αρχεία μπροστά μου, δεν προχώραω σε hard reset.

Μολις κανω χειροκινητη μεταφορά ότι θέλω, μονο τοτε....

 

30 ευρώ κάνει μια καλή sd που τα χωράει όλα τα αρχεία του φίλου, πάρε και ρίξε τα μέσα ή σε ένα φλασακι με USB on the go

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Προχθές σε eur

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από περιέργεια το App PHONE INFO και στην καρτέλα CSC CODE γράφει..

 

Firmware's CSC Code: XEF

Active CSC Code: EUR

 

Τί σημαίνουν? Εν τω μεταξύ δε μου έχει έρθει ακόμα η ενημέρωση Νοεμβρίου (Πορτογαλικό)

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

ΧEF ειναι γαλλικο Unbranded και EUR ελληνικο. Παιρνεις δλδ κανονικα OTA updates?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα, ειμαι κάτοχος s8 και σκέφτομαι αγορά s10+ μιας και το s20 ακούω έχει προβλήματα μπαταρίας και αύξηση θερμοκρασίας. θα ήθελα αν μπορείτε γνώμες και αν αξίζει. Σας ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΧEF ειναι γαλλικο Unbranded και EUR ελληνικο. Παιρνεις δλδ κανονικα OTA updates?

 

Ναι, το γνωριζω οτι ειναι γαλλικο απλα τη συσκευη απο την αρχη την πηρα με πορτογαλικο (TPH), ετσι γραφει αλλωστε και στις πληροφοριες λογισμικου (EUR/EUR,EUR/TPH).

Απο τοτε εχω κανει 3 φλασαρισματα: 1 φορα γερμανικο (DBT) και τις αλλες δυο πορτογαλικο. Ποτε δεν περασα Ελληνικο (EUR) και ποτε γαλλικο. Αυτο το XEF που βγαζει το app δεν ξερω απο που το βρηκε.

ΟΤΑ δεν παιρνω τωρα. Πιο πριν επαιρνα...

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να φλασαρεις με odin χωρις sim για να παρεις update.

Δεν θυμάμαι αν είχα sim μέσα κατά το φλασάρισμα... αλλά εγώ νομίζω ότι αυτό που παίζει ρόλο είναι να έχεις τη sim μέσα όταν κάνεις wipe data / factory reset.

Πάντα κάνω factory reset μετά από φλασάρισμα.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα, ειμαι κάτοχος s8 και σκέφτομαι αγορά s10+ μιας και το s20 ακούω έχει προβλήματα μπαταρίας και αύξηση θερμοκρασίας. θα ήθελα αν μπορείτε γνώμες και αν αξίζει. Σας ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάρε το S10+ με κλειστά τα μάτια. Αξίζει η αγορά του ειδικά τώρα που έχει βγει το 20. Σε σχέση με το s8 θα δεις μεγάλη διαφορά στη κάμερα

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το S10+ με κλειστά τα μάτια. Αξίζει η αγορά του ειδικά τώρα που έχει βγει το 20. Σε σχέση με το s8 θα δεις μεγάλη διαφορά στη κάμερα
Ευχαριστώ για την απάντηση, η αλήθεια είναι ότι περιμένω black friday Μήπως βγει σε προσφορά αλλιώς θα το είχα ήδη παραγγείλει. Μιαα τελευταία ερώτηση από τζαμακι υπάρχει πρόβλημα διότι στο s8 λόγω οτι ειναι edge δεν έβρισκα κανένα με spiegen οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...