Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το είδα σήμερα στο πλαίσιο και μου έφυγε το σαγόνι. Πανέμορφο και πάρα πολύ γρήγορο!!!

Ειδα επίσης και την aod και έχει πάρα πολλές επιλογές να διαλέξεις.

Το μόνο που δεν μπόρεσα να τσεκάρω είναι το εξής: εκτός απο αναπάντητες κλήσεις και sms, τα υπόλοιπα τα δέιχνει στην aod; δηλαδή viber, mail, messenger κλπ (στο mi8 που είχα στο παρελθόν δεν τα έδειχνε)

 

Το είδες, εννοείς εκθεσιακό;

Περιμένω από 27 Απρίλη από Κωτσόβολο. 27 Απρίλη. 10 εργάσιμες, μου είπαν. Μετά μου είπαν 29 Μάη. Μετά τέλος της τρέχουσας εβδομάδας, και μετά 30 Ιουνίου και, επειδή έχω δωροεπιταγή, και έχει χρησιμοποιηθεί ως "προκαταβολή " για να ισχύσει, είμαι σε wtf φάση με τους τύπους. Δηλαδή την infoquest, καθώς το you.gr που είναι στον ίδιο όμιλο με info, acs κλπ, έχει όλως τυχαίως διαθεσιμότητα (για το 128ρι μιλάω), αλλά οι υπόλοιποι μεγάλοι, γιοκ. Απορίας άξια είναι η κοροϊδία που τρώμε, και αν ακυρώσω, δεν θα γίνω ποτέ μέλος της παρέας σας γιατί έχω ξενερώσει άγρια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εκθεσιακό ήταν. Αλλά ήταν και διαθέσιμο για αγορά

ΥΓ Πάντως έψαχνα καιρό να το βρώ κάπου στημένο

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Στημένο το είδα κι εγώ 1 φορά. Αυτή ήταν και η τελευταία πριν 2 μήνες :lol:

Έχε χάρη που έχω γαϊδουρινή υπομονή, αλλιώς θα είχαν ακούσει τον εξάψαλμο :p

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω μαζί δίπλα δίπλα το Mi9 128αρη Το Mi8 και το αγαπημένο θηρίο μου Max3 όλα από infoqest.

Θα τα τσεκάρω μέχρι αύριο βράδυ Mi8/Mi9 και κάποιο θα φύγει.

Πάντως το κινητό είναι πανέμορφο και βέβαια πάει αέρα6a17f1e48c226c959da0682d81c13906.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα στο πλαίσιο και μου έφυγε το σαγόνι. Πανέμορφο και πάρα πολύ γρήγορο!!!

Ειδα επίσης και την aod και έχει πάρα πολλές επιλογές να διαλέξεις.

Το μόνο που δεν μπόρεσα να τσεκάρω είναι το εξής: εκτός απο αναπάντητες κλήσεις και sms, τα υπόλοιπα τα δέιχνει στην aod; δηλαδή viber, mail, messenger κλπ (στο mi8 που είχα στο παρελθόν δεν τα έδειχνε)

 

 

Τα έχω μαζί δίπλα δίπλα το Mi9 128αρη Το Mi8 και το αγαπημένο θηρίο μου Max3 όλα από infoqest.

Θα τα τσεκάρω μέχρι αύριο βράδυ Mi8/Mi9 και κάποιο θα φύγει.

Πάντως το κινητό είναι πανέμορφο και βέβαια πάει αέρα6a17f1e48c226c959da0682d81c13906.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Είστε παλιοί στο φόρουμ... Καλά, τώρα το πήρατε χαμπάρι;;;

Αστειεύομαι.

Η συσκευή για τα λεφτά της είναι παραπάνω από εξαιρετική, το έχουμε ξαναπεί.

Ταχύτατο, smoothάτο, πολύ καλή οθόνη και κάμερα σε προσιτή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε και από εμένα παραγγελία σήμερα, 6/128 σε μπλε.

 

Συνδιασμός -20% επιστροφή από κάρτα Eurobank , -24% επαγγελματικό τιμολόγιο , 12 άτοκες, 2 χρόνια εγγύηση...δεν μπόρεσα να αντισταθώ ...☺

Φίλε μου σε ποιο κατάστημα κατάφερες να τα συνδιασεις αυτά. Κρητη που εχω ρωτήσει σε πλαίσιο και Public μου λένε οτι μπορώ είτε να παρω με 20%επιστροφή είτε με απαλλαγή ΦΠΑ. Όχι όμως και με τα 2 μαζί....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το άνοιξα !! Εννοείται και τιμολόγιο και επιστροφή

64αρι πήρα μαύρο δεν φέρνουν μπλε

Από πλαίσιο Κρήτη

 

Ασύρματα φορτίζει το κινητό ?

Επίσης για τζαμακι και θήκη που κοιτάμε?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους με ανοιχτή οθόνη πόσες ώρες χρήσης βγάζει η μπαταρία?

1b825367d1eff92b00b3cee0c37f6527.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο εβδομάδες έκανα παραγγελία το ΜΙ9 από το banggood. Ακόμη δεν. Έχουν στειλει κάποια πληροφορία για το που βρίσκεται κτλπ. Το tracking number δεν μου εμφανίζει τπτ. Τους έστειλα μαιλ και μου λένε ότι πρέπει να περιμένεις λγ ακόμη. Υπάρχει λόγος ανησυχίας;
Link to comment
Share on other sites

https://www.e-shop.gr/samsung-galaxy-s10-ulc-battery-packtype-c-eb-p1100cs-silver-p-TEL.059131

 

Ξέρουμε αν το συγκεκριμένο ενεργοποιεί ταχεία φόρτιση με το mi9 ?

Κανονικά ναι έχει quick charge 2.0 της Qualcomm, τώρα στην πράξη θα φανεί
Link to comment
Share on other sites

https://www.e-shop.gr/samsung-galaxy-s10-ulc-battery-packtype-c-eb-p1100cs-silver-p-TEL.059131

 

Ξέρουμε αν το συγκεκριμένο ενεργοποιεί ταχεία φόρτιση με το mi9 ?

Το πιθανότερο είναι όχι
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο εβδομάδες έκανα παραγγελία το ΜΙ9 από το banggood. Ακόμη δεν. Έχουν στειλει κάποια πληροφορία για το που βρίσκεται κτλπ. Το tracking number δεν μου εμφανίζει τπτ. Τους έστειλα μαιλ και μου λένε ότι πρέπει να περιμένεις λγ ακόμη. Υπάρχει λόγος ανησυχίας;
Εγω το παρήγγειλα πριν 10μερες απο banggood και είμαι από τα ίδια με σένα. Ούτε φωνή, ούτε ακρόαση...

Επιπλέον το tracking number ειναι ένας 15-ψηφιος αριθμός και κατ'ουσια δεν μπορω να καταλάβω πώς θα έρθει. NL-post πάντως δεν είναι. Εσένα τι tracking σου έχουν δώσει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις φτάσει Ολλανδία θα φανεί κανονικά το τρακ NLΔεν υπάρχει λόγος ανησυχίας το bangood είναι αξιόπιστο έχω πάρει πολλά πράγματα από εκεί.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα αυτά φυσικά με priority direct mail

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε και από εμένα παραγγελία σήμερα, 6/128 σε μπλε.

Συνδιασμός -20% επιστροφή από κάρτα Eurobank , -24% επαγγελματικό τιμολόγιο , 12 άτοκες, 2 χρόνια εγγύηση...δεν μπόρεσα να αντισταθώ ...☺

 

Τα δεδομένα:

Μάλλον το πήρες από το Π.

Π, Κώτσος, Πάμπλικ κλπ, δεν έχουν απόθεμα, ούτε για δείγμα. You.gr , άμεσα διαθέσιμο. Η infoquest λέει στους παραπάνω ότι θα έχουν απόθεμα 30 Ιουνίου (στον Κώτσο σίγουρα, μου το είπαν). Το θέμα είναι ότι έχω παραγγείλει το black από 27 Απριλίου. Λόγω δωροεπιταγής από Κώτσο. Από 10 εργάσιμες έγινε 29 Μάη, 7 Ιουνίου και μετά 30 Ιουνίου.

 

Ω, του θαύματος, έχει απόθεμα ΜΟΝΟΝ στο you.gr. Η iquest δίνει μόνο στους "δικούς" της (φως-φανάρι είναι) με αποτέλεσμα όλοι εμείς να περιμένουμε μήνες.

Ακατανόητο, πραγματικά...

Αν έχεις ενημέρωση, πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις φτάσει Ολλανδία θα φανεί κανονικά το τρακ NLΔεν υπάρχει λόγος ανησυχίας το bangood είναι αξιόπιστο έχω πάρει πολλά πράγματα από εκεί.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα αυτά φυσικά με priority direct mail

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το tracking που μου έχουν δώσει δεν ειναι απο NL παρόλο που είχα επιλέξει priority direct mail. Περιμενω να εμφανίσει αναφορά για να καταλάβω τι γίνεται κ αν έχουν κάνει καμία λαλακια. Tracking number με 15 ξερά νούμερα δεν μου έχει ξανατύχει! Δεν ξέρω μήπως ειναι απο PDP μέσω Βρετανίας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Πλ το δείχνει διαθέσιμο πάντως, εγώ παράγγειλα Παρασκευή και μου έστειλαν mail ότι η εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 12/6 ...

Θα ενημερώσω για οτιδήποτε προκύψει.

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Όντως, δείχνει το μπλε διαθέσιμο, ωστόσο μου φαίνεται περίεργη η ημερομηνία που σου έδωσαν. Στα διαθέσιμά τους, στέλνουν σε 1 εργάσιμη...

Σε κάθε περίπτωση, ελπίζω να παραλάβεις :)

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που πήρα από πλαίσιο εχτές

Το κατάστημα ει δε αρκετά κομμάτια

Και 128 και 64αρια

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο εβδομάδες έκανα παραγγελία το ΜΙ9 από το banggood. Ακόμη δεν. Έχουν στειλει κάποια πληροφορία για το που βρίσκεται κτλπ. Το tracking number δεν μου εμφανίζει τπτ. Τους έστειλα μαιλ και μου λένε ότι πρέπει να περιμένεις λγ ακόμη. Υπάρχει λόγος ανησυχίας;

 

Πριν πόσες μέρες ακριβώς εστάλη;

Αν δεν έχεις κανένα ίχνος από το κινητό και έχουν περάσει 10+ μέρες, θα ήταν περίεργο...θα έπρεπε να είχε εμφανιστεί στο post.nl καπου, ακόμη κι αν αργούσε η ανανέωση.

Πιθανότατα θα το δεις να έχει περάσει διάφορα στάδια μαζί, δεν θα έλεγα ότι πρέπει να ανησυχείς πάντως.

 

Το θέμα είναι (γιατί κι εγώ τρώγομαι λίγο)

 

Αξίζει να ξοδέψει κανείς 345€ τώρα, ενώ έχει ανακοινωθεί το Κ20 Pro / Mi 9T pro;

 

Βέβαια, μπορεί να περάσουν μήνες για πλησιάσει η τιμή τα 340€, υποθέτω θα το κρατήσουν για καποιο καιρό στα ~450€ κοντά.

 

Το σημαντικότερο είναι πόσο μεγάλη διαφορά κάνει η μπαταρία...σε μετρήσεις άλλοι δείχνουν το Μι9 να διαρκεί περίπου όσο και κάποια με 4000mah μπαταρία, άλλοι σαφώς λιγότερο.

 

Κατά τ' άλλα θα προτιμούσα τις υπέρυθρες έναντι του ραδιοφώνου, ενώ στις φωτογραφίες δεν αναμένονται διαφορές αξιόλογες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που πήρα από πλαίσιο εχτές

Το κατάστημα ει δε αρκετά κομμάτια

Και 128 και 64αρια

 

Μάλιστα, άρα ο Κωτσόβολος μας κοροϊδεύει ψιλό-γαζί. Αρκετά κομμάτια εννοείς από το μπλε, ο Κώτσος δεν βλέπω να φέρνει το μπλε....

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παρήγγειλα πριν 10μερες απο banggood και είμαι από τα ίδια με σένα. Ούτε φωνή, ούτε ακρόαση...

Επιπλέον το tracking number ειναι ένας 15-ψηφιος αριθμός και κατ'ουσια δεν μπορω να καταλάβω πώς θα έρθει. NL-post πάντως δεν είναι. Εσένα τι tracking σου έχουν δώσει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Και εμενα έναν 15ψηφιο μου έχουν δώσει που δεν εμφανίζει κάτι στο post.nl

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα έναν 15ψηφιο μου έχουν δώσει που δεν εμφανίζει κάτι στο post.nl
Αυτό δεν ειναι τυπικο NL tracking. Στο 17track δεν μου εμφανίζει αποτελέσματα αλλά γραφει ότι πιθανόν ο κωδικός να είναι απο FedEx η DPD (HK).

Ο θεός κ η ψυχή τους τι έχουν κάνει πάλι οι Κινέζοι...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...