Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Nokia


kage
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ.Αλλά αφού θέλουνε να το κάνουν τόσο μοναδικό, και αν θέλουν να το πουλήσουν και στα 500 ευρώ, όπως ακούγεται, έπρεπε να του βάλουν και μια κάρτα μνήμης και έναν mp3player για να γίνει η απόλυτη gadgetιά.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Επιδη διαβασα επανω επανω οτι πρεπει να ενεργοποιησεις το crusader για να δουλεψει εγω πως θα ξερω αν ειναι ενεργοποιημενο το δικο μου στο griffin box που εχω; Το αγορασα 450 Ε απο το 9volto και δεν ξερουν να μου εξηγησουν πως δουλευει το crusader για sonyericsson t610.

Εγω παντως τα παρατησα γιατι πουθενα δεν βρηκα την λυση για την συγκεκριμενη αναβαθμιση (LR1 ηταν και πηγα να του περασω την LR3 Ελληνικα) .Δεν μου εβγαζε καθολου την version MCU στην επανω μπαρα και μου εβγαζε συνεχεια σφαλμα συνδεσης (boot 1) δεν ξερω τι ειναι αυτο και γιατι το εβγαζε αλλα στο manual που ειδα εβγαζε την version MCU στο τηλεφωνο της δοκιμης.Τελικα μηπως πρεπει να πληρωσω και αλλα λεφτα για να ενεργοποιησω το crusader;

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς, αν οι τιμές είναι τόσο ψηλές, θα έχουν παταγωδη αποτυχία.. τουλάχιστον έχει δυνατή δόνηση :p
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

ta alla 2 htan ligo stravoxymena

 

 

ΚΑΡΑ-LOL !

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απο τα 3 το 7260 ειναι αισχος.

 

Το 7270 ειναι ενα καλο, σχετικα πληρες και μοδατο Series 40 με αρκετα καλα specs αλλα μεχρι εκει.Δεν ειναι must buy παρα μονο αν θες κινητο.

 

Τωρα το 7280 ειναι ενα πολυ περισσοτερο gadget παρα κινητο.Αν εχει και λογικη τιμη(300 ευρω) ειναι μια πολυ δελεαστικη συσκευη.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

einai aplo... otan anoigeis to crusader ..... tha sou bgalei i activation status ok i bad status...... an sou leei to prwto mallon kati kaneis lathos ,an sou leei to deutero den to exeis energopoiisei. mipws pali edwses polla gia to griffin ? ??? :whistle:

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ stinker ειναι ενεργοποιημενο το crusader μου τελικα μαλλον καπου κανω εγω λαθος αλλα δεν ξερω που και σε ποιο σημειο.Τα παιδια στο 9volto μου εχουν σταθει σε πολλα προβληματα παρα πολλες φορες και με εχουν βοηθησει παρα πολυ σε πολλες αποριες που ειχα σχετικα με αναβαθμισεις.Αλλα επιδη δεν δουλευουν τα sonyericsson με το crusader δεν μπορουν να με βοηθησουν αρκετα.Γι' αυτο και ζηταω βοηθεια απο καποιους που πιθανον να δουλευουν τα συγκεκριμενα κινητα με το crusader και γνωριζουν λιγα περισσοτερα γι' αυτο.Πιστευω πως την εποχη που αγορασα το Griffin και με την υποστηριξη που ειχα απο το 9volto οποτε ηθελα τα λεφτα που μου κοστησε δεν ηταν πολλα.

ΕΥΧΑΡΙΣΩ και παλι για το ενδιαφερον παιδια και περιμενω καθε βοηθεια ή ακομη και πιθανο σφαλμα που πιστευετε οτι εχω κανει πανω στο crusader και στα sonyericsson για να μπορεσω να βρω επιτελους την λυση.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι έδωσε πολλά.

Είναι ενεργοποιημένο το CRD και Crusader. Δώσε τροδοφόδοσία στο κουτί και μετά ξεκίνα το Crusader αν σου γράψει bad activation status ξεκίνα το ξανά. Απο κεί και πέρα είναι θέμα .ini αρχείου και φακέλων. Πρέπει να βρίσκονται σε σωστό σημείο οι φακέλοι με τα αρχεία για το κάθε τηλέφωνο μέσα.

Θα σου στείλω installer η τους φακέλους για να τους τοποθετήσεις. Απλώς επειδή μου κόψαν το τηλ. στο σπίτι θα το κάνω αύριο η μεθαύριο.

Σε κάθε περίπτωση να κατεβάσεις και σήμερα το update του crusader και Griffin απο το http://www.griffinteam.net ΄

Λόγω του οτι είχε καιρό να αναβαθμιστεί χρησιμοποιούσα το DIV για τα SonyEricsson.

Αλλα το βελτιώσαν με RSA Protection

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε leosedf αλλα δεν μπορω να κατεβασω απο το http://www.griffinteam.net δεν μπορω να μπω ενω δινω τον σειριακο αριθμο του griffin box μου δεν μου τον δεχονται.

Μαλλον γιατι προσπαθω να μπω πριν της 12 γιατι λενε πως η αναβαθμιση του griffin & crusader v1.086 v1.08 & CRD v1.09 θα ειναι διαθεσιμη μετα της 12.

Προσπαθησα πολλες φορες να μπω στην σελιδα για να κατεβασω και δεν δεχοντουσαν τον σειριακο αριθμο μου με αποτελεσμα να μου γραψουν οτι η διευθυνση μου κλειδωσε γιατι προσπαθησα να μπω βιαια.

Εγω εχω ξαναμπει πολλες φορες και εχω κατεβασει προγραμματα απο την http://www.griffinteam.net με τον σειριακο αριθμο του δικου μου griffin box.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ!!

Link to comment
Share on other sites

synko Οταν το Griffin ξέσκιζε στο εξωτερικό to Tornado κόμα ούτε σαν ιδέα υπήρχε. Ακόμα και σήμερα είναι ενα απο τα καλύτερα εργαλεία.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε κανεις να κανει αναβαθμιση στο griffin box?

Kυκλοφορησε η νεα εκδοση 2,86 αλλα θελει personal update το box

ΕΓΩ κατεβασα το GRIFFIN 2.86 CRD 1.09 CRUSADER 1.07 προσπαθησα

να κατεβασω το PERSONAL UPDATE BOX απο το http://www.griffinbox.net

και δεν μου το δινει ενω ολα τα αλλα μου τα εδωσε κανονικα.

Μου βγαζει μυνημα οτι πρεπει να κανουμε μερικες χειρωνακτικες ρυθμισεις στο box και μου ζητανε να κανω register το SN του box

καθως και το email για να μου λυσουν το προβλημα. το εκανα και ακομα περιμενω.

Το box ειναι νομιμο και ενεργοποιημενο σε ολα.

Ετρεχα το 2,86 και απο την στιγμη εκεινη εχω μονιμα BAD ACTIVATUS STATUS και με τις παλαιες version

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου leo δεν μπορεις να φανταστεις ποσα τηλ εχουν περασει απο τα χερια μου και εχουν αναβαθμιστει η ακομα για σκετη γλωσσα πιστεψε με το tornado για γλωσσα ειναι σαφως ποιο γρηγορο και οσο για τις δυνατοτητες του ρωτα οποιον θελεις να σου πει ακομα και το επισημο στην ελλαδα που ειναι ο 9 voltos kαι στα δυο να δεις τι θα σου πει!
Link to comment
Share on other sites

kai se mena den pairnage to personal update kai katebasa :!: :angry: :X ta apisteuta kantilia..... telika brika ti eftaige..... to personal update to trabaei mono apo ena fakelo.pas sto path tou griffin kai exei duo fakelous ... o enas leei box activation , o allos mou fainetai box update .... den thimamai an uparxei kai tritos kai mono apo ena fakelo to pire...... eutuxws giati kaigomouna............

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.

Εγω εχω εχω ενεργοποιησει το GRIFFIN 2.86 το εχω δουλεψει και νομιζω οτι ειναι πολυ καλυτερο απο το 2.85.

Εχει παρουσιαστει σε κανεναν το error [11:FFFF8200];(Make sure phone is connected and powered!) μου το παρουσιαζει σε ενα 8310 οταν ξεκιναει την πρωτη διαγραφη συνεχως στο 8ο κουτακι.

Το τηλεφωνο δουλευε κανονικα (ν5.54) αλλα δεν χτυπουσε το ξυπνητηρι και τωρα επιδη εχει ξεκινηση την διαγραφη νεκρωσε εντελως.

Καμια ιδεα καποιος;

Για να ξυπνησει αυτο πρεπει οπωσδηποτε να κανει αναβαθμιση.

Το ανοιξα το ζεστανα αλλα τιποτε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου γεια σου κατ αρχιν εφ οσον ενεργοποιησες το 2,86 θα πρεπει να γνωριζεις οτι δεν θα σου δουλευει με τις προηγουμενες εκδόσεις.Το box το δικο σου ειναι σε πλαστικο κουτι η σε μεταλλικό.

αφου σου παρουσιασε το προβλημα αυτό και τωρα το τηλεφωνο σου ειναι νεκρο θα πρεπει να ξεκινεισης την διαδικασια απο την αρχη. με την διαφορα οτι θα πρεπει τωρα να τσεκαρεις. την επιλογη MANUAL DETECT και ολα θα πανε καλα

Link to comment
Share on other sites

Ποιο επίσημο? το 9volto είναι απλοί Resellers.

επίσημο lol

GALLOSB κανε register και σε μια εβδομάδα το πολύ να πάρεις απάντηση. Εγώ το κατέβασα και το σβησα καταλάθος και τώρα θα μου στείλουν άλλο.

Αν θές να δείς που είναι registered πάνε εκεί που λέει Check/Register και βάλε μόνο το serial και θα σου πεί. Αν βγάλει κάτι άλλο εκτός απο το δικό σου mail τότε μάλλον είναι κλώνος.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε GALLOSB το κανω παντα με MANUAL DETECT, αλλα δεν ξερω πια fia ειναι τα κενουργια ουτε πως θα τσεκαρω πια εκδοση fia εχω δεν ξερω.Παντως εχω κατεβασει καποια με τον αριθμο 3.15.

Πως θα τα περασω αυτα; γιατι εγω εκανα εγκατασταση ενα exe αρχειο το οποιο ειχε και ολα τα fia.

Το griffin μου ειναι το gold ειναι σε χρυσο κουτι μεταλικο.

Και με το 2.86 εχω κανει ενα 3510i και ενα 6600 χωρις κανενα προβλημα ,μονο το συγκεκριμενο 8310 μου εβγαλε το πιο πανω προβλημα και παντα στο 8ο κουτακι της διαγραφης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Nokia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...