Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Nokia


kage
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε ναι

antonis_wrx ακόμα μια κακή ιδέα.

Δεν υπάρχει ασφάλεια αν σας το κλέψουν.... Οσο και αν χοροπηδάμε για αυτό...

Link to comment
Share on other sites

ISWS NA KANETE LATHOS OLOI EINAI THEMA XRONOU PEDIA NA KANW TO PROGRAMMATAKI AUTO NA DOULEPSEI OPWS PREPEI KAI TELOS KSANALEW AFOU EGKATASTA8EI STH MNHMH TOU THLEF (OXI STHN MMC) KAI ANOIKSEI KAPOIOS TO THLEF ME OPOIADHPOTE KSENH SIM TO THLEF KLEIDWNEI AUTOMATA!! DE PROLABAINEI NA PEIRAKSEI TIPOTA (POSO NA KANEI KAI FORMAT) KAI MOU RXETAI KAI TO MHNUMATAKI ME TON ARI8MO TOU MAGKA DE NOMIZW NA TA PROBLEPSEI OLA AUTA KAPOIOS.OTAN THA BRW TH FULL EKDOSH THA SAS STEILW ENA LINK KAI BLEPOUME..
Link to comment
Share on other sites

σταματηστε να τρωγεστε μεταξη σας ρε παιδια , δεν θα βγαλει τιποτα απολυτος, ηρεμια θελει ολο το θεμα.

 

φιλε BASILAKHSZ καλο το προγραμμα αλλα υπαρχουν χιλια δυο τροποι να παρακαμψουν το κλειδωμα ενος τηλεφωνου. στην εποχη μας οτι και να κανουμε για να προστατευσουμε την περουσια μας δεν γινεται 100% πιστεψε με

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά το 6600 με το που το παίρνεις στα χέρια σου μπορείς να το κάνεις Format χωρίς να το συνδέσεις σε υπολογιστή και πριν ανοίξει η συσκευή. Από εκεί και πέρα αμα το πάς για ξεκλείδωμα με περίπου 15€ είναι δικό σου γιατί θα κάνει user area format ξέχνα όλα τα προγράμματ στην μνήμη του τηλεφώνου. Το ποιο έξυπνο πράγμα που θα μπορούσες να κάνεις είναι να το εγκαταστήσεις στην MMC ούτως ώστε όταν το ανοίξει να σου στείλει το μήνυμα και μετά απλά να μιλήσεις με αυτόν που σου το έκλεψε για να μάθεις τι φωνή έχει και να του πεις να το προσέχει (το κινητό :confused: ) γιατί πάλι θα το έχεις χάσει το κινητό.... Καλό αντικλεπτικό είναι όπως προανέφεραν απλά να προσέχεις τα πράγματα σου....
Link to comment
Share on other sites

Mporeis na kaneis kati pio aplo. tha valeis mia karta sto kinito pou exei lixei kai den exei sima.Opote blepeis kanonika to menou kai oti theleis kai format kai asto na stelnei sms xwris sima XeeeeXeeeeeeee!!!!!!!!!

kai esu baze programatakia na sou stelnoun mail k.t.l.

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

wraia ola auta pou lete re pedia kai h lush na to pas to kinhto se ena katasthma na to kanoune autoi ta ksekleidwmata pou exoun kai ton aparaithto eksoplismo einai anamenwmenh giati de mporei kaneis na kanei tipota an den exei tis aparaithtes gnwseis ta kserw ki egw auta aplws pistebw oti einai kalh fash na ksereis to noumero tou allounou kai xwris na to kserei o idios ektos ki an einai noumero kartokinhtou..ama einai me sundesh o ari8mos tou mporei na edopistei.xxiixixxii
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος leosedf (10 Αύγ. 2004 , 23:08)

 

Ναι??? 2 λεπτά υπόθεση είναι. Συνήθως κλειδώνουμε τα κινητά μας με κωδικό ασφαλείας, οπότε ούτε να ανοίξει δεν θα μπορέσει. Αυτό που κάνουν κάποιοι με τα κλεμμένα είναι να το φέρνουν αμέσως για ξεκλείδωμα, αν γίνει αυτο bye bye τηλέφωνο. Μου έχουν φέρει κανα δυο φορές αλλα ουτε να κατηγορήσω μπορώ ούτε να κάνω τίποτα. Κάνω τη δουλειά μου και τέλος.

 

 

Πως ακριβώς το κάνεις αυτό; Αν επιτρέπεται φυσικά...και για καθαρά ακαδημαικούς λόγους :!:

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jheremias (19 Αύγ. 2004 , 01:30)

 

Πως ακριβώς το κάνεις αυτό; Αν επιτρέπεται φυσικά...και για καθαρά ακαδημαικούς λόγους :!:

 

ypαρχουν πολλα προγραμματα που το κανουν αυτο κ με ενα καλωδιο εισαι οκ.

 

αν το προγραμμα δουλεψει καλα καποτε κ σου κλεψουν το κινητο δεν νομιζω να ειναι κ πολλοι απο αυτους που τα κλεβουν που να τους κοβει..να κανουν format πριν το ανοιξουν κτλ.

κ αν τυχον σου στειλει το νουμερο παλι εχω την εντυπωση πως μονο με εισαγγελεα παιρνεις ονομα,διευθυνση κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και αν είναι να πάρεις ισαγγελέα. Με τα λεφτά που θα δώσεις στον ισαγγελέα αγοράζεις ενα κοντεινερ με τηλέφωνα
Link to comment
Share on other sites

Αμαν ρε παιδια!!! :blink: τον φαγατε τον BASILAKHSZ!!!

Τι σας ειπε ρε διανοιες!!!???? ειδε το προγραμματακι και του αρεσε!

Εσεις δηλαδη οταν εμφανιστηκε το προγραμμα τι κανετε???? Να σας το θυμησω????

BASILAKHSZ αγορι μου τσεκαρε λιγο πιο πισω να δεις τι λεγανε αυτοι που σου λενε τα αντιθετα τωρα!!!!

τοτε φαγονοτανε ολοι ποιος θα το αποκτηση!!!!! και τωρα δηλαδη....!!!!!

ηθελα να ηξερα ποιος απο εσας μολις βρει ενα κινητο στο δρομο ΤΙ ακριβως κανει την πρωτη στιγμη....... ΝΑΙ.. ΝΑΙ...βαζει ΑΜΕΣΩΣ την καρτα SIM και δοκιμαζει ΕΑΝ ανοιξει το κινητο....

ΝΑ ΤΟ ρε μεγαλε αμεσως το προγραμματακι στελνει τον αριθμο σου, ο απολεσθεντας το βλεπει, περνει αμεσως την αστυνομια και την εταιρεια που βλεπει οτι ανηκει ο αριθμος και του την φορανε καλα!!!!!!

ΨΕΜΑΤΑ??????

Βρεστε εσεις κινητο και καθηστε να το κανετε πρωτα format και μετα να το ανοιξετε και θα γινω Π@@@@ης! Απο το ευρημα θα κλασετε απο την χαρα σας και τα μαγκικα του περι format,hacking και της κουτσης Μαριας θα το ξεχασετε σε χρονο ντετε!!!!

Ετσι για να μπουνε λιγο τα πραγματα στη θεση τους ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μεινει με την απορια γιατι δεν εχει φαει λουκετο ακομα το θεμα. προσωπικα το ειδα σαν μια επιθεση στον φιλο τον BASILAKHSZ αλλα και στο προηγουμενο μου μηνυμα σε αυτο το θεμα του εξηγησα καποια πραγματα. δεν θα τα επαναλαβω γιατι θα γινω κουραστικος, οπως εχει γινει και αυτο το θεμα.

 

Just my 2 cents

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Μην το βλεπετε σαν επίθεση. Αλήθεια είναι. Εμένα προσωπικά έχει έρθει ταξιτζής και μου έφερε ενα Ρ800. Μου είπε οτι ούτε που το άνοιξε, δεν είχε πατήσει καν ενα κουμπί. Τι έκανα? αναβάθμιση φορματ ολο το κινητό(και κάρτα μνήμης) και reset στον κωδικό ασφαλείας.

5 λεπτά καινούριο τηλέφωνο.

Και αν μου έφερνες ενα 6600 σε τέτοια κατάσταση πάλι το ίδιο θά κανα. Οχι με φορμάτ απο το κινητό. Αμα φάει κατ ευθείαν αναβάθμιση πάειιιιι..

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη προσοχη με το κολπο της αναβαθμισης!!! :confused:

Οταν το κινητο κλαπη και ο ιδιοκτητης του δηλώση την απωλεια, του ζητανε το ΙΜΕΙ της συσκευης! μετα στελνουνε τον κωδικο ΙΜΕΙ σε εταιρειες αναβαθμισης και οταν πας το κινητο (σου) για δηθεν αναβαθμιση βλεπουν πρωτα το ΙΜΕΙ και σου ζητανε τα χαρτια...εαν δεν τα εχεις τοτε μαυρο φιδι...... ασφαλεια και μεσα!!!!

Το γνωριζω γιατι δουλευα σε τετοια εταιρεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dmitsos (25 Αύγ. 2004 , 18:33)

 

Μεγαλη προσοχη με το κολπο της αναβαθμισης!!! :confused:

Οταν το κινητο κλαπη και ο ιδιοκτητης του δηλώση την απωλεια, του ζητανε το ΙΜΕΙ της συσκευης! μετα στελνουνε τον κωδικο ΙΜΕΙ σε εταιρειες αναβαθμισης και οταν πας το κινητο (σου) για δηθεν αναβαθμιση βλεπουν πρωτα το ΙΜΕΙ και σου ζητανε τα χαρτια...εαν δεν τα εχεις τοτε μαυρο φιδι...... ασφαλεια και μεσα!!!!

Το γνωριζω γιατι δουλευα σε τετοια εταιρεια!!!!

 

 

φίλε, αυτό αν το διάβασες σε άλλο τόπικ, είναι στη Γερμανία που ένα παιδί είχε χάσει το Ρ800 τοθ και σε μια βδομάδα του το επέστρεψε ένας μικρομαγαζάτορας... όχι στο Τζατζικιστάν...

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

dmitsos φέρε μου εσύ το 6600 σου και μετά θα το πάω παντού.

Υπάρει και η αλλαγή ΙΜΕΙ ξέρεις. Μέχρι και ταμπελάκι καινούριο μπορείς να βάλεις με το αλλαγμένο ΙΜΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

ma ama to brw to tilefwno den tha to paw se magazi antiproswpias alla se kapoion underground.

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

ξυπνηστε λιγο ρε παιδια! πατε ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ μπροστα!

αμεσως ΟΛΟΙ "θα το παω εδω θα το παω εκει"

καντε το ρε παιδια, χωρις πρωτα να δειτε αν λειτουργει!

 

και μου φαινεται ξεφυγαμε πολυ απ το θεμα μας!

το παιδι ειπε για το προγραμμα που στελνει ενα sms εσεις το κανατε super dumber!

 

Ναι και εγω αν βρω κινητο θα το παω αμεσως στον καταβαγγελη που εχει ενα μαγαζακι στο υπογειο!!! ΕΛΕΟΣ! σκεφτητε πρωτα την αντιδραση σας αν βρησκατε το κινητο και ΤΙ θα κανατε την πρωτη ΣΤΙΓΜΗ!

ΕΕ! δεν θα βαζατε μια καρτα να δειτε αν λειτουργει σωστα!!???? :confused: ή θα τρεχατε στον καραβάγγο να τον πληρωνατε και να σας ελεγε " ρε μαγκα!! το πραμα ειναι σκαρτο! πλερωνε για τον κοπο και καντην απο εδω"!

το καθε προγραμμα που βγαινει ειναι και για κατι!! μην προτρεχουμε ολοι αμεσως και το παιζουμε καποιοι! ας δουμε λιγο και τα θετικα! :worry:

Link to comment
Share on other sites

:blink:

 

Πράγματι δεν έχουν σχέση! Σαν να βλέπω ένα Psion Revo Plus ή ένα Psion Series 5 ή ένα Ericsson MC218!!! Σε Nokia φυσικά άρα χωρίς οθόνη αφής και Compact Flash βεβαίως-βεβαίως... :p :evil:

 

Είπαμε, δεν χρειάζoνται. Τι και αν τα έχει όλος ο υπόλοιπος κόσμος. Εμάς δεν μας χρειάζεται. Ό,τι δεν μας δίνει η Nokia δεν μας χρειάζεται! :D

 

Την καλημέρα μου. :blink:

 

 

Είμαι πραγματικά κ**οπερίεργος να δω πώς θα μοιάζει τελικά!

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε όμως, θα κυκλοφορήσει ή θα μείνει στις φήμες; Αλλά έχουμε πολύ δρόμο ακόμα μπροστά μας. Οι πληροφορίες μιλάγαν για τέλος 2005. Πολλά μπορούν να αλλάξουν μεχρι τότε. Τα πάντα.

 

Πάντως αυτό που περιμένω με μεγάλη αγωνία δεν είναι άλλο απο το νέο 90άρι. Αλλά και αυτό θα αργήσει απ'ότι φαίνεται. Για μέσα 2005 το κόβω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Nokia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...