Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Nokia


kage
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος leosedf (17 Σεπ. 2004 , 20:10)

 

sto http://www.griffinonline.net/download/index.php

kai pata username: griffinteam , password: updates

 

free gia olous einai

 

Φιλε leosedf ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις και τον χρονο σου τις σελιδες αυτες τις ξερω αλλα δεν ξερω που ειναι τα fia πως να τα κατε βασω και πως να τα αντικαταστησω με τα υπαρχοντα του griffin 2.86.

Μηπως τελικα πρεπει να εγκαταστησω κενουργια λογισμικα των συσκευων ΝΟΚΙΑ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PIT (17 Σεπ. 2004 , 20:50)

 

Φιλε leosedf ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις και τον χρονο σου τις σελιδες αυτες τις ξερω αλλα δεν ξερω που ειναι τα fia πως να τα κατε βασω και πως να τα αντικαταστησω με τα υπαρχοντα του griffin 2.86.

Μηπως τελικα πρεπει να εγκαταστησω κενουργια λογισμικα των συσκευων ΝΟΚΙΑ;

 

Κατεβασε την 2_861 ολοκληρη απο εδω, εχει εδω ολλα τα νεα fia files!!

 

 

INSTALL FULL 2_861.EXE

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα 3200 το οποιο μου βγαζει (δωστε κωδικο περιορισμου) το εκανα αναβαθμιση(4.16) αλλα το ιδιο (phone restricted) οταν το βαζω να ψαξει δικτυο τα βρησκει ολα αλλα οταν του επιλεγω το δικτυο δεν το επιτρεπει.Πως ξεκλειδωνει; μηπως καποιος γνωριζει;

Τι χρειαζεται για να δουμε τα κλειδια ενος DCT-4 τηλεφωνου (προγραμμα-καλωδιο) και πως μπορουμε να το ξεκλειδωσουμε;

Εχω διαβασει για το Calculator αλλα δεν ξερω αν δουλευει καλα με τα DCT-4 ουτε και πως ακριβως.Ακομη αν δουλευει σε ΧΡ η σε win98.

(Υποθετω πως το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο απο δικτυο αν και πριν δουλευε κανονικα με διαφορα δικτυα, οταν το ανοιξα και το καθαρισα -ειχε και λιγη υγρασια- μου παρουσιασε τα πιο πανω)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το κινητό στο Griffin και μετά πάτα unlock και μετά απο το Special Functions πάτα Set Factory default
Link to comment
Share on other sites

tin anabathmisi tin perase kanonika? sou egrapse oti AFP ok? an nai patas unlock kai eisai ok kanonika...... an den paixei prospathise na balleis peraseis tin proigoumeni version kai des an sou to kanei xana ....

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω stinker θα το κανω,παντος την αναβαθμιση μου την περασε κανονικα.

Κατι αλλο ,μηπως καποιος φιλος εχει το πακετο ολων των γλωσσων για νοκια και για τα σχετικα κενουργια μοντελα (1100-2300 );

Link to comment
Share on other sites

http://portal.sedf.net

 

Αλλα είναι πεσμένο τώρα λόγω της φωτιάς στη Βαλτιμόρη. Σύντομα θα ανοίξει

Link to comment
Share on other sites

katebasa to personal update pou exei katalixi .gul kai den xerw pou to exw ballei ........ to exw perasei sto griffin apla to thelw mipws kanw format sto pc kai to xreiastw ....den to anebazei kapoios i na mou to steilei ...... stin selida tou griffinteam leei mono mia fora oti to katebazeis..... thanks

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

stinker to .gul file είναι ανάλογα με το σειριακό αριθμό που έχεις και ταιριάζει μόνο στο δικό σου κουτί. Δεν θα σου χρειαστεί εφ όσον το έχεις αναβαθμίσει
Link to comment
Share on other sites

ti simasia exei ti eimaste? i simasia einai na mporeis na boithitheis apo auto to forum kai na pareis tis analoges plirofories kai dieukriniseis gia themata pou se apasxoloun sxetika me to kinito sou efoson se polla magazia den mporoun na se exipiretisoun....

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημασία. Θα ήθελα να ξέρω τι δυνατότητες έχει ένας ιδιώτης με μια τέτοια συσκευή. Για καταστήματα (που έχουν και service) το καταλαβαίνω, οι άνθρωποι το χρειάζονται για να τα διορθώνουν και να μειώνουν τους χρόνους αποστολής-επισκευής-παράληψης από την αντιπροσωπεία... αλλά στους ιδιώτες;

 

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εδω και αρκετο καιρο τα 6230 που υπαρχουν στην αγορα φαινεται οτι εχουν LCD οθονη και οχι TFT καθως επισης και η μνημη της συσκευης απο 8 MB εγινε ξαφνικα 4 MB!!!!!!!!!!

Φυσικα κανεις στην ΝΟΚΙΑ δεν γνωριζει τιποτα και ισχυριζονται οτι τα 6230 που βρισκονται αυτη την στιγμη στην αγορα δεν διαφερουν σε τιποτα απο τις πρωτες παρτιδες!

Μαλλον ετσι δικαιολογειται και η χαμηλοτερη τιμη του,αφου καλα καλα τωρα αρχισαν στην ΝΟΚΙΑ να εχουν καλη διαθεσιμοτητα απο το συγκεκριμενο μοντελο. :mad:

http://www.danasoft.com/sig/AlexKotsis.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alexkotsis (24 Σεπ. 2004 , 00:28)

 

Εδω και αρκετο καιρο τα 6230 που υπαρχουν στην αγορα φαινεται οτι εχουν LCD οθονη και οχι TFT καθως επισης και η μνημη της συσκευης απο 8 MB εγινε ξαφνικα 4 MB!!!!!!!!!!

Φυσικα κανεις στην ΝΟΚΙΑ δεν γνωριζει τιποτα και ισχυριζονται οτι τα 6230 που βρισκονται αυτη την στιγμη στην αγορα δεν διαφερουν σε τιποτα απο τις πρωτες παρτιδες!

Μαλλον ετσι δικαιολογειται και η χαμηλοτερη τιμη του,αφου καλα καλα τωρα αρχισαν στην ΝΟΚΙΑ να εχουν καλη διαθεσιμοτητα απο το συγκεκριμενο μοντελο. :mad:

 

 

Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο αλλά άν ισχύει θα πρέπει να κυκλοφορήσει!!

Θα το τσεκάρω με την πρώτη ευκαιρία αλλά και όποιος άλλος μπορεί να το τσεκάρει ας ποστάρει!!

Για να δούμε ισχύει κάτι τέτοιο??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alexkotsis (24 Σεπ. 2004 , 00:28)

 

Εδω και αρκετο καιρο τα 6230 που υπαρχουν στην αγορα φαινεται οτι εχουν LCD οθονη και οχι TFT καθως επισης και η μνημη της συσκευης απο 8 MB εγινε ξαφνικα 4 MB!!!!!!!!!!

Φυσικα κανεις στην ΝΟΚΙΑ δεν γνωριζει τιποτα και ισχυριζονται οτι τα 6230 που βρισκονται αυτη την στιγμη στην αγορα δεν διαφερουν σε τιποτα απο τις πρωτες παρτιδες!

Μαλλον ετσι δικαιολογειται και η χαμηλοτερη τιμη του,αφου καλα καλα τωρα αρχισαν στην ΝΟΚΙΑ να εχουν καλη διαθεσιμοτητα απο το συγκεκριμενο μοντελο. :mad:

 

Φιλε εγω σημερα πηγα στο Vodafone Shop Βαρης και ρωτησα για το 6230 (θελω να το παρω με επιδοτηση απο μεταφορα καρτοκινητου σε συνδεση) και μου ειπε οτι υπαρχει μεγαλη ελλειψη!Επισης μου ειπε πως θα πεφτουν συνεχεια οι τιμες και να περιμενω λιγο!

Το οτι εχει lcd οθονη ειναι καλυτερο ή χειροτερο?

Απο που πληροφορηθηκες τα παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 (24 Σεπ. 2004 , 00:42)

 

Φιλε εγω σημερα πηγα στο Vodafone Shop Βαρης και ρωτησα για το 6230 (θελω να το παρω με επιδοτηση απο μεταφορα καρτοκινητου σε συνδεση) και μου ειπε οτι υπαρχει μεγαλη ελλειψη!Επισης μου ειπε πως θα πεφτουν συνεχεια οι τιμες και να περιμενω λιγο!

Το οτι εχει lcd οθονη ειναι καλυτερο ή χειροτερο?

Απο που πληροφορηθηκες τα παραπανω?

 

Το αγορασα! :mad:
http://www.danasoft.com/sig/AlexKotsis.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fanish1 (24 Σεπ. 2004 , 00:38)

 

Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο αλλά άν ισχύει θα πρέπει να κυκλοφορήσει!!

 

 

Η Nokia ακολουθεί πολιτική συνεχούς ανάπτυξης. Η Nokia διατηρεί το δικαίωμα πραγματοποίησης αλλαγών και βελτιώσεων σε οποιοδήποτε από τα προϊόντα που περιγράφονται σε αυτό το έγγραφο χωρίς προειδοποίηση.

 

Απο την ιστοσελιδα της ΝΟΚΙΑ! :whistle:

http://www.danasoft.com/sig/AlexKotsis.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Nokia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...