Jump to content

Οι xειρότερες ταινίες


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Yparxei kai Blair Witch 3 kai nomizw oti bgike persu.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει πολλές και στο σινεμά αλλά κυρίως σε DVD (και μ'αρέσει που τις διαλέγω κιόλας :o ). Επειδή τις περισσότερες προσπάθησα να τις αποβάλλω άπό τη μνήμη μου κανα δυο που μου έρχονται τώρα στο μυαλό είναι: HULK και Dreamcatcher. Στο πρώτο μιλάμε χτυπιόμουν στην καρέκλα και άκουγα τα εξ αμάξης από την παρέα την οποία έπεισα να έρθει. Είχαν δίκιο, βέβαια...Δηλαδή οι σκηνές που πετούσε ο Hulk σα ζωύφιο από βουνό σε βουνό ήταν το κάτι άλλο. :blink: Για τη δεύτερη ότι και να πω είναι λίγο, όσοι άτυχοι σαν εμένα την είδαν γνωρίζουν, οι τελευταίες ειδικά σκηνές..... :alien:

God grant me the serenity to accept the things I cannot change,

courage to change the things I can

and wisdom always to tell the difference.

Link to comment
Share on other sites

Η χειρότερη ταινία για μένα ήταν το Scary Movie 3

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE (29 Αύγ. 2004 , 21:07)

 

tou nilsen ola einai patates..to space travesti epishs kotsana

 

den einai etsi.O vrikolakas kai oi trelles sferes exoun grapsei istoria :)
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas@sl45i (29 Αύγ. 2004 , 15:19)

 

Βρε παιδιά είδα πριν λίγο το The Blair Witch Project και ειλικρινά δε κατάλαβα ότι βλέπω θρίλερ.

 

Ας πει κάποιος πώς είναι δυνατόν να σε τρομάξει αυτή η ταινία; :down:

 

Α και κάτι ακόμα: Πόσο χειρότερο μπορεί να είναι το 2; :whistle:

 

Τι υπόθεση έχει; :confused:

 

 

Και να σκεφτείς ότι αυτήν την ταινιάρα (μπρρρρ για μένα η χειρότερη που έχω δει ποτέ) την είχε βγάλει το περιοδικό Σινεμά κορυφαίο θρίλερ!!!! Σίγουρα, αν τρομάζεις από τις μύξες πάνω στην κάμερα....

KCB
Link to comment
Share on other sites

Τελείως αυθόρμητα: Τερμινάτορας 3...

 

Δεν ήταν αυτό που περίμενα.

 

Επίσης το μάτριξ, επίσης το 3, για τον ίδιο λόγο. Μάλλον το 3 είναι γκαντέμης αριθμος...

 

Και κάτι άσχετο: ΤΟ RΟCΚΥ 4. A, και το 2! Τώρα που το σκέφτομαι και το 5!!! Καλά και το 3 ψιλομάπα ήταν. :p Το 1 άξιζε όμως :alien:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas@sl45i (29 Αύγ. 2004 , 15:19)

 

Βρε παιδιά είδα πριν λίγο το The Blair Witch Project και ειλικρινά δε κατάλαβα ότι βλέπω θρίλερ.

 

Ας πει κάποιος πώς είναι δυνατόν να σε τρομάξει αυτή η ταινία; :down:

 

Α και κάτι ακόμα: Πόσο χειρότερο μπορεί να είναι το 2; :whistle:

 

Τι υπόθεση έχει; :confused:

 

 

Ανακαλώ πλήρως τις όποιες εμφιβολίες μου για τη δεύτερη ταινία της σειράς, καθώς πραγματικά δεν είχε καμία σχέση με το 1.

 

Αν και βασιζόταν στο 1 η ταινία ήταν ένα θρίλερ με τα όλα του: Τρομαχτικές σκηνές, μυστήριο, ανατροπές και φοβερή αγωνία μέχρι το τέλος :cool:

 

Άρα με την αξία της νομίζω καταφέρνει να ΜΗΝ ανήκει στις ταινίες για τις οποίες φτιάχτηκε αυτό το thread :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

λοιπών απ ότι είδα σε άλλους αρέσουν κάποιες ταινίες σε άλλους δεν αρέσουν :) ας πούμε εμενα το red rose m άρεσε πολύ,υπάρχουν όμως κάποιες ταινίες που δεν αρέσουν σε κανένα..το insomnia που είπε ένας φίλος το νοίκιασα στο dvd και δεν κατάφερα με τίποτα να το δω ολόκληρο απ την βαρεμάρα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια φορά μου είχε πει ένας φίλος μου κουλτουριάρης ότι εκείνη τη μέρα επαιζε στην ΕΤ1 την ταινία "Νοσταλγία" του Ταρκοφσκι που ήταν λεει "κορυφαία". Ειπα λοιπόν κι εγω να κάτσω να τη δω αφου είναι τόσο ποιοτική (εδώ που τα λέμε, ήμουν και ψιλοτσιμπημένη μαζί του). Τι το θελα η γυναίκα!! Απο τη μια ατάκα στην άλλη μεσολαβούσαν το λιγότερο 5 λεπτά! Είχα αρχίσει να χασμουριέμαι... Αλλα όχι! Δεν θα αφηνα να με πάρει ο ύπνος! Αφου η ταίνια θεωρείται τόσο καλή κατι θα κέρδιζα με το να τη δω! Έπρεπε να τη δω! Αλλιώς αν με ρώταγε πως μου φάνηκε τι θα έλεγα; "Κοιμήθηκα απο τα πρώτα 20 λεπτά;" Και δώστου να προσπαθώ με χίλια ζορια να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτα και να παλεύω να κατανοήσω την υπόθεση... Ε τελικά αφου είχε περάσει 1 ώρα και δεν είχα καταλάβει χριστό απο την υπόθεση δεν άντεξα! Με πήρε ο ύπνος στον καναπέ και σας πληροφορώ οτι κοιμήθηκα σαν μωρό...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
χμμμμμμ.....παντως για εμενα η χειροτερη ταινια ειναι η spun .υπαρχει καποιος που να την ειδε και να του αρεσε ?
Link to comment
Share on other sites

επίσης χειρότερη ταινία για μένα είναι ο οιωνός και κάποιες άλλες....

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Michelle (15 Σεπ. 2004 , 00:42)

 

Εμένα μια φορά μου είχε πει ένας φίλος μου κουλτουριάρης ότι εκείνη τη μέρα επαιζε στην ΕΤ1 την ταινία "Νοσταλγία" του Ταρκοφσκι που ήταν λεει "κορυφαία". Ειπα λοιπόν κι εγω να κάτσω να τη δω αφου είναι τόσο ποιοτική (εδώ που τα λέμε, ήμουν και ψιλοτσιμπημένη μαζί του). Τι το θελα η γυναίκα!! Απο τη μια ατάκα στην άλλη μεσολαβούσαν το λιγότερο 5 λεπτά! Είχα αρχίσει να χασμουριέμαι... Αλλα όχι! Δεν θα αφηνα να με πάρει ο ύπνος! Αφου η ταίνια θεωρείται τόσο καλή κατι θα κέρδιζα με το να τη δω! Έπρεπε να τη δω! Αλλιώς αν με ρώταγε πως μου φάνηκε τι θα έλεγα; "Κοιμήθηκα απο τα πρώτα 20 λεπτά;" Και δώστου να προσπαθώ με χίλια ζορια να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτα και να παλεύω να κατανοήσω την υπόθεση... Ε τελικά αφου είχε περάσει 1 ώρα και δεν είχα καταλάβει χριστό απο την υπόθεση δεν άντεξα! Με πήρε ο ύπνος στον καναπέ και σας πληροφορώ οτι κοιμήθηκα σαν μωρό...

 

Εμένα πάλι και ο Ταρκόφσκι μ' αρέσει και ο Μπέργκμαν και ο Γκοντάρ επίσης. Τα σπλάτερ όμως δεν τα αντέχω με τίποτα. Με κορυφαία αηδία τους σχιζοφρενείς με πριόνια, πιρούνια, μαχαίρια κ.λ.π. Και το κελί που έδειξε χτες το star ένα χάλι ήταν.
Link to comment
Share on other sites

Για το Κελί είχα ακούσει πολύ θάψιμο αλλά χτες που το είδα δεν μου φάνηκε τόσο κακό. Βλεπόταν άνετα και είχε ενδιαφέρον σενάριο.
KCB
Link to comment
Share on other sites

Το σενάριο καλό ήταν, δε λέω, ψιλοθύμιζε τη σιωπή των αμνών. Αυτό που είπα είναι ότι δεν αντέχω πια, όλη αυτή τη βία και το αίμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
H tainia pou me ekane na fygw apo thn aithousa me thn kopelia mou htan h ekdikhsh ths ksanthias! Tsampa ta lefta!

Sony Ericsson :love:

:shoot:Nokia:whip:

 

:cry: :...Δεν θα ξεχάσω ποτέ πόσο με πλήγωσες εκείνη την ημέρα...: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Η χειρότερη ταινία που είδα ως τώρα , ήταν μια και με διαφορά

 

 

ΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΧΩΡΙΟ

 

 

Μη τη δείτε ΠΟΤΕ. Θέλουν να σας πάρουν 7 ευρώ. Καμια σχέση με ότι διαφημίζουν, απαίσιο σενάριο , αστήρικτο και φρικτό.

 

 

Α Π Α Ι Σ Ι Ο .

Μακριά!

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (11 Οκτ. 2004 , 03:53)

 

Η χειρότερη ταινία που είδα ως τώρα , ήταν μια και με διαφορά

 

 

ΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΧΩΡΙΟ

 

 

Μη τη δείτε ΠΟΤΕ. Θέλουν να σας πάρουν 7 ευρώ. Καμια σχέση με ότι διαφημίζουν, απαίσιο σενάριο , αστήρικτο και φρικτό.

 

 

Α Π Α Ι Σ Ι Ο .

Μακριά!

 

 

Καμία σχέση με ό,τι διαφημίζουν = ναι

"Η χειρότερη ταινία που είδα ως τώρα" = Υπερβάλλεις!! Μπορώ να σου βρω άπειρες χειρότερες :p

 

Γιατί σου κατσε τόσο στραβά η ταινιούλα,απορώ! Κρίμα :worry:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nelly (11 Οκτ. 2004 , 05:05)

 

Καμία σχέση με ό,τι διαφημίζουν = ναι

"Η χειρότερη ταινία που είδα ως τώρα" = Υπερβάλλεις!! Μπορώ να σου βρω άπειρες χειρότερες :p

 

Γιατί σου κατσε τόσο στραβά η ταινιούλα,απορώ! Κρίμα :worry:

 

 

αν δεις στο θέμα του "σκοτεινού χωριού" θα καταλάβεις...

εκεί το δικαιολογώ λίιιιγο περισσότερο.

Πρώτη φορά αισθάνθηκα ΤΟΣΟ πολύ ότι μας υποτιμούν τη νοημοσύνη.

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (11 Οκτ. 2004 , 06:02)

 

αν δεις στο θέμα του "σκοτεινού χωριού" θα καταλάβεις...

εκεί το δικαιολογώ λίιιιγο περισσότερο.

Πρώτη φορά αισθάνθηκα ΤΟΣΟ πολύ ότι μας υποτιμούν τη νοημοσύνη.

 

 

Διάβασα τι έγραψες,και επειδή δεν έχεις ξαναπει χειρότερα για ταινία,αναρωτήθηκα. Δεν ήταν τόσο χάλια... :worry:

 

Anyway,γούστα είναι αυτά :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...