Jump to content

Οι xειρότερες ταινίες


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον Hunter

 

μολις το δειξανε στο φιλμνετ , τι ηταν τουτο παλι? , ταινια η προτροπη για βιασμους και σκοτομους???? :angry: :down: :!:

 

Nαι το είδα κι εγώ, για 2η φορά :innocent: :whistle:

(όταν το είχα νοικιάσει, κόλλαγε το DVD και είχα χάσει κάτι φάσεις)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε με λέτε, ταινία με τίτλο "αΓάπησε με" και με πρωταγωνιστές επαγγελματίες πορνοστάρ, περιμένατε να λέει για τη ζωή στα μοναστήρια? :p
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε sallax. Εγώ εννοούσα ότι ήταν άθλια, βαρετή και πολύ μικρή σε διάρκεια.

Εννοείται ότι ξέραμε από πριν για τι πρόκειται. :whistle:

Ούτε για τσόντα δεν έκανε τελικά. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγω βασικα δεν καταλαβα καν την υποθεση
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

@sallax κάνε edit τώρα αμέσως :whistle: :p

 

ποια υπόθεση.. μία αηδία ήταν.. άσκοπη και ανούσια και απαράδεκτη :rolleyes:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Oύτε κι εγώ την κατάλαβα καλά. Στην αρχή ήταν λίγο μπερδεγουέι. :wacko:

(μπάχαλο έγινε το thread. μήπως να μεταφερθούν τα ποστς σε ξεχωριστό trhead, αφιερωμένο σε αυτή την ταινία ΕΠΟΣ?)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nelly

@sallax κάνε edit τώρα αμέσως :whistle: :p

Γιες μεμ! :whistle:
Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

Όχι ρε sallax. Εγώ εννοούσα ότι ήταν άθλια, βαρετή και πολύ μικρή σε διάρκεια.

Εννοείται ότι ξέραμε από πριν για τι πρόκειται. :whistle:

Ούτε για τσόντα δεν έκανε τελικά. :rolleyes:

Καλά ναι και γω μια φορά την είδα κι εννοείται πως αναρωτιόμουν μετά που κολλούσαν κάτι διθυραμβικά σχόλια που είχε στο εξώφυλλο αλλά ένηγουεη :)

Με την ευκαιρία θυμήθηκα τα 2 αριστουργήματα της Ντέμι Μουρ, το G.I. Jane και το Striptease :happy:

Link to comment
Share on other sites

the blair witch project.....με διαφορά η χειρότερη.Τζάμπα λεφτά
"I'm also not very analytical. You know I don't spend a lot of time thinking about myself, about why I do things." George W. Bush, aboard Air Force One, June 4, 2003
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia5100/1.0 (3.02) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

O oionos. Megali patata polu fantasia eixe o skinothetis.Sto telos den katalava ti egine.

Alla telos signithika me to paidi me to asthma.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή της χειρότερης βασίζεται πάντα σε προσωπικά, υποκειμενικά κριτήρια.

 

Μια από τις ταινίες αυτής της κατηγορίας που θυμάμαι είναι το "Broken Arrow - Σπασμένο Βέλος". Έχει απίθανες μούφες μέσα ( ολόκληρη υδραυλική εγκατάσταση κάνεις με αυτές! ). :p

Live Another Day,

Climb A Little Higher,

Find Another Reason To Stay...

Link to comment
Share on other sites

the blair witch project και ένα ακόμα που με ανάγκασε να φύγω από την αίθουσα το Fargo.Iσως οι μεγαλύτερες μ@λ....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

το οτι δεν σας αρεσε μια ταινια δεν την κανει χαλια,

οκ,ολα ειναι θεμα γουστου αλλα εως εαν σημειο,

εχει σημασια τι ταινιας πας να δεις και τι τελικα βλεπεις, οποτε ας μην θαβουμε ταινιες χωρις λογο, το blair witch project ηταν απαραδεκτο γιατι υποτιθεται οτι ηταν θριλερ/τρομου κτλ, ατμοσφαιρικο που σε καθυλωνει και τελικα ηταν !@#$$%%

το the hours ομως (ναι για αυτο ηταν ολος ο προλογος) ηταν μια ταινια για την virgia wolf, δεν γινοταν να εχει ουτε δραση ουτε εφε ουτε βια, οποτε εκπληρωνει τον σκοπο του και ειναι μια καλη ταινια...

ολα αυτα φιλικοτατα...

 

:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα είναι το Versus. (νομίζω έτσι λεγόταν η ταινία). Πιστεύω πως το 99% των θεατών θα την έβρισκαν αηδιαστική. Ήταν η πρώτη ταινία που την επέστρεψα στο video club λίγο μετά την αρχή (μόλις φάνηκε η υπόθεση).
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

προσθετω κι 'αλλη μια στην λιστα μου "Down Below" μολις την εδειξε στο φιλμνετ , αν και μου αρεσουν ταινιες με υποβρυχια και γενικα με πλοια σε πολεμικες υποθεσεις αυτη εδω ηταν μαλλον η χειροτερη που εχω δει
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Vanilla Sky... Τι να πω... Αν δεν είχε το καστ (Τομ Κρουζ, Πενέλοπε Κρουζ, Κάμερον Ντιάζ) που είχε, δεν θα έμπαινε καν στις αίθουσες...
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον anderson

 

Vanilla Sky... Τι να πω... Αν δεν είχε το καστ (Τομ Κρουζ, Πενέλοπε Κρουζ, Κάμερον Ντιάζ) που είχε, δεν θα έμπαινε καν στις αίθουσες...

 

 

Μπορώ να διαφωνήσω????

 

Το vanilla Sky πολύ καλό ήταν, και με πολύ καλές ερμηνείες. Απλά πολύ δύσκολο να το κατανοήσεις, και με ατμόσφαιρα μυστηρίου...

Όπως βέβαια και όλες οι καινούργιες ταινίες του TOM KROUZ (Minority Report etc...)

 

Πάντα φιλικά ε...?

Link to comment
Share on other sites

Ας προσθέσω (δεν θυμάμαι αν έχει ήδη ειπωθεί) και το existenz...
Link to comment
Share on other sites

Τhe red movie!Γαλλικη

 

Το 90% του σινεμα ειχε φυγει μεχρι το τελος της ταινιας

Εγω εκατσα μονο και μονο για να δω τι (ηλιθιο) τροπο θα διαλεγε ο σεναριογραφος για να τελειωσει την ταινια!

Τελικα δεν με απογοητευσε!Το τελος ηταν μεταξυ γελιων και δακρυων!!!

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

Μπορώ να διαφωνήσω????

 

Το vanilla Sky πολύ καλό ήταν, και με πολύ καλές ερμηνείες. Απλά πολύ δύσκολο να το κατανοήσεις, και με ατμόσφαιρα μυστηρίου...

Όπως βέβαια και όλες οι καινούργιες ταινίες του TOM KROUZ (Minority Report etc...)

 

Πάντα φιλικά ε...?

 

 

σωστόοος... ;)

Link to comment
Share on other sites

Objection no1 : Το "Vanilla sky" είναι remake από παλιότερη ταινία που φυσικά δεν είναι πολύ γνωστή,το "Open your eyes" στο οποίο παίζει πάλι η άγνωστη τότε Penelope και οι 2 ταινίες ήταν πολύ καλές..

 

Objection no2 : @ After πες μου ότι δεν εννοείς την ταινία "trois couleurs:Rouge" του Κισλοφσκι γιατί πάω τώρα να πέσω από το παράθυρο αν αυτή η ταινία ήταν για γέλια !!!!!!!!!!!!!!!

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όλες οι ταινίες που αναφέρατε αρέσουν σε κάποιους και σε άλλους όχι.

Έγω προσωπικά λατρεύω τις ταινίες και όσο χάλια κι αν ήταν το beach το είδα. Για να έχω μία γνώμη ρε παιδάκι μου...

 

Για να δούμε για αυτές εδώ τί έχετε να πείτε?

Αυτές είναι οι μοναδικές ταινίες που δεν μπόρεσα ΠΟΤΕ να δώ... :'( Στα 10 πρώτα λεπτά είχα κλείσει το dvd...

 

Blade 2

Hellborn

 

 

Ίσως κάποια στιγμή στην ζωή μου να τα καταφέρω.... :o

By a route obscure and lonely,

Haunted by ill angels only,

Where an Eidolon, named Night,

On a black throne reigns upright,

I have reached these lands but newly From an ultimate dim Thule-

From a wild weird clime that lieth, sublime,

Out of space - out of Time

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (OnTheMove with: Nokia7250/1.0 (3.12) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την DimiK

Λοιπόν όλες οι ταινίες που αναφέρατε αρέσουν σε κάποιους και σε άλλους όχι.

Έγω προσωπικά λατρεύω τις ταινίες και όσο χάλια κι αν ήταν το beach το είδα. Για να έχω μία γνώμη ρε παιδάκι μου...

 

Για να δούμε για αυτές εδώ τί έχετε να πείτε?

Αυτές είναι οι μοναδικές ταινίες που δεν μπόρεσα ΠΟΤΕ να δώ... :'( Στα 10 πρώτα λεπτά είχα κλείσει το dvd...

 

Blade 2

Hellborn

 

 

Ίσως κάποια στιγμή στην ζωή μου να τα καταφέρω.... :o

 

Ontws.. Sto Blade 2 proswpika me phre o ypnos...

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...