Jump to content

Οι xειρότερες ταινίες


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

The Hills Have Eyes. Απαίσιο

 

Συμφωνώ απόλυτα!Εγώ το The Hills Have Eyes 2 είδα..Δεν πιστεύω ότι θα έχει μεγάλη διαφορά απ'το πρώτο..Δεν έχω δει χειρότερη ταινία!Κυριολεκτικά για γέλια ήταν!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sin City (2005).Απλά η χειρότερη.Θα μου μείνει αξέχαστη...

 

Δική σου άποψη! :mad:

Προσωπικά μου άρεσε μιας και ειμαι comics-άκιας! :D

 

Καλό είναι να εξηγούμε, το γιατί δεν μας άρεσε μια ταινία. Βάζω και τον εαυτό μου μέσα.

From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δική σου άποψη! :mad:

Προσωπικά μου άρεσε μιας και ειμαι comics-άκιας! :D

 

Καλό είναι να εξηγούμε, το γιατί δεν μας άρεσε μια ταινία. Βάζω και τον εαυτό μου μέσα.

Πολλοί λόγοι που δεν θυμάμαι.Παν και 2 χρόνια..Τί να μου αρέσει σ' αυτό το έκτρωμα!Όλη η ταινία μες τη μαυρίλα.Χάλια!! Και ποτέ μου δεν μου άρεσαν τα comics;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Διαφωνώ κάθετα. Θεωρώ το SinCity μία από τις καλύτερες ταινίες των τελευταίων ετών. Η "μαυρίλα" που αναφέρεις, επίτηδες υπήρχε λόγω του κόμικ. Άσε που είναι η Sin City (αμαρτωλή πόλη), γι' αυτό ακριβώς είναι σκοτεινή. Η ιδέα για την ταινία υπήρχε στους παραγωγούς εδώ και πολλά χρόνια (από τότε που βγήκε το κόμικ) αλλά δεν την γύριζαν γιατί είχαν επίγνωση ότι δεν υπήρχαν τα τεχνικά μέσα. Γι' αυτό τη γύρισαν όταν η τεχνολογία (ψηφιακή πλέον) είχε προχωρήσει και μπορούσε να γίνει η μεταφορά από το κόμικ.
:blink:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα!Εγώ το The Hills Have Eyes 2 είδα..Δεν πιστεύω ότι θα έχει μεγάλη διαφορά απ'το πρώτο..Δεν έχω δει χειρότερη ταινία!Κυριολεκτικά για γέλια ήταν!:lol:

 

Το δύο δε βλεπότανε αλλά το 1 είχε μερικές πολύ καλές στιγμές και είχε λάβει και (σχετικά) θετικές κριτικές τότε που βγήκε. Εμένα μου άρεσε :)

 

Διαφωνώ κάθετα. Θεωρώ το SinCity μία από τις καλύτερες ταινίες των τελευταίων ετών. Η "μαυρίλα" που αναφέρεις, επίτηδες υπήρχε λόγω του κόμικ. Άσε που είναι η Sin City (αμαρτωλή πόλη), γι' αυτό ακριβώς είναι σκοτεινή. Η ιδέα για την ταινία υπήρχε στους παραγωγούς εδώ και πολλά χρόνια (από τότε που βγήκε το κόμικ) αλλά δεν την γύριζαν γιατί είχαν επίγνωση ότι δεν υπήρχαν τα τεχνικά μέσα. Γι' αυτό τη γύρισαν όταν η τεχνολογία (ψηφιακή πλέον) είχε προχωρήσει και μπορούσε να γίνει η μεταφορά από το κόμικ.

 

+1

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

αιμα στους λοφους και τα 2,hostel και Monster οι υπερτατες μουφες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα. Θεωρώ το SinCity μία από τις καλύτερες ταινίες των τελευταίων ετών. Η "μαυρίλα" που αναφέρεις, επίτηδες υπήρχε λόγω του κόμικ. Άσε που είναι η Sin City (αμαρτωλή πόλη), γι' αυτό ακριβώς είναι σκοτεινή. Η ιδέα για την ταινία υπήρχε στους παραγωγούς εδώ και πολλά χρόνια (από τότε που βγήκε το κόμικ) αλλά δεν την γύριζαν γιατί είχαν επίγνωση ότι δεν υπήρχαν τα τεχνικά μέσα. Γι' αυτό τη γύρισαν όταν η τεχνολογία (ψηφιακή πλέον) είχε προχωρήσει και μπορούσε να γίνει η μεταφορά από το κόμικ.

Εγώ πάλι την θεωρώ μία από τις χειρότερες

Ε τί να κάνουμε.Γούστα είναι αυτά:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

"Dead Silence" ... ΠΑΤΑΤΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!

 

επίσης το "BOBBY" ... ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πήρε τόσες καλές κριτικές ... μάλλον το Χόλιγουντ αγαπά πολυ τον Εμίλιο Εστέβεζ ... δεν το εξηγώ αλλιώς ... απογοητευτικό ...!!!

Melvin Udall: Judging from your eyes, I'd say you were fifty.

Carol: Judging from your eyes, I'd say you were kind.

 

-->"As Good As It Gets"

Link to comment
Share on other sites

Η Ψυχραιμία του Περράκη! Δεν ξέρω ποια να κατατάξω χειρότερη της χρονιάς, αυτήν ή το beowulf:confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Η Ψυχραιμία του Περράκη! Δεν ξέρω ποια να κατατάξω χειρότερη της χρονιάς, αυτήν ή το beowulf:confused::confused:

 

 

Έχει όμως ορισμένες συμπαθητικές σκηνές (βλ Τζούλια) :p:lol::X

Link to comment
Share on other sites

3 είναι οι χειρότερες όλων των εποχών κατά την γνώμη μου:

 

-Churchill 2004

-Plan 9 from outer space

-Kung Pow

 

Αν και "2ες", είναι ίσως τα χειρότερα θεάματα ever!

 

Αν δεν πάτε κάποιον, προτείνετέ τις ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

Η Γέννηση (με τη Νικόλ Κίντμαν) :hypno:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν έχετε δει το "Taxi" ('04). Μεγάλη μάπα!

 

Ακόμη, τα "Miami Vice" και "Sahara" δε κατάφερα να τα φτάσω μέχρι το τέλος...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
η πιο βαρετη ταινια που εχω δει ειναι το "π", αν και πολλοι εχουν αντιθετη αποψη

"I am the passenger

And I ride and I ride

I ride through the citys backside

I see the stars come out of the sky..."

Link to comment
Share on other sites

Elizabeth : The Golden Age ... χωρίς να είναι κακή ταινία, σε σύγκριση με την πρώτη, είναι απλά απογοητευτική !! στα μισά της ταινίας έπιασα τον εαυτό μου να σκέφτεται άλλα πράγματα ...μόνο η Κέιτ κάνει ό,τι μπορεί ...

Melvin Udall: Judging from your eyes, I'd say you were fifty.

Carol: Judging from your eyes, I'd say you were kind.

 

-->"As Good As It Gets"

Link to comment
Share on other sites

Μια μέλισσα τον αυγουστο = ακόμα απορώ πως κυκλoφωρεί αυτή η ταινία...

Straight story = απαίσιο τέλος και ακόμα χειρότερα κατα την διάρκεια.....

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

η νυχτα των ζωντανων νεκρων(η ασπρομαυρη)

τετοιο γελιο δεν εχω ριξει ουτε σε κωμωδια.την πηραμε με την παρεα μου και καλα για να τρομαξουμε και διαπιστωσαμε οτι ειναι πατατα!πολυ βαρετη με καθολου πλοκη!αν δεν την εχετε δει,σας προτεινω να μην τη δειτε.μακρυα...

Link to comment
Share on other sites

Μια μέλισσα τον αυγουστο = ακόμα απορώ πως κυκλoφωρεί αυτή η ταινία...

Straight story = απαίσιο τέλος και ακόμα χειρότερα κατα την διάρκεια.....

 

Εμένα το Straight Story μου φάνηκε πολύ ωραίο πάντως... Έξυπνο σενάριο και ωραία εκτέλεση.

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

η νυχτα των ζωντανων νεκρων(η ασπρομαυρη)

τετοιο γελιο δεν εχω ριξει ουτε σε κωμωδια.την πηραμε με την παρεα μου και καλα για να τρομαξουμε και διαπιστωσαμε οτι ειναι πατατα!πολυ βαρετη με καθολου πλοκη!αν δεν την εχετε δει,σας προτεινω να μην τη δειτε.μακρυα...

LOL!!! Είχαμε μαζευτεί γυναικοπαρέα και είχαμε νοικιάσει τη Νύχτα των ζωντανών νεκρών και το Παρασκευή και 13. Είδαμε την πρώτη (Θεέ μου! Μόνο αυτό έχω να πω! Έπεσε γέλιο παντως...!) Μετά όμως νυστάξαμε (λογικό!) και με άφησαν μαγκούφα να δω το Παρασκευή και 13 3 το πρωί! Φοβερή εμπειρία!

Link to comment
Share on other sites

Babel...

 

Δεν εχω βαρεθει περισσοτερο σε ταινια.Ξεκινησε ομορφα αλλα στη συνεχεια δε μου αρεσε καθολου...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το Straight Story μου φάνηκε πολύ ωραίο πάντως... Έξυπνο σενάριο και ωραία εκτέλεση.

Εμένα από την άλλη η άποψη μου είναι ότι σαν ιδέα ήταν πανέξυπνη, αλλά στην πραγματοποίηση ήταν κάπως πρόχειρη η ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...