Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πώς μπορούμε να βγάλουμε το ρολογάκι που εμφανίστηκε επάνω αριστερά?
Δε μπορούμε. Μόνο με root.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε ποιο θεμα να απευθυνθω για το παραπανω?
Παιδια καλησπερα

Δεν ηξερα που να γραψω! Αντιμετωπιζω ενα προβλημα..

Καθε φορα που χρησιμοποιω τον samsung internet δεν ειναι συμβατη η αυτοσυπληρωση κωδικων δλδ δεν λειτουργει το "autofill with samsung pass".. αντιθετως στις εφαρμογες που εχω κατεβασει λειτουργει ( δλδ γινεται η αυτοσυμπληρωση των κωδικων!) Αυτο το παρατηρησα μετα την αναβαθμιση σε android 9.. ξερει κανεις κατι?

Σε εμένα δουλεύει κανονικά με Samsung browser, Samsung pass και PIE.

Μήπως πρέπει να περάσεις μέσα στον browser το Samsung cloud account σου ή κάποια επιπλέον ρύθμιση μέσα στον browser;

Link to comment
Share on other sites

Για καποιον που θελει να εχει απενεργιποιημενο το Galaxy Apps το οποιο ελεγχει το συστημα ανα τακτα χρονικα διαστηματα την απενεργοποιηση την εχει "πονηρα" και οχι απ'εξω οπως εχουν αλλες εφαρμογες που απενεργοποιουνται στις ρυθμισεις/εφαρμογες/galaxy apps/μπαταρια.

 

Η ιδια διαδικασια ισχυει και για το Samsung Themes.

Οταν απενεργοποιηθει θα εξαφανιστει απο το μενου των ρυθμισεων.

Εαν ενεργοποιηθει θα εμφανιστει ξανα.

 

Το ιδιο ισχυει επισης για το "Λογιαριασμος samsung Account".

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Οπως εμφανιστηκε στα ξαφνικα το τρεμοπαιξιμο οταν καλείς καποιον κ εχεις φαλει το animator στο off. Τυχαια χθες εμφάνιστηκε μονο σε μια επαφη.. Σημερα το κανει σε ολες...

Το εβαλα 0,5 κ ολα καλα...

μπράβο ρε φίλε!!! και απο το πρωι που μου το εμφάνισε σκεφτόμουνα χίλια δύο πράγματα (μέχρι και επίσκεψη smartec:wacko:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στην samsung τελικα! Το προβλημα διορθωθηκε...ηταν ενα patchaki το οποιο δεν το χουν κυκλοφορησει ακομα! Ερωτηση..

Αν κανω hard reset θα μεινει μεσα η pie με το patch οπως μου τα περασε η επισημη samsung?

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στην samsung τελικα! Το προβλημα διορθωθηκε...ηταν ενα patchaki το οποιο δεν το χουν κυκλοφορησει ακομα! Ερωτηση..

Αν κανω hard reset θα μεινει μεσα η pie με το patch οπως μου τα περασε η επισημη samsung?

 

Ναι θα μεινει μαζι με αυτό.....

Link to comment
Share on other sites

Update...ψυχρη λευκανση με ενταση στις χρωματικες αποχρωσεις.:p

 

52033826_2209921832397237_245186961235509248_o.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=1068f8ff237db593fadd964cf4ae7eb0&oe=5CE08CA4

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS..

εκανα hard reset και στο σεταρισμα εκει που λεει αναβαθμιση ενημερωσεων (στην ασπρη οθονη)δεν προχωραει αλλο και με παραπεμπει να συνδεθω σε αλλο δικτυο.. το κινητο το παρελαβα χθες απο την samsung και αφου μου περασε ενα patch για την android 9 .. τι να κανω??

Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS..

εκανα hard reset και στο σεταρισμα εκει που λεει αναβαθμιση ενημερωσεων (στην ασπρη οθονη)δεν προχωραει αλλο και με παραπεμπει να συνδεθω σε αλλο δικτυο.. το κινητο το παρελαβα χθες απο την samsung και αφου μου περασε ενα patch για την android 9 .. τι να κανω??

 

Δεν μπορω να καταλαβω που εννοείς??

Σου λεει οτι πρεπει να βαλεις wifi η δεδομένα για να συνεχισεις ??

Link to comment
Share on other sites

Update...ψυχρη λευκανση με ενταση στις χρωματικες αποχρωσεις.:p

 

52033826_2209921832397237_245186961235509248_o.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=1068f8ff237db593fadd964cf4ae7eb0&oe=5CE08CA4

Ψυχρή ή θερμή λεύκανση όπως δείχνει στην φώτο;!
Link to comment
Share on other sites

Ψυχρή ή θερμή λεύκανση όπως δείχνει στην φώτο;!

Καλημερα.Στο δικο μου πανελ εχω αυτες τις ρυθμισεις.Ειναι δυο διαφορετικα πραγματα η μπαρα ψυχρου-θερμου και οι συνθετες επιλογες.Ετσι οπως τα βλεπεις παραπανω εαν αφησω τις συνθετες επιλογες οπως ειναι και βαλω την μπαρα στο ψυχρο θα βγαλει περισσοτερο πρασινο στο λευκο .Οπως τα εχω τωρα μου βγαζει απο χαμηλο φωτισμο το λευκο "Γαλα"λευκο οχι παχυ ασπρο , επισης λευκες οι γραμματοσειρες Και τα χρωματικα ποιο εντονα.Μου εκατσε πολυ καλα.Ετσι οπως τα εχω τωρα αστα οπως ειναι και αμα θες δουλεψε "μονο" την μπαρα του πρασινου μπρος-πισω κοιτωντας με το ματι σου στο Λευκο να δεις που σου καθεται καλυτερα

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Στο δικο μου πανελ εχω αυτες τις ρυθμισεις.Ειναι δυο διαφορετικα πραγματα η μπαρα ψυχρου-θερμου και οι συνθετες επιλογες.Ετσι οπως τα βλεπεις παραπανω εαν αφησω τις συνθετες επιλογες οπως ειναι και βαλω την μπαρα στο ψυχρο θα βγαλει περισσοτερο πρασινο στο λευκο .Οπως τα εχω τωρα μου βγαζει απο χαμηλο φωτισμο το λευκο "Γαλα"λευκο οχι παχυ ασπρο , επισης λευκες οι γραμματοσειρες Και τα χρωματικα ποιο εντονα.Μου εκατσε πολυ καλα.Ετσι οπως τα εχω τωρα αστα οπως ειναι και αμα θες δουλεψε "μονο" την μπαρα του πρασινου μπρος-πισω κοιτωντας με το ματι σου στο Λευκο να δεις που σου καθεται καλυτερα
Ευχαριστούμε πολύ s_wind για άλλη μια φορά. Σε ρώτησα πιο πάνω γιατί έγραψες ψυχρή λεύκανση ενώ στην φώτο έχεις επιλέξει θερμά χρώματα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ s_wind για άλλη μια φορά. Σε ρώτησα πιο πάνω γιατί έγραψες ψυχρή λεύκανση ενώ στην φώτο έχεις επιλέξει θερμά χρώματα

 

Μια χρωματικη παλετα εχει απειρους συνδυασμους .Ψυχρο θεωρειται οταν μειωσεις την κοκκινη μπαρα και βαλεις τερμα φουλ την μπλε.Επισης στον κοσμο των χρωματων υπαρχει το ψυχρο με πολλες μεταβλητες .Σαν ψυχρο μπορει να ειναι πιο χλωμο , θερμο, κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ..λειτουργησε με δεδομενα τελικα.. ηταν στο σημειο λιγο μετα την λευκη οθονη εναρξης στο σημειο αναβαθμιση ενημερωσεων..κατι τετοιο.

Παρατηρησα επισης οτι ανεφερε για μη εξουσιοδοτημενη κινηση κ μετα ζηταγε κατευθειαν επιβεβαιωση ταυτοτητας.. δλδ σε αναγκαζει να να βαλεις το gmail σου ( google) το οποιο εχει χρησιμοποιηθει στο παρελθον στην συγκεκριμενη συσκευη... δεν γινεται να το αποφυγεις!(προς φιλο s_wind)

Link to comment
Share on other sites

Οκ..λειτουργησε με δεδομενα τελικα.. ηταν στο σημειο λιγο μετα την λευκη οθονη εναρξης στο σημειο αναβαθμιση ενημερωσεων..κατι τετοιο.

Παρατηρησα επισης οτι ανεφερε για μη εξουσιοδοτημενη κινηση κ μετα ζηταγε κατευθειαν επιβεβαιωση ταυτοτητας.. δλδ σε αναγκαζει να να βαλεις το gmail σου ( google) το οποιο εχει χρησιμοποιηθει στο παρελθον στην συγκεκριμενη συσκευη... δεν γινεται να το αποφυγεις!(προς φιλο s_wind)

 

Αυτο συμβαινει γιατι εκανες hard reset απο recovery.... Εαν εκανες επαναφορα εργοστάσιακων ρυθμίσεων απ το μενου, μετα σε εκεινη την καρτελα, σε αφηνει να πατήσεις παραλειψη κ να μην βαλεις ίντερνετ...κ συνεχιζει ετσι....

Τωρα στην ουσια εσενα, καποιες υπηρεσιες ενεργοποιηθηκαν.... Κ ας μην το ηθελες...

Γιαυτο σου λεει για μη εξουσιοδόμενη κινηση... Γιατι κατι τετοιο, κανουν ολοι... Κλέβεις ενα κινητο κ το κανεις στην στιγμη hard reset.. Αυτη ειναι η μη εξουσιοδότημενη κινηση....

Ενω στην επαναφορα, αν εχεις πχ δαχτυλικο η pin στα ζηταει πριν στην κανει.....

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβα αυτο.. κ τοτε ποια ειναι η διαφορα με hard reset και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο τις ρυθμισεις?

 

Θεωρω πως ειναι το ιδιο... Ιδια δουλειά κανουν κ τα δυο...

Τωρα γιατι ετσι, κ οχι αλλιως ???

Δεν ξερω... Πες ότι για κάποιο λογο εχει κολλησει το κινητο κ δεν μπορεις να μπεις στο android...?? Η ξέχασες μια κ καλη το pin (οχι της σιμ) ....

Λεω εγω τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται . Απλα ο τρυφωνας δεν το ειδε . Μπορεις να κανεις παραλειψη gmail . Σε ολα τα Hard-reset που τα κανω μεσο recovery mode εχω παντα επιλογη στην pie .
Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται . Απλα ο τρυφωνας δεν το ειδε . Μπορεις να κανεις παραλειψη gmail . Σε ολα τα Hard-reset που τα κανω μεσο recovery mode εχω παντα επιλογη στην pie .

 

Εχει δίκιο... 3 φορες το εκανα κ δεν εχει παραλειψη... Προσπαθησα ετσι, αλλιως, λιγο διαφορετικα, το επίασα με το καλο.... Αν κανεις hard reset απο recovery κ ίντερνετ θα μπεις κ mail θα βαλεις αλλιως δεν συνεχιζει... Το έκανα κ στο s9 που έχω το απλο....

Ενω απο το μενου, επαναφορα, ολα ειναι κομπλε....

Link to comment
Share on other sites

εδω και καιρο το κανει αυτο.Το πρωτοσυναντησα να φανταστειτε στο Οne plus2.Αν κανεις hard reset απο το recovery σου ζηταει ενα μαιλ που ηταν ηδη συνδεδεμενο , ειναι δικλειδα ασφαλειας σε περιπτωση κλοπης.Το "παρακαπτεις" αν φλασαρεις μεσω οντιν ξανα την ρομ

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...