Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι......

Περαστικά σου και σε σένα. Τα ίδια και εγώ.Σε σχέση με του Δεκεμβρίου έχω τουλάχιστον 25% χειρότερη αυτονομία τωρα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ του Ιανουαρίου την ελληνική έχω, η πρώτη με android 9, η αλήθεια ειναι ότι έχω χάσει περίπου 1 ώρα sot, είμαι με 5 ώρες sot και 1,5 μέρα αναμονή..

Βέβαια λογο του ότι είναι η πρώτη φορά που πήρα το android 9 υπέθεσα ότι φταίει αυτό.

Εσείς έχετε το ελληνικό update? Αν είναι μπορούμε να περάσουμε το γερμανικό του Δεκέμβρη?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Νταξει παιδια αυτα που ανεβαζετε ειναι φρικη κατι δεν παει καλα .

Εγω περασα την γερμανικη ιανουαριου απο την πρωτη μερα που ειχε βγει.

Εχω σοτ μονιμα 4 ως 4.5 ωρες μεχρι 50% μπαταρια και καταληγει 6μιση εως 7ωρες στο 15%...

Εφοσον το εχω εγω αρα το εχετε και σεις.Πρεπει να βρεθει το προβλημα.

Σαυτα τα θεματα ισχυει ο νομος του ενος.

100 χρηστες να εχουν μικρο σοτ , ενας να εχει διφορετικο ισχυει το διαφορετικο αρα το λαθος πρεπει να βρεθει .Ειναι στο σεταρισμα , ειναι στις εφαρμογες χμμμ .....?

Edit:

Μη σκεφτεστε για επαναφορες δεκεμβρη γιατι ειχε bugs το οποια προφανως δεν τα εντοπισατε .Στο bt δεν μπορουσα να απενεργοποιησω τον ηχο πολυμεσων να εχω μονο για κλησεις , και αλλα.Ξεχαστε του δεκεμβριου....

 

50791564_1062753823896762_830119128508399616_o.jpg?_nc_cat=104&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=afa4acb58cbcdad08baf9e85ad6e9f3f&oe=5CB67E6F

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Νταξει παιδια αυτα που ανεβαζετε ειναι φρικη κατι δεν παει καλα .

Εγω περασα την γερμανικη ιανουαριου απο την πρωτη μερα που ειχε βγει.

Εχω σοτ μονιμα 4 ως 4.5 ωρες μεχρι 50% μπαταρια και καταληγει 6μιση εως 7ωρες στο 15%...

Εφοσον το εχω εγω αρα το εχετε και σεις.Πρεπει να βρεθει το προβλημα.

50791564_1062753823896762_830119128508399616_o.jpg?_nc_cat=104&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=afa4acb58cbcdad08baf9e85ad6e9f3f&oe=5CB67E6F

Με την γερμανική Δεκεμβρίου θυμάσαι πόσο καλά πήγαινε το κινητό μου. Από Όταν πέρασα την Ευρωπαϊκή Ιανουαρίου έχω πέσει πάρα πολυυυυυ.

Μάλλον θα το γυρίσω στην γερμανική πάλι να δω.

Με την γερμανική είχα 3-4% κατανάλωση οθόνης ανά ώρα και Τώρα έχει πάει 5-6%

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πια είναι η συμβουλή? Τι κάνεις?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την γερμανική Δεκεμβρίου θυμάσαι πόσο καλά πήγαινε το κινητό μου. Από Όταν πέρασα την Ευρωπαϊκή Ιανουαρίου έχω πέσει πάρα πολυυυυυ.

Μάλλον θα το γυρίσω στην γερμανική πάλι να δω.

Με την γερμανική είχα 3-4% κατανάλωση οθόνης ανά ώρα και Τώρα έχει πάει 5-6%

Αγορι μου καλο δεν γινεται να επιστρεψεις στο ρομ του δεκεμβρη ειχε θεματα .Δεν πρεπει να κανεις πισωγυρισμα θα βρεθει το προβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπότε πια είναι η συμβουλή? Τι κάνεις?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Το σοτ που ανεβασες ειναι φρικη σκετη.Προφανως εσυ δεν εχεις κανει καθολου και ρυθμισεις για περιμενε μισο....-----> πηγαινε εδω και κανε οτι βλεπεις στις εικονες----> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7764065#post7764065

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αγορι μου καλο δεν γινεται να επιστρεψεις στο ρομ του δεμεμβρη ειχε θεματα .Δεν πρεπει να κανεις πισωγυρισμα θα βρεθει το προβλημα.

Τουλάχιστον κράταγε η μπαταρία. Χαχαχαχαχ

Τώρα χάνω 2% μπαταρία ανά μια ώρα στην αναμονή. Δεν βλέπω όμως κάτι να τρέχει στο παρασκήνιο.

Link to comment
Share on other sites

Αγορι μου καλο δεν γινεται να επιστρεψεις στο ρομ του δεμεμβρη ειχε θεματα .Δεν πρεπει να κανεις πισωγυρισμα θα βρεθει το προβλημα.

Τουλάχιστον κράταγε η μπαταρία. Χαχαχαχαχ

Τώρα χάνω 2% μπαταρία ανά μια ώρα στην αναμονή. Δεν βλέπω όμως κάτι να τρέχει στο παρασκήνιο.

Εχεις κανει τις ρυθμισεις ?

Εφαρμογες σε αδρανεια?

Εχεις απενεργοποιησει τις ειδοποιησεις?

Τα εχεις κανει σωστα?

Για πηγαινε και στις ρυθμισεις/εφαρμογες/υπηρεσιες google play , αφαιρεσε ολες τις αδειες να δουμε μηπως τρεχει κατι με τα google play service.

50574097_1062764850562326_794980321727610880_o.jpg?_nc_cat=100&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=b056e3ee53e39bdd6c09678b059a6bbd&oe=5CB3FA19

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει όλα αυτά. Είναι ακριβώς το ίδιο στημένο όπως Όταν είχα την γερμανική Δεκεμβρίου. Τότε είχα 5,5 sot με 50% υπόλοιπο μπαταρίας.1% κατανάλωση ανά 2 ώρες περίπου αναμονής και 3-4% ανά ώρα χρήσης οθόνης.

Τώρα έχω 3:15 λεπτά sot με 51% υπόλοιπο. 2% κατανάλωση ανά ώρα αναμονής και 6% περίπου ανά ώρα οθόνης.

Στο DisableService δεν δείχνει να τρέχει κάτι διαφορετικό από πριν. Είναι ακριβώς τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει όλα αυτά. Είναι ακριβώς το ίδιο στημένο όπως Όταν είχα την γερμανική Δεκεμβρίου. Τότε είχα 5,5 sot με 50% υπόλοιπο μπαταρίας.1% κατανάλωση ανά 2 ώρες περίπου αναμονής και 3-4% ανά ώρα χρήσης οθόνης.

Τώρα έχω 3:15 λεπτά sot με 51% υπόλοιπο. 2% κατανάλωση ανά ώρα αναμονής και 6% περίπου ανά ώρα οθόνης.

Στο DisableService δεν δείχνει να τρέχει κάτι διαφορετικό από πριν. Είναι ακριβώς τα ίδια.

 

Οκ δεν εισαι χαλια απλα εισαι λιγο χειροτερα απο το καλυτερο πριν , αφαιρεσε τις αδειες απο τις υπηρεσιες google play δεν θα συμβει κατι και αστο να δεις πως θα παει.Οι dev της Samny ειχαν ξεχασει βασικες λειτουργιες στο rom δεκεμβρη μη ξανασκεφτεις επαναφορες.

 

Να και γω οπως εγραψα νωριτερα σταθεροτατο σοτ καθε μερα και οπως ειπα στο 50% φτανει 4σιμιση ωρες.

51217597_1062786380560173_3753215819388026880_o.jpg?_nc_cat=107&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=3f569f7beda827e60f33781da51742d5&oe=5CB61A6A

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Χάλια δεν το λες. Ποιο πολυ με έχει χαλάσει το 2% ανά ώρα που χάνει στην αναμονή

 

Δεν πιστευω να εχεις βαλει καποιο θεμα μαυρο περα απο το ναιτ της κουρτινας επανω.

Μη βαζεις κανενος κατασκευαστη για την ωρα ακομα και τα δυο εχτρα που εχει μεσα η συσκευη να μη βαλεις κανενα .Ειναι beta ακομα η Pie ας την λενε και καλα σταθερη .Θα διορθωθουν και αλλα στην πορεια

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω άμα κάνω όλες τις ρυθμίσεις όπως περιγράφει ο φίλος όμως χωρίς να κάνω hard reset η φλας με οντιν δεν πιάνει το κόλπο; και εάν Όχι για πιο λόγο
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω άμα κάνω όλες τις ρυθμίσεις όπως περιγράφει ο φίλος όμως χωρίς να κάνω hard reset η φλας με οντιν δεν πιάνει το κόλπο; και εάν Όχι για πιο λόγο

 

Εαν κανεις ολες τις ρυθμισεις θα εχεις πολυ καλα αποτελεσματα.

 

Εαν τις κανεις μερικως παλι θα εχεις αρκετα.

 

Δεν ειναι κολπο .

Ενας χρηστης μετα απο hard-reset μπαινοντας σε ασφαλη λειτουργια απενεργοποιουνται καποιες στανταρ ρυθμισεις που εχει το λειτουργικο .Ετσι καθως το σεταρεις το προσαρμοζεις στα δικα σου "θελω" .

Εαν δεν γνωριζεις βασικα πραγματα προσπαθησε τουλαχιστον στον ελευθερο χρονο σου να τα κανεις τυποποιημενα οσο μπορεις θα εχεις ενα καλο αποτελεσμα.

Δυστυχως δεν μπορουμε να κανουμε πολυ εκτεταμενη αναλυση στον καθε χρηστη ξεχωριστα και να εξηγουμε με υπερβολικη αναλυση τι ειναι το καθενα και τι πετυχαινει .Θα επρεπε να γραφαμε ατελειωτες σελιδες.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

S-wind μου κάνει εντύπωση που προτείνεις WQHD. Θεωρώ ότι δεν έχει μεγάλη διαφορά με το default FHD και καταναλώνει παραπάνω μπαταρία, έστω και λίγο.
Link to comment
Share on other sites

S-wind μου κάνει εντύπωση που προτείνεις WQHD. Θεωρώ ότι δεν έχει μεγάλη διαφορά με το default FHD και καταναλώνει παραπάνω μπαταρία, έστω και λίγο.

 

Ισχυει ναι δεν εχει σοβαρες διαφορες οπτικα .Δεν εχω κανει μετρησεις να δω σε καταναλωση εαν υπαρχει κερδος.

Link to comment
Share on other sites

:eek::eek::eek::shock::shock::shock:

30' Fb

33' Chrome

Κατασταση Μπαταριας : Υπνοστεντον :zzz::zzz::zzz:

 

50931721_1062998510538960_28398886401867776_o.jpg?_nc_cat=105&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=3104131f8aa1f5a3fda232196fa80bba&oe=5CF51562

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

καταφερα να πετυχω καλη αναμονη αλλα παλι με το ζορι 4 ωρες οθονη σε σ9πλας.Hard reset και στησιμο απο την αρχη συμφωνα με τον οδηγο να δουμε διαφορες.Θα αναφερω τι δεν εκανα και τι εκανα διαφορετικο και με το καιρο αποτελεσματα

 

 

 

Λοιπον το εκανα.Ακολουθησα κατα γραμμα τον οδηγο.οι διαφορες ειναι

την τριτη animation δεν την εβαλα οff αλλα 05

χαρτες κρατησα

chrome πεταξα

smartswitch πεταξα

ηχοι συστηματος κρατησα 1-2 στο on

και κρατησα την μαμα γραμματοσειρα (εχει διαφορα?)

επισης αλλαξα οθονη την αποχρωση συμφωνα με εναν μινι οδηγο που δινετε εδω και εβαλα kai ton adguard dns.

Aod εβαλα μονο οταν παταω την οθονη

Για να δουμε αν θα εχει διαφορα εν τελει

Edited by nikolis2000

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα βρέθηκε και διορθώθηκε. Για κάποιο λόγο στις επιλογές προγραμματιστή/Εφαρμογές σε κατάσταση αναμονής είχαν μπει όλες σε active.

Τις άλλαξα σε rare πάλι και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έτσι τα έβαλα όλα. Προς το παρών όλα δουλεύουν.

 

Γνωριζεις τι ειναι το καθενα ??

Πχ τι σημαινει το rare?? Tι το working set, το frequent κτλ ??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...