Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως έχω κάνει αυτά που λέει. Πριν δεν έβλεπα πάνω από 4,5 ώρες με τίποτα. Τώρα έχω σχεδόν τους ίδιους χρόνους με τον S_WIND. Με την ίδια χρήση.Το ότι είναι όλα κλειστά όπως λέτε δεν αλλάζει την εμπειρία χρήσης σε εμένα καθόλου. Την Bicby δεν την χρησιμοποιώ οπότε γιατί να μην την κλεισω; Για ποιο λόγο να μην κλείσω το near devices ; Υπάρχει λόγος να ψάχνει και να τρώει μπαταρια; Εφαρμογές οι οποίες δεν θέλω να μου έρχονται ειδοποιήσεις γιατί να μην τις βάλω σε αδράνεια Όταν δεν τις χρησιμοποιώ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπως λπν είπαμε, χθες αραξαμε δωματιο μετα την δουλεια, αφησαμε την οικογένεια στο σαλονι κ βαλαμε μπρος να παίξουμε μπαλιτσα...

Εγιναν ολα οπως τα ξερουμε... Η μαλλον οπως τα αναφερουμε στο 1ο ποστ... Εκτος απο κατι ψιλοαλλαγες για να φερω τις ρυθμίσεις στα μετρα μου.... Κατα 95% ομως, ακολουθησαμε πιστα τον οδηγο....

Αφου στησαμε ξανα το τηλεφωνο (2-2,5 ωρες μετα) εβαλα να κανω πληρη αργη φορτιση το βραδυ...

 

Έπειτα απο 1 ωρα κ 48 λεπτα κ αφου το τηλέφωνο δεν ηθελε την παραμικρη ρυθμιση, ξεκινησαμε την καθημερινη μας χρηση...

Με μεγαλη μου έκπληξη εβλεπα την μπαταρία να κατεβαινει πιο αργά απ οτι συνηθως...

Ως επι το πλειστον λπν... Τωρα που μιλαμε εχω...

 

1.30 ωρα browsing με kiwi (1 ωρα 4g - 30 λ. Wifi)

30 λεπτα messenger (2 βιντεοκλησεις) (wifi)

35 λεπτα facebook (20 με 4g - 15 wifi)

20 λεπτα e bay (4g)

15 λεπτα αλλα (playstore, χαρτες, google translate) (4g)

1η φορτιση... Συνήθως τωρα ειχα 40% με 45%...

Στο σπίτι εχω κακο σημα λογο τοιχων (απο πέτρα, παλιο κτηριο, πανω απο 2 μπαρες δεν παει ποτε, πχ στο υπνοδωμάτιο δεν εχω καθολου, δεν πιανει) ..

Φωτεινότητα 35-45% ΠΑΝΤΑ !

Νομιζω ειμαι ευχαριστημενος για την ωρα γιατι μου έτρωγε την μπαταρία γλυκα, ομορφα....

Αναμένω να δω πάνω στην βδομαδα τι κανω...μιλαω πάντα για την χρηση που κανω εγω !

 

https://imgur.com/a/U9viOn3

 

Υ. Γ Εχω κ 3-4 λεπτα συνεχομενο chat με whatsapp, με wifi, εστειλα κ κατι βιντεακια αλλα δεν το εμφανίζει καν στην λίστα... Δηλ. Σαν να μην εκαψε τοσο λιγο που ηταν...

Edited by HSP
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο 3+ωρες με 60% υπολοιπο .Και αρκετα καλο διαγραμμα μπαταριας χωρις αποτομες καμπυλες.Την ωρα που κανεις χρηση δεν εχεις βαρυ παρασκηνιο στο background για να παρει μεγαλη καθετη κληση.Πολυ καλη ομαλοτητα διαρκειας !Αρκετα καλα τα πας! Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο 3+ωρες με 60% υπολοιπο .Και αρκετα καλο διαγραμμα μπαταριας χωρις αποτομες καμπυλες.Την ωρα που κανεις χρηση δεν εχεις βαρυ παρασκηνιο στο background για να παρει μεγαλη καθετη κληση.Πολυ καλη ομαλοτητα διαρκειας !Αρκετα καλα τα πας!

 

Πιστευω πως χρειαζεται να κανει 4-5 πλήρεις φορτισεις κ θα δωσει κι αλλο...

Τουλάχιστον κ την προηγούμενη φορα στην αρχη κατεβαινε πιο γρήγορα, μετα απο καμια βδομάδα ηρεμησε κ χαλαρωσε.. Αλλα τωρα για αρχη, για μενα ειναι πολυ καλα !

Edited by HSP
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως χρειαζεται να κανει 4-5 πληρης φορτισεις κ θα δωσει κι αλλο...

Τουλάχιστον κ την προηγούμενη φορα στην αρχη κατεβαινε πιο γρήγορα, μετα απο καμια βδομάδα ηρεμησε κ χαλαρωσε.. Αλλα τωρα για αρχη, για μενα ειναι πολυ καλα !

Εαν μεχρι 50% χτυπησει 4ωρο συνολικα μεχρι να φτασει περιπου 10% σε βλεπω με 7 παρα ωρες περιπου για να δουμε χεχε...Να θυμασαι οτι μετα το 50% αφαιρεις επι του ποσοστου που εκανες περιπου μια ωρα...Αλλα περα απο αυτο εγω ειμαι ικανοποιημενος απο το διαγραμμα μπαταριας που ανεβασες ....Πολυ ομαλοτητα χωρις καθολου βαρυ "προστυχο" background να τρεχει....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Σε συνεχεια απο χθες....

Κοιμηθηκα με 51% κ wifi κλειστο.

8.30 ωρες ακριβως, ξύπνησα στο 48%....

 

https://imgur.com/a/INcF7sX

https://imgur.com/a/LtucJWI

 

Ακομα πρώτη φορτιση ειμαι...

Συνεχίζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μια χαρα παει.

Κανε και τα παρακατω τα οποια θα φανουν κυριως στην επομενη φορτιση.

 

*Προαιρετικα:

1)Πηγαινε στην Συλλογη τρεις τελειες πανω δεξια/ρυθμισεις μπες/ εαν εχεις κατι ενεργοποιημενο αλλα δεν σε ενδιαφερει ...Off

2) Πηγαινε myfiles τρεις τελειες πανω δεξια /ρυθμισεις/μπες εαν υπαρχει κατι ενεργοποιημενο σε ενδιαφερει? Εαν οχι Off.

 

*Υποχρεωτικα:

Πηγαινε φροντιδα/πατα μπαταρια/τρεις τελειες πανω δεξια/ρυθμισεις/ μπες και οπου βλεπεις διακοπτη On/Off βαλτα ολα Off εκτος απο την προσαρμοσιμη μπαταρια On .

 

Χε χε κολησε κιαλλο ο δεικτης μπαταριας... Καινουργια φορτιση ....χειμερια ναρκη....:rotfl::rotfl::rotfl:Φευγω θα γυρισω βραδυ στο σπιτι ουτε power bank μαζι μας ουτε τιποτα...Δηλαδη...τι power bank αφου δεν προκειται να ξαναμεινουμε χαχαχαχαχα

 

50801786_1059031867602291_6922738603927797760_o.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=687e53e9072ea53b6b6367c102be2173&oe=5CCFA7A0

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω την γκρίνια ορισμένων. Ο operator δίνει ένα οδηγό, δεν είναι ανάγκη να ακολουθηθεί 100% αλλά κάποια service που ΔΕΝ τα χρειαζόμαστε μπορούμε να τα κόψουμε.Προσωπικα τα περισσότερα τα ήξερα και τα εφάρμοζα χωρίς να μου λείψει τίποτα, εκτός από την εκκίνηση με ασφαλή λειτουργία που θα το κάνω από Δευτέρα καθώς ήθελα ούτως η άλλως format. Εγώ πχ δεν μπορώ χωρίς αυτόματη φωτεινότητα, aod και Bluetooth ανοιχτό όλη μέρα καθώς συνδέονται με το αμάξι, το smartband και τα ακουστικά μου. ΦΥΣΙΚΑ και δεν θα δω τους ίδιους χρόνους αλλά σίγουρα θα πάρω το κάτιτις μου. Πχ μπορεί να μου πει κανείς η σάρωση κοντινών συσκευών ποτέ του χρησιμεύσε για πρώτη και τελευταία φορά?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω την γκρίνια ορισμένων. Ο operator δίνει ένα οδηγό, δεν είναι ανάγκη να ακολουθηθεί 100% αλλά κάποια service που ΔΕΝ τα χρειαζόμαστε μπορούμε να τα κόψουμε.Προσωπικα τα περισσότερα τα ήξερα και τα εφάρμοζα χωρίς να μου λείψει τίποτα, εκτός από την εκκίνηση με ασφαλή λειτουργία που θα το κάνω από Δευτέρα καθώς ήθελα ούτως η άλλως format. Εγώ πχ δεν μπορώ χωρίς αυτόματη φωτεινότητα, aod και Bluetooth ανοιχτό όλη μέρα καθώς συνδέονται με το αμάξι, το smartband και τα ακουστικά μου. ΦΥΣΙΚΑ και δεν θα δω τους ίδιους χρόνους αλλά σίγουρα θα πάρω το κάτιτις μου. Πχ μπορεί να μου πει κανείς η σάρωση κοντινών συσκευών ποτέ του χρησιμεύσε για πρώτη και τελευταία φορά?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα αυτο ακριβως αγαπητε.

Ο οδηγος ρυθμισεων δεν εχει σκοπο να γινει καποιος διαγωνισμος ποιος το εχει "μεγαλυτερο" .Το S9 ειναι ενας μικρος φορητος υπολογιστης σε μεγεθος με μεγαλες δυνατοτητες.Το οτι δειχνω παραδειγμα εγω με πολυ απλες κινησεις ποιες ειναι οι ρυθμισεις της συγκεκριμενης συσκευης δειχνει απλα στο τελος ενα αποτελεσμα δυνατοτητων . Να γνωριζει καποιος μεχρι που μπορει να φτασει . Ο κατοχος οχι βεβαια οτι ειναι υποχρεωμενος αλλα εχει ενα μικρο "καθηκον" οταν βγαζει αυτο το μικρο υπολογιστη απο το κουτι του να τον ρυθμιζει , να προσαρμοζει την προσωπικη του χρηση .Τωρα ενταξει καποιοι γκρινιαζουν αλλα αμα τους ρωτησεις γιατι δεν ξερουν σε τεχνολογικο φορουμ ειμαστε η γκρινια θα ηταν καλυτερα να μετατρεπεται σε βοηθεια στον απεναντι μας γιατι αλλιως συγχυση και αμφιβολια σπερνει.

 

Edit:παραδειγμα ο χρηστης HSP ποιο πανω επεσε για υπνο και ξυπνησε ο ανθρωπος με αλλο 50% μπαταρια με 4σιμιση ωρες σοτ.Αλλες φορες εψαχνε μπριζα γιατι ειχε τελιωσει η μπαταρια.

 

Edit2:

Ρε παιδια δεν γινονται αυτα ε...Και ομως γινονται απιθανα πραγματα...:lol:

Σε εκτεταμενη καταστολη το παρασκηνιο διεργασιων εκαψα 2 ωρες οθονη ενεργοποιημενοι συγχρονισμοι παντα 4G παντα ,chrome κατι τηλεφωνα στο messenger και εχασα μολις 16% μπαταρια....Ρε τι γινεται .Εντωμεταξυ στη συσκευη μου δεν ερχεται κανενα απο τα γνωστα "μυνηματα" Ε θελεται να σας ενημερωσουμε πως να κανεται αυτο, η ταδε εφαρμογη τρεχει τωρα ,κτλ "Νεκρα" Ολα....

50684671_1059074907597987_6463794594998910976_o.jpg?_nc_cat=109&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=2ced8b30549a5e85e4833e5e4791ea4c&oe=5CB8D2EA

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εχτές δεν είχα πολύ χρόνο να ασχοληθώ με το τηλέφωνο. Μια ολόκληρη μέρα και ακομα 50% μπαταρία. https://ibb.co/PMSydJK

Είμαι στην δεύτερη φορτίσει Μετά από hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μια χαρα παει.

Κανε και τα παρακατω τα οποια θα φανουν κυριως στην επομενη φορτιση.

 

*Προαιρετικα:

1)Πηγαινε στην Συλλογη τρεις τελειες πανω δεξια/ρυθμισεις μπες/ εαν εχεις κατι ενεργοποιημενο αλλα δεν σε ενδιαφερει ...Off

2) Πηγαινε myfiles τρεις τελειες πανω δεξια /ρυθμισεις/μπες εαν υπαρχει κατι ενεργοποιημενο σε ενδιαφερει? Εαν οχι Off.

 

*Υποχρεωτικα:

Πηγαινε φροντιδα/πατα μπαταρια/τρεις τελειες πανω δεξια/ρυθμισεις/ μπες και οπου βλεπεις διακοπτη On/Off βαλτα ολα Off εκτος απο την προσαρμοσιμη μπαταρια On .

]

 

Ολα τα εχω κανει απ οσα εγραψες...

Συνεχιζουμε λπν κ βλέπουμε στις επομενες φορτισεις !

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά μιας και την εχω πατήσει..

Βάζοντας την επιλογή Κλιμ.διαρ.animation off,

Κάποιες εφαρμογές που πέταν αναδυόμενο παράθυρο δεν λειτουργούν σωστά.

Παράδειγμα, στην εφαρμογή McDonald's όπου επιλέγεις προσφορά και σου πετάει παράθυρο με το barcode για να σκαναρουν στο ταμείο, δεν εμφάνισε ποτέ το αναδυόμενο παράθυρο.

Αλλάζοντας την επιλογή σε 0.5 δουλεύει κανονικά.

Οπότε εγώ αυτό το άφησα 0.5, αργεί ελάχιστα να ξεκλειδώσει με το πρόσωπο αλλά never mind..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καιρό έχει να ανεβάσει κανένας συμ φορητής screenshot Μετά τις ρυθμίσεις..

Να πάρουμε μάτι SOT.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καιρό έχει να ανεβάσει κανένας συμ φορητής screenshot Μετά τις ρυθμίσεις..

Να πάρουμε μάτι SOT.

 

Φτιαχνεσαι με σοτ δικε μου ???

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα στο άλλο νήμα με τη μπαταρία!κλαιγαμε όλοι μαζί κανένα 3ωρο

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τοσο πολυ επεσε η μπαταρια μας μετα το Patch του γεναρη ??

Πλακωθηκα στα hard reset 2 φορες κ δεν το δουλεψα καθόλου σχεδον πολλες μερες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...