Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 150€ καθάρισες , την έριξε κι άλλο την τιμή το banggood !!!

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-7-Global-Version-6_3-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-660-Octa-core-4G-Smartphone-p-1432334.html?aff_key=e646c8de-9eff-11e9-9a4e-0670141e6114&utm_campaign=Kimo30&utm_content=Isabela&p=QV2409786796201409DB&ID=531765&cur_warehouse=HK

(ΚΟΥΠΟΝΙ: BG7RN74)

Όποιος εμπιστεύεται το κατάστημα και έχει ζαλιστεί με την "ινφο'ι'στορία" έχει σοβαρό λόγο να το αγοράσει από Κίνα..

Πόσα πιτόγυρα τρως με 20€ Κώστα?

Και μην μου πεις ότι δεν θα έχει εγγύηση και με πιάσουν τα γέλια.....

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί επιμένετε και διαφημίσετε τόσο πολύ τα Κινεζομαγαζα...150€ ειπες.το βρήκες τώρα,161€ ξεκινάει από Ελλάδα,και 192€ το πήρα εγώ με επίσημη εγγύηση...

Θα σωθείς με τα 10€ της διαφοράς μεταξύ Κινεζομαγαζου/Σκρουτζ Best Price...??Άσε που αν σου πάθει κάτι το πέταξες...Μην μου πεις ότι θα το στείλεις Κίνα....

 

Εξήγησε μου σε όλα αυτά που γράφω,τον σοβαρό λόγο που αναφέρεις για να το αγοράσει κάποιος από Κίνα....Γιατί αν είναι η πιο φτηνη τιμη,11€ πιο φτηνά το φέρνεις....Σιγά την διαφορά....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί επιμένετε και διαφημίσετε τόσο πολύ τα Κινεζομαγαζα...150€ ειπες.το βρήκες τώρα,161€ ξεκινάει από Ελλάδα,και 192€ το πήρα εγώ με επίσημη εγγύηση...

Θα σωθείς με τα 10€ της διαφοράς μεταξύ Κινεζομαγαζου/Σκρουτζ Best Price...??Άσε που αν σου πάθει κάτι το πέταξες...Μην μου πεις ότι θα το στείλεις Κίνα....

 

Εξήγησε μου σε όλα αυτά που γράφω,τον σοβαρό λόγο που αναφέρεις για να το αγοράσει κάποιος από Κίνα....Γιατί αν είναι η πιο φτηνη τιμη,11€ πιο φτηνά το φέρνεις....Σιγά την διαφορά....

 

Άμα είναι 11€ η διαφορά ξέρεις πόσες τσίχλες παίρνεις? Lol

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί επιμένετε και διαφημίσετε τόσο πολύ τα Κινεζομαγαζα...150€ ειπες.το βρήκες τώρα,161€ ξεκινάει από Ελλάδα,και 192€ το πήρα εγώ με επίσημη εγγύηση...

Θα σωθείς με τα 10€ της διαφοράς μεταξύ Κινεζομαγαζου/Σκρουτζ Best Price...??Άσε που αν σου πάθει κάτι το πέταξες...Μην μου πεις ότι θα το στείλεις Κίνα....

 

Εξήγησε μου σε όλα αυτά που γράφω,τον σοβαρό λόγο που αναφέρεις για να το αγοράσει κάποιος από Κίνα....Γιατί αν είναι η πιο φτηνη τιμη,11€ πιο φτηνά το φέρνεις....Σιγά την διαφορά....

 

Καλα δεν ειναι 161 στην Ελλάδα. Κατόπιν παραγγελίας ειναι 164,3 που στο σκρουτζ παίζει να μην στο φέρουν και ποτέ. Οπότε αν πας σε άμεσα διαθέσιμο ξεκινα από 177,5, δηλαδή η διαφορά πάει στα 27,5 ευρώ.

 

Προσωπικά από Κίνα παίρνω όταν εξοικονομώ πάνω από 50 ευρώ. Αλλα αν σκεφτείς το κόστος της συγκεκριμένης συσκευής, τα κοντα 30 ευρώ είναι ενα αξιοσέβαστο ποσοστό χρημάτων.

 

Όσον αφορά τη διαφήμιση, κάτσε μερικές μέρες ακόμα στο thread και θα δείς ποιο κατάστημα είναι που διαφημίζεται εδώ μέσα. :lol:

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πραγματικά τι με εκνευρίζει;;;

Έχουν γράψει δυο-τρια μέλη από χθες,ότι κούρασε η ιστορία με το Σκρουτζ/Best Price,ενώ δεν καταλαβαίνουν ότι υπάρχει κόσμος που τον ενδιαφέρει να πάρει συσκευή με επίσημη εγγύηση,αν γίνεται πιο φτηνά.Εγω έκανα την παραγγελία μου,βασιστηκα στα λεγόμενα του καταστήματος και δικαιώθηκα γιατί είναι όπως γράφει η περιγραφή...

Από την άλλη ομως,δεν έχει κουράσει η οποιαδήποτε αναφορά σε Κινεζομαγαζα...Εκεί ψάχνουν όλοι την καλύτερη τιμή....Οποίος έχει μυαλό καταλαβαίνει...

Αν κάποιος σωθεί με τα 11-15-20€ της διαφοράς,τι να πω...Και πρόσεχε...Αγορά από Κίνα και να σου βγάλει πρόβλημα,το 99,9% τα πετάνε,δεν μπαίνουν καν σε διαδικασία επιστροφής,ενώ από Ελλάδα υπάρχει μια υποτιθέμενη εγγυηση,έστω καταστήματος...Δεν ξέρω τι εγγύηση ειναι,αλλά υπάρχει...

Εδώ ο άλλος πιάστηκε στο λάθος που έκανα λόγο βιασύνης και έγραψα αντί για 'q' 'g' στο Infoquest,δεν θα υποστηρίξουν σθεναρά το 11ευρο πιο φθηνά από Κίνα???

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλα δεν ειναι 161 στην Ελλάδα. Κατόπιν παραγγελίας ειναι 164,3 που στο σκρουτζ παίζει να μην στο φέρουν και ποτέ. Οπότε αν πας σε άμεσα διαθέσιμο ξεκινα από 177,5, δηλαδή η διαφορά πάει στα 27,5 ευρώ.

 

Προσωπικά από Κίνα παίρνω όταν εξοικονομώ πάνω από 50 ευρώ. Αλλα αν σκεφτείς το κόστος της συγκεκριμένης συσκευής, τα κοντα 30 ευρώ είναι ενα αξιοσέβαστο ποσοστό χρημάτων.

 

Όσον αφορά τη διαφήμιση, κάτσε μερικές μέρες ακόμα στο thread και θα δείς ποιο κατάστημα είναι που διαφημίζεται εδώ μέσα. :lol:

 

Κοίτα,ακόμα και κατόπιν παραγγελίας δεν χάνεις τόσο πολύ,φυσικά θα περιμένεις...

Εγώ έχω καταλάβει ότι υπάρχει διαφήμιση,για κάποιον λόγο...Απλά εμένα δεν με ενδιαφέρει...

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειναι 161 στην Ελλάδα. Κατόπιν παραγγελίας ειναι 164,3 που στο σκρουτζ παίζει να μην στο φέρουν και ποτέ. Οπότε αν πας σε άμεσα διαθέσιμο ξεκινα από 177,5, δηλαδή η διαφορά πάει στα 27,5 ευρώ.
+1 Γιατί στην κίνα είναι "άμεσα διαθέσιμο" ???? χαχαχχχαααα Πόσα και Ποσα έχω πάρει από διάφορα κινεζομάγαζα, από τα "καλύτερα" που διαφημίζονται και εδώ και αλλού και περιμένω και 5 και 10 και 15 μέρες μέχρι να γίνει η αποστολή και να πάρω tracking number και να περιμένω μετά και 10 και 20 και 50 μέρες για να παραλάβω!

 

ΟΚ δεκτόν, για μερικούς 10Ε αλλά και 1Ε είναι διαφορά υπολογίσιμη και δεν μπορώ να μπώ στην θέση τους, ο καθένας πράττει το καλύτερο για τον εαυτό του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,περιμενω το imei να μου στειλεις.
Είσαι πολύ κουραστικός ρε φίλε, και γω 250€ το πήρα, άραξε σε καμιά παραλία

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά όταν παραγγελνεις από σκρουτζ που λεει κατόπιν παραγγελίας παίζει να στο φέρουν και πιο καθυστερημένα από ότι από Κίνα. Οπότε εκει ακόμα και 1 ευρω παραπάνω να έδωσες, τσάμπα το έδωσες. Άρα το αν αξίζει ή όχι το συγκρίνεις με άμεσα διαθέσιμο που ειναι κοντά 27,5 ευρω η διαφορά ;)

 

Δημήτρη, το θέμα με την infoquest ειναι ένα γενικότερο θέμα. Αφορά οποιοδήποτε xiaomι και όχι αποκλειστικά το rn7. Οπότε ίσως για αυτό όντως να ηταν προτιμότερο ενα χωριστό thread. Κατα τα άλλα δεν έχω πρόβλημα να συζητάμε και για αυτό. Αλλα να συζητάμε λίγο πιο "εξυπνα". Δηλάδη ποιο το νόημα να κάνουμε 500 σχόλια πάνω σε αυτό αντι απλά να περιμένουμε έσενα να το επιβεβαιώσεις;

 

Αν ειχες μερικές βδομάδες παραπάνω στο thread θα καταλάβαινες ότι δεν προλαβαίνεις να ρωτήσεις κάτι άσχετο και τσουπ ξεκινούν οι υποδείξεις για αγορά περι infoquest... Ίσως για αυτό έχει κουράσει και φυσικά όχι τα δικά σου μηνύματα που στη τελική εσύ όντως μας δίνεις μια πληροφορία που δεν ξέραμε ;). Αλλα καλό θα ηταν απλά να σε περιμένουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Νοτε5 ,1 χρόνο από Σκρουτζ,σε μια εβδομάδα λήγει η εγγύηση, δουλεύει σαν την πρώτη μέρα,έχει τραβήξει το πανδεινα,...και αν χαλάσει μετά τον Σεπτέμβριο τι έγινε ρε παιδιά;...σιγά τα λεφτά που έδωσα....κάνετε εδώ μέσα με τις εγγυήσεις λες και θα δώσετε για το Νοτε7, 2χιλιαρικα....έχω στο στο σπίτι 3 παλιά κινητά που δουλεύουν ακόμη,με ποιο παλιό το Νοκια Ν8 που ακόμη δουλεύει (από το 2010)...πάρτε το κινητακι και πάτε σε καμία παραλία και χαρείτε το....Νυσαφι ποια.... Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά όταν δίνω €150-170 δε διυλίζω τον κώνωπα.

Εξάλλου κατά 99% δε θα πάθει κάτι αν δεν το χαλάσω εγώ. Κι αν πάθει θα το δείξει από την αρχή.

Αν μιλάμε για κινητό με διπλάσια-τριπλάσια τιμή τότε το βλέπω αλλιώς.

Δεν παύει όμως να υπάρχουν άνθρωποι που κι αυτά τα €150-170 φτύνουν αίμα να τα μαζέψουν...οπότε ο καθένας σύμφωνα με τα δικά του κριτήριο πράττει, δε χρειάζεται να κατηγορούμε κανένα

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά όταν δίνω €150-170 δε διυλίζω τον κώνωπα.

Εξάλλου κατά 99% δε θα πάθει κάτι αν δεν το χαλάσω εγώ. Κι αν πάθει θα το δείξει από την αρχή.

Αν μιλάμε για κινητό με διπλάσια-τριπλάσια τιμή τότε το βλέπω αλλιώς.

Δεν παύει όμως να υπάρχουν άνθρωποι που κι αυτά τα €150-170 φτύνουν αίμα να τα μαζέψουν...οπότε ο καθένας σύμφωνα με τα δικά του κριτήριο πράττει, δε χρειάζεται να κατηγορούμε κανένα

 

Σωστός!!!Συμφωνώ απολυτα

Link to comment
Share on other sites

@ALL.......

Δεν μπορω να δεχτω την τερσατια διαφορα στην τιμη,και να υπαρχει ιδια καλυψη....εκτος εαν υπαρχουν τοσοι καλοι μαγαζατορες που δεν βγαζουν κερδος.

Δεν μπορει να πουλα στο mi store gr 250 ευρο,και να παιρνεις απο το οποιο καταστημα 190 και να εχεις την ιδια εγγυηση.

 

 

@dgeorge4

Η δουλεια μου ειναι ρε φιλε να το ψαχνω....

Το τι και που θα το κανω δεν σε αφορα.........δεν σε προσβαλα καπου νομιζω........:mad:

 

@freemind11

Δεν ειναι και για αριστια.......

 

@jimlost

Εχεις pm.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να σου στείλω το IMEI???

 

Το έστειλα εγώ στην infoquest και μου απάντησαν καταφατικά...Τι ψάχνεις να βρεις;;;Δεν καταλαβαίνω τον λόγο να σου στείλω το IMEI...

 

Αν θες στείλε μου pm γιατί θες το IMEI....

Το imei δεν το δίνουμε σε κανέναν και για κανέναν λόγω. Από την στιγμή που σου το επιβεβαίωσε η ίδια η ινφο όλα Οκ κοίτα να χαρείς το τηλέφωνο.

 

Όσο για την Κίνα και εγώ από εκεί ψωνίζω και κυρίως αν βρω προσφορά, όπως έγινε με το Meizu που πήρα 180€ και εδώ είχε 400. Όπως με το Asus zenphone 3 zoom που ήταν τζάμπα από Κίνα και εδώ είχε τα διπλά λεφτά και βάλε.

Γενικά αν γλιτώνω πάνω από 50€ θα πάρω από Κίνα και δεν με απασχολεί η εγγύηση ποτέ δεν μου έχει χαλάσει κινητό για να το στείλω Κίνα όλα σκυλιά βγήκαν.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αντί να πείτε ένα μπράβο στoν παιδί που βρήκε ένα μαγαζί με χαμηλή τιμή και με την οποία εγγύηση της info,του τη λέτε και από πάνω ότι κάνει δήθεν διαφήμιση,και πόσα σουβλάκια και μπουρδες αγοράζεις ενώ ως γνωστό τα κινεζομαγαζα με τις ευλογίες του myphone βεβαίως βεβαίως πάνε και έρχονται ....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι 11€ η διαφορά ξέρεις πόσες τσίχλες παίρνεις? Lol

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Λεβεντιά,η πλακίτσα όχι σε μένα σε παρακαλώ...άλλωστε η ερώτηση του φίλου σε μένα απευθύνεται !!!

Με πρόλαβε όμως και απάντησε ο Αντρέας με τον οποίο συμφωνώ σε πολλά πράγματα και πιστεύω πως άνθρωποι σαν κι αυτόν κοσμούν το site.

Να συμπληρώσω πως σήμερα ακόμα και τα 5 ευρώ είναι υπόθεση, πόσο μάλλον τα 20 + και ότι το συγκεκριμμένο Κινέζικο κατάστημα

εμένα προσωπικά με έχει εντυπωσιάσει με το after sale του!!!

Nα μην σας κουράσω γράφοντας τις εμπειρίες μου για την δήθεν εγγύηση σοβαρών, υποτίθεται καταστημάτων, ειδικά στο θέμα των κινητών.-

Link to comment
Share on other sites

Απλά όταν παραγγελνεις από σκρουτζ που λεει κατόπιν παραγγελίας παίζει να στο φέρουν και πιο καθυστερημένα από ότι από Κίνα. Οπότε εκει ακόμα και 1 ευρω παραπάνω να έδωσες, τσάμπα το έδωσες. Άρα το αν αξίζει ή όχι το συγκρίνεις με άμεσα διαθέσιμο που ειναι κοντά 27,5 ευρω η διαφορά ;)

 

Δημήτρη, το θέμα με την infoquest ειναι ένα γενικότερο θέμα. Αφορά οποιοδήποτε xiaomι και όχι αποκλειστικά το rn7. Οπότε ίσως για αυτό όντως να ηταν προτιμότερο ενα χωριστό thread. Κατα τα άλλα δεν έχω πρόβλημα να συζητάμε και για αυτό. Αλλα να συζητάμε λίγο πιο "εξυπνα". Δηλάδη ποιο το νόημα να κάνουμε 500 σχόλια πάνω σε αυτό αντι απλά να περιμένουμε έσενα να το επιβεβαιώσεις;

 

Αν ειχες μερικές βδομάδες παραπάνω στο thread θα καταλάβαινες ότι δεν προλαβαίνεις να ρωτήσεις κάτι άσχετο και τσουπ ξεκινούν οι υποδείξεις για αγορά περι infoquest... Ίσως για αυτό έχει κουράσει και φυσικά όχι τα δικά σου μηνύματα που στη τελική εσύ όντως μας δίνεις μια πληροφορία που δεν ξέραμε ;). Αλλα καλό θα ηταν απλά να σε περιμένουμε :)

 

Δεν χρειάζεται να περιμένεις γιατί το πρωί μου δώσανε απάντηση...Έχει κανονικά εγγυήση,το έγραψα ίσως δεν το είδες....Εγώ φίλε δεν γράφω ποτέ λόγια του αέρα,εγώ όταν θα γράψω κάτι θα είναι εξακριβωμένο...Αν τώρα κάποιοι ενοχλούνται συγνώμη δεν .λόγω να κάνω κάτι για αυτό...

Αλλά θα σου πω κάτι άλλο...Το πήρα συσκευή της Infoquest στα 192€, και οι αλυσίδες το έχουν από 248-250€...Αυτό είναι προκλητικό για μένα,και καταλαβαίνω ότι έχουν προσωπικό,ενοίκια,κλπ κλπ αλλά ρε φίλε με.τις πωλήσεις που κάνουνε είναι ένα μεγάλο κέρδος...Και μιλάμε μόνο για μια συσκευή...

 

Freemind 11 δεν ξέρω τι παίζει η εγγύηση της infoquest,εγώ απλά ανέφερα ένα γεγονός...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να καταλάβω, αν χαλάσει συσκευή και δεν σας καλύψει η εγγύηση το πετάτε το κινητό; Δηλαδή δεν θα το πάτε σε μάστορα να το φτιάξει; Μην ταυτίζεται την έλλειψη εγγύησης με πέταμα της συσκευής αν χαλάσει. ;) Απλά δεν είναι δωρεάν η επισκευή... αλλά με τα χρήματα που χεις εξοικονομήσει δεν είναι τόσο τραγικό

 

Και μπράβο στο Δημήτρη (αυτός το βρήκε) για το μαγαζί με εγγύηση infoquest. Γνώμη μου, επειδή συνεχώς συζητάμε το ίδιο πράγμα καλύτερα θα ήταν να προχωρήσουμε :)

 

Edit: Όντως δεν το είχα δει. Ε με τόσο σπαμαρισμα που παίζει που να το πάρω χαμπάρι; Αλλά 192 ευρώ είναι ταμάμ σε σχέση με τα 178 εγγύησης καταστήματος.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουν παρεξηγηθεί τα πράγματα που έχω γραψειτ,δεν υποστηρίζω την infoquest και καμιά infoquest,απλά μου έκανε εντύπωση η χαμηλή τιμή αγοράς,με την εγγύηση της επίσημης αντιπροσωπείας,και γι'αυτό το αγόρασα...

Ο καθένας κάνει τις αγορές του απ' όπου θέλει,υπάρχει ελεύθερη αγορά,και πολυφωνία να πει ο καθένας την άποψη του και αυτό είναι καλό,αλλά δεν μου αρέσει η διαφήμιση των Κινεζομαγαζων και η υποβάθμιση της αγοράς από Ελλάδα...

Και Αντρέα αν μου χαλάσει μια τέτοια συσκευή και θέλει επισκευή,εκτός εγγύησης εγώ προσωπικά την πετάω....και φυσικά τα 192 επίσημης αντιπροσωπείας είναι πρόκληση στα 172 εγγύησης καταστήματος....

Αν είναι το Note 8 που δουλεύω,εκεί θα το σκεφτώ πρώτα...

Minotavros ξέρω ότι υπάρχουν άνθρωποι που ζοριζονται,και εγώ ζοριζομαι πολύ αλλά όπως είπα ο καθένας αγοράζει από όπου θέλει...

 

Εγω σταματάω το συγκεκριμένο θέμα,το έχουμε αναλύσει όσο δεν πάει,και τελείωσε...

Όποιος θελει να μάθει το κατάστημα μόνο με pm μιας και εγώ διαφήμιση δεν κάνω πουθενά...

Ένα γεγονός ανέφερα...Όχι διαφήμιση...Έχει διαφορά...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω Δημήτρη. Εγώ αν ήταν να την πετάξω μάλλον θα προτιμούσα να την κάνω δώρο σε κάποιον και αυτός με κάνα 50αρη να την πάει για επισκευή σε μάστορα.

 

Κατά τα άλλα δεν νομίζω ότι είναι περισσότερη η ταλαιπωρία του μάστορα από ότι της εγγύησης. Δηλαδή αν βαριέσαι να την πας σε μάστορα τότε ούτε εγγύηση θα την στείλεις. Από άποψη ταλαιπωρίας παίζει να φας μεγαλύτερη αναμονή στην "αντιπροσωπεία"

 

Δημήτρη δεν πάνε σε σένα τα σχόλια περί υποστήριξης/διαφημίσεις infoquest. Ελπίζω να το έχεις καταλάβει. Τουλάχιστον όχι από εμένα :)

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω Δημήτρη. Εγώ αν ήταν να την πετάξω μάλλον θα προτιμούσα να την κάνω δώρο σε κάποιον και αυτός με κάνα 50αρη να την πάει για επισκευή σε μάστορα.

 

Κατά τα άλλα δεν νομίζω ότι είναι περισσότερη η ταλαιπωρία του μάστορα από ότι της εγγύησης. Δηλαδή αν βαριέσαι να την πας σε μάστορα τότε ούτε εγγύηση θα την στείλεις. Από άποψη ταλαιπωρίας παίζει να φας μεγαλύτερη αναμονή στην "αντιπροσωπεία"

 

Δημήτρη δεν πάνε σε σένα τα σχόλια περί υποστήριξης/διαφημίσεις infoquest. Ελπίζω να το έχεις καταλάβει. Τουλάχιστον όχι από εμένα :)

 

Αυτό εννοώ ρε Αντρέα...Δεν την φτιάχνω...Έχω δώσει συσκευές χαλασμένες κατά καιρούς σε φίλους...

Τώρα έχω δώσει το Meizu M6 Note που έχει σπασμένη οθόνη στα μικρά και βλέπουν κάνα βίντεο στο YouTube, και ηρέμησα από εγκεφαλικά όταν περνάνε καμιά φορά το Note 8...

Link to comment
Share on other sites

Μια μόνο "διόρθωση", η InfoQuest δεν είναι "επίσημη αντιπροσωπία" αλλά "επίσημος εισαγωγέας". Κατά τα άλλα, σίγουρα είναι καλύτερα 2 χρόνια εγγύηση από InfoQ από ότι 1 χρόνο ή 2 χρόνια (πολύ πιο δύσκολο) εγγύηση καταστήματος πόσο μάλλον αν αυτό δεν έχει φυσική έδρα και είναι διαδικτυακό με έδρα Αλβανία ή Βουλγαρία ή όπου..

 

Έτυχε να πάρω για φίλο από "μεγάλο" γνωστό σκρουτζομάγαζο (έχει 2-3 φυσικά καταστήματα) ένα κινητό, το κινητό μια χαρά αλλά ο φορτιστής ήταν DOA. Ναι μου είπαν δικαιούστε αλλαγή φέρτε μας το τηλέφωνο μαζί με το κουτί και ο,τι περιέχει να στο στείλουμε στον προμηθευτή μας να σας στείλει άλλο. Και πόσο καιρο θα κάνει φίλε ρωτάω και μου λέει 20 με 30 μέρες! Έδωσα 3Ευρώ και πήρα άλλον φορτιστή.

Edited by tifozif1
Link to comment
Share on other sites

Μια μόνο "διόρθωση", η InfoQuest δεν είναι "επίσημη αντιπροσωπία" αλλά "επίσημος εισαγωγέας". Κατά τα άλλα, σίγουρα είναι καλύτερα 2 χρόνια εγγύηση από InfoQ από ότι 1 χρόνο ή 2 χρόνια (πολύ πιο δύσκολο) εγγύηση καταστήματος πόσο μάλλον αν αυτό δεν έχει φυσική έδρα και είναι διαδικτυακό με έδρα Αλβανία ή Βουλγαρία ή όπου..

 

Έτυχε να πάρω για φίλο από "μεγάλο" γνωστό σκρουτζομάγαζο (έχει 2-3 φυσικά καταστήματα) ένα κινητό, το κινητό μια χαρά αλλά ο φορτιστής ήταν DOA. Ναι μου είπαν δικαιούστε αλλαγή φέρτε μας το τηλέφωνο μαζί με το κουτί και ο,τι περιέχει να στο στείλουμε στον προμηθευτή μας να σας στείλει άλλο. Και πόσο καινο θα κάνει φίλε ρωτάω και μου λέει 20 με 30 μέρες! Έδωσα 3Ευρώ και πήρα άλλον φορτιστή.

 

Έχεις δίκιο, εισαγωγέας είναι όχι αντιπροσωπεία...Κεκτημένη ταχύτητα...

Εγώ συμφωνώ να ανοίξουμε ένα νέο θέμα και να γράφουμε ότι έχει να κάνει με αγορά συσκευής...

Ακόμα και μεταχειρισμένα...

Και τα σοβαρά θέματα να τα περνάμε και εδώ,που το διαβάζει πιο πολύς κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, εισαγωγέας είναι όχι αντιπροσωπεία...Κεκτημένη ταχύτητα...

Εγώ συμφωνώ να ανοίξουμε ένα νέο θέμα και να γράφουμε ότι έχει να κάνει με αγορά συσκευής...

Ακόμα και μεταχειρισμένα...

Και τα σοβαρά θέματα να τα περνάμε και εδώ,που το διαβάζει πιο πολύς κόσμος.

 

Αν μη τι αλλο αφορα γενικότερα τα xiaomi κινητά και όχι μόνο τη συσκευή :)

 

Όσον αφορά την "αντιπροσωπεία", συμφωνώ ότι ειναι εισαγωγέας. Για αυτό και το έβαλα σε εισαγωγικά ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουν παρεξηγηθεί τα πράγματα που έχω γραψειτ,δεν υποστηρίζω την infoquest και καμιά infoquest,απλά μου έκανε εντύπωση η χαμηλή τιμή αγοράς,με την εγγύηση της επίσημης αντιπροσωπείας,και γι'αυτό το αγόρασα...

Ο καθένας κάνει τις αγορές του απ' όπου θέλει,υπάρχει ελεύθερη αγορά,και πολυφωνία να πει ο καθένας την άποψη του και αυτό είναι καλό,αλλά δεν μου αρέσει η διαφήμιση των Κινεζομαγαζων και η υποβάθμιση της αγοράς από Ελλάδα...

Και Αντρέα αν μου χαλάσει μια τέτοια συσκευή και θέλει επισκευή,εκτός εγγύησης εγώ προσωπικά την πετάω....και φυσικά τα 192 επίσημης αντιπροσωπείας είναι πρόκληση στα 172 εγγύησης καταστήματος....

Αν είναι το Note 8 που δουλεύω,εκεί θα το σκεφτώ πρώτα...

Minotavros ξέρω ότι υπάρχουν άνθρωποι που ζοριζονται,και εγώ ζοριζομαι πολύ αλλά όπως είπα ο καθένας αγοράζει από όπου θέλει...

 

Εγω σταματάω το συγκεκριμένο θέμα,το έχουμε αναλύσει όσο δεν πάει,και τελείωσε...

Όποιος θελει να μάθει το κατάστημα μόνο με pm μιας και εγώ διαφήμιση δεν κάνω πουθενά...

Ένα γεγονός ανέφερα...Όχι διαφήμιση...Έχει διαφορά...

 

Λοιπον κατι δεν παει καλα με το δικο μου,διαβασα τα λεγομενα σου και αγορασα ενα μπλε απο το ιδιο καταστημα,τα παντα οκ με το βιβλιαρακι και το αυτοκολλητο απο info,καλω σημερα το κεντρο υποστιριξης,δινω το imei και μου λενε οτι δεν το βλεπουν στο συστημα τους,επιμενω για το καταστημα και αυτα που αναφερει σχετικα,αλλα επαναλαμβανουν οτι μονο με imei θα ειναι 100% σιγουροι και θα το δουν απο Δευτερα παλι γιατι εχει γινει αυτο.

Ξερεις τι εχει γινει?

Να ανησυχώ για καποιον λογο?

Εχω αγορασει και αλλες φορες απο παρομοια καταστηματα αλλα παντα ελεγαν για εγγυηση καταστηματος.

Εις γνωση μου λοιπον αγοραΖα,και ηξερα οτι δεν ειχα επισημη υποστιριξη.

 

Κατα τα αλλα εξαιερετικη συσκευη,αλλα η καμερα εξεχει παρα πολυ,θελει προσοχη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...