Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, δεν είναι απαραίτητο. Εν προκειμένω, στο κινητό του παρόντος νήματος, ήρθε η αναβάθμιση σε Android 10 με MiUi 11.

 

Ok thanks! Οπότε λογικά με βάση την τακτική της εταιρείας λογικά θα δώσει το 12 πέρα κατά τον Νοέμβριο μήνα λογικά αν κρίνω από τις αναβαθμίσεις των προηγούμενων μοντέλων.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ok thanks! Οπότε λογικά με βάση την τακτική της εταιρείας λογικά θα δώσει το 12 πέρα κατά τον Νοέμβριο μήνα λογικά αν κρίνω από τις αναβαθμίσεις των προηγούμενων μοντέλων.

 

Να 'σαι καλά!

Για Νοέμβριο ή Οκτώβριο, δε θα ήθελα να το οριοθετήσω χρονικά, δεδομένα, θα πάρει την αναβάθμιση απο τις τελευταίες συσκευές λόγω παλαιότητας και premium κατάταξης της συσκευής, εννοώ ότι οι premium σειρές έχουν προτεραιότητα (Mi, Mi Note κλπ). (Θα την πάρει όμως, όπως και το 6 Pro που είναι ακόμη παλαιότερο).

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι θυμάμαι Οκτώβριο συνήθως απλά μου ήρθε στο μυαλό κατά το γράψιμο ο Νοέμβριος χα χα χα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα μόλις τώρα. Σε ευχαριστώ @Vasileios26b12160e73b3ac082d2eb04d464a127ad.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα μόλις τώρα. Σε ευχαριστώ @Vasileios26b12160e73b3ac082d2eb04d464a127ad.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άντε, πήρες και σημαντική αναβάθμιση σε Android 10. Σημαντική απο πλευράς υποστήριξης της Xiaomi, αλλά και λειτουργιών του Android 10. Τα dynamic partitions είναι μέρος της αλλαγής αυτής.

 

Εμείς ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου στο φόρουμ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εάν θα ήθελες την ταπεινή μου άποψη, θα σου πρότεινα να περάσεις την έκδοση με το Android 10, που απο ότι βλέπω δεν την έχεις πάρει. Βγήκε πρόσφατα, και όσο αφορά τη MiUi 12, σου προτείνω να περιμένεις, καθότι δεν έχει ανέβει ούτε στο mi.com. Το να την κατεβάσεις απο xda είναι το μόνο εύκολο, αλλά για να μην την έχει διαθέσει επίσημα η Xiaomi, προφανώς είναι στη φάση της διόρθωσης η rom, των tests πριν την τελική κυκλοφορία.

 

Και επειδή στο κινητό αυτό θα έχει σίγουρα περισσότερη κατανάλωση μπαταρίας απο ότι έχεις συνηθίσει με την 12, μη τη βιάζεσαι.

Αυτό είναι επίσημο site της xiaomi;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι επίσημο site της xiaomi;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν στέλνω ποτέ link τρίτων sites με ανεβασμένες roms, εάν πρώτα η rom δεν έχει ανέβει στο mi.com.

Εν προκειμένω, το site αυτό δεν είναι επίσημο όχι, αλλά ούτε και έχει ανέβει επίσημα η rom στο mi.com (αυτό είναι το επίσημο).

Όμως, έκανα την εξαίρεση, επειδή η rom η EU με Android 10 - MiUi 11, έχει έρθει ΟΤΑ σε μέλος εδώ, και έτσι αφού την στέλνει η Xiaomi, δεν υπάρχει κίνδυνος αστάθειας της Rom.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν στέλνω ποτέ link τρίτων sites με ανεβασμένες roms, εάν πρώτα η rom δεν έχει ανέβει στο mi.com.

 

Εν προκειμένω, το site αυτό δεν είναι επίσημο όχι, αλλά ούτε και έχει ανέβει επίσημα η rom στο mi.com (αυτό είναι το επίσημο).

 

Όμως, έκανα την εξαίρεση, επειδή η rom η EU με Android 10 - MiUi 11, έχει έρθει ΟΤΑ σε μέλος εδώ, και έτσι αφού την στέλνει η Xiaomi, δεν υπάρχει κίνδυνος αστάθειας της Rom.

Συμφωνώ με αυτό, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορούμε να διασφαλισουμε ότι δεν είναι πειραγμένη...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με αυτό, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορούμε να διασφαλισουμε ότι δεν είναι πειραγμένη...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω περάσει προσωπικά απο το συγκεκριμένο site χειροκίνητα rom για το Xiaomi μου και δεν είχα κανένα πρόβλημα με την rom απολύτως. Παρόλα αυτά, εάν και αυτό δε σε καλύπτει, το σέβομαι, μπορείς απλά να περιμένεις να ανέβει η rom στο mi.com.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει προσωπικά απο το συγκεκριμένο site χειροκίνητα rom για το Xiaomi μου και δεν είχα κανένα πρόβλημα με την rom απολύτως. Παρόλα αυτά, εάν και αυτό δε σε καλύπτει, το σέβομαι, μπορείς απλά να περιμένεις να ανέβει η rom στο mi.com.

 

 

 

Ευχαριστώ.

Τον προβληματισμό μου λέω. Είμαι σίγουρος ότι εσύ θέλεις να βοηθήσεις. Δεν ξέρω αν φάνηκε αυτό που έγραψα σαν μομφή για σένα, αλλά δεν ήταν αυτή η πρόθεση μου...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον προβληματισμό μου λέω. Είμαι σίγουρος ότι εσύ θέλεις να βοηθήσεις. Δεν ξέρω αν φάνηκε αυτό που έγραψα σαν μομφή για σένα, αλλά δεν ήταν αυτή η πρόθεση μου...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φυσικά και δεν το πήρα έτσι, σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ για την ευγένειά σου.

Να εκφράζατε όσους προβληματισμούς θέλετε, για αυτό είμαστε εδώ για να λύνουμε προβλήματα ως ομάδα.

 

Άλλωστε δεν γνώριζες, τώρα το ανάφερα ότι έχω κατεβάσει απο εκεί rom.

 

Απο 'κει και πέρα, με τη θέση που -έτυχε- να έχω εδώ μέσα, για να βοηθάω εσάς είμαι αν, όταν, και όσο μπορώ, δεν υπήρχε περίπτωση να προτείνω πράγματα -ακριβώς λόγω της θέσης μου- που αποτελούν κίνδυνο για δυσλειτουργίες στις συσκευές όλων μας, χωρίς πρώτα να το έχω δοκιμάσει.

Θα τύχει βέβαια, να προτείνω κάτι που δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά αυτό θα γίνει όταν ένα μέλος μου στείλει screenshots, και μου αποδείξει ότι κάτι δούλεψε, έτσι για αυτό το "κάτι" θα γράψω οδηγό κι ας μη το δοκίμασα, γενικά όμως έχει περάσει απο εμένα ό,τι σας προτείνω.

 

Η Rom άλλωστε, δε θα αργήσει να ανέβει, στο mi.com έχει ανέβει η Android 10 για το Global. Είναι θέμα λίγης υπομονής να ανέβει και για την EU λοιπόν :)

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δε μου έχει έρθει τίποτα ακόμη από ΟΤΑ ούτε βλέπω εδώ https://izadi.xyz/downmi/ να έχουν την νέα ROM. Την EU έχω.

 

Που ζεις; Από 29/7 υπάρχει και σε ΕU, μπες telegram στα κατάλληλα γκρουπς της Xiaomi και κάνε τις αναβαθμίσεις έγκαιρα από εκεί.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Που ζεις; Από 29/7 υπάρχει και σε ΕU, μπες telegram στα κατάλληλα γκρουπς της Xiaomi και κάνε τις αναβαθμίσεις έγκαιρα από εκεί.

Που ζω; Στην Ελλάδα. Αλλά γιατί πρέπει να βιαστώ και να μη μου έρθει μέσω ΟΤΑ; Θα πάψει να μου λειτουργεί το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

THESE ARE THE POPULAR XIAOMI/REDMI PHONES THAT WILL NOT GET ANDROID 11

Redmi Note 7, Redmi Note 8 and Redmi Note 8 Pro and eight more Xiaomi and Redmi smartphones will not receive Android 11. The complete list of devices is as follows:

 

Xiaomi Mi CC9e

Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 8T, Redmi Note 8

Redmi-Note 7 Pro, Redmi Note 7/7S

Redmi 8, Redmi 8A Dual, Redmi 8A

Xiaomi Mi Mix 3 5G

Xiaomi Mi Mix Alpha

The source notes that, firstly, the list is up-to-date, and secondly, Mi Mix 3 and Mi Mix Alpha are at the end of their life cycle, that is, they are simply removed (or have already been discontinued) from production.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια. Είχα 5 εικονίδια στην home screen κάτω κάτω δηλαδή εκεί που είναι τα στάνταρ εικονίδια του dialer, sms, τηλ. κατάλογου και κάμερα. Είχα βάλει εκεί και ενός προγράμματος το εικονίδιο και ήταν 5. Διέγραψα το πρόγραμμα και τώρα δεν μου επιτρέπει να ξαναβάλω στα 4 εικονίδια ένα ακόμη κάποιου προγράμματος. Δεν θυμάμαι πως το είχα βάλει το πεμπτο, κάποιος φίλος από εδώ μου είχε πει τι να κάνω. Όποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Που ζω; Στην Ελλάδα. Αλλά γιατί πρέπει να βιαστώ και να μη μου έρθει μέσω ΟΤΑ; Θα πάψει να μου λειτουργεί το κινητό;

 

Ειτε περιμενεις να σου ερθει, ειτε το κανεις μονος σου ακριβως το ιδιο πραγμα θα γινει.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια. Είχα 5 εικονίδια στην home screen κάτω κάτω δηλαδή εκεί που είναι τα στάνταρ εικονίδια του dialer, sms, τηλ. κατάλογου και κάμερα. Είχα βάλει εκεί και ενός προγράμματος το εικονίδιο και ήταν 5. Διέγραψα το πρόγραμμα και τώρα δεν μου επιτρέπει να ξαναβάλω στα 4 εικονίδια ένα ακόμη κάποιου προγράμματος. Δεν θυμάμαι πως το είχα βάλει το πεμπτο, κάποιος φίλος από εδώ μου είχε πει τι να κάνω. Όποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Παρατεταμένο πάτημα στην αρχική οθόνη,πάς κάτω δεξιά στο γρανάζι των ρυθμίσεων, επιλέγεις στην Διάταξη αρχικής οθόνης το 5x6.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Καλα. Ας βαλουμε Android 10... Και μετα για 11 βαζουμε custom αν υπαρχει λογος, σιγα.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

 

Οι διαφορές είναι μικρές στη 10 με την 11. Το Android είναι ένα ώριμο λειτουργικό σύστημα, και δεν απαιτεί πλέον μεγάλες αλλαγές. Στο Android 10 υπήρχαν σημαντικές αλλαγές, και αυτές ήταν τα dynamic partitions.

 

Στα Xiaomi άλλωστε, πλην της σειράς Mi A, τη διαφορά την κάνει το MiUi.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum. Έβαλα προχθές την 11.0.1 android 10 και είδα σήμερα ότι η αναμονή κλήσεων δεν ενεργοποιείται καθώς και οι ρυθμίσεις προώθησης κλήσεων. Έχει σχέση η rom ή η sim? στην προηγούμενη rom την 11.0.8 δούλευαν. Αν μπορείτε να βοηθήσετε!72c974308878c276bd306966dc3567f6.jpgc004f14dd17c37601a7b79a38ce5f92b.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum. Έβαλα προχθές την 11.0.1 android 10 και είδα σήμερα ότι η αναμονή κλήσεων δεν ενεργοποιείται καθώς και οι ρυθμίσεις προώθησης κλήσεων. Έχει σχέση η rom ή η sim? στην προηγούμενη rom την 11.0.8 δούλευαν. Αν μπορείτε να βοηθήσετε!72c974308878c276bd306966dc3567f6.jpgc004f14dd17c37601a7b79a38ce5f92b.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα και σε εσένα.

Ας ξεκινήσουμε απο τα απλά.

Επανατοποθέτησε την SIM, κάνοντας παράλληλα και μία επανεκκίνηση στο κινητό.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε εσένα.

Ας ξεκινήσουμε απο τα απλά.

Επανατοποθέτησε την SIM, κάνοντας παράλληλα και μία επανεκκίνηση στο κινητό.

Καλημέρα :)

έκανα και τα ίδια...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...