Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μία ερώτηση. Επειδή το νήμα του απλού Redmi 7 δεν έχει κίνηση, ήθελα να ρωτήσω εδώ εάν γνωρίζετε αν παρουσιάζεται το ίδιο πρόβλημα και στο Redmi 7, το πρόβλημα δηλαδή με το proximity sensor που το παρουσιάζει το note 7. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση. Επειδή το νήμα του απλού Redmi 7 δεν έχει κίνηση, ήθελα να ρωτήσω εδώ εάν γνωρίζετε αν παρουσιάζεται το ίδιο πρόβλημα και στο Redmi 7, το πρόβλημα δηλαδή με το proximity sensor που το παρουσιάζει το note 7. Ευχαριστώ.

 

Το έκανε και μένα κάποιες φορές και με μια επανεκκίνηση λυνόταν το θέμα.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Πώς είπαμε βγάζουμε τις διαφημίσεις??? Μετά από 1μιση μήνα χρήσης άρχισε να μου πετάει παντού κάτι βιντεάκια... Έλεος δηλαδή.... Ειδικά όταν βιάζεσαι να βρεις κάτι....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Πώς είπαμε βγάζουμε τις διαφημίσεις??? Μετά από 1μιση μήνα χρήσης άρχισε να μου πετάει παντού κάτι βιντεάκια... Έλεος δηλαδή.... Ειδικά όταν βιάζεσαι να βρεις κάτι....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μας ειπε και πια εφαρμογη εβαλες τελευταια και αρχισε ξαφνικα τα video,και που στα πεταει?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καμία. Είμαι με τις ίδιες από αρχή... Βασικά έσβησα το accubaterry μετά από 2 βδομάδες δοκιμών

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από αναβάθμιση στην 10.3.6.0 PFGEUXM δεν έχω πλέον gps. Χρησιμοποιώ sygic και gps test και δεν δουλεύει κανένα, βγάζει μηνυμα searching gps και δεν lockάρει δορυφόρους. Το έχει αντιμετωπίσει άλλος και εάν βρήκε λύση να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά το κινητό σε θέμα μπαταρίας. το πήρα στον γιο μου και πχ σε κατάσταση πτήσης χάνει όλη νύχτα 1%(λογικό) στο δικό μου, και καλά Android one τρομάρα του mi a2 lite σε πτήση την νύχτα χάνει 7 με 8%όσο και χωρίς πτήση έλεος!

χωρίς πτήση πάλι τα πάει πολύ καλά!

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετάβαση από το 3 στο 7. Οπότε έχω επαφή με miui... Αλλά παρατηρώ κάτι... Το κινητό σβήνει μόνο του στις 8:30 - 9:30 το πρωί...

Έχει καμία ρύθμιση που δεν την έχω εντοπίσει;

 

 

Edit: Είχα βάλει σαν πρόγραμμα να ανοίγει και να σβήνει μόνο του, νομίζοντας ότι ήταν το πρόγραμμα εξοικονόμησης ενέργειας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by physikos
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ μια πτώση της αυτονομίας και βλέπω ότι έχω μεγάλο drain από το google photos (36% όταν η οθόνη είναι 10% μετά από 16 ωρες της τελευταίας φόρτισης). Έχει κανείς άλλος θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα στη FB ομάδα, το βάζω κι εδώ μήπως βγάλουμε άκρη

 

Redmi Note 7, πολλές φορές δε συνδέεται αυτόματα σε αποθηκευμένο wi-fi με αποτέλεσμα να καταναλώνει data. Αν το προσέξεις και κλείσεις κ ανοίξεις το wi-fi χειροκίνητα, μέτά συνδέεται. Με άλλα κινητά στα ίδια wi-fi δεν είχα παρόμοιο θέμα. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο: Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα, είναι ουσιαστικό το drain ή μήπως είναι πλασματικό όπως η "οθόνη σε αδράνεια", αν θυμάσαι μια εποχή.

Κάτι το οποίο φυσικά έχει διορθωθεί.

Εγώ πάλι βλέπω πολύ αυξημένη την κατανάλωση στις "υπηρεσίες google play" που φτάνει στο 60%, μόλις 10 ώρες από την τελευταία φόρτιση και με την οθόνη στο 12,5%.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα στη FB ομάδα, το βάζω κι εδώ μήπως βγάλουμε άκρη

 

 

 

Redmi Note 7, πολλές φορές δε συνδέεται αυτόματα σε αποθηκευμένο wi-fi με αποτέλεσμα να καταναλώνει data. Αν το προσέξεις και κλείσεις κ ανοίξεις το wi-fi χειροκίνητα, μέτά συνδέεται. Με άλλα κινητά στα ίδια wi-fi δεν είχα παρόμοιο θέμα. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο: Καμιά ιδέα;

Ισχύει αυτό, εγώ έκανα επαναφορά στο μόντεμ τις εργοστασιακές ρυθμίσεις, μήπως μπερδεύεται με τις IP, και έστρωσε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα, είναι ουσιαστικό το drain ή μήπως είναι πλασματικό όπως η "οθόνη σε αδράνεια", αν θυμάσαι μια εποχή.

Κάτι το οποίο φυσικά έχει διορθωθεί.

Εγώ πάλι βλέπω πολύ αυξημένη την κατανάλωση στις "υπηρεσίες google play" που φτάνει στο 60%, μόλις 10 ώρες από την τελευταία φόρτιση και με την οθόνη στο 12,5%.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

 

Όχι γιατί πρώτα είδα την μειωμένη αυτονομία και μετά τσεκαρα απλά να δω πόσο είναι.

 

Στο 75 είχα 1 ώρα sot και 15 ώρες αναμονή. Συνήθως έχω περισσότερο. Και γενικά παρατήρησα πτώση και για αυτό το ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό, εγώ έκανα επαναφορά στο μόντεμ τις εργοστασιακές ρυθμίσεις, μήπως μπερδεύεται με τις IP, και έστρωσε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πως γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με την συγκεκριμένη συσκευή: Όταν κάνω assign φωτογραφίες στις επαφές μου, αρχικά τις κρατάει όλες, στην πορεία όμως διαγράφει κάποιες από αυτές! Αυτό μπορεί να συμβεί μετά από κάποιες ώρες ή και την επόμενη μέρα...

Δεν έχω κατορθώσει να βρω έναν πιθανό λόγο που το κάνει αυτό, ένα μοτίβο, κάτι... Αρχικά είχα αποθηκευμένες όλες τις φωτογραφίες των επαφών στην sd... Στην συνέχεια τις μετέφερα στην εσωτερική μνήμη και τις έκανα assign από εκεί, με το ίδιο όμως πρόβλημα... Δεν καταλαβαίνω με ποιά λογική πετάει κάποιες ενώ άλλες τις κρατάει κανονικά...

Υπάρχει κάποιος με παρόμοιο θέμα να βοηθήσει γιατί ούτε στο διαδίκτυο μπορώ να βρω κάτι...

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με την συγκεκριμένη συσκευή: Όταν κάνω assign φωτογραφίες στις επαφές μου, αρχικά τις κρατάει όλες, στην πορεία όμως διαγράφει κάποιες από αυτές! Αυτό μπορεί να συμβεί μετά από κάποιες ώρες ή και την επόμενη μέρα...

Δεν έχω κατορθώσει να βρω έναν πιθανό λόγο που το κάνει αυτό, ένα μοτίβο, κάτι... Αρχικά είχα αποθηκευμένες όλες τις φωτογραφίες των επαφών στην sd... Στην συνέχεια τις μετέφερα στην εσωτερική μνήμη και τις έκανα assign από εκεί, με το ίδιο όμως πρόβλημα... Δεν καταλαβαίνω με ποιά λογική πετάει κάποιες ενώ άλλες τις κρατάει κανονικά...

Υπάρχει κάποιος με παρόμοιο θέμα να βοηθήσει γιατί ούτε στο διαδίκτυο μπορώ να βρω κάτι...

Ευχαριστώ πολύ!

 

Μήπως έχεις ενεργή την εκκαθάριση;

 

Τις επαφές τις συγχρονίζεις σε κάποιο λογαριασμό;

 

Δες αν τις επαφές που σβήνει την φωτογραφία είναι δε διαφορετικό account από ότι οι άλλες (ή αν είναι μόνο στη συσκευή)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Καινούργιος στο νήμα (πιθανόν να το παρακολουθώ από εδώ και πέρα για να ενημερώνω - ενημερώνομαι) και σήμερα παρέλαβα το <<Xiaomi Redmi Note 7 4GB/64GB Dual Sim Space Black (Global Version)>>.

Πολύ πιθανόν να έχει ξανά τεθεί το ερώτημα αλλά αδύνατον και λόγο έλλειψης χρόνου μαζί, να διαβάζω σελίδες του νήματος μήπως βρω την απάντηση. Το τηλέφωνο χωρίς να το ανοίξω μόλις το έβαλα για φόρτισμα με την μπαταρία να δείχνει 66%. Πόση ώρα το φορτίζω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό;
Τη συσκευή μοντεμ-ρουτερ εννοώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Καινούργιος στο νήμα (πιθανόν να το παρακολουθώ από εδώ και πέρα για να ενημερώνω - ενημερώνομαι) και σήμερα παρέλαβα το <<Xiaomi Redmi Note 7 4GB/64GB Dual Sim Space Black (Global Version)>>.

Πολύ πιθανόν να έχει ξανά τεθεί το ερώτημα αλλά αδύνατον και λόγο έλλειψης χρόνου μαζί, να διαβάζω σελίδες του νήματος μήπως βρω την απάντηση. Το τηλέφωνο χωρίς να το ανοίξω μόλις το έβαλα για φόρτισμα με την μπαταρία να δείχνει 66%. Πόση ώρα το φορτίζω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Δεν υπαρχει πρεπει. Οση ωρα χρειαστεί ;)

 

Αυτα περι πολλων ωρών φόρτισης κλπ τα λεγαν παλια για τις νικελίου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Καινούργιος στο νήμα (πιθανόν να το παρακολουθώ από εδώ και πέρα για να ενημερώνω - ενημερώνομαι) και σήμερα παρέλαβα το <<Xiaomi Redmi Note 7 4GB/64GB Dual Sim Space Black (Global Version)>>.

Πολύ πιθανόν να έχει ξανά τεθεί το ερώτημα αλλά αδύνατον και λόγο έλλειψης χρόνου μαζί, να διαβάζω σελίδες του νήματος μήπως βρω την απάντηση. Το τηλέφωνο χωρίς να το ανοίξω μόλις το έβαλα για φόρτισμα με την μπαταρία να δείχνει 66%. Πόση ώρα το φορτίζω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Το φορτίζεις μέχρι 100% και το βγάζεις..δεν έχει νόημα να το αφήνεις παραπάνω..Απλά φρόντιζε να μην το αφήνεις να πέφτει κάτω απο 10 % και την ώρα που το φορτίζεις να μην το χρησημοποιείς κάνωντας κλήσεις ή μπαίνοντας facebook και άλλα τέτοια που θα την υπερθερμάνουν την μπαταρία.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! :)

 

Υ.Γ.: Μέσα στη συσκευασία είχε και μια πλαστική θήκη σιλικόνης. Έτυχε σε μένα ή την διαθέτουν άπαντα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! :)

 

Υ.Γ.: Μέσα στη συσκευασία είχε και μια πλαστική θήκη σιλικόνης. Έτυχε σε μένα ή την διαθέτουν άπαντα;

 

Ολα την εχουν αλλα δεν προστατευει τη καμερα. Παρε αμεσα αλλη.

Link to comment
Share on other sites

Ολα την εχουν αλλα δεν προστατευει τη καμερα. Παρε αμεσα αλλη.
Ναι το παρατήρησα.

Καμιά vfm πρόταση - link όπως και για προστασία οθόνης μεμβράνη - τζαμάκι ευπρόσδεκτη. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το παρατήρησα.

Καμιά vfm πρόταση - link όπως και για προστασία οθόνης μεμβράνη - τζαμάκι ευπρόσδεκτη. :)

 

Για θήκη, μία καλή είναι αυτή

Προστατεύει καλά την κάμερα και το κινητό... Μόνο παράπονο πως οι ανοιχτόχρωμες εάν λερωθούν, καθαρίζουν δύσκολα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...