Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, κάτοχος ενός redmi note 7 pearl white (πολύ όμορφο :cool:) έχω μια ερώτηση..

Έχω βάλλει Nova Launcher prime και παρατήρησα ότι δεν βλέπω τις πληροφορίες στην κορυφή της οθόνης όπως ώρα,δίκτυα, μπαταρία, wifi κτλ.. αρχικά εμφανίζονται αλλά μετά κρύβονται.

Το έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα κάποια λύση, πείραξα κάποιες ρυθμίσεις αλλά τίποτα,φαίνεται πως ο Nova καλύπτει την οθόνη.. υπάρχει κάποιος τρόπος να φαίνονται αυτές οι πληροφορίες;

Ευχαριστώ

 

Εχει ενα gesture ο Nova και σου εχει κανει zoom/full screen το desktop. Πηγαινε στις χειρονομιες του Nova, δες ποια χειρονομια το κανει, ξανα κανε την και μετα βαλε να μην κανει τίποτα.

 

Ψέμματα, δες στο look and feel τη ρυθμιση για την notification bar :

https://drive.google.com/file/d/117-rB-rPa2jvOioXm_JB-ZdxN26griGd/view?usp=drivesdk

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

......

Ψέμματα, δες στο look and feel τη ρυθμιση για την notification bar :

https://drive.google.com/file/d/117-rB-rPa2jvOioXm_JB-ZdxN26griGd/view?usp=drivesdk

 

:up:

Ok αυτό ήταν.. ευχαριστώ πολύ !!

Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

Που είναι οι ρυθμίσεις για double tap 2 wake? Έχω φάει τον κόσμο να την βρω

Προβολη/Διπλό άγγιγμα για ενεργοποίηση

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το redmi note 7 128gb στα 158 στο Σκρουτζ???!!! Τι φάση τι έγινε???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Το redmi note 7 128gb στα 158 στο Σκρουτζ???!!! Τι φάση τι έγινε???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

194,85 €.........για Άμεση παραλαβή φιλε.

Που το ειδες 158?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

194,85 €.........για Άμεση παραλαβή φιλε.

 

Που το ειδες 158?

https://www.skroutz.gr/s/17025989/Xiaomi-Redmi-Note-7-64GB.html

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/17025989/Xiaomi-Redmi-Note-7-64GB.html

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τρολαρεις εσυ ε.....:lol:

Το 128 ειπε ο φιλος........:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τρολαρεις εσυ ε.....:lol:

Το 128 ειπε ο φιλος........:rolleyes:

Κ' όμως το είχε!! Το είδα και 'γω, 128gb με 157.77€ στο φθηνότερο κατάστημα του skroutz!

Τώρα όμως εξαφανίστηκε αυτή η τιμή.....

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω πρόβλημα η με το ρούτερ η με το γουαι φαι του κινητού.Μια εβδομάδα πριν ξύπνησα ένα πρωινό και αποσυνδέονταν το κιν από το γουαι φαι κάθε 3 και λίγο.Το ρούτερ διαπιστώθηκε με βλάβη και αλλαχθηκε.Πηρα νέο ρούτερ από τον ΟΤΕ και τις πρώτες δύο μέρες όλα ήταν νορμάλ μέχρι που την τρίτη μερα και έπειτα τα βράδια κυρίως είχαμε μερικές αποσυνδέσεις

και χαμηλές ταχύτητες αλλά συνδεόταν κατευθείαν.Σημερα συνέβαινε το ίδιο καθ' όλη τη διάρκεια της ημέρας μέχρι που μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και βελτιώθηκε κάπως το θέμα.Σε σπίτια φίλων παρ όλα αυτά παρατήρησα ότι η ένδειξη του κινητού στο γουαι φαι μου έχει λιγότερες γραμμές από τι το δικό τους (καθώς έχουμε μερικοί το ίδιο κινητο) και την ίδια απόσταση από το ρούτερ.Μπορω να διαπιστώσω με κάποιον τρόπο αν όντως η κεραία του γουαι φαι του κινητού μου είναι κομπλέ?

ΥΓ.Οταν είμαι δίπλα στο ρούτερ δεν υπάρχει καμενα θέμα.

Συγγνώμη για τη διάσταση του κειμένου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο mi a1 είχα συνεχείς αποσυνδέσεις από το router του OTE, έφτιαξε με ολική επαναφορά του κινητού και από τότε δε το έχει ξανακάνει. Ανά λεπτό αποσυνδεόταν και συνδεόταν πάλι αυτόματα. Το θέμα ειμαι ότι μου το έκανε και σε άλλα μόντεμ
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σήμερα έκανα επαναφορά παρ όλα αυτά δε διαγράφηκαν ορισμένες φωτό και ορισμένα τραγούδια.Καπως βελτιώθηκε το όλο θέμα αλλά υπήρχαν πάλι λίγες αποσυνδέσεις με το ρούτερ.Πολλοι λιγότερες βασικά.Δε ξέρω τι παίζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ρούτερ φίλου που έχω απόσταση 3-4 μέτρα και δε μεσολαβεί ούτε τοίχος ,έχω δύο το πολύ τρεις γραμμές σήμα και στο 2ωρο αποσυνδέθηκε 2 φορές (Πάλι καλα να λέω :ρ.)Το θέμα μου είναι αν μπορώ να διαπιστώσω μόνος αν έχει θέμα το Γουάι φαι με κάνα προγραμματακι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σήμερα έκανα επαναφορά παρ όλα αυτά δε διαγράφηκαν ορισμένες φωτό και ορισμένα τραγούδια.Καπως βελτιώθηκε το όλο θέμα αλλά υπήρχαν πάλι λίγες αποσυνδέσεις με το ρούτερ.Πολλοι λιγότερες βασικά.Δε ξέρω τι παίζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ρούτερ φίλου που έχω απόσταση 3-4 μέτρα και δε μεσολαβεί ούτε τοίχος ,έχω δύο το πολύ τρεις γραμμές σήμα και στο 2ωρο αποσυνδέθηκε 2 φορές (Πάλι καλα να λέω :ρ.)Το θέμα μου είναι αν μπορώ να διαπιστώσω μόνος αν έχει θέμα το Γουάι φαι με κάνα προγραμματακι.

 

Oταν κανεις επαναφορα διαγραφονται τα παντα φιλε,δεν ειναι δυνατον να εμειναν αρχεια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

194,85 €.........για Άμεση παραλαβή φιλε.

 

Που το ειδες 158?

Την γνωστή σου αντιπάθεια για το Σκρουτζ την έχω καταλάβει καθώς έχω διαβάσει όλες μα όλες τις σελίδες αυτού του νήματος. Ότι ήταν 158 ήταν. Τώρα το ότι για άμεση παραλαβή έχει 195 είναι άλλου παπά ευαγγέλιο!! Εγώ προσωπικά ψωνίζω από εκεί που με συμφέρει τη στιγμή που χρειάζομαι το προϊόν. Δε θα περιμένω πότε θα τους γκ......σει τις μεγάλες αλυσίδες ν το πάνε στα 200 από τα 250 τη στιγμή που μπορώ να πάρω ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΏΣ συσκευή με 100€ λιγότερα. Αυτό δεν με κάνει ψεύτη με τα δικά σου λεγόμενα. Ευχαριστώ όπως και να έχει αλλά το σχόλιο σου ήταν παντελώς αχρειαστο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Στα 204,90 eshop.....2 χρόνια εγγύηση λέει..

 

https://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-redmi-note-7-64gb-4gb-dual-sim-black-gr-p-TEL.092046

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ αυτή τη χασκαρικα με το Σκρουτζ, την έχω πάθει κι εγώ πολλάκις.

Στην αρχή νόμιζα ότι τα είχα χαμένα. Στην πορεία όμως διαπίστωσα ότι κατά καιρούς εμφανίζονται κάποια κινητά σε απίστευτες τιμές. Για λίγα λεπτά, αλλά εμφανίζονται.

Τώρα είτε πρόκειται όντως για προσφορές και όποιος προλάβει, είτε για λαθος των εμπόρων οι οποίοι στιγμιαία το αντιλαμβάνονται και το διορθώνουν.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σε Wind / Q παίζει VoWiFi και VoLTE;

Αν ναι πως το ενεργοποιώ σε RN7;

 

Βρήκα αυτό, αλλά δεν βγάζω άκρη

https://www.wind.gr/programmata-kinhths-gia-thn-epixeirhsh/voice-over-lte/

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όσοι έχουν πάροχο την Wind δεν έχουν.

Μην δίνεις σημασία στο τι γράφουν στο site τους. Προσπάθησε να πάρεις ένα από τα τηλέφωνα που γράφουν, εκτός από τα 5ψήφια κλπ Όλο ανακρίβειες.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Όντως είχε 157,77 χτες το βράδυ το 128 gb και μάλιστα το παρήγγειλα κιόλας.

Σήμερα όμως μου έστειλε email το κατάστημα ότι δεν υπάρχει απόθεμα και η παραγγελία έχει ακυρωθεί.

Πιθανότερα είχε βάλει λάθος τιμή ο έμπορος γιατί την ίδια τιμή είχε και στο 64 gb.

Το καλό είναι ότι μέχρι τα μεσάνυχτα είχε παρασύρει και τα άλλα καταστήματα και είχαν ρίξει και άλλοι τις τιμές, ξεκινώντας από 177. Οπότε κάτι ήταν και αυτό.

Σήμερα το πρωί είδα ότι επανήλθαν στα 180, οπότε όποιος πρόλαβε.

Το εντυπωσιακό είναι ότι κάθονται πολλοί έμποροι πάνω από το skroutz και το παρακολουθούν και συμπαρασύρονται γρήγορα οι τιμές ακόμα και τη νύκτα, εκτός ωραρίου.

Link to comment
Share on other sites

Την γνωστή σου αντιπάθεια για το Σκρουτζ την έχω καταλάβει καθώς έχω διαβάσει όλες μα όλες τις σελίδες αυτού του νήματος. Ότι ήταν 158 ήταν. Τώρα το ότι για άμεση παραλαβή έχει 195 είναι άλλου παπά ευαγγέλιο!! Εγώ προσωπικά ψωνίζω από εκεί που με συμφέρει τη στιγμή που χρειάζομαι το προϊόν. Δε θα περιμένω πότε θα τους γκ......σει τις μεγάλες αλυσίδες ν το πάνε στα 200 από τα 250 τη στιγμή που μπορώ να πάρω ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΏΣ συσκευή με 100€ λιγότερα. Αυτό δεν με κάνει ψεύτη με τα δικά σου λεγόμενα. Ευχαριστώ όπως και να έχει αλλά το σχόλιο σου ήταν παντελώς αχρειαστο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οτι ναναι πραγματικα.......εγραψα φιλε καπου ορι ψεύδεσαι.....ελεος........:blink:

Να το βαλω και εγω 120 ευρο στο μαγαζακι μου.....και μετα να το ακυρώσω,οπως επαθε ο φιλος παραπανω με παραγγελία που εκανε απο το καταστημα.

Κραχτη το λενε χρονια τωρα.

Και δεν ειναι θεμα αντιπαθειας,θεμα επιλογης ειναι.

Το που χαλασεις τα χρηματα σου και προφανως δεν με αφορα.παρε απο οπου και οσο θες την εκαστοτε συσκευη.

Μην τα ξαναλεμε ξανα και ξανα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

To red mi note 7 σε τι υπερτερεί έναντι του red mi 7 ;;

Με μια γρήγορη ματιά είδα στη μνήμη που έχει 3 έναντι 4 του note.

Link to comment
Share on other sites

To red mi note 7 σε τι υπερτερεί έναντι του red mi 7 ;;

Με μια γρήγορη ματιά είδα στη μνήμη που έχει 3 έναντι 4 του note.

 

Βασικα το μονο κοινο που εχουν ειναι το ονομα (redmi + 7)

 

Εχουμε και λεμε. Το Note, κρίνοντας απλά από τα specs, έχει μεγαλυτερη οθόνη, υψηλότερη ανάλυση, ανώτερο επεξεργαστη, μεγαλύτερη ram, πολύ μεγαλυτερο φωτογραφικό αισθητήρα με φωτεινότερο μάλιστα φακό και αν δεν απατώμαι και qc4 (νομίζω στο απλό 7 δεν εχει qc).

 

Και αυτα ειναι μονο specs χωρις να αναλυσουμε contrast οθονης, ποιότητα εξωτερικού ηχείου κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νέος κάτοχος κι εγώ, το πήρα για την κοπέλα μου. Για φωτογραφίες και βίντεο από άτομο που θα το χρησιμοποιεί μόνο στο auto αξίζει το gcam ή να μείνει με την στοκ καμερα;;;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νέος κάτοχος κι εγώ, το πήρα για την κοπέλα μου. Για φωτογραφίες και βίντεο από άτομο που θα το χρησιμοποιεί μόνο στο auto αξίζει το gcam ή να μείνει με την στοκ καμερα;;;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την ημέρα είναι πολύ κοντά αλλά το βράδι ξεκάθαρα μπροστά η gcam ακόμα και στο αυτόματο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...