Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε μπας και φοράει κάνα προτεκτορ της πλάκας?????

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H οθόνη είναι ακριβώς ίδια με το note 6 pro.

Τα έχω συγκρίνει δίπλα δίπλα.

Ναι δεν είναι amoled.

To οτι δεν ειναι amoled ειναι το μονο σιγουρο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατόν να συγκριθούν οι οθόνες, είναι πέραν πάσης λογικής.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να δώσω παραγγελία από Bangood για το 64αρι για να αλλαξω το RN3 τρετίας. Έχω κάνει αγορές από το συγκεκριμένο, αλλά όχι κινητό. Priority Direct Mail είμαστε ΟΚ, σωστά; Shipping insurance 3,88 € αξίζει;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι αν για 18€ αξιζει να περιμενεις ενα μηνα.

142 στο banggood.

160 στο σκρουτζ και το εχεις την αλλη μερα.

 

Και με εγγυηση καποιου που μιλαει Ελληνικα.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να κανει ένα μηνα, αλλά στο σκρουτζ το φθηνότερο άμεσα διαθέσιμο είναι στα 174, όλοι οι άλλοι λένε κατόπιν παραγγελίας, άρα πάλι αναμονή.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Παρτους ενα τηλεφωνακι απο δευτερα και θα δεις οτι ειναι αμεσα διαθεσιμο στα 160.

Τον τελευταιο μηνα εχω παρει 4 απο ενα συγκεκριμμενο καταστημα. Παραδοση την επομενη μερα το πρωι.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρτους ενα τηλεφωνακι απο δευτερα και θα δεις οτι ειναι αμεσα διαθεσιμο στα 160.

Τον τελευταιο μηνα εχω παρει 4 απο ενα συγκεκριμμενο καταστημα. Παραδοση την επομενη μερα το πρωι.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Πες ποιο κατάστημα είναι ενδιαφέρομαι να πάρω και εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σε hands free για το κινητό μας τί συνιστάται απο όσους έχετε δουλέψει κάποια; Ασύρματα ή ενσύρματα δεν με απασχολεί απλά θέλω το καλύτερο ακουστικό αποτέλεσμα.

Τα Bluetooth καταναλώνουν γρήγορα την μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι φαν του καλωδίου, έχω ακούσει πολλά bluetooth και κανένα δεν έχει τον ήχο του καλωδίου εγώ σου προτείνω καλώδιο.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι ξεχωριστη εφαρμογη και δεν αντικαθιστα την υπαρχουσα,οποτε την διαγραφεις και οποτε θες.

Υπαρχει στο πρωτο ποστ μαζι με οδηγιες εγκαταστασης!

Επισης υπαρχει και στην σελιδα 128 ποστ 1916 μια νεοτερη

Υπάρχουν άπειρα τζαμακια προς Κίνα μεριά αλλά τα φοβάμαι μήπως αλλοιώνουν την φωτογραφία.Μπορεις όμως να πάρεις δαχτυλίδι που μπαίνει περιμετρικά της κάμερας.Αν θες λινκ θα σου στείλω αυριο

 

Α ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Ναι αν θέλεις στείλε μου το λινκ για το δακτυλίδι. Να είσαι καλά. :)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι φαν του καλωδίου, έχω ακούσει πολλά bluetooth και κανένα δεν έχει τον ήχο του καλωδίου εγώ σου προτείνω καλώδιο.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Και εγώ τα ενσύρματα κοιτάω και συγκεκριμένα αυτά:

 

https://www.skroutz.gr/s/9382526/Xiaomi-Mi-Piston-Basic-Edition-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html?from=sku_color_variations

 

Εμπιστευόμαστε άφοβα σε αξεσουάρ την xiaomi;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έχει απογοητεύσει η συσκευή,μόνο στην κάμερα είμαι ικανοποιημένος,αλλά και γενικά το MIUI δεν χωνεύεται με τπτ...

Προσωπικές μου απόψεις είναι,απλά δεν μου πάει η Xiaomi όπως φαίνεται... Σκέφτομαι να πάω σε Stok Android ίσως σε κάνα Nokia 8,και αυτό πάει για πούλημα...Είναι συσκευή ούτε ενός μήνα,της Infoquest,φοράει θήκη Spigen Rough Armour,και τζαμακι...

Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει μήνυμα...

Φυσικά άψογο,χωρίς το παραμικρό,απλά δεν...

Και έχω αλλά 4 tempered glass κλειστά...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω πάντα nova launcher και με δύο τρεις επεμβάσεις γίνεται σαν στοκ android.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω με ενα Α7 που το βλεπω διπλα διπλα σε 4κ video sample, παρατηρω πιο ωραια χρωμματα στο Α7.

 

Οποτε τα samsung με τις amoled ειναι σαφως καλυτερα, αλλα μη φανταστειτε καμια τρελη διαφορα.

Κατι συγκρισεις που διαβασα με redmi 4 ειναι ατοπες. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ενσύρματα κοιτάω και συγκεκριμένα αυτά:

 

 

 

https://www.skroutz.gr/s/9382526/Xiaomi-Mi-Piston-Basic-Edition-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html?from=sku_color_variations

 

 

 

Εμπιστευόμαστε άφοβα σε αξεσουάρ την xiaomi;

Κατά σύμπτωση έχω αυτά τα ακουστικά, τα είχα πάρει από Κίνα όταν βγήκαν, ο ήχος που βγάζουν είναι εξαιρετικός για τα λεφτά τους, με πολύ καλό μπάσο.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που μόλις δοκίμασα και έστειλα με bt σε galaxy s7 για να συγκρίνω, πάνω κάτω σε οξύτητα ίδια μου φάνηκαν, ενώ έκανε μπαμ η διαφορά στον κορεσμό των χρωμάτων που κάνει η amoled.

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

 

Εγώ που καμιά φορά βλέπω δίπλα δίπλα με ένα Α5 και το Νοτε6 που έχω τώρα κλιπακια στο tube δεν τρελάθηκα με την οποία διάφορα με την Αμολεντ...φαίνεται σε κάτι φάσεις ποιο έντονα το πράσινο η το μπλε στο Α5 αλλά deal breaker δεν μπορείς να την χαρακτηρίσεις....ίσα ίσα ποιο φυσική απεικόνιση έχει το 6αρι

...Πρώην 10 χρόνια Σαμσουνακιας!

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα να κατεβασεις μια screen test picture απο την google και να δεις τις διαφορες και στα δυο.

 

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή.... δυστυχώς το έκανα.....πλήρης απογοήτευση...θα προσπαθήσω αργότερα να ανεβάσω ένα συγκριτικό....Μπας και υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει;Στο mate 10 lite για παράδειγμα είχε επιλογή να ρίξεις στην ανάλυση της οθόνης για εξοικονόμηση μπαταρίας

 

edit1 Λοιπόν παίδες κάτι παίζει μάλλον με την συσκευή μου....,Μόλις διαπίστωσα ότι στην συσκευή της γυναίκας μου οι φωτογραφίες φαίνονται μια χαρά..... Έχουμε ίδια συσκευή αγορασμενη από διαφορετικά καταστήματα ....Έστειλα την screen test picture και φαίνεται μια χαρά....

edit2 Παρατηρησα κατι πολυ κουλο και στα δυο κινητα.....στελνω την screen test picture...την πρωτη φορα που ανοιγω το αρχειο φαινεται τελεια η εικονα.Οταν το ξανανοιξω ειναι ενα μαυρο χαλι....Και στα δυο κινητα.....

Καντε μου μια χαρη αν δεν βαριεστε γιατι θα με τρελανει αυτο το πραγμα.....Αποθηκευστε την εικονα και πειτε μου αν βλεπετε απο το κινητο σας τις κοκκινες και μπλε γραμμες δεξια και αριστερα απο τον κυκλο....

Edited by dalain
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή.... δυστυχώς το έκανα.....πλήρης απογοήτευση...θα προσπαθήσω αργότερα να ανεβάσω ένα συγκριτικό....Μπας και υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει;Στο mate 10 lite για παράδειγμα είχε επιλογή να ρίξεις στην ανάλυση της οθόνης για εξοικονόμηση μπαταρίας

Λοιπόν παίδες κάτι παίζει μάλλον με την συσκευή μου....,Μόλις διαπίστωσα ότι στην συσκευή της γυναίκας μου οι φωτογραφίες φαίνονται μια χαρά..... Έχουμε ίδια συσκευή αγορασμενη από διαφορετικά καταστήματα ....Έστειλα την screen test picture και φαίνεται μια χαρά....

Προφανώς κάτι παίζει με την οθόνη....

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάτι παίζει με την οθόνη....

 

και στα δυο κινητα;δοκιμασες μηπως να την κατεβασεις να την δεις;

Link to comment
Share on other sites

και στα δυο κινητα;δοκιμασες μηπως να την κατεβασεις να την δεις;

 

Τί ακριβώς πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Τί ακριβώς πρέπει να κάνω;

 

Αποθήκευσε την φωτογραφία και δες αν εμφανίζονται οι κόκκινες και μπλε γραμμές δεξιά και αριστερά του κύκλου.Δοκιμασε να την δεις ξανά αφού πρώτα την κλείσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...