Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω τα φώτα σας. Έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις του messenger. δεν μου έρχεται το μήνυμα μέχρι να ξεκλειδώσω το κινητό. Ξέρει κανείς....του έχει τύχει?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω τα φώτα σας. Έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις του messenger. δεν μου έρχεται το μήνυμα μέχρι να ξεκλειδώσω το κινητό. Ξέρει κανείς....του έχει τύχει?
Πατάς παρατεταμένα την εφαρμογή, πληροφορίες εφαρμογής, ενεργοποιείς αυτόματη έναρξη

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα την εφαρμογή, πληροφορίες εφαρμογής, ενεργοποιείς αυτόματη έναρξη

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

 

To έχω κάνει αλλά τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας προλαβαίνω!!! :lol:

 

Η προσφορά σου στο νήμα είναι πάρα πολύ μεγάλη και είναι επόμενο να μην προλαβαίνεις να απαντάς σε όλα.

Να είσαι καλά και να συνεχίζεις να προσφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Αντρεα κατεβασα την εφαρμογη και ζηταει κλειδι.Τι πρεπει να κανω? Και ενημερωτικα με τους κινεζους για την αλλαγη οθονης ,μετα απο αλλεπαληλα email ενω η αρχικη προταση τους ηταν η επισκευη απο εμενα και να μου δωσουν εως 60 ευρω ( εγω οπως θυμασαι ζητουσα 75, ολο το ποσο επισκευης), επειδη δεν δεχτηκα χθες επανηλθαν με προταση για μερικη επιστροφη 75 ευρω. τελικα μαλλον δεν ειναι καλα.Υ.Γ Η ρακι θα περιμενει.

 

Όλα καλά λοιπόν. Το περίμενα οτι θα στο καλυπταν όλο το ποσο. Απλα οι κινέζοι ειναι λιγο μερα της μαρμοτας. Θα στειλεις 5-6 φορες το ιδιο email μεχρι να αλλαξουν ρωτα και να ανταποκριθουν στο αίτημα σου

 

Περιεργο που σου ζητα κωδικό. Ίσως έχει ξεπεράσει κάποιο ημερήσιο οριο στα downloads? Το ανεβασα προσωρινά στο cloud μου. Όποιος έχει θέμα ας την κατεβάσει από εδώ https://drive.google.com/file/d/1YnilJ-NQN71PzSB6X5hNWzZtvoiYN0O7/view?usp=sharing

 

Να πω οτι συνεχίζω να προτιμώ την πρώτη εναλλακτικη (fu24) που χα προτείνει παλιά. Αυτη που προτεινω τωρα ειναι για να αντικαταστήσει του bsg. Οσοι χρησιμοποιουσατε bsg, στην τωρινή του Bulkin θα δειτε πιο φωτεινές σκιές ενώ σε κατράμι σκοτάδι (τελικιασμα iso) θα κάνει πολύ καλύτερη δουλειά. Επιπλέον έχω την αισθηση οτι ειναι λιγο πιο έξυπνο το Night sight καθώς φαίνεται να διαβάζει καλυτερα το κράτημά σου (στου bsg εβαζε πολλες φορες πιο αργο κλειστρο απο οτι έπρεπε και μου βγαινε κουνημένη)

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η προσφορά σου στο νήμα είναι πάρα πολύ μεγάλη και είναι επόμενο να μην προλαβαίνεις να απαντάς σε όλα.

Να είσαι καλά και να συνεχίζεις να προσφέρεις.

 

Εσεις να είστε καλά να χαιρόμαστε τις συσκευές μας :)

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα 2η συσκευή σήμερα στο service με πρόβλημα στην φόρτιση.....:confused:

Εννοείται οτι δοκιμάστηκαν όλες η εναλλακτικές οδοί.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα 2η συσκευή σήμερα στο service με πρόβλημα στην φόρτιση.....:confused:

Εννοείται οτι δοκιμάστηκαν όλες η εναλλακτικές οδοί.

 

"Ωραία" πράγματα.... Πες μας τουλάχιστον εντυπώσεις από το σέρβις. Ελπίζω να εξυπηρετηθεις γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα 2η συσκευή σήμερα στο service με πρόβλημα στην φόρτιση.....:confused:

 

Εννοείται οτι δοκιμάστηκαν όλες η εναλλακτικές οδοί.

Με το μαμά φορτιστή φορτιζεις πάντα?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Hello. Λοιπον νομίζω οτι πλέον έχουμε την καλυτερη εναλλακτική επιλογή για gcam. Εχει οτι πιο κοντινό σε αποτέλεσμα σε σχέση με την προτεινόμενή μου. Συνεχίζει βέβαια να χάνει λιγο στα πορτρέτα (κυριως στα χρώματα). Αλλα σε σχέση με του bsg έχει σίγουρα καλύτερο αποτέλεσμα και πιο ανοιχτές σκιές (λιγότερο contrast => πιο φυσικές) ενώ είναι εξίσου σταθερή και πλήρης (πχ λειτουργικό ψηφιακό ζουμ, night sight, κλικ με την πρωτη κλπ). Σε τέρμα σκοτάδια παιζει να ειναι καλύτερη και απο την προτεινόμενη.

 

Αυτή ειναι η έκδοση που λέω https://mega.nz/#!bSoTzAgA!HTEAitMDIUk-0Lf7fSVy9UcKf43mzTct-lf0gMsvG_0

Και εδώ οι ρυθμίσεις που χω βάλει https://photos.app.goo.gl/WQ7tbgnBHSBvjuzh9

 

Προσωπικά την έχω παράλληλα με την 1η προτεινόμενη. Τη 1η συνήθως συνεχίζω να την προτιμώ για πρόσωπα (πιάνει τέλεια το skin tone).

 

Καλησπέρα Αντρέα μπορείς να στείλεις τις ρυθμίσεις της 1ης προτεινόμενης όπως τις έστειλες κ εδώ??Να βγαίνει δηλαδή κατευθείαν σε φωτογραφία.... Γτ στην σελίδα 76 που δίνεις τις ρυθμίσεις δεν μπορώ να βγάλω άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Αντρέα μπορείς να στείλεις τις ρυθμίσεις της 1ης προτεινόμενης όπως τις έστειλες κ εδώ??Να βγαίνει δηλαδή κατευθείαν σε φωτογραφία.... Γτ στην σελίδα 76 που δίνεις τις ρυθμίσεις δεν μπορώ να βγάλω άκρη...

 

Καλησπερα. Εχω ρυθμισεις σε πολλες υποκαρτελες (πχ denoise, model, hdr+ switch, libs κλπ) και θα χρειαστουν αρκετες screenshots. Δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι οντως πιο βολικο ετσι. Παρόλα αυτα, οταν βρω χρόνο, μπορω να κανω μια προσπαθεια. Αλλα περισσοτερο θα σας μπερδεψουν με ss παρα θα σας διευκολυνουν.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κάποιο εναλλακτικό πληκτρολόγιο? Το συγκεκριμενο μου φαινεται αργεί πάρα πολύ

 

Δεν θυμαμαι ποιο εχει default αλλα εγω βάζω παντα gboard (δεν θυμαμαι αν το ειχε ή αν το περασα απο playstore)

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κάποιο εναλλακτικό πληκτρολόγιο? Το συγκεκριμενο μου φαινεται αργεί πάρα πολύ
SwiftKey δοκίμασε καλό γρήγορο και χωρίς διαφημίσεις.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

"Ωραία" πράγματα.... Πες μας τουλάχιστον εντυπώσεις από το σέρβις. Ελπίζω να εξυπηρετηθεις γρήγορα.

 

Αύριο θα έχω σχετική απάντηση,την Δευτέρα το έστειλα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά λοιπόν. Το περίμενα οτι θα στο καλυπταν όλο το ποσο. Απλα οι κινέζοι ειναι λιγο μερα της μαρμοτας. Θα στειλεις 5-6 φορες το ιδιο email μεχρι να αλλαξουν ρωτα και να ανταποκριθουν στο αίτημα σου

 

Περιεργο που σου ζητα κωδικό. Ίσως έχει ξεπεράσει κάποιο ημερήσιο οριο στα downloads? Το ανεβασα προσωρινά στο cloud μου. Όποιος έχει θέμα ας την κατεβάσει από εδώ https://drive.google.com/file/d/1YnilJ-NQN71PzSB6X5hNWzZtvoiYN0O7/view?usp=sharing

 

Να πω οτι συνεχίζω να προτιμώ την πρώτη εναλλακτικη (fu24) που χα προτείνει παλιά. Αυτη που προτεινω τωρα ειναι για να αντικαταστήσει του bsg. Οσοι χρησιμοποιουσατε bsg, στην τωρινή του Bulkin θα δειτε πιο φωτεινές σκιές ενώ σε κατράμι σκοτάδι (τελικιασμα iso) θα κάνει πολύ καλύτερη δουλειά. Επιπλέον έχω την αισθηση οτι ειναι λιγο πιο έξυπνο το Night sight καθώς φαίνεται να διαβάζει καλυτερα το κράτημά σου (στου bsg εβαζε πολλες φορες πιο αργο κλειστρο απο οτι έπρεπε και μου βγαινε κουνημένη)

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εσεις να είστε καλά να χαιρόμαστε τις συσκευές μας :)

Αντρεα και απο αυτο το url που εδωσες μου βγαζει Not Found Error 404 λεει το αρχειο δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω την συσκευή αγορασμένη απο Cosmote με την έκδοση miui 10.3.4. Διαβάζω σε ξένα site κυρίως οτι υπάρχουν νέες αναβαθμίσεις πλην όμως εμένα δεν εμφανίζει κάποια. Επειδή είμαι καινούριος με τo miui πείτε μου εάν χρειάζεται να κάνουμε κάτι διαφορετικό ως προς τις αναβαθμίσεις ή αν παίζει ρόλο η χώρα ή κάποιος άλλος παράγοντας.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την gcam που λετε,ναι εχει καλυτερες foto αλλα απο video δεν τα παει καλα.

Ναι η μαμά για βίντεο είναι πιο καλή

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Βίντεο ότι είχα γράψει και παλαιότερα. Η στοκ είναι καλύτερη. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αντρεα και απο αυτο το url που εδωσες μου βγαζει Not Found Error 404 λεει το αρχειο δεν υπαρχει.

 

Πολύ περίεργο. Το βγάζει σε άλλον;

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα Αν μιλάς για το αρχείο στο Google drive τι ανοίγει κανονικά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Βίντεο ότι είχα γράψει και παλαιότερα. Η στοκ είναι καλύτερη. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πολύ περίεργο. Το βγάζει σε άλλον;

ναι δεν υπαρχει συγκριση σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα Αν μιλάς για το αρχείο στο Google drive τι ανοίγει κανονικά.

 

Ναι για αυτό μιλαγα.

 

Μανο για ξαναδοκιμασε.

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα βρίσκω καταπληκτική την gcam που ανέβασες. Έψαχνα πολύ καιρό να βρω τόσο καλή. Μπράβο Ανδρέα,σε ευχαριστώ για μια ακόμη φορά για την προσφορά σου στο παρόν νήμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα βρίσκω καταπληκτική την gcam που ανέβασες. Έψαχνα πολύ καιρό να βρω τόσο καλή. Μπράβο Ανδρέα,σε ευχαριστώ για μια ακόμη φορά για την προσφορά σου στο παρόν νήμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να σαι καλα! Χαιρομαι που σου αρεσει. Παντως να πω οτι η πρωτη εναλλακτικη (fu24) που χα προτεινει παλαιοτερα παραμενει καλυτερη εκτος αν πας σε κατραμι σκοταδι (τελικιασμα iso). Αλλα δυστυχως η gcam του fu24 δεν εχει night και ζουμ. Οποτε ο καθενας ας αποφασισει ποια ειναι καλυτερη για αυτον.

 

Εγω όπως ειπα εχω και τις δυο στη συσκευη και επιλεγω αναλογως αν χρειαζομαι ζουμ ή αν ειναι κατραμι σκοταδι (δηλαδη να βλεπω σκοτεινο το viewfinder). Φυσικα καταλαβαινω οτι καποιος μπορει να βαριεται να χει δυο και να χρειαζεται ψηφιακο ζουμ (αντι να κροπαρει) οποτε ας αραξει σε αυτη. Φυσικα θα συνεχισω να πειραματιζομαι και αν κατσει κατι καλυτερο σας ενημερωνω ;)

 

Ένα αρνητικό της τελευταίας (bulkin) που συνειδητοποίησα στις τελευταίες λήψεις είναι ότι καμία φορά μπορεί να μην εστιάσει πολύ καλά.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...