Jump to content

Τι σας ξενερώνει όταν βλέπετε ένα αμάξι ή ένα μηχανάκι;


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 278
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτο ακριβως εννοουσα. αν ειναι απο αγγλια τοτε το σημα δεν το εβαλε αυτος αλλα το εχει απο τη μανα του.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω στην Αγγλια και στην Αμερικη υπαρχει η Vauxhault αντι για την Opel και στην υπολιπη ευρωπη η Opel αντι για την Vauxhalt,αλλωστε ανικουν και οι δυο στην General Motors .Αφου ομως το τιμονη ειναι αριστερα αποκλειουμε την περιπτωση να ειναι Αγγλικο, και απο την στιγμη που για να φερεις ενα αμαξι απο Αμερικη μονο για μεταφορικα θες πολα λευτα και δεν συμφεροι κατα πασα πιθανοτιτα ο τυπος θελει απλα να το παιξει μαγκας που εχει μια μαρκα που δεν κυκλοφορει στην Ελλαδα, ελλα ομως που το σηματακι το κολλισε λαθος και φενοντουσαν και κατι λιγα απο το παλιο σημα της Opel
Link to comment
Share on other sites

μπορει οντως να το εκανε για μοστρα. τελοσπαντων ειναι Vauxhall οχι Vauxhault!!!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Μου την δίνουν κάτι τύποι πάνω σε παπί με αμάνικο, σορτσάκι, ο κwλος έξω, λαμαριές και μπυροκοιλιά, και την φετίχ σαγιονάρα μέσα στην μπίχλα και το νύχι κάγκελο κατάμαυρο... Απλά απαράδεκτο θέαμα. :wacko:

Οσο για τα αυτοκίνητα; Αυτοκολητάκια, σηματάκια, παπαρίτσες και το all time classic λαστιχάκι που κρέμεται για τους κεραυνούς... Ελεόοοοοοος... :cry:

I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε δει το τερατούργημα... :cry:

 

Ε ναι, το γνωστο ροζ 206cc, ειναι state of the art της Θεσσαλονικης, χεχε :p :p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

παλι καλα που ειναι λιγα τα αμαξια που κολανε αυτοκολητα εταιρειων που εχουν επανω τους και ενα απο αυτα επλιζω να γινει και το δικο μου καποτε...
Link to comment
Share on other sites

Re Hydro, se auto to thread exoume krajei ta autokolhta tupou "NoS" kai alles tetoies kagkouries polles fores, kai esu elpizeis na ta exei to diko sou? An oi etairies sou xarhsan ta extra auta, tote kalws... alla an ta plhrwses kai tous kaneis kai diafhmish, sorry alla prepei na eisai ligo 8uma.

 

Regards

 

EDIT: An eixa ftiagmeno, sto fanari den 8a h8ela na jerei o allos giati 8a faei thn skonh mou, alla apla na thn faei kai na exei to blema tou rofou!

Link to comment
Share on other sites

Re Hydro, se auto to thread exoume krajei ta autokolhta tupou "NoS" kai alles tetoies kagkouries polles fores, kai esu elpizeis na ta exei to diko sou? An oi etairies sou xarhsan ta extra auta, tote kalws... alla an ta plhrwses kai tous kaneis kai diafhmish, sorry alla prepei na eisai ligo 8uma.

 

Regards

 

EDIT: An eixa ftiagmeno, sto fanari den 8a h8ela na jerei o allos giati 8a faei thn skonh mou, alla apla na thn faei kai na exei to blema tou rofou!

για διαβασε τι ειπα πριν και μετα γραψε οτι θελω να κανω και το δικο μου ετσι....

απλως ειπα οτι λιγα κυκλοφορουν με αυτοκολλητα τυπυ "nos" και αλλα που στην πραγματικοτητα τα φορανε πανω στο αμαξι δεν ειπα οτι θελω να βαλω μονο αυοκολλητα απο κατι στο αμαξι μου αλλα και το προιον

Link to comment
Share on other sites

H alh8eia einai oti den skefthka thn periptwsh na ebazes "NoS' xwris na exeis egkatasthsei "NoS" h o,ti allo. Apla to 8ewrw kouto na diafhmizeis me tetoio tropo kati pou plhrwses adra gia na pareis... an sto xorhgei mia etaireia, na baleis kai autokolhta kai oti allo 8eloun, tsamba sto edwsan. Dhladh na balw 1000eurw ejatmhsh kai na tous kanw kai diafhmish... upoxrewsh tous exw? :worry:

 

Mhn to pareis san epi8esh apo merous mou, alla auth einai mia aporia pou exw 2+ xronia twra!

Link to comment
Share on other sites

H alh8eia einai oti den skefthka thn periptwsh na ebazes "NoS' xwris na exeis egkatasthsei "NoS" h o,ti allo. Apla to 8ewrw kouto na diafhmizeis me tetoio tropo kati pou plhrwses adra gia na pareis... an sto xorhgei mia etaireia, na baleis kai autokolhta kai oti allo 8eloun, tsamba sto edwsan. Dhladh na balw 1000eurw ejatmhsh kai na tous kanw kai diafhmish... upoxrewsh tous exw? :worry:

 

 

Ακριβος αυτο. Αμα θεω σωνει και καλα αυτοκολλιτο δεν παω να δωσο λιγα λευτα παραπαω να παρω τα γραματα του ονοματος μου και να βαλω; Η αμα εχω μια επειχηριση να βαλω αυτηνεις. Γιατι να κανω διαφημισει στον αλλων; Και κυκλοφορουν και πολλα τετια...

Link to comment
Share on other sites

H alh8eia einai oti den skefthka thn periptwsh na ebazes "NoS' xwris na exeis egkatasthsei "NoS" h o,ti allo. Apla to 8ewrw kouto na diafhmizeis me tetoio tropo kati pou plhrwses adra gia na pareis... an sto xorhgei mia etaireia, na baleis kai autokolhta kai oti allo 8eloun, tsamba sto edwsan. Dhladh na balw 1000eurw ejatmhsh kai na tous kanw kai diafhmish... upoxrewsh tous exw? :worry:

 

Mhn to pareis san epi8esh apo merous mou, alla auth einai mia aporia pou exw 2+ xronia twra!

κοιτα αμα αυτα που κολλησεις τα εχεις βαλει ειναι ωραιο απο την μια διοτι δινει μια ξεχωριστη νοτα +το οτι ξερεις οτι τα εχεις ενο ο αλλος στο φαναρι θα μεινει με την απορια ;)

Link to comment
Share on other sites

Loipon kai kati allo pou me ekneurizei... autoi pou gia xiliometra sthn attikh/e8nikh odhgoun me tis 2 rodes se mia lwrida kai me tis alles 2 se allh. Kai ama kornareis giati 8es na prosperaseis ton xaro, antidroun kiolas!!
Link to comment
Share on other sites

κατι λαμπακια που βαζουν Black light φωσφοριζε σαν χριστουγεννιατικα δεντρα ειναι

λιγο σοβαροτητα ρε παιδια τι το ωραιο εχουν αυτα τα φωτακια????

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Angelina συμφωνω απολυτα!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Τα μηχανάκια μου την σπάνε όπως και να είναι. Δεν θέλω να τα βλέπω μπροστά μου. Στα αυτοκίνητα:

1) να φτιάχνουν αυτοκίνητα τύπου Cinquecento, Seicento

2) κάτι βλαμμένα που κάνουν συνέχεια βόλτες με το φτιαγμένο τους αυτοκίνητο για να τους προσέξουν όλοι (όπως ένα ηλίθιο στην Ηγουμενίτσα με κόκκινο Honda Civic που η μούρη του είναι σαν γύφτος και κάνει όλη την ώρα βόλτες με τέρμα την μουσική. Φυσικά όλοι τον κράζουν)

3) κάτι τύποι που περνάνε από μπροστά σου και σου λένε διάφορα (π.χ. περπατάς, περνάει από δίπλα σου ένα αμάξι με μια παρέα μέσα και σου λένε από τα παράθυρα "Άντε ρε μ....α")

 

Η δυνατή μουσική δεν με ενοχλεί, αρκεί φυσικά να μην περάσουν έξω από το σπίτι μου και κοιμάμαι εκείνη την ώρα. Και εγώ άμα είχα αυτοκίνητο με ένα καλό ηχοσύστημα θα το έβαζα δυνατά αλλά δεν θα έπαιζα τίποτα καρεκλάδικα τύπου chiculata, σοκερδέ κ.λ.π.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dimangelid, θα συμφωνήσω με όλα. Μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι οταν βλέπω μηχανάκι/νη σε μια από τις πίσω γωνίες του αυτοκινήτου μου (99% των περιπτώσεων) και οταν βγάζω φλας με προσπερνάει κορνάροντας και βρίζοντας "θα με σκοτώσεις ρε μ*λ*κ*?" χωρίς καν να έχω αλλάξει πορεία ακόμα καθως περιμένω να δω τι θα κάνει ο ανεγκέφαλος που κανονικά πρέπει να κόψει ταχύτητα και οχι να προσπεράσει. Εκεί είναι που θέλω να κοψω το τιμόνι, αλλά και να πείσω το δικαστήριο οτι ήταν μ*λ*κ*ς, δεν υπάρχει σαφής νομοθεσία για αυτήν την ράτσα (και ας υπάρχει εδώ και αιώνες στην ελλάδα)!

 

Και κατι άλλο, όσοι έχετε φώτα XENON και γενικότερα ρυθμιζόμενα και τα έχετε να δείχνουν τις φωλιές στα δέντρα, βάλτε τα λίγο χαμηλότερα και όχι στο καθρέπτη μας γιατί κάποιος τρελός θα βρεθεί να σας τα κάνει καινούρια σε κανένα φανάρι. Όταν έχετε κόσμο μέσα, χαμηλώστε τα κι άλλο γιατί σηκώνεται η μούρη!

 

Αυτά για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

emena mou tin dinoun oi douleies pou ginontai pano sto amaksi proxeira kai grigora oste na kanei kati gia na deiksei alla mono auto den katafernei... ola ta alla den me peirazoun.. o kathenas to kanei auto pou to kanei giati tou aresei se auton... ekfrazei kommati tou eaytou tou... arkei na ginei sosti douleia... kai kurios na min enoxlei se vathmo omos pou pragmatika enoxlei ton allo kai oxi se vathmo pou den aresei ston allo apla..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εγώ θα χτύπαγα tiretagz.τα έβλεπα στην ολλανδία πριν 2 χρόνια.

funky

κι εμένα με ενοχλούν τα neon.μοιάζει το αμάξι με πυγολαμπίδα το βραδάκι.και επίσης με ενοχλούν οι εξατμίσεις που βάζουν κυρίως τα παπιά και όταν περνάνε ακούγεται λές και περνάει τεθωρακισμένο.

και το πιο ενοχλητικό: όποιος μου ρίχνει στα αυτιά στα φανάρια

Link to comment
Share on other sites

Μου την σπαει να βλεπω αυτοκινητα με body kits και πισω να δεσποζει μια μεγαλοπρεπει ταμπουρα...αισχος...

Επισης μου την σπανε τα μπλε και τα κοκκινα φωτακια στους προβολεις και στα πιτσιλιστηρια...

Sony Ericsson :love:

:shoot:Nokia:whip:

 

:cry: :...Δεν θα ξεχάσω ποτέ πόσο με πλήγωσες εκείνη την ημέρα...: :cry:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εμενα μου τι σπανε τα μουφα δισκοφρενα

το μουφα intercooler

να φτιαχνουν τα αυτοκινητα πολυ ομορφα εμφανισιακα με τις μεγαλες ζαντες και τα φαρδια λαστιχα και δεν πανε βημα κανουν τα 0-100 σε μια βδομαδα

μου τη σπανε οταν σε κατι τριτοκοσμικα αμαξια βαζουν καλο ηχοσυστημα με αποτελεσμα να τριζει το αμαξι μα καλα τη λεξη μονωση δεν την εχουν ακουσει;

μου τη σπαει επισης οταν βαζουν την μουσικη τερμα μονο για τρια δευτερολεπτα και μετα αμεσως την κλεινουν δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανουν ρε φιλε η αστο χαμηλα η βαλτο δυνατα και αστο εκει.

μου τη σπαει να βλεπω μουφα οργανα στο κωλονακι και αντι για μπαρομετρο να εχει βολτομετρο η υποπιεση ενταξει ισως το βολτομετρο να χρησιμευει σε αυτους που εχουν καλο ηχοσυστημα.

μου τι σπαει οταν πανε και τουρμπιζουν το fiat uno ενταξει ειναι ελαφρυ μπορει να ειναι γρηγορο αλλα ειναι απαισιο χωρις κρατηματα χωρις τιποτα ενας κουβας με ροδες μια αναποδη μπανιερα ειναι τι πανε και κανουν δεν μπορω να καταλαβω.

μου τη σπαει οταν βαζουν bucket καθησμα μονο στη θεση του οδηγου πιστευω οτι ειναι καπως κακογουστο

μου την εσπασε οταν ειδα ενα chicouenceto με 4 bucket καθισματα δυο μπροστα και δυο πισω μιλαμε εμεινα μημπως νομιζε οτι ετσι θα γινοταν RX-8 ;

μου τι σπαει οταν φτιαχνουν μηχανικα τα αμαξια πολυ καλα αλλα απ'εξω τα εχουν σαν χρεπια με τη δικαιολογια να μη φαινονται οτι ειναι γρηγορα ναι υπαρχουν και τετοιοι.

μου τη σπανε οι ταξιτζηδες που δεν ανοιγουν τα φωτα το βραδυ για να μη καουν τα λαμπακια πιο γρηγορα ο πατερας μου ταξιτζης ειναι και μου το ειπε και τρελαθηκα και το εχω δει βεβαια και εγω.

μου τη σπανε οι τυπαδες που περνουν το ωραιο αμαξι η αντιστοιχα τους μηχανοβιους που παιρνουν την εντυπωσιακη μηχανη για να πηγαινουν στη καφετερια και να κανουν εντυπωση

μου τι σπανε οι μηχανοβιοι που φορανε σορτακι και σανδαλι δεν εχουν ιδεα μαλλον τι προκυται να παθουν ετσι και πεσουν.

μου τη σπανε οταν παει καποιος με 20 χλμ στη μεση της λεωφορου

μου τη σπανε οι BMW 316 ποσα κιλα αμαξι ολοκληρη μαουνα και σερνεται και ακομα περισσοτερο τους οδηγους που προσπαθουνε να την ανοιξουν μπας και πεταξει λιγο κωλο χωρις αποτελεσμα φυσικα αντε να πεταξει με τα χιλια ζορια με τιποτα χαληκια κατω η να γλισταρει κατα πολυ.

μου τη σπαει οταν βαζουν να κρεμονται απο το καθρεφτη cd επειδη εχουν ακουσει οτι αντανακλουν το laser των ρανταρ

μου τι σπανε τα τετραχρονα παποειδη μικρων κυβικων πιο πολυ που δεν πανε βημα βαριουνται να προχωρησουν και κανουν και σπαστικο θορυβο γενικως μου τη σπανε τα παπια το μονο καλο τους ειναι οτι ορισμενα ειναι αξιοπιστα και βολικα εκει το παραδεχομαι.

 

 

οσον αφορα τα φωτα νεον πιστευω οτι ειναι ωραια αμα το αμαξι ειναι γενικως ομορφο εμφανισιακα και μεσα πιστευω ειναι πολυ ωραια αλλα μου τη σπανε οταν πανε και βαζουν μια λαμπα μονο στο μπροστινο μερος και οχι σε ολο το αμαξι απο κατω και επισης οταν τα βαζουν σε αμαξια που εξωτερικα ειναι τελειως μαμισιο.

οσον αφορα τα αυτοκολλητα δεν μπορεις να πεις οτι ειναι ασχημα απλα φαινονται ψευτικα θα προτιμουσα αερογραφια μπορει να θελει καποια παραπανω χρηματα αλλα αξιζει.οσον αφορα τα αυτοκολλητα που εχουν διαφορες μαρκες επανω ειναι καθαρα για ομορφια και μου αρεσουν πολυ ιδιαιτερα αυτα που μπαινουν μπροστα στο φτερο και εχουν πολλες μαρκες μαζι καθετα δεν πιστευω οτι εχουν και πολυ αναγκη απο διαφημισει καθως αυτες οι εταιριες ειναι ευρεως γνωστες

 

οσο για τα ποδηλατα με νεον το καλο ειναι οτι φαινονται το βραδυ πιο ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Αντι αυτων γιατι δεν μας γραφεις τι ΔΕΝ στη σπαει? :confused:

μου τι σπανε οι μηχανοβιοι που φορανε σορτακι και σανδαλι δεν εχουν ιδεα μαλλον τι προκυται να παθουν ετσι και πεσουν.

Προφανως μιλας για το καλοκαιρι γιατι τωρα ειναι λιγο δυσκολο.Το καλοκαιρι ομως με 40 βαθμους εξω δεν μπορεις να πας με τζιν και μποτα ειτε αθλητικο.. :rolleyes:

By the way καθε τι παποειδες ανεξαρτητως κυβικων ειναι υπερβολικα βολικο ειδικα για τις μεγαλουπολεις που επικρατει το χαος..

Link to comment
Share on other sites

Επισης μου την σπανε τα μπλε και τα κοκκινα φωτακια στους προβολεις

τα μπλε κοκκινα ελπιζω να εννοεις τις "ψειρες" και οχι τα Neon που μπλεδιζουν. γιατι τα xenon εχουν τρομερη αποδοση ως φωτα και πραγματικα αξιζουν. και γω θα ηθελα PIAA λαμπες xenon αλλα ειναι πανακριβες!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...